Хотелите във Велинград - 15 тема

  • 6 614
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 391
Нека сме си полезни за почивките и престоя си във Велинград!

Тук споделяме мнения и отзиви за настаняване, обслужване, храна, материална база, цени и най-вече лични впечатления, за да си помогнем при избора на хотел  или къща за гости.

Линк към предишната тема:
https://m.bg-mamma.com/?topic=1493492

# 1
  • Мнения: 2 962
И аз се интересувам за Камена и Аура?

# 2
  • Мнения: 19 506
В Аура басейните са с перфектна температура. В Камена не сме били. Като ви чета, то цяла България се е насочила към Велинград да се кисне в басейните....

# 3
  • Мнения: 1 775
Здравейте група, имаме резервация за март за хотел Елбрус, какво да очаквам? Спа-то, храната, имате ли отзиви?
В букинг има добри отзиви.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 203
Здравейте,
Може ли да споделите мнение за Св.Спас?

# 5
  • Мнения: 2 133
Снощи се прибрахме от Елбрус!Ми както винаги на нас ни хареса- всичко!Не ми харесва това, че е адски топло из хотела и по стаите...
Чисти стаи, хубава храна и перфектни басейни.Пак беше пълно, но успявахме да се вреждаме без проблем дори и на солния басейн отвън.Четири семейства бяхме, две от тях не бяха стъпвали в хотела, че бил занемарен...Ми много им хареса и на тях, на никой не му се прибираше.
П.П.Понеделник идваха хора от Инфинити и Санте при нас, оплакаха се от братята там...Искрено се радвам, че Елбрус не е "на скъпото" и да не го налазват!

# 6
  • Мнения: 2 888
Здравейте,
Може ли да споделите мнение за Св.Спас?
Имам резервация за там в началото на март. Гледах тук доста противоречиви мнения, повечето отрицателни. Ние сме с 2 малки деца, надявам се да не е толкова зле, заради тях отиваме основно.

Последна редакция: сб, 03 фев 2024, 20:41 от Melusine

# 7
  • София
  • Мнения: 157
За Камена съм писала , бяхме 2 пъти миналата година. Има много топъл вътрешен басейн, който го пълнят всяка сутрин и външен голям басейн , но не толкова топъл, става за плуване .Ако е топло времето е приятно, но ние случихме на доста хладно време. Храната е много добра за бюджетен хотел, поне беше така миналата година.

# 8
  • Мнения: 2 888
Мнения за "Кашмир"? Става ли за отбелязване на годишнина от сватбата, спокойно ли е, качеството отговаря ли на цената?

# 9
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Мнения за "Кашмир"? Става ли за отбелязване на годишнина от сватбата, спокойно ли е, качеството отговаря ли на цената?
Да. Лукс и наслада  за всички сетива.

# 10
  • Мнения: 2 888
Много благодаря. 🌹
Това е старата "Велина", нали, която е била преди резиденция?

# 11
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Много благодаря. 🌹
Това е старата "Велина", нали, която е била преди резиденция?
Да.

# 12
  • Мнения: 2 048
Мнения за "Кашмир"? Става ли за отбелязване на годишнина от сватбата, спокойно ли е, качеството отговаря ли на цената?
Спокойно е, дори прекалено. Но мен лично тези кози навсякъде ме натовариха..

# 13
  • София
  • Мнения: 1 304
Макси - За 5-звезден хотел е недопустимо за три нощувки, 4 дни, нито веднъж да не се изхвърли боклука, почисти стаята, сменят кърпи, халати, хавлии. Кошът за боклук преливане, не се появи никой 4 дни, за да го изхвърли. Поне торби за сметка да имаше, тоалетна хартия също не се донесе, нищо. Няма сешоар, поисках халат за 11г. дете и тре пъти ми даваха за 3 годишно. Накрая се отказах да искам. Нямаше една лъжичка, виличка, бъркалка или каквото и да е, за да си разбъркам кафе, чай. Поне беше топло в стаята и в спа зоната. Спа зоната е хубава. Бяхме без вечеря и цените на свободна консумация са безумно високи и неоправдани. Няма допълнителна възглавница или завивка. 4 възглавници и 4 завивки, това е всичко налично. Няма пепелник на терасата. В 15.10 часа една ни ностаниха и даже вътре стаята беше още с мокър под и миришеща на препарати. Басейните са хубави, чисти, но всичко останало не. Не бих се върнала. И от хотела не ми пишете и давайте отговор, че ми благодарите за коментара и ще го имате на предвид. Преди мен доста са писали същите коментари и нищо не се е променило. Реших да рискувам и направя резервация, уви. Грешен избор, хората си пишат истината. Даваш толкова пари за 5 звезден хотел, а дори не се появи чистата. Това е подигравка. Какво остана да ти слагат консумативи в банята всеки ден....  Срещнах жена в асансьора и каза, че в техния апартамент било студено, уж два климатика, а не могат да стоплят. Ходила духалка да взима. При нас поне топло беше.

# 14
  • Мнения: 1 047
kroki_kk, стресира ме, ние сме там края на месеца. И да, и аз четох  коментари за халатите и чистотата в стаите, е може ли да са толкова нагли. Елементарно е.
Да попитам поне за храната как беше, и забелязахте ли тези с включена вечеря на блок маса ли беше?

# 15
  • София
  • Мнения: 1 304
kroki_kk, стресира ме, ние сме там края на месеца. И да, и аз четох  коментари за халатите и чистотата в стаите, е може ли да са толкова нагли. Елементарно е.
Да попитам поне за храната как беше, и забелязахте ли тези с включена вечеря на блок маса ли беше?
Ми добре беше закуската, за вечерята не знам. Не ни допуска ха в ресторанта където е вечерята и закуската,а в друг ресторант ни настаняваха тези без вечеря.

# 16
  • Мнения: 3 391
Странно ми е, че 4 дни никой не е почистил стаята в Макси. Да не сте били в частен апартамент с някакви различни условия?🤔
Питам, защото по Коледа хотелът беше пълен, но стаята се почистваше всеки ден, зареждаха с чай и кафе, т.хартия - също.   
Включената вечеря е на блок-маса. Не очаквайте обилие и разнообразие, но има достатъчно храна - салати, месо, гарнитури, плодове, сладка баничка, кекс... има какво да си избере човек.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 304
Странно ми е, че 4 дни никой не е почистил стаята в Макси. Да не сте били в частен апартамент с някакви различни условия?🤔
Питам, защото по Коледа хотелът беше пълен, но стаята се почистваше всеки ден, зареждаха с чай и кафе, т.хартия - също.   
Включената вечеря е на блок-маса. Не очаквайте обилие и разнообразие, но има достатъчно храна - салати, месо, гарнитури, плодове, сладка баничка, кекс... има какво да си избере човек.
Бяхме в апартамент, но не с по различни условия. Първия ден се обадих да искам тоалетна хартия и питах дали стаята се почиства и ми казаха, че има частично почистване и сигурно всеки момент ще минат. Но никой не мина нито първия ден, нито следващите.

# 18
  • Мнения: 3 391
При нас ежедневно сменяха кърпи, опъваха чаршафи, допълваха консумативи... затова се изненадах. Неприятно.

# 19
  • Бургас/София
  • Мнения: 309
В момента съм в Макси, чистят ежедневно, но съм в студио. Апартаментите не бяха ли частни?

# 20
  • София
  • Мнения: 1 304
В момента съм в Макси, чистят ежедневно, но съм в студио. Апартаментите не бяха ли частни?
Има ги в сайта на макси, аз от там запазих, не знам частни ли са. Но щом ге има в сайта на макси.

# 21
  • Мнения: 6 306
Това, че са на сайта на Макси нищо не значи. Много хотели предлагат и частни апартаменти( строени заедно с хотелската част, но продадени на частни лица, които ги отдават под наем, като тази дейност се управлява от хотела), които в общият случай не се поддържат, не се зареждат с консумативи, често са амортизирани и нямат нищо общо като качество на услугата в основната хотелска част.

Последна редакция: пт, 16 фев 2024, 21:42 от Fatalina

# 22
  • Мнения: 1 091
Здравейте!
Вчера успешно си направихме резервация в Инфинити (само там имаше свободни стаи),но ме учуди това,че нямат вечеря. Да сме питали на място. Искам да попитам вечер ресторанта на свободна консумация ли е? Гледам в ценоразписа има доплащане на човек за включване на вечеря. Някой,ако е бил скоро там,нека сподели как стои въпроса с вечерите там.

# 23
  • Мнения: 18
Здравейте. Може ли мнение за Парк Хотел и Спа Вела Хилс. Ресторанта и кухнята как са? Спокойно ли е? Благодаря Simple Smile

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 3 563
През септември в Инфинити имаше гости, които бяха с вечеря. Ние бяхме само със закуска.

Вела Хилс ми харесва много, но ако отивате за Спа не бих казала че предлага особен избор.

# 25
  • Мнения: 18
Вела Хилс ми харесва много, но ако отивате за Спа не бих казала че предлага особен избор.
А ресторанта как е? И бихте ли ми посочили хубав ресторант във Велинград

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 3 563
Вела Хилс ми харесва много, но ако отивате за Спа не бих казала че предлага особен избор.
А ресторанта как е? И бихте ли ми посочили хубав ресторант във Велинград
Нямам забележки към ресторанта. Бяхме със закуска, която беше обилна и разнообразна, и на свободна консумация през останалото време.
Наобед имаше обедно меню с готвено.
Ресторант в града не мога да препоръчам.

# 27
  • Мнения: 2 133
Ние харесваме Милениум и Парадайс!

# 28
  • Мнения: 2 048
Вела Хилс ми харесва много, но ако отивате за Спа не бих казала че предлага особен избор.
А ресторанта как е? И бихте ли ми посочили хубав ресторант във Велинград
На нас храната във Вела хилс не ни харесва. Закуската е богата, но не мога да кажа, че е с особено качество.
Но отбелязвам, че последните две години не сме ходили, може да има промяна към по-добро.

# 29
  • Мнения: 539
Ресторант Луковица срещу хотел Рич е добър

# 30
  • София
  • Мнения: 1 304
Здравейте!
Вчера успешно си направихме резервация в Инфинити (само там имаше свободни стаи),но ме учуди това,че нямат вечеря. Да сме питали на място. Искам да попитам вечер ресторанта на свободна консумация ли е? Гледам в ценоразписа има доплащане на човек за включване на вечеря. Някой,ако е бил скоро там,нека сподели как стои въпроса с вечерите там.
Мрестэрянта на Инфинити не е скъпо. Ние също бяхме без вечеря и не беше скъпо на свободна консумация, за разлика от Макси, където режещата глави. Това е менюто н Инфинити от миналата година.

# 31
  • Мнения: 2 888
Здравейте,
Може ли да споделите мнение за Св.Спас?
Като цяло за тези пари ми хареса. Има разни недомислени детайли, но това го установяваме в почти всички хотели, където ходим, а и явно сме си капризни и им обръщаме внимание. Храната е добре, вкусна, добре приготвена. Ние бяхме със закуска и вечеря, определено на вечеря се представиха по-добре. Малко ми е късно само, че е от 19 ч., а моите деца са малки и вечерят по-рано по принцип, но успяхме да ги позанимаваме и с малко мрънкане да дочакат. Закуската за сметка на това е от 7.30, което ме устройва идеално, защото стават много рано. Детските басейни са чисти, доста топли. Малко е хлъзгаво около тях. Има солна стая, детски кът с много любезно момиче в него, който работи основно следобед и вечер до 21.30. Много хубава пързалка и люлка на двора, но при мокро време е страшна кал. Има магазин в хотела, свърши ни работа, че бяхме тръгнали без играчки. Като цяло е чисто, но според мен си му е време за освежителен ремонт вече. Малко странно и за първи път ми се случва, но коридорите към стаите и асансьорите бяха студени и сякаш ставаше течение, постоянно духаше, определено беше дискомфортно при излизане от СПА зоната. Осветлението е безумно, изключително слабо, в стаите и коридорите е направо тъмно. Ние бяхме в апартамент, голям е, удобен, в коридора над басейните, беше тихо, ресторантът е в другото крило. Бих довела децата отново.  За почивка само с мъжа ми - едва ли.

# 32
  • Мнения: 240
Здравейте Melusine,много полезно ми беше написаното за Св. Спас,но моля кажете температурата и на другите басейни как е? И също ми е важно със солната стая всичко наред ли беше? Прочетох коментари на различни места ,че е много мръсна и с разхвърлени боклуци...така ли е в действителност?

# 33
  • Мнения: 2 888
Солната стая е чиста, с доста играчки, влиза се на всеки кръгъл час между 10 и 18 ч., за 45 мин. Цената е 15 лв. за 1 или 2 деца с 1 придружител, 25 лв. за 2 деца с 2 родители, 50 лв. ВИП услуга 2+2: само вашето семейство в стаята. Големият басейн е 33°, детският е 36°, но при слънчево време се усеща доста повече, защото напича директно в него и е като аквариум. На външния не сме ходили и не знам каква е Т. Всякаква консумация се пише на стаята и се плаща всичко при тръгване от хотела.



Тук сме следобед и играчките са навсякъде, но сега влязохме първи и всичко беше прибрано в сандъка, колите подредени до масата, солта по пода изравнена.
Да допълня за детските басейни, влиза се по широки стъпала, на които може да се седи, първият е 60 см, вторият и джакузито са по 1 м, като има обграждащи пейки и реално може малко дете за ръка да преминава през тях. Малкият ми е на 2 г. 4 м. и е под 90 см, идеално му беше в първия да се разхожда и да си играе, големият ми на 5 г. 6 м. е 116 см и във втория му беше много комфортно дори без пояс. Големият басейн е 1,60 м и има парапети по цялата дължина.
Цени от бара: чаша червено вино 7 лв., фрапе 4,90 лв., тоник 3 лв., Хайнекен кен 6,20 лв., сок Капи 3 лв., минерална вода малка 2 лв./голяма 3 лв., наливна бира малка 4 лв./голяма 6 лв.

Последна редакция: вт, 05 мар 2024, 12:01 от Melusine

# 34
  • Мнения: 240
Супер,много благодаря Blush
Ако бях видяла по-рано тези отзиви, за априлската ваканция щяхме да сме там. А сега ще сме в Акватоник,където сигурно ще е много по-голяма лудница.
Нищо следващия път ще го посетим.И ние сме с дете,и явно е по-подходящо.

# 35
  • Мнения: 71
Здравейте,дами! На черен петък направих резервация за хотел Рич,три нощувки със закуски,в лукс стая от 10.03.Обаче скоро ме оперираха и не е най-подходящия момент за спа.От хотела отказват да ми преместят резервацията за други дати,имам възможност само да я продам.Платила съм 210 лв,в хотела се дължат още толкова.Ако някой има интерес.....мисля,че е доста изгодно и много съжалявам,че няма да мога да се възползвам!

# 36
  • Мнения: 1 397
Здравейте!
Имате ли представа от къде мога да получа код за отстъпка за Кашмир?

# 37
  • Мнения: 91
Здравейте. Имам следния въпрос, извинявам се че не е много по темата. Ще бъда със семейството около 20 юни във Велинград, осигурена нощувка. Ще мога ли да отида в някой хотел и да ползвам външен/ вътрешен басейн, ориентировачно цени. Изобщо приемам всякакви препоръки.

# 38
  • Мнения: 1 047
Доколкото знам има обществен "плаж' му казват, сигурно е басейн, но не мога да помогна къде е.

# 39
  • Някъде в Матрицата
  • Мнения: 1 245
Различните хотели имат различни политики и цени на услугите "за външни" за хотела гости, затова трябва, ако сте си харесали хотелски басейн, да попитате рецепцията. При някои има отделни цени за басейн и СПА, при други вървят заедно, някои може да не допускат.
Иначе Делфин е едното място, необвързано с хотел, където има няколко басейна и пързалки. Плаж Каферинова също е такова място. На хотел Елбрус отварят аквапарка през юни обикновено и може да се посещава дори да не си гост на хотела. Имаше още един басейн, чието име не си спомням, може да е било Оазис - той е в частта около Клептуза. Има и общински плаж . Термалният къмпинг също допуска "външни" през делничните дни.

# 40
  • Берлин
  • Мнения: 4 517
За мое нещастие семейството ми планира края на 07 началото на 08 една седмица във Велинград. Можете ли да ми помогнете с насока за хотел? В групата са:2 деца на 2 и 13, възрастни 70+, "млади" 40-50 години. Закуска, обяд и вечеря /ол ин е най-добре,но май не се предлага в района/. Прилични стаи и общи части, басейни. Около 1200-1500 на двойка сме планирали. И кога е време за резервация?
Благодаря. ❤️

# 41
  • Мнения: 3 749
Закуска, обяд и вечеря предлагат Елбрус и Аура. Те са бюджетни хотели, но дори за тях цената за 7 нощувки е доста над тази, която сте предвидили. Голямото дете ще бъде таксувано като 3-ти възрастен. Децата до 12 години са с намаление.

# 42
  • Мнения: 240
Здравейте  Blush
Моля кажете солната стая в Акватоник може ли да се посещава от родител с дете?

# 43
  • София
  • Мнения: 11 495
Може.
Даже са 2 солни стаи и имаше някаква разлика, но не запомних точно.

# 44
  • Мнения: 240
Благодаря Blush
Обаче аз имам големи колебания. Резервирала съм 4 нощувки за пролетната ваканция в Акватоник. С дете на 8 години сме.
Но,след добър отзив тук за Св. Спас реших да попитам за оферта и те ми дадоха за същите условия напълно единична цена.
Не сме били и в двата хотела. Притеснява ме в Акватоник дали ще се усеща много пренаселено ,заради ваканцията.
И също в кой хотел басейните са по-топли? В кой коридорите са по-студени? Къде детските помещения да по-добри? Къде е по-разнообразна храната? И къде въобще условията са по-добри?
Предварително казвам,че детето ми е много тихо и не пречи на околните(запозната съм с мнението за децата в Акватоник Blush )
Също ме интересува в Св. Спас в коя част на хотела е по-подходящо настаняването или навсякъде е ок?
Много ще съм благодарна,ако ми помогнете в избора.

# 45
  • Берлин
  • Мнения: 4 517
Закуска, обяд и вечеря предлагат Елбрус и Аура. Те са бюджетни хотели, но дори за тях цената за 7 нощувки е доста над тази, която сте предвидили. Голямото дете ще бъде таксувано като 3-ти възрастен. Децата до 12 години са с намаление.

Цената забравих / евро/.

Аура не ни хареса изобщо. Елбрус е май  на същия собственик...

# 46
  • Мнения: 14 103
В Аура не съм била, но в Елбрус, да. Хареса ни храната тогава, сега не знам как е.

# 47
  • София
  • Мнения: 2 418
За мое нещастие семейството ми планира края на 07 началото на 08 една седмица във Велинград. Можете ли да ми помогнете с насока за хотел? В групата са:2 деца на 2 и 13, възрастни 70+, "млади" 40-50 години. Закуска, обяд и вечеря /ол ин е най-добре,но май не се предлага в района/. Прилични стаи и общи части, басейни. Около 1200-1500 на двойка сме планирали. И кога е време за резервация?
Благодаря. ❤️
След като уточни, че бюджетът е в Евро, бих казала, Санте. От хотелите във Велинград единствената ми база, за сравнение е Арте, но Санте ни хареса повече, най-малкото защото е по-нов. HB е изхранването, но имат и нелош ресторант за обяд.
Арте е на по-хубаво място и ако са реновирали и/или разширили спа зоната, може да обмислим.
Времето за резервация е ако издебнеш отнякъде промоция или някакъв пакет от типа 5+1 нощувки, нещо такова. Но не съм обръщала внимание кога точно ги правят тези промоции.

# 48
  • Мнения: 2 133
Да, на един собственик са, но за мен са коренно различни и двата хотела, нищо, че цената е една и съща.На Елбрус храната е по- хубава и басейните, като разположение дори.А и ръката, която движи базата е бая дейна Wink На нас ни харесва и се радвам, че все още не е налазен от братята...Дано не го направят някой намазан след време, че отиде....

# 49
  • София
  • Мнения: 1 244
Здравейте,

има ли база за сравнение и къде е по-добре, СБР-НК-Велинград или БЦ Камена?

Освен за почивка става дума и за провеждане на процедури.

Всякакви мнения ще са полезни, Благодаря !

Общи условия

Активация на акаунт