Уреаплазма и Микоплазма - 5

  • 6 339
  • 170
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 293
Надявам се да не съм сред тях в такъв случай...важно ми е да я махна

# 151
  • Мнения: 153
Ако сте сред тях, не би трябвало да Ви прави проблем, но знам ли.

# 152
  • Мнения: 293
Всъщност като се замисля, може би това не е така, защото все пак тя е патоген, дори лактобацилите умират след антибиотично лечение, би трябвало тя също да умре, едва ли е безсмъртна Simple Smile) Още повече, че по антибиограма излиза, че се влияе от антибиотици...Може би затова вече се съмнявам и в тяхната достоверност. Иначе според мен уреаплазмата все ще направи някой проблем, въпрос на време...Я цистит, я с бременност, я с тръбите...За жалост вече съм си патила от нея.

# 153
  • Мнения: 101
Аз имам цистит и така като ви чета направо се плаша честно казано Grinning  аз проведох лечение Март месец.. възможно ли е да имам уреаплазма в урината и антибиотика да не си е свършил работата, макар че беше чувствителен.. а и Клацид до колкото знам го изписват и при цистит, а това се случи при мен с последното хапче и доста ми пари в момента..

# 154
  • Мнения: 45
Да попитам как да пуснем контролни изследвания на партньора ми?
По кой начин ще бъде най-точен резултата дали се е излекувала Уреаплазмата?
До сега той не си е правил изследвания. Излезе при мен и за това и той се лекува съответно.

# 155
  • Мнения: 51
Maya85, лекарите какво казват?
Няма ли начин да се излекувате?
Четох много случаи на двойки, които са се излекували успешно.
Аз не съм си пускала урина за PCR тест.. то по пътя на логиката ще я има и във влагалището, защото там е “входната врата” на инфекцията.
Аз 3 години имах стрептокок и във влагалище и в урина, пиех антибиотици и след 1-2 месеца инфекциите се повтаряха и за това си пуснах този панел и доктора ми каза, че причинителя е уреаплазмата.  До колкото чета масово се изписва за нея Доксициклин или Клацид ( най-честите АБ ) и Левофлоксацин също.
Много странно.. но вашия случай направо ме плаши.. не знам какво да кажа..
аз сега си пуснах стандартна МБ ( секрет ) и чакам..

Аз нещо се обърках. Вие не сте си пускала ПСР на урина нито на влагалище, тогава какво очаквате от микробиологията да ви покаже дали имате уреаплазма ли? Наистина не схващам логиката ви. Нали за това има конкретни отделни изследвания 😀 Със стерилна урина и с микробиология леко сте в грешна посока в откриване на уреплазма

# 156
  • Мнения: 101
Maya85, лекарите какво казват?
Няма ли начин да се излекувате?
Четох много случаи на двойки, които са се излекували успешно.
Аз не съм си пускала урина за PCR тест.. то по пътя на логиката ще я има и във влагалището, защото там е “входната врата” на инфекцията.
Аз 3 години имах стрептокок и във влагалище и в урина, пиех антибиотици и след 1-2 месеца инфекциите се повтаряха и за това си пуснах този панел и доктора ми каза, че причинителя е уреаплазмата.  До колкото чета масово се изписва за нея Доксициклин или Клацид ( най-честите АБ ) и Левофлоксацин също.
Много странно.. но вашия случай направо ме плаши.. не знам какво да кажа..
аз сега си пуснах стандартна МБ ( секрет ) и чакам..

Аз нещо се обърках. Вие не сте си пускала ПСР на урина нито на влагалище, тогава какво очаквате от микробиологията да ви покаже дали имате уреаплазма ли? Наистина не схващам логиката ви. Нали за това има конкретни отделни изследвания 😀 Със стерилна урина и с микробиология леко сте в грешна посока в откриване на уреплазма

Не сте ме разбрали. Все пак съм медицинско лице и не съм толкова невежа, обиждате ме Grinning  
Правила съм изследвания в Геника на влагалищен секрет и отделно имам Антибиограма на уреаплазмата и се лекувах с Клацид. А стандартна МБ си пускам заради стрептокока, който също лекувах.

# 157
  • Мнения: 51
Maya85, лекарите какво казват?
Няма ли начин да се излекувате?
Четох много случаи на двойки, които са се излекували успешно.
Аз не съм си пускала урина за PCR тест.. то по пътя на логиката ще я има и във влагалището, защото там е “входната врата” на инфекцията.
Аз 3 години имах стрептокок и във влагалище и в урина, пиех антибиотици и след 1-2 месеца инфекциите се повтаряха и за това си пуснах този панел и доктора ми каза, че причинителя е уреаплазмата.  До колкото чета масово се изписва за нея Доксициклин или Клацид ( най-честите АБ ) и Левофлоксацин също.
Много странно.. но вашия случай направо ме плаши.. не знам какво да кажа..
аз сега си пуснах стандартна МБ ( секрет ) и чакам..

Аз нещо се обърках. Вие не сте си пускала ПСР на урина нито на влагалище, тогава какво очаквате от микробиологията да ви покаже дали имате уреаплазма ли? Наистина не схващам логиката ви. Нали за това има конкретни отделни изследвания 😀 Със стерилна урина и с микробиология леко сте в грешна посока в откриване на уреплазма

Не сте ме разбрали. Все пак съм медицинско лице и не съм толкова невежа, обиждате ме Grinning  
Правила съм изследвания в Геника на влагалищен секрет и отделно имам Антибиограма на уреаплазмата и се лекувах с Клацид. А стандартна МБ си пускам заради стрептокока, който също лекувах.
Да не съм разбрала, че то толкоз постове изпуснах края. Лично аз когато правя контроли и не само свързани с уреаплазмата винаги пускам и урина и секрет . Надявам се всичко да е наред с контролните ви изследвания за уреаплазма.

# 158
  • Мнения: 293
ivetaivn, не искам да ви плаша, много хора я лекуват още с първото лечение, което ви и пожелавам, но аз да речем вече съм минала 7-8 и още си я имам, а винаги пускам антибиограма. Затова най-добре пуснете и урина и секрет, да сте спокойна, поне аз така бих направила Simple Smile) Но това е защото имам отвратителен опит с нея. Успех, похвалете се след контролата Simple Smile

m@rcipiT, моят приятел пуска урина и еякуат. Някои казват, че най-сигурно е уретрален секрет, но доколкото знам вземането му не е много приятно...

# 159
  • Мнения: 101
ivetaivn, не искам да ви плаша, много хора я лекуват още с първото лечение, което ви и пожелавам, но аз да речем вече съм минала 7-8 и още си я имам, а винаги пускам антибиограма. Затова най-добре пуснете и урина и секрет, да сте спокойна, поне аз така бих направила Simple Smile) Но това е защото имам отвратителен опит с нея. Успех, похвалете се след контролата Simple Smile

m@rcipiT, моят приятел пуска урина и еякуат. Някои казват, че най-сигурно е уретрален секрет, но доколкото знам вземането му не е много приятно...

Много благодаря! Съчувствам ви, отвратително е наистина.. особено аз съм с доста силно изявени симптоми.
Вие последно кой вид уреаплазма имахте?
Моята е Парвум.. до колкото четох е най-коварният вид.

# 160
  • Мнения: 293
И аз не знам Simple Smile) Винаги по изследвания ми е излизал парвум, на последните изследвания пък пишеше уреалитикум...не знам на кое да вярвам..

# 161
  • Мнения: 4
Здравейте,може ли да се заразя с уреаплазма чрез анален секс ?

# 162
  • Мнения: 51
Здравейте,може ли да се заразя с уреаплазма чрез анален секс ?

Не съм изобщо запозната, но лично моя логика и мнение е, че с това може да се заразиш и от целуване и от всичко свързано с контакт. Но пак ви казвам това си е моята теория..

# 163
  • Мнения: 1 287
Здравейте. Нося си уреаплазма уреалитикум от доста време, открита след множество цистити от един най-накрая прозорлив уролог, уж излекувана и по време на бременността открита пак в урина в лаборатория Геника. Не се локализира в цервикален секрет и имам успешно завършила бременност. Заради отлагане и огромна несериозност така и не отидох отново на уролог и сега се присетих, като реших да забременяване пак. Замислих се, че с мъжът ми може да си я придаваме един на друг, не се в изследвал той, но пък така щеше да се открива в цервикалния секрет. Въпросът ми е, има ли някоя от вас с подобен казус и май ще е по-добра идея да я изчистя, ако въобще е възможно, преди да пристъпя към забременяване?

В момента симптоми има ли?
По всяка вероятност мъжа ви също е инфектиран и както сте се досетили, просто си я предавате един друг! При мъжете лечението е изключително трудно поради навлизане на патогена в простата и почти невъзможното му унищожаване там! Това са ми наблюденията от множество коментари в български и чужди форуми! При жената е възможно лечение, но при мъжа по скоро не!

При него няма, при мен има леко парене понякога при уриниране, но вече знам как да се пазя, за да не се стига до циститни кризи. По-скоро опитите за забременяване не са успешни вече няколко месеца и подозирам, че уреаплазмата има пръст. Пуснали сме еякулат и сутрешна урина в Геника и ще действаме според резултатите, ако се наложи, ще пуснем и други изследвания. Добрата новина е,  че скоро не сме пили АБ и би могла да се повлияе и от първия по-продължителен курс лечение.

# 164
  • Мнения: 27
Здравейте! Лекувала съм 2 пъти уреаплазма парвум - 10 дни на Вибрамицин като направих контрола след 2 месеца и повече не помня с точност, резултатите в Геника показаха, че е отрицателно. От тогава секс само с презерватив, пускам отново контролни в Геника през лятото като уреаплазмата беше пак +. Сега пуснах на ново в Геника с Антибиограма като днес ми излизат резултатите дава ми отново + на уреаплазмата, но няма антибиограма за нея. Обадих се в Геника да ми обяснят какво се случва и ми казват, че е възможно да е засечено мъртво ДНК като тестовете им били много чувствителни и затова не са направили, защото не било в голямо количество и тн. Да попитам някой от вас имал ли е такъв подобен случай и как бихте процедирали?

Общи условия

Активация на акаунт