Име на момиченце с буква А

  • 2 581
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 272
Здравейте, мами! Имаме момче на име Димитър, второто ни детенце е в очакване и ще бъде момиче. Насочили сме се към буква А. Много ще ми бъде полезно да дадете своя глас за името, което най-много ви допада от посочените, или пък да изразите мнението си в коментар. Благодаря от сърце!❤️Светли празници! 🎄

# 1
  • Мнения: 2 510
Гласувах за Ангела, но предпочитам Ангелина. Бяхме се спрели на това име за нашата дъщеря, но синът ми наклони избора към друго от списъка. Защо не питате по-голямото дете кое име от изброените харесва, просто за информация?

# 2
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 061
Харесва ми Алина.
С А също и Анастасия, Аделина, Антоана, Андрея, Ася и моето - Аида.

# 3
  • Мнения: 6 619
Адриана. Ая за мен не е име, а Ангела не мога да го приема в женски род. Бих предложила също Алиса и Анастасия.

# 4
  • Мнения: 5 589
Ангела щеше да ми звучи по-добре, ако беше Анжела или българското Ангелина. Ангела ми е като непълен член на ангел.
От предложените от Вас най-много ми харесва Ана, но може би изписано с две н. Класическо и вечно име.
Успех и леко раждане. Simple Smile

Последна редакция: пн, 18 дек 2023, 01:16 от АлисаВСтранатаНаЧудесата

# 5
  • Мнения: 272
Гласувах за Ангела, но предпочитам Ангелина. Бяхме се спрели на това име за нашата дъщеря, но синът ми наклони избора към друго от списъка. Защо не питате по-голямото дете кое име от изброените харесва, просто за информация?

Идеята ви е много добра, благодаря. Той е на 4 години и със сигурност ще чуем неговото мнение също. 🙂 Въпреки, че той толкова много иска да е батко на момче. 😃
Кое име хареса вашия син?

Алиса , Това също е една много сериозна дилема, дали Ана или Анна. Някак Ана звучи малко отрязано, въпреки че обичам кратки имена. Анна се притеснявам дали хората не биха грешили името, записвайки я Ана просто. Малко съм объркана. Simple Smile И в двата случая галеното име ще бъде Ани и е много красиво. 🥰

Последна редакция: пн, 18 дек 2023, 01:18 от sonityy

# 6
  • Мнения: 24 513
Александрина

# 7
  • Мнения: 2 710
Гласувах за Ана, но правилното изписване е Анна. Ана е като име с правописна грешка. Не бих го причинила на детето си

# 8
  • Мнения: 796
Албена, Ахинора

# 9
  • София
  • Мнения: 13 493
От изброените имена ми харесва Ангела. На галено Ани.

# 10
  • Мнения: 39 498
Да добавя и Анастасия.

# 11
  • Мнения: 8 975
гласувах за Анна.
Ана не.

# 12
  • Мнения: 2 760
Гласувах за Алина - звучи ми нежно и красиво. Ана също ми допада.

# 13
  • София
  • Мнения: 8 678
От тези- Адриана.
Иначе- Аглика, Анастасия, Албена, Аделина, Алиса

# 14
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 799
Адриана.

# 15
  • Мнения: 4 787
Гласувах за Ана/ Анна, но предпочитам Анастасия.
Ангелина или Анжела вместо Ангела.
Алена ми допада повече от Алина.
Понеже споменавате Димитър , до него добре стои Антония.
Много харесвам Ахинора .

# 16
  • Мнения: 12 868
Гласувах за Анна, много ми е любимо това име.
Харесвам и Алина, заради една моя позната, която е много свестен човек.
Предлагам допълнителна опция за нетрадиционно име: Аглика.
Но все пак аз бих избрала Анна.

# 17
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 218
Гласувах за Адриана. Алина също е хубаво, но повече ми допада Алена. Предлагам:

Албена
Антония 
Анелия
Аглая
Антоанета
Аделина
Ангелина
Анастасия

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 1 440
Анна и Адриана ми харесват еднакво, гласувах за второто, защото Анитата са по-често срещани. Алина също доста ми допада, останалите не.
Галените Ани, Ади, Али също ми харесват Simple Smile

# 19
  • Мнения: 903
Предложеното вече Албена е много хубаво и интересно 🙂

# 20
  • Мнения: 6 386
Гласувах за Адриана. Звучи ми много приятно, в сравнение с останалите.
Добавям Антония - има имен ден и има умалителен вариант .
Тъй като момчето ви ще има имен ден, и момичето трябва да си има Simple Smile

# 21
# 22
  • Мнения: 1 409
Имената Антония и Анелия много ми харесват и на мен.

Александра, Алексия и Адела не знам дали са предложени.

От анкетата ми харесват Ана/Анна и Адриана.


Успех!

# 23
  • Мнения: 652
Също гласувах за Адриана.

Иначе фаворити с буквата А са ми Аделина и Алиса.

# 24
  • Мнения: 2 407
Глас за Адриана

1-во:защото ми харесва най-много
2ро :най - добре ми звучи до Димитър(което за вас може и да не е важно, но лично за мен е симпатично, когато имената по някакъв начин си отиват, в случая и двете имат буква *р*)

# 25
  • Мнения: 4 787
Нищо лично, но аз първо си помислих за "Д"😄

# 26
  • Мнения: 2 782
Адриана 🙂

# 27
  • Мнения: 5 320
От изброените Адриана.
Иначе най-ми допада Александра. Така щеше да се казва нашето второ дете, но на финала се оказа Александър 😀

# 28
  • Мнения: 272
Аз също смятам, че Адриана доста добре се допълва с Димитър. Не знам дали има имен ден, всъщност, трябва да проверя. Simple Smile За Александра не съм се замисляла, но ми харесва много. Simple Smile)  Благодаря на всички, които ми помагат в избора.

# 29
  • Мнения: 6 386
Има, аз проверих:-)
26 август

# 30
  • Мнения: 272
Има, аз проверих:-)
26 август

❤️Любимият ми месец - август. Тогава е роден синът ми и с ММ имаме годишнина.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 1 440
Еее все по-подходящо става Адриана във вашия случай  Simple Smile

# 32
  • Мнения: 686
Аз съм пристрастна, голямата ми дъщеря е Ангела и не съм срещала друга с това име. За мен е най-красивото и специално име 🩷 Ангела първоначално дойде леко странно за близките ми, виждам и по реакциите на хората, че първосигнално реагират с очудване. Харесвам класическите, смислени имена, но държа да не се срещат често. Ангелина съжалявам, сигурно някой ще се обиди, но ми е малко бабешко и селско, не си обяснявам и какво означава с това окончание. Другите ми фаворити са Алис (на косъм беше малката ми дъщеря да го получи), Антония, защото има красиво звучене и означава "безценна" и сладкото и семпло Ани, не Ана, Анна, Анелия, просто АнИ. Адриана е много хубаво и звучно име, но се среща доста често и не съм срещала информация да има дълбок смисъл и особен произход, което за мен лично е важно. Ая човешко име ли е?

# 33
  • Мнения: 8 919
Гласувах за Анна, с двойно н. Но моите любими имена с А са сред другите предложени, а именно Анастасия и Антония.

# 34
  • Мнения: 8 975
 За да бъда полезна, ще ви кажа, аз какво си мисля за тези имена.

Ана / Анна - Ана и Анна не е едно и също име. Слагаки го в една опция на анкетата, малко се изкривяват мненията, ако бяха отделни ще гласувам за Анна и няма да гласувам за Ана. Анна- древноевреско значение: благосклонна, предразполага,  храбрат и силна. Много популярно в 20 век, аристократично име.

Адриана - хубаво  име, познато и в чужбина, има кратко Ади. Има много подобни Адрияна, Адреана, Адреяна, Андриана и все си мисля, че детето ще уточнява как се пише на български. Името идва от античен град Adria/Hadria оттам идва и името на Адриатическо море.

Алина - малко ми е странно, сигурно има такова име, на мен ми е като сричкообразувано от други имена. Как ще и викате Али?

Ая - много кратко, аз не харесвам трибуквенките, но тук имаме двубуквенка. Забелязвате ли даже и животните имат по-дълги имена. Името е арабско, има си своето значение, прочетете.

Ангела-- е от серията женски имена от мъжко. Мъжкото е Ангел. Има идея, но мъжкото Ангел, с добавянена 'а' не ми става по нежно някак. Освен това тук има един проблем на латиница Angela  и произнощение от други националности хора. Анжела, Анджела. В България женското на Ангел е Ангелина. Интересно е Ангела, ясно е, чува се. Няма галено. Анги. Simple Smile

# 35
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 061
Някои мъжки имена действително са много звучни и красиви в женски вариант като Ерик - Ерика, Емил - Емилия, Валери - Валерия и т. н., но имена като Бориса, Асена, в т. ч. и Ангела, не мога да ги възприема...

# 36
  • Мнения: 2 782
Алина го свързвам  с Алина Кабаева.
Смътно ми е вече, беше като каучук при съчетания. После като жената  до Путин, официално като слухове.

С буквата А имам позната - Анжелика, майка и е рускиня, сигурно от там е избора на име

# 37
  • Мнения: 12 408
Първо гласувах, после прочетох първия пост и отново бих гласувала за същото - Ана/ Анна. Димитър си е класическо име на светец, има имен ден на голям празник и от изброените Ана/ Анна ще стои най-равностойно.
Ангела ми е мъжко и немско (Ангела Меркел), Анжела не подхожда на Димитър, евентуално Ангелина.
Адриана също ми харесва, но няма опция за две имена.

# 38
  • Мнения: 1 409
Ана и Анна е едно и също име, както Йоана и Йоанна, Ина и Инна и др. Просто с удвоена съгласна. Познавам Стелла.

# 39
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 059
Гласувах за Адриана,но харесвам и Ана.

# 40
  • Мнения: 195
Споделям моето - Анита Simple Smile на галено ми казват Ани.
Моята майка е Албена, така че давам още едно предложение Simple Smile

Други имена, които ми допадат, са Алексия и Амелия.

Напоследък бързо стана банално името Амая.

# 41
  • Мнения: 269
Анелия,Алис и Александра са моите топ три. На галено може да се превърнат в Ани, Али, Нели, според което изберете. Успех, не е лесен избора, но сте се спрели на най- хубавата буква!

# 42
  • Мнения: 1 480
До Димитър най-добре стоят Анна и Адриана, Адриана ми харесва повече на мен и за него и гласувах. Алина като чуя си представям рускоговорящи хора, не ми допада. Ая е кратичко, ще се опитват да го "умаляват" на Айче, което малко му звучи като Айше.
Предлагам Аксиния и Антоанета, мисля, че никой не ги е споменал още.

# 43
  • Мнения: 5 589
Някои мъжки имена действително са много звучни и красиви в женски вариант като Ерик - Ерика, Емил - Емилия, Валери - Валерия и т. н., но имена като Бориса, Асена, в т. ч. и Ангела, не мога да ги възприема...
+ Явора, Самуила, Калояна, списъкът е дълъг.

# 44
  • Мнения: 5 320
Според мен Адриана най-подхожда на Димитър като дължина на името и звучене. Но ми идва малко твърдо за момиче. При Александра (звуковото съчетание на буквите д и р) звученето е малко по-меко заради присъствието на буквите к и с.
Пп направо звуков анализ направихме 😀
Успех с избора.

# 45
  • Мнения: 2 782
На мен ми се преплитат и ми са в повече буквите Д и Р при комбинация от Александра и Димитър

# 46
  • Мнения: 8 975
sonityy,
За вас важно ли е да се съчетава името  на бебето с името на братчето Димитър?
Приемате ли и други имена или да разсъждаваме само за тези от анкетата? С буквата А ли само ?
Има ли и други някакви изисквания за името, да подходжда на фамилия, или нещо друго, значение, дължина, звучене?

# 47
  • Мнения: 3 041
Само Анна ми харесва от изброените.

# 48
  • Мнения: 272
sonityy,
За вас важно ли е да се съчетава името  на бебето с името на братчето Димитър?
Приемате ли и други имена или да разсъждаваме само за тези от анкетата? С буквата А ли само ?
Има ли и други някакви изисквания за името, да подходжда на фамилия, или нещо друго, значение, дължина, звучене?

Здравейте! Много благодаря отново на всички, които разсъждават и ми помагат в избора. Да, би било добре да се съчетаят имената и да си подхождат. Имахме една книжка със стикери от Била с животни (преди 2-3 г) и там децата се казваха Ана и Димитър. Не знам защо, но сега ми изниква в съзнанието тя. Насочила съм се към буква А, тъй като баща ми се казва Ангел и бих искала да го уважа като кръстя второто си дете на него. Свекър ми е Димитър и там вече се разписахме. Междудргуото майка ми е Даниела, та си мислех, че Адриана (първите две букви са А и Д) ще бъде подходящо, защото ще мога да кажа, че е кръстена на дядо си Ангел и по втора буквичка на баба си-Дани. Фамилията ни е Христови.

# 49
  • Мнения: 12 408
Ангелина е точно на дядо Ангел. Или Даниела на майка Ви, но вече си имате дете с Д.
Димитър и Ангелина също си подхождат. На мен лично Ангела ми е грубо.

# 50
  • Мнения: 903
Ан(н)а-Мария? Макар че Албена продължава да ми е фаворит с буква А. Ангела и на мен ми е грубо, Ангелина е по-хубаво 🙂

# 51
  • Мнения: 1 409
В такъв случай Адела и Аделина също са подходящи. Но след като първото дете е кръстено дословно на дядо си - Димитър, на Ваше място бих избрала дословно име и за второто. Ако Ангелина Ви се струва архаично, може Анжела.

А какво ще кажете за Михаела? Името пак е „ангелско“ и внучката ще има общ имен ден с дядо си, а също и букви от името на баба си? Или пък може директно на бабата Даниела, щом е момиче.

# 52
  • Германия
  • Мнения: 3 444
Гласувах за Ана/Анна, като и аз предпочитам Анна пред Ана.

Иначе предлагам Алесандра, Алена, Анета… Аделина също е прекрасно име

# 53
  • Мнения: 580
Гласувах за Ана/Анна. От изброените само това ми харесва.

Ако присъстваше Ангелина, това щеше да е моя избор. По-рядко се среща вече. Ангелина е женския вариант на Ангел, ще бъде на дядо си.

Не харесвам името Адриана и хилядите му производни. Цял живот ще трябва да обяснява дали е А(н)дри(а/я)на. В групата на малката ми дъщеря имаше дори Адрианна.

# 54
  • Мнения: 5 589
Познавам една-единствена Ангелина, която е на 60+, но бих възприела добре и детенце с това име, което на галено бих наричала Ани (познатата дама също така я наричаме). За мен е много красиво име и го свързвам с романтика и онова приказно момиченце от разказа на Елин Пелин за първото влюбване. Сто пъти по-красиво ми е от просто Ангела (като споменатата Меркел Rolling Eyes), без по никакъв начин да смятам мнението си за меродавно. А и Ани - Дани като бабата, с подобно звучене са, макар и съвсем различни имена. Помислете. Simple Smile

# 55
  • Мнения: 8 975
Агата Христова, Димитър Христов
Аглика Христова, Димитър Христов
Адриана Христова, Димитър Христов, това е добре, но Даниела няма, въпреки "ад" началото
Адела Христова, Димитър Христов, букви изцяло от баба и дядо
Аксиния  Христова, Димитър Христов, връзва се с Христова
Албена Христова, Димитър Христов
Анабела Христова, Димитър Христов, може и с двойно "л"
Ангелика Христова, Димитър Христов, идеално на дядо Ангел
Ангелка Христова, Димитър Христов, малко ретро, но пак оживява, за дядо Ангел
Аниела Христова, Димитър Христов, хем е от Ангел, хем прилича на Даниела, име си е, популярно е. международно, ще и викат Ани, Ана, ама не е Анна.

С фамилията за жена, няма какво да го мислим, може да я смени.
Съзвучие с Димитър -- също е до време, докато са деца, може би.
Баба Даниела, ами вече има едно дете с Д., не само дядо Димитър, ами и тя е по накакъв начин включена с една първа буква."А" е все пак първа буква, много по-силна е.
Май е добре да има 'И' в името, за да пасва на Христова и на Димитър
 Повече от 5 букви стои по-добре за случая. Изключваме ли Ая?
Двойни имена не са подходящи Ангелина-Даниела, Даниела-Анна, няма да знае как се казва, едното няма да се употребява сигурно.

# 56
  • Мнения: 802
От изброените ми допада Анна именно с двойното "н". Ана ми е някак спънато.
Адриана като цяло е харесвано име и наистина стои добре до Димитър, но заради "р"-то ми идва леко грубо за момиче.
 Алина придоби популярност последните години, но аз не го харесвам особено. Хем е нежно,  хем някак ми е неизпипано...
 Ая ми е нежно, но не любимо.
 Ангела не мога да преценя дали ми харесва.  Може би Анжела е по-добре, може и с ударение на "Е".

# 57
  • София
  • Мнения: 1 978
Бях твърдо за Анна, докато не прочетох,че дядото е Ангел. Сега не съм за Ангела, което за мен е измислено и грубо,а за Ангелина. Името не ми звучи остаряло,а по - скоро класическо. В момента на мода се връщат Рада, Неда, Райна и пр. Ангелина на галено Ани седи достойно до Димитър,има хубав имен ден и ще зарадва дядо Ангел.
Второ място за мен е Анна класическо и красиво име,с хубав имен ден и пак седи достойно до Димитър.

# 58
  • София
  • Мнения: 1 152
Моят фаворит от анкетата е Адриана. Принципно много държа името да има хубаво значение, по възможност да дава някакво пожелание за детето, което не е налице при името Адриана, но ми звучи наистина много красиво, а и има варианти за галеното име.
В случай че приемате други предложения извън вариантите от анкетата, добавям най-любимето ми име с А - Аделина.

# 59
  • Мнения: 6 386
Според уикито има значение - “ Произходът на значението е от старогръцката дума άδρος („адрос“), в смисъл на „смел“, „богат“ или „голям“, „силен“.”

# 60
  • Мнения: 5 589
Всъщност излъгах, че познавам само една Ангелина на 60+. Сетих се, че и сестрата на една приятелка така се казва. На 30 години е, красива и името й много й отива. Мисля, че й казват Анжи на галено. Simple Smile

# 61
  • Мнения: 400
Според мен Адриана стои много добре до Димитър. Попитайте него кое му харесва. При нас дъщеря ни избра името на сина ни Simple Smile
Здравейте, мами! Имаме момче на име Димитър, второто ни детенце е в очакване и ще бъде момиче. Насочили сме се към буква А. Много ще ми бъде полезно да дадете своя глас за името, което най-много ви допада от посочените, или пък да изразите мнението си в коментар. Благодаря от сърце!❤️Светли празници! 🎄

# 62
  • Мнения: 5 320
Ако бях питала дъщеря ни как да кръстим сестра й (до края мислехме че ще имаме момиче), щеше да се казва Елза 🤣

# 63
  • Мнения: 1 642
Колкото и хора да изразят мнение, важно е вас кое име ще ви притегли.

Ангела ме присеща за г-жа Меркел...

За мен лично след  20+ години размишления върху изкривените разбирания за традиции на едно поколение от късния соц., ми е важно да не се кръщава 'накръст' момче на бабата и момиче на дядото. Но това си е мое лично мнение...

# 64
  • Мнения: 12 408
Зависи от имената - при една баба Йорданка или Иванка, ако ще се кръщава, по-добре да е момче - Йордан/ Иван / Ивайло...
Моите родители са Борис и Ефтима и точно на кръст би било по-добре - Боряна и Евтим. Добре, че не е имало кой да претендира.

# 65
  • Мнения: 3 922
Бих избрала Анелия (аз го обмислях също), защото не харесвам кратки имена, включително и Ана/Анна. Превзето и грубо ми звучат конкретно тези. Макар че при всички положения накрая все ще й викат Ани.
От другите предложения горе-долу ми допадат Ангела/Ангелина, но във вариант Анджела/Анджелина.

# 66
  • Мнения: 1 272
Ангела ми допада най- много. Предложение: Алана, Алани, Азалия

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт