АС и други романтични К-драми - тема 5

  • 14 749
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 715
Цитат
Имам много близък човек, жена, която от много години живее в борба с рака и плача всеки път когато ми прати нейна снимка. Макар че заради тийна съм доста ограничена все пак бих могла да се срещна с нея, но не предприемам такава инициатива, защото ме е страх, че няма да мога да се сдържа емоционално при срещата на живо. Много я обичам и много ме боли от това, което болестта й причини. Знам, че актьорите трябва да са готови да влязат във всяка роля възможно най-реалистично, но това което корейските режисьори искат от корейските актьори е жестоко. Не знам дали ще мога да гледам сериала, ако Минка се е докарала да изглежда толкова слаба колкото си представям. Чак такъв реализъм във визията не искам да виждам.
Като жена която не е раждала дано преди това да е замразила яйцеклетки, защото заради това отслабване за тази роля може да има сериозни репродуктивни проблеми ако реши да има деца някой ден още повече, че е минала 35г. възраст. Със сигурност това скоростно и драстично отслабване вероятно подпомогнато от медикаменти ще се отрази на здравето й като ако не сега, то за в бъдеще.
Това наистина е жестоко, като човек ,който много добре знае за какво става въпрос. Не зная дали е от режисьорите или самата актриса е решила да изглежда толкова реалистична в тази роля.  Само човек минал през ада на лечението на тази болест може да види безумието на това решение. Да ,филмите трябва да показват и реалността, съгласна съм с това , но не за сметка на своето здраве. Това е някакво безумие.

# 721
  • Мнения: 6 200
Сигурно е от режисьорите. Чела съм, че Джун са го накарали за седмица да свали 8 кг. за ролята на Илджиме като залога е бил самата роля, а той много я е искал. А за ролята на 4ия принц е трябвало да свали повече от 10 кг., но не помня вече колко точно и също за много кратък срок от време.
А що се отнася за реализъм във визията на жена болна от рак е безумно жестоко към актрисата да се стига до такава крайност.  Още повече, че при някои видове лечение пък се напълнява драстично (майка е буквално два пъти по-обемна отколкото беше преди рака), така че всякаква телесна форма би била реалистична. А за роля специално достатъчно би било с грим върху лицето да покажат визуално как болестта и лечението са се отразили на човека.

Последна редакция: сб, 16 дек 2023, 09:09 от Рори72

# 722
  • Мнения: 1 715
Цитат
Още повече, че при някои видове лечение пък се напълнява драстично (майка е буквално два пъти по-обемна отколкото беше преди рака), така че всякаква телесна форма би била реалистична. А за роля специално достатъчно би било с грим върху лицето да покажат визуално как болестта и лечението са се отразили на човека.
+1 Абсолютно съм съгласна с теб.
За добро утро, моето рокерско сърце се радва на такива изпълнения
Thunderstruck - AC/DC  
The Eagles - Hotel California
Sweet Child O’Mine
хайде и малко поп музика в азиатски стил
Beat It  
Smooth Criminal

Последна редакция: сб, 16 дек 2023, 09:39 от Danifin1

# 723
  • Русе
  • Мнения: 2 258
Рори, аз нищо не подреждам. Вбокса винаги така ми вади сериалите без значение от кого са преведени.
Ужасих се, когато видях , че Минка е станала 37 кг за роля. При ръст 160-162 (по памет), това е прекалено. Няма да пиша за това кой колко отслабва или напълнява от тази болест, темата ни е друга. И аз, като Рори, съм силно обезпокоена за здравето на артиста, ако това е истина. Киното може всичко! Може по друг начин да прилича на силно отслабнал човек. Не знам, объркана съм и то не в добра посока.

# 724
  • Мнения: 6 200
Всички виждаме резултата при Джун. След отслабването му за АС развива някаква мания, психично отклонение е за мен и вече 7г, се подлага на ограничения като резултата за външния му вид само в неговата глава е добър. Дано поне държи контрола върху здравето на организма. Аз лично щях да харесвам по същия начин 4ия принц и без да изглежда хърбав в банята във 2а серия. Защото буквално само в тази сцена се вижда тялото му. Във всички останали е обвит като лук в костюми от едно време. Заради една единствена сцена да го накарат да отслабне толкова е също безумно решение за мен. Много по-важни са сценария и актьорските умения.
Честно казано не съм във възторг от такъв "професионализъм". Актьори, които вече са се наложили би трябвало да отрезвят малко режисьорите, а не да им удисват. Сигурно заради скандала в началото на годината Минка се е страхувала, че може да загуби ролята и да не й предложат други и се е съгласила да жертва здравето си. Това е глупава саможертва и един ден ще плати много висока цена за нея.

В самото начало на Пачико има някаква традиция подобна на прощъпулника при нас. Не знам дали всички народи правят нещо такова, но в Корея го правят на 1та годинка на детето. Това разбира се ми направи впечатление, но което ме впечатли повече е, че сред нещата, които детето може да избере има и голяма мартеница - усукани бял и червен сноп. За появата на усукан бял и червен конец в корейски сериал и друг път съм чела и съответно споменавала в темата, но сега го видях. Знае ли някой каква точно е тяхната тадиция свързана с мартениците. Любопитна съм и съм леко разочарована, защото от дете вярвах че само ние в цял свят имаме такъв обичай.

Последна редакция: сб, 16 дек 2023, 11:44 от Рори72

# 725
  • Русе
  • Мнения: 2 258
Рори, доколкото съм чела, ние и румънците имаме този обичай. За другите народи може това да е българската следа. Simple Smile ( ехааа, представи си да е вярно). А може и да бъркам...

# 726
  • Мнения: 6 200
Историята в Пачинко започва 1938г. Имената в това семейство леко на еврейски бият, но визуално са азиатци и действието се развива в Япония. Изглежда си като техен обичай защото усещането е, че насред чуждата страна спазват собствените си традиции, за да не забравят кои са и от къде са дошли.
Предполагам имаш предвид обичая 1 годишното до избира съдбата си чрез предмети поставени пред него. И това по-малко ме учудва че го има като обичай толкова далеч от нас. Някак логично е първата годинка на детето да е специална и да вълнува близките му с поглед в бъдещето. Там е на рождения ден, при нас е при прохождането, което е горе-долу около първия рожден ден.
Мен повече ме изненада голямата мартеница. Тук също доколкото разбрах символизира здраве и дълъг живот. Естествено не се нарича мартеница. Просто ми е много странно че нещо което смятаме че си е наша традиция единствена и уникална се оказва, че като символика на здраве и дълголетие присъства и в обичаите на други народи, макар и под различно форма

Последна редакция: сб, 16 дек 2023, 12:55 от Рори72

# 727
  • Русе
  • Мнения: 2 258
Имах предвид мартеницата,не прощъпулник

# 728
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 032
Имам смътен спомен, че бяло-червени конци се мяркаха някъде и в АС.

Да ви покажа едни снежни кученца Blush.
Скрит текст:
Не е това, което си помислихте. Laughing
Отглеждам едни многогодишни, които се оказаха адски студоустойчиви, защото си зимуват на терасата. Шареното и пембяното ги държа дръпнати на первазите на прозорците. Но сандъчетата с жълтите, както и с флокса, стоят на ъгъл на самия парапет на терасата. Тук съм ви събрала всички цъфтящи на терасата в момента видове нарочно на фона на заснеженото дърво. И това не са всичките саксии. Освен кученцата цъфтят още алисума, флокса, лавандулата. Нея не я местих да ви я снимам, че нямаше да мога да ги събера в един кадър. Само онова лилавкото, аубриетата ми, още не е напъпило и цъфнало тази зима, но до март има още време Laughing.





# 729
  • Мнения: 3 291
Рори, видеото с Пако от Вещицата го слагам вградено. Точно този сериал не съм го гледала, но от всички на които съм попадала в нета ми е най-красив там. Рожденик е днес, да е жив и здрав и много успешен 🎉



Профче, как са оцелели, че и толкова свежи?!😯 Аз навън в момента имам само теменужки в сандъчета. На много хубав фон си ги щракнала ❄️

# 730
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 032
Не знам Марги. Оцеляха така и миналата зима.
Скрит текст:
Каквото измръзна го поорязах и избуя наново. А от нападалите в пръстта семенца никнат нови саморасляци. Като троскот е, превзема навсякъде. Жълтото е доминантно. А шареното е самокръстоска между жълтото и пембяното. Флоксът ме изненадва повече, той е лятно цвете. Но и миналата зима пак така тръгна да ми цъфти в началото на зимата и откара до пролетта. И той се саморазсажда и в началото на лятото изникват новите растения. Но никне много бавно и не успява да избуи, както от купешко готово развито растение, взето април. Явно през другото време при мен му е прекалено топло лятото и направо го гори още недоразвило се. На тази тераса грее от сутрин до залез.
А алисумът, водопадът най-ляво на снимките, си е по принцип целогодишен. Дай му само много вода и да не го гори силно слънце. И мирише много хубаво на кокичета. Heart Eyes

Да е жив и здрав Пако, и още много да ни радва! Hug
Харесвам го не само като визия на екрана, но оценявам и доброто му сърце и топлите му човешки отношения, които има в реалния живот.

# 731
  • Мнения: 522
За добро утро, моето рокерско сърце се радва на такива изпълнения
Thunderstruck - AC/DC  
The Eagles - Hotel California
Sweet Child O’Mine
    Иииха Joy , а дали имат нещо на "Sabaton" , "Nightwish", "van canto"......  ако попаднеш моля довлечи го насам.
Да е жив и здрав Пако, аз съм доволна че за Октомври се падна Гуки.

# 732
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 694
Историята в Пачинко започва 1938г. Имената в това семейство леко на еврейски бият, но визуално са азиатци и действието се развива в Япония.
Рори, не знам дали са го обяснили в сериала, но мъжът на Сун Джа, Исак, е пастор-мисионер и това е християнското му име. Иначе си има и корейско, както и брат му Йосиф (Йосеп), при когото заминават в Япония. По същия начин и синовете ѝ имат и християнски, и корейски имена. Не помня името на Ноа, името на Мозасу (Мозес/Мойсей) е Мо Се.
(не гледам сериала, а някъде от 6-7 месеца насам мъча романа).
Не знам дали в сериала са обяснили и защо се казва "пачинко" (какво представлява играта, чието име носи романът, по който е направен сериалът).

# 733
  • Мнения: 6 200
Гледах само 1а серия засега, защото се надявах някъде да попадна на бг превод. При рускините голямото момченце е Ной, на малкото името е подобно на това, което си написала. Доколкото схванах паралелно дават две времеви линии. В тази в която жената на пастора е много възрастна показват млад мъж Соломон и споменават Ной по начин по който се подразбира, че е станал лош човек.
В едната времева линия споменават пачинко и ми се стори, че е нещо като стока, но като не е бг превода не всичко разбирам на 100%.

# 734
  • Русе
  • Мнения: 2 258
.............
Да е жив и здрав Пако, аз съм доволна че за Октомври се падна Гуки.
Аз съм доволна от всички! Ех, защо годината има само 12 месеца?! Wink

Общи условия

Активация на акаунт