Туристическа виза за САЩ /Тема 5/

  • 9 032
  • 215
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 121
Притесняваме преминаването от терминал на терминал - автобуси, влакчета - ще се ориентирам ли и ще успея ли да се придвижа за час и половина ?
Преди по-малко от месец пътувах до САЩ през Франкфурт. Нямаше автобуси и влакчета. Беше много лесно. Ориентирах се по номерата на гейтовете. Само че, Луфтханза не е това, което беше. Заприличали са на нискотарифна авиокомпания. Пътниците са разделени на 6 категории в зависимост от закупения багаж и съответно цената. Вътре в самолета седалките са наблъскани една в друга. Пътувала съм и друг път с Луфтханза до САЩ и бях много доволна. Сега бих предпочела турските авиолинии, въпреки че, с тях също имах проблем с обратен полет, отменен в два дни преди пътуване към България.

# 211
  • Мнения: 4 353
Все едно е.
Числата (номерата на гейтовете) са едни и същи на всякакви езици, въобще щом си минавала през Амстердам ще минеш и през Истанбул или Франкфурт.
Като че ли турците са малко по-комфортни като преживяване и имат включен багаж, а Луфтханза не, но може и да се е променило това.

Притесняваме преминаването от терминал на терминал - автобуси, влакчета - ще се ориентирам ли и ще успея ли да се придвижа за час и половина ?

Едно и също е, гледаш си на таблата кой гейт ти е полета и вървиш по табелките transfer и каквото там, по летищата може и една дума да не кажа при трансфер , то няма за какво да се говори.
Истанбул е един голям терминал, няма влакче и автобуси, мисля Франкфурт също, ако си само с Луфтханза и не сменяш компанията.

# 212
  • Мнения: 45
Здравейте! Моля някой пътувал скоро с Луфтханза да сподели дали освен Carry on baggage мога да взема и раница 🙄

# 213
  • Мнения: 4 353
Раницата Е carry on baggage, тоест ръчен багаж. Доколкото виждам на сайта, имате право на един брой, за икономична класа и ако нямате статус

# 214
  • Мнения: 1 115
Аз в Европа редовно си пътувам с Луфтханза с куфар с размер за ръчен багаж (в отделението над седалките) и една раница с размер за под седалката, или с чанта за лаптоп/дамска чанта.
Досега никога не съм виждала някой да обръща каквото и да е внимание на който и да е пътник по отношение на размера, или броя на ръчния багаж, но за САЩ нямам представа дали следят по-внимателно.

# 215
  • Мнения: 1 121
Здравейте! Моля някой пътувал скоро с Луфтханза да сподели дали освен Carry on baggage мога да взема и раница 🙄
Пътувах преди по-малко от месец. Багажът, който можете да вземете, зависи от категорията билет, който купувате. За най-ниската тарифа, освен куфарче/чанта (кабинен багаж) с определените размери и тегло (7кг), можете да вземете и чанта за лаптоп. На софийското летище ми я премериха, но никъде другаде. Няколко часа приди заминаването обаче, получих мейл, че мога да оставя на чекинг багажа си безплатно, което беше удобно, защото не трябваше да се съобразявам с изискването за течности до 100мл. Пътниците са качват в определен ред, в зависимост от категорията на билета. Когато се качвате последни, има вероятност да не намерите къде да сложите ръчния си багаж.
Това се случи и в двете посоки, за мен и за съпруга ми, който пътуваше на различни дати. Освен това при най-ниската тарифа, ако не заплатиш "избор на място" (като при нискотарифните авиокомпании), могат да те настанят на произволно място. Предварителното избиране на място беше доста скъпо за презокеански полет. Но при онлайн чекирането има възможност за промяна на посоченото от Луфтханза произволно място, така че на практика си го избирате.

Общи условия

Активация на акаунт