91 НЕГ "Професор Константин Гълъбов" - тема 10

  • 76 876
  • 775
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 7 206
Абе общо взето в действителността няма идеални неща и балансът по правило е много крехко нещо. Но оттук-оттам като се побутне в правилната посока, започват да се получават нещата.
В този смисъл предполагам, че със смяната на ръководството в идните месеци може би постепенно ще затихнат броженията в тази тема.

# 706
  • София
  • Мнения: 2 346
Аз приемам и ценя мнението на всеки в тази тема, а и нали в “спора се ражда истината”:). То това в крайна сметка не е и спор, защото всички тук се обединяваме около една цел - децата ни да получат добро гимназиално образование в НЕГ, да се чувстват щастливи и  “на мястото си” и да научат немски език без частни уроци 😂.  Радвам се, че се включват повече родители, защото така по-лесно можем да си подредим картинката и да търсим решения на проблемите. И какво като има критики - нека бъдат градивни и да не се премълчават нередностите. Разбира се, че и позитивните неща трябва да се споделят и дано да бъдат повече. 😉 Мен не ме интересува, че в другите училища било същото или по-зле. Важното е в нашето нещата да стават все по-добре.🤗🌷

Последна редакция: пт, 12 апр 2024, 02:03 от Skiorche

# 707
  • София
  • Мнения: 2 662
Дъщеря ми завърши основно образование в доста консервативно, стегнато и една идея охулвано заради правилата си училище. Когато отидохме на ден на отворени врати в НЕГ, първото, което и направи впечатление беше, че има полуголи ученички с това правя увод, към следващото, а не нападка към НЕГ.
Това беше преди седем години.
Сега нейното консервативно основно училище е с нов директор и прилага странна демокрация - там вече и петокласничките са полуголи.
Малката е в друго основно. Уж много реномирано, желано... Няма такъв натиск от родители към учители, всички знаят колко домашни трябва да пишат (най-вече да не пишат) децата им. Родител на родителска среща обява, че ако нарушаването на дадено правило не застрашава живота ти, то няма проблем да се нарушава... Учителите са се свили и произвеждат картоиграчи... (А госпожата по биология си я знаем - дъщеря ми преподаваше уроците на заинтересованите, госпожата я хвалеше, а останалите играеха карти).

# 708
  • София
  • Мнения: 961
Не знам, но... гледам последните няколко години номинациите за Фашинга и положението става все по-неприятно с всяка година... Тази е с най-отблъскващо (за мен) поведение на учениците.

# 709
  • София
  • Мнения: 2 346
Magi, а на родителските срещи нямаше ли въпроси към нея? Защо изобщо не преподава?

# 710
  • Мнения: 627
Значи това, което описваш Русалке, е съвсем различен казус.
Скрит текст:
“Забила съм” 🙂, защото разговорът тръгна от там, че след повече от месец отсъствие възрастната дама се е възстановила и е готова да се завърне ефективно, а с нея и режимът на нищоправене. (За нея споменаха ЗаСлoн и ROCKI). А знаеш, че нейната “работа” пряко засяга и мен.
Синът се дипломира 2020 г. и не мисля, че е същата госпожа по биология.
Аз го дадох като пример, за който единствено съм чула години след завършването, защото старателно бях държана в невидение Expressionless за  живота в училище.

# 711
  • София
  • Мнения: 2 662
Magi, а на родителските срещи нямаше ли въпроси към нея? Защо изобщо не преподава?
Никога не съм я виждала (веднъж на камера в онлайн), не е идвала в наша родителска среща.

# 712
  • Мнения: 10 685
Не знам, но... гледам последните няколко години номинациите за Фашинга и положението става все по-неприятно с всяка година... Тази е с най-отблъскващо (за мен) поведение на учениците.
О, много се радвам, че има още някой, които мисли така. Когато аз изразих подобно мнение, бях нападната, че нищо не разбирам, консервативна съм, децата преекспонирани нарочно, а всъщност били по-по-най.
В гимназията, в която аз учех, също имаше подобен фестивал - има го и до днес, следя го във фейсбук. Е, на доста по-високо ниво са 'пиеските', а ироничните стрелички към учителите - интелигентни и достатъчно завоалирани, за да не ги обидят.

11 класове ДСД ще имат родителска среща на 15 април.

# 713
  • Мнения: 438
Родителски срещи (копирано от сайта на гимназията)
На 15.04. 2024 г., понеделник, от 19:30 ч. в 91. НЕГ “Проф. К. Гълъбов“ ще се проведе родителска среща за учениците от 11 а,б,в,г,ж и 12 а,б,в,г,д,е,ж класове.

На 16.04. 2024 г., вторник, от 19:30 ч. в 91. НЕГ “Проф. К. Гълъбов“  ще се проведе родителска среща за учениците от 8 а,б,в,г,д,е,ж, 9 а,б,в,г,ж и 10 а,б,в,г,ж класове.

На 24.04.2024 г., сряда, от 19:30 ч. в 91. НЕГ “Проф. К. Гълъбов“  ще се проведе родителска среща за учениците от 9 д,е,  10 д,е и 11 д,е паралелки на Немския отдел.

# 714
  • София
  • Мнения: 5 200
Видяла съм снимки, направени в часа по БИОЛОГИЯ на г-жа Иванова. Карти се играят от всички след първия чин. На втория чин има натрупани чанти, гимназистите са с гръб и на групички по четирима, а ръцете им разпалено хвърлят картите. Прилича на междучасие.
Но не, това е в часа. Защото след този шок гледах и видеа. Иванова крещи, надмогвайки общото крещене от разпалената игра: "Стига вече с картите!!! ... Я да видя на кого ще напиша двойките!!!"
На родителска среща г-жа Иванова се показа на вратата и изрецитира: "Аз преподавам по биология на вашите деца, добре се справят, въпроси нямате, да тръгвам, че ме чакат и в другите класове"
Кому би хрумнало да спре с въпрос жена на преклонна възраст, която произнася това, подпряна на рамката на вратата?

# 715
  • Мнения: 4 037
Много ми се иска да подмина, но след толкова изписано, се утвърждава началната теза, провокирала доста широка дискусия.

Защо насочвате упрека към госпожата? Ако бих била на нейно място, също бих подминала стаята с родителите на картоиграчите. Тях ли да превъзпитавам? Ако у децата не е бил изграден модел на социално приемливо поведение, в 10-ти клас е късно да се случи. Какво би могла да направи биоложката - да напише служебна двойка на всички играещи? По правилник няма право. Ще се изсипе на главата й орляк гневни родители. Да напише забележка в Школо - би ли помогнало? Очевидно жената е в мъртвата хватка на безсилието от възрастта си. Но отново упрекът следва да е към децата и, простете, към родителите.

# 716
  • София
  • Мнения: 2 662
Шарлот, че госпожата е фон на часовете си е ясно, но неслучайно написах това за родителската среща във втори клас - тези второкласници, за които важат само правилата, защитаващи ги от смъртна опасност и получаващи безрезервната подкрепа на родителите са бъдещите картоиграчи.

# 717
  • Мнения: 10 685
Откакто смениха директорката ли се играят карти в час?

# 718
  • Мнения: 4 037
Поканете директорката в час по биология. Няма да ви откаже посещение.

# 719
  • София
  • Мнения: 18 110
Поканете директорката в час по биология. Няма да ви откаже посещение.
Не е нужно да я канят родители,  да й пуснат видеото е достатъчно, а не  да казват тук, че имало такова, и то ги шокирало... Най-вероятно тя ще се самопокани тогава изненадващо (не в стил ясните като дата и час проверки от РУО по училищата след сигнали) Wink. Но не е май угодно на оплакващите се такова действие,  понеже  санкциите (ако има такива при по-деен директор)  ще са за децата им, особено щом на видеото се вижда/чува, че дамата  се опитва да ги овладее..

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт