Кратки въпроси – бързи отговори (Техника и електроника, компютри, програми)

  • 21 437
  • 452
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 3 026
Не знам дали ще е полезно, защото съм със Самсунг, но аз снимки от албуми на телефона, си ги изпращам на моя месинджър и след това го отварям на лаптопа и ги изтеглям там. Може би може и от телефона направо в профила ми във ФБ, но не съм пробвала от албум.

# 376
  • Мнения: 1 871
Идеята ми е да споделям снимките в определени фб групи директно от телефона, а не да правя такива сложни еквилибристики.

# 377
  • Мнения: 1 495
Привет, като правя снимки и после от галерията ги премествам в определени албуми тематично.
Сега се опитвам да кача част от преместените снимки във Фейсбук, но не успявам понеже фейсбук не ги вижда сякаш не съществуват в определеният албум.
Телефона е Ксиоми редми нот осем про.
Вероятно е ограничен достъпа на приложението до определена папка.
1. Може да пробвате да преместите разделените ви папки в папката DCIM. Няма да навреди на организацията, но вероятно Facebook ще може да ги достъпи.
2. Може да пробвате да дадате достъп на Facebook приложението до цялата памет на телефона - Настройки, Приложения, Facebook, разрешения/достъпи. Трябва да има нещо в този дух там.

# 378
  • Мнения: 5 268
Привет, като правя снимки и после от галерията ги премествам в определени албуми тематично.
Сега се опитвам да кача част от преместените снимки във Фейсбук, но не успявам понеже фейсбук не ги вижда сякаш не съществуват в определеният албум.
Телефона е Ксиоми редми нот осем про.
Албумът в картата памет ли е? Помня, че трябваше да се разреши достъп до нея.

# 379
  • Мнения: 937
Здравейте! Преди два дни, клавиатурата на настолният ни лаптоп спря да работи от нищото, единствено функционират клавишите F4, F6, F7, F8, F11 и F12, но най-интересното, е че клавишите работят, когато вляза в BIOS менюто. Там ползвам стрелките, Enter, Esc и останалите посочени бутони за управлението на менюто като например от F1 чак до F12 без проблеми, но като напусна BIOS менюто всичко се променя. Пробвах с преинсталация на Windows, но не промени нищо, пробвах също и с деинсталиране на драйвърите на клавиатурата, пробвах да пусна Legacy USB mode от BIOS-a, но нямам такава опция, Windows startup repair също не ми помогна и сега съм стигнала до задънена улица. Някаква идея какво може да се опита още, майстор най-рано другата седмица може да се посети, а нов не съм сигурна, че ми е на дневен ред.
Със свързана външна клавиатура си работи без проблем. Лаптопа е Lenovo Ideapad 3 15ADA05 с Ryzen 5 3500U 8gb RAM и 512gb SSD.
Благодаря предварително на всички за отделеното време.

# 380
  • Мнения: 5 268
Здравейте! Преди два дни, клавиатурата на настолният ни лаптоп спря да работи от нищото, единствено функционират клавишите F4, F6, F7, F8, F11 и F12, но най-интересното, е че клавишите работят, когато вляза в BIOS менюто. Там ползвам стрелките, Enter, Esc и останалите посочени бутони за управлението на менюто като например от F1 чак до F12 без проблеми, но като напусна BIOS менюто всичко се променя. Пробвах с преинсталация на Windows, но не промени нищо, пробвах също и с деинсталиране на драйвърите на клавиатурата, пробвах да пусна Legacy USB mode от BIOS-a, но нямам такава опция, Windows startup repair също не ми помогна и сега съм стигнала до задънена улица. Някаква идея какво може да се опита още, майстор най-рано другата седмица може да се посети, а нов не съм сигурна, че ми е на дневен ред.
Със свързана външна клавиатура си работи без проблем. Лаптопа е Lenovo Ideapad 3 15ADA05 с Ryzen 5 3500U 8gb RAM и 512gb SSD.
Благодаря предварително на всички за отделеното време.
За подобен проблем пишат тук https://forums.lenovo.com/t5/Gaming-Laptops/Only-FN-keys-working … -p/5142907?page=1 Има коментари, че смяната на клавиатурата не е решило проблема. След това е сменена дънната платка и така се е решил(все едно нов лаптоп). Ако НЕ е в гаранция, тази процедура не си заслужава.

# 381
  • Мнения: 937
Благодаря, ЧревоУгодник!
Не проработи и това, честно казано много ме е яд, защото си пазя нещата и така от нищото като дойде...
Не е в гаранция, видях си в документите, че е закупен 09/2020. За сега ще карам така с външна клавиатура докато взема някакво решение.

# 382
  • Мнения: 86
Ако си купиш компютър или телефон от един магазин, примерно Технополис или Техномаркет от един град и се повреди докато е в гаранция, може ли да го върнеш за поправка в същата верига магазин, но в друг град? И заплаща ли се нещо?

# 383
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Ако си купиш компютър или телефон от един магазин, примерно Технополис или Техномаркет от един град и се повреди докато е в гаранция, може ли да го върнеш за поправка в същата верига магазин, но в друг град? И заплаща ли се нещо?
Може, не се плаща нищо.

# 384
  • Мнения: 68 884
Ако си купиш компютър или телефон от един магазин, примерно Технополис или Техномаркет от един град и се повреди докато е в гаранция, може ли да го върнеш за поправка в същата верига магазин, но в друг град? И заплаща ли се нещо?

Можеш...виж чл.47, ал 3 от този закон https://lex.bg/bg/mobile/ldoc/2137210804

Ето текста:

# 385
  • Мнения: 162
Не знам дали това е правилната тема, но да попитам - знаете ли къде в София може да се изхвърлят батерии от техника (лаптоп, телефон)?
Преди години Виваком имаха кутии за стара техника които в последствие изчезнаха, та сега се чудя какво да правя с няколко стари батерии които имам

# 386
  • Мнения: 2 915
Във всички големи магазини за техника са длъжни по закон да ги приемат, ама някои съм чувал, че се циганят. Иначе в Кауфланд има контейнери за батерии и стари електроуреди.

# 387
  • Мнения: 162
Благодаря, ще погледна в Кауфланд

# 388
  • Мнения: 1 710
Здравейте! Подариха на дъщеря ми грамофон Lenco LS-100 WD. Проблемът е, че на каквито и обороти да го пуснем, звукът винаги е забързан.
Грамофонът има стандантните 33/45/78 оборота. Плочите са нови, току-що купени, но не е указано на опаковките колко оборота са, въпреки че, до колкото помня, големите са 33. Така или иначе не става на никакви обороти.

Дали има вероятност нещо да пропускам или това е дефект? Моделът е доста опростен. Няма безброй копчета или нещо, което да предполага допълнителни настройки. Няма упътване на български, но като цяло указанията са 3 страници, едната от които е графика, така че не ми се вярва да не съм го разбрала.

# 389
  • Мнения: 86
Бихте ли препоръчали някой лаптоп около 1000 лв.?

Общи условия

Активация на акаунт