Предстои ми замразен трансфер, да поговорим - Тема 11

  • 25 383
  • 425
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 611
Момичета, може ли да разкажете как премина при вас подготовката за ЗЕТ? По-точно ме интересува колко пъти ходихте на преглед и колко дни преди трансфера Ви казаха датата, на която ще бъде (с естрофем)?

# 376
  • Мнения: 76
Момичета, може ли да разкажете как премина при вас подготовката за ЗЕТ? По-точно ме интересува колко пъти ходихте на преглед и колко дни преди трансфера Ви казаха датата, на която ще бъде (с естрофем)?

Отивате на 2-3 ден от цикъла, от трети ден се почва естрофем.След 10дни пак на преглед, взимат ви кръв и ви дават по схема примерно Пролутекс и утрогестан, след още 5 дни е трансфера.
Или при мен беше 10.03 първи ден, 11 преглед, 21 преглед и 26 трансфер.
Успех ❤️

# 377
  • Мнения: 611
Ами явно така се действа. И при мен е така по дни. Мислех, че са по-често прегледите. На мен ми изписаха само Циклогест. Дали е достатъчно?

# 378
  • Мнения: 76
Ами явно така се действа. И при мен е така по дни. Мислех, че са по-често прегледите. На мен ми изписаха само Циклогест. Дали е достатъчно?

Това си е по преценка на доктора, спрямо всяка жена и състоянието и.
Щом сте се доверила на доктора го слушайте и вярвайте, желая ви пухкав финал 🙏

# 379
  • Мнения: 611
Благодаря! Heart

# 380
  • Мнения: 41
Здравейте, момичета! Контролното ми изследване за Уреаплазма пак е положително... 😭 15 дни се лекувахме с Вибрамицин и гадината не се е махнала. 😭😭 Не мога да се свържа и с лекаря за да решим какво да правим сега... 🥺🥺 Отчаяна съм, момичета... Не мога да си прибера моите снежинки 💔

# 381
  • Мнения: 76
Здравейте, момичета! Контролното ми изследване за Уреаплазма пак е положително... 😭 15 дни се лекувахме с Вибрамицин и гадината не се е махнала. 😭😭 Не мога да се свържа и с лекаря за да решим какво да правим сега... 🥺🥺 Отчаяна съм, момичета... Не мога да си прибера моите снежинки 💔

Според мен, ще продължите към зет, то няма как да се отрази веднага отрицателно, поне така мисля. Така че спокойно 🙏❤️

# 382
  • Пловдив
  • Мнения: 777
Мина пункцията. 7 яйцеклетки, от които 5 качествени. За моите 40г без няколко месеца, мисля че е мн добре. Ще ми се обадят утре да кажат колко са се оплодили. Ще се готвим за СЕТ 🙏🏻. Това чакане ми е по-изнервящо, отколкото това до +тест.

# 383
  • Мнения: 1 391
Стискам палци всичко да е наред!! Flowers Four Leaf Clover До бластоцисти ли ще ги гледате?

# 384
  • Пловдив
  • Мнения: 777
Стискам палци всичко да е наред!! Flowers Four Leaf Clover До бластоцисти ли ще ги гледате?

Такъв е планът, но ще видим. Чакам да ми донесат рецептата и да ми обяснят всичко. Одеве ми казаха, че и на 3ти ден трябва да дойда. Ще видим...

# 385
  • Мнения: 109
Здравейте! Случвало ли ви се е при подготовка за ЗЕТ прогестеронът изведнъж да стане много висок, като след стимулация и пункция?



Слагам от неделя (24.03) по един пролутекс на ден. При предишни цикли, на които правих ендом. биопсии, със същата доза пролутекс го докарвах до 25-30, сега >60.
Има ли нужда от притеснение? Когато тествах прогестерон на 12ти ден от цикъла, той беше 0.28.

Ще се радвам да споделите мнение. Бях много спокойна за този трансфер, но този скок в прогестерона сега ме стресира.

# 386
  • Мнения: 1 391
Не се стресирай. Винаги и моите резултати са били такива. За сравнение в друга лаб. вече след трансфера и преди хранене беше 17 нг/мл.
Имай предвид, че прогестерона е различен през деня, преди и след ядене, преди и след дозата и хич да не ти пука. Sunglasses

# 387
  • Мнения: 109
Благодаря ти 🌷, и аз мисля, че има някакво отношение това кога беше взета пробата…
Мисля за мое успокоение да пусна утре преди трансфера още едно изследване. Все пак ще видим и лекарят какво ще каже.

# 388
  • Мнения: 1 391
Анесте, пусни го в друга лаборатория.   Успешен трансфер и чакам да се похвалиш! Кога ти е трансфера? Моите винаги са били сутринта.

# 389
  • Мнения: 275
Направихте ли антибиограма, за да видите кой антибиотик да ползвате?
И не правете трансфер с активна плазма, това е патоген и не е като гъбичките или бактериите (също не са добре, но може да се лекуват през бременността) Тя може да придизвика аборт, спонтанно спукване на околоплодни води, преждевременно скъсявани на шийката и преждевременно раждане.

Здравейте, момичета! Контролното ми изследване за Уреаплазма пак е положително... 😭 15 дни се лекувахме с Вибрамицин и гадината не се е махнала. 😭😭 Не мога да се свържа и с лекаря за да решим какво да правим сега... 🥺🥺 Отчаяна съм, момичета... Не мога да си прибера моите снежинки 💔

Общи условия

Активация на акаунт