Неуспешна имплантация след ЕРА и ПИД

  • 1 026
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте момичета,
След 2 неуспешни инвитро процедури ни бяха останали 3 замръзени ембриона на 5 ден,Направихме ПИД на ембрионите и се оказа че двата са перфектни,върнахме единия но без имплантация,след това направихме ЕРА  тест който показа изместен имплантационен прозорец с 1 ден.Направихме размразен ембрио трансфер според ЕРА  теста с 1 ден по късно като 5 дни преди това съм слагала пролутекс и след трансфера... в деня на трансфера прогестерона беше 114.5ng/ml . Защо отново е отрицателен резултата дайте съвет какво да правим.

# 1
  • Столицата на "Второто българско царство"
  • Мнения: 249
Здравей, ние сме със сходна история (4 трансфера, 0 имплантация), дори след PGT и ERA тест и напълно здрав ембрион 😒.
Сега търсим причините за имплантационните неуспехи.
Започнахме с изследване на ендометриален микробиом, за да видим дали има проблем там. Изследвания за придобита тромбофилия, защото вродена си имам,и антифосфолипиден антитела...
Оказа се, че на цветната снимка се вижда проблем в лява тръба, която ще проверяваме... дълъг път ми предстои...
Успех... сподели на вас какъв план за действие ви предлагат...

# 2
  • Мнения: 3
Едната ми тръба е запушена но казват че не е там проблема... още не сме се срещали с док. Но тестовете и кръвен е 3.77 на 10 ден което си е отрицателен Sad

# 3
  • Столицата на "Второто българско царство"
  • Мнения: 249
дали запушването може да се окаже всъщност проблем... хидросалпингс?

# 4
  • Мнения: 3
Правиха ми цветна снимка на тръбите и така остановиха че едната е запушена но за друго не са споменавали

# 5
  • Мнения: 35
Здравейте, споделям опит за неуспешни имплантации при инвитро процедури, ще се радвам да чуя и вашият опит.
Какви изследвания ви правиха (задължителните за стартиране на инвитро хормони, цветна снимка и т.н., имунологична биопсия с открити НК клетки, хистероскопия, а генетичен на ембрион предстои);
правихте ли трансфери, докато чакате резултати;
кое оказа положителен ефект, за тези които са постигнали имплантация или бременност;
съвети от доктори за промяна на ежедневие (добавки, храна, психично здраве);
колко пъти сте имали неуспешни имплантации и всичко, което мислите, че е от полза (ние имаме 2 неуспешни трансфера, без имплантация, с перфектно изглеждащи ембриони и PBMC)
Проучих чуждестранни сайтове и следвам съветите на нашият репродуктивен специалист. Но споделеният опит понякога е различен от това какво пишат и казват. Благодаря! 🙂

# 6
  • Мнения: 205
Момичета, къде правихте ЕРА тест?

# 7
  • Столицата на "Второто българско царство"
  • Мнения: 249
аз в Токуда, но почти навсякъде го предлагат.

# 8
  • Мнения: 13
Здравейте, дами,

И при мен вече 5 опит нямам имплантация.

1 опит в България- къс протокол, 2 оплодени до бластоцист и върнати ембриони, няма имплантация;
2 опит в България - къс протокол, 3 оплодени до бластоцист , от коит 2 върнати до бластоцист ембриони, няма имплантация;
3 опит в България -къс протокол, надраскване на лигавицата, 3 върнати ембриона от който 1 мн добър бластцист и 2 с по-лошо качество;
4 опит в България -дълъг протокол, хистероскопия, антифосфолипиди антитела и репродуктивен имунофенотип-върнат 1 бластоцист-много добро качество, отново нямам импкантация;
5 опит в Турция -къс протокол, 3 с отлично качество бластоцити , няма имплантация;

Изследвала съм тромбофилий - нямам; кариотип-нормален; витамин Д, Б12, желязо, йод в нормата.

Моля Ви споделете насоки какво Ви препоръчаха за успех с имплантацията?

Благодаря и желая от сърце успех на всички Ви!

# 9
  • Мнения: 10
Здравейте и от мен.
Аз имам един трансфер в Надежда с 1 ембрион след PID, който се имплантира, но спря развитие към 6 седмица.
Имам и 1 трансфер в Истанбул отново на 1 ембрион след PID - нямаше изобщо имплантация.
С тежък мъжки фактор сме, съпругът ми мина и през микро тесе, но явно и това не помогна. Имаме кариотип  - нормален, аз съм си правила имунология, изследвала съм мико и уреаплазма, тромбофилия...не откриха причина. Но за сега няма резултат.

# 10
  • Мнения: 1
Здравейте,
Резуктатът от ЕРА теста в Токуда колко време се чака?
И какви резултати излизат понеже чета че може да излезе нерецептивен и да трябва да се направи нов тест следващия месец на друг ден? Това така ли е?

Общи условия

Активация на акаунт