"Обичам" Топлофикация - тема 7

  • 25 505
  • 630
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 540
Може и с платежно по конкретен номер на фактура . Исках точно една определена фактура да платя и така направих. Аз също иначе плащам през банково приложение, но с платежно става и конкретен документ. Дори съм 99%сигурна, че ако фактурата е за 104 лв и аз платя 4, ще идат за закриване на дялово разпределение .

# 556
  • Мнения: 36
Чува ли се нещо за край на отоплителния сезон в София? Трите последователни дни със средна температура над 12 градуса ще ги изпълним до края на седмицата, но очаква ли се последващо застудяване?

# 557
  • Мнения: 11 623
Чува ли се нещо за край на отоплителния сезон в София? Трите последователни дни със средна температура над 12 градуса ще ги изпълним до края на седмицата, но очаква ли се последващо застудяване?
Вижте прогнозите за времето Simple Smile

При нас абонатната станция се изключва, когато навън е над 15 градуса, така че дали са го спрели от Топлофикация или не, няма значение.

# 558
  • Мнения: 3 488
Миналият отоплителен сезон Топлофикация София са спряли парното на 01.05.
Вероятността тази година тенденцията да се запази е огромна, макар че гледайки прогнозата виждам дневни температури от над 27 по Целзий. Обирджии!

# 559
  • Мнения: 2 851
И не само, в последните дни радиаторите ми са почти постоянно осезаемо топли на пипане, а са сложени на 2 от началото на сезона и в доста по-студени дни не са се усещали така. Не знам мощност ли подават в повече или друго правят, но сякаш си имат планове да вземат едни пари и си имат механизми това да се случи по един или друг начин.

Последна редакция: чт, 28 мар 2024, 19:17 от Melusine

# 560
  • Мнения: 40 923
Моите са спрени от много време, вече съм забравила от кога. В смисъл аз съм си ги спряла, даже не знам Топлофикация какво подава.

# 561
  • Мнения: 36
При нас самите тръби са много горещи денонощно...

# 562
  • Мнения: 13 768
Очаква се сняг през април.
Спирате си радиаторите, каквато и сметка да дойде за март, тя е прогнозна, може и да не се плаща. Или ще се приспадне в изравнителната за годината.

# 563
  • Мнения: 40 923
Моята не е прогнозна.

# 564
  • Мнения: 36
Така е, но при горещи тръби, сметката във всички случаи е значително по-висока, отколкото би била, ако парното е спряно централно и се плаща само топлата вода (и съответно тръбите са студени). За съжаление на етажната собственост не може да се разчита да се заяви спиране на парното.

# 565
  • Мнения: 11 623
Така е, но при горещи тръби, сметката във всички случаи е значително по-висока, отколкото би била, ако парното е спряно централно и се плаща само топлата вода (и съответно тръбите са студени). За съжаление на етажната собственост не може да се разчита да се заяви спиране на парното.
Ами обадете се на районния техник или подайте сигнал в Топлофикация. Това, че тръбите са горещи непрекъснато, най-вероятно означава, че абонатната станция е настроена да работи на максимална мощност- това може да се променя лесно и е въпрос на настройки.
 Другият вариант е термометърът, който се монтира на северната стена на сградата и дава информация на абонатната станция за външната температура, да е повреден и тя да не си регулира мощността адекватно.

Едит: сега станах да проверя у нас. Тръбите са едва хладки.

Последна редакция: чт, 28 мар 2024, 20:44 от petiaivanov

# 566
  • Мнения: 6
Чува ли се нещо за край на отоплителния сезон в София? Трите последователни дни със средна температура над 12 градуса ще ги изпълним до края на седмицата, но очаква ли се последващо застудяване?
Спират го
Топлофикация София уведомява своите клиенти, че предвид необичайното и рязко затопляне на времето и тенденцията високите, среднодневни температури да продължат, започва поетапно изключване на отоплението от 31 март.

# 567
  • Мнения: 2 114
Очаква ни нова по-ниска цена от първи юли в София.

# 568
  • Мнения: 36
Странно - по-висока температура през март, по-малко произведена топлинна енергия, а прогнозната сметка 15 лева нагоре спрямо февруари... Angry

от https://toplo.bg/graf_12_04_24

Последна редакция: вт, 16 апр 2024, 13:17 от Vi Euross 693427

# 569
  • Мнения: 13 768
Какви са тези графики, откъде ги намери и от коя година?
Нашата сметка за март е по-ниска от февруарската.

Общи условия

Активация на акаунт