Машина за хляб - 68 тема

  • 25 928
  • 488
  •   2
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 303
Simona Georgieva - когато избирате рецептата за козунак имайте в предвид и вместимостта на  хлебопекарна Ви. Моята е с една бъркалка с вместимост до 1 кг.и рецептата ми е с 500гр.брашно и със останалите продукти е около кг.

# 481
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 782
GVH, аз съм с Финлукс отскоро. Бих искала да те питам твоята пекарна препича ли хляба? До сега съм ползвала Силвър Крест и Горение и на най-слаба степен правеха хляба приятно зачервен, без да е препечен. С Финлукса не мога нещо да се разбера. Избирам най-ниското тегло (на моята е в унции и мисля се води 900 гр, а слагам продукти с тегло 1000 гр) и избирам най-светла кора и вечно е препечен. Сега го спирам 10-15 мин преди края на програмата, но започва да ми омръзва да го дебна. Дори тогава е идеално изпечен. Прави ми впечатление, че печенето е доста дълго като цяло. Предходните пекарни печаха по 1 час, а тази над час със сигурност. Пробвах да въртя някакво винтче вътре в корпуса по съвет от форума, но никакъв ефект няма.

# 482
  • Мнения: 140
GVH, аз съм с Финлукс отскоро. Бих искала да те питам твоята пекарна препича ли хляба? До сега съм ползвала Силвър Крест и Горение и на най-слаба степен правеха хляба приятно зачервен, без да е препечен. С Финлукса не мога нещо да се разбера. Избирам най-ниското тегло (на моята е в унции и мисля се води 900 гр, а слагам продукти с тегло 1000 гр) и избирам най-светла кора и вечно е препечен. Сега го спирам 10-15 мин преди края на програмата, но започва да ми омръзва да го дебна. Дори тогава е идеално изпечен. Прави ми впечатление, че печенето е доста дълго като цяло. Предходните пекарни печаха по 1 час, а тази над час със сигурност. Пробвах да въртя някакво винтче вътре в корпуса по съвет от форума, но никакъв ефект няма.

Не съм имала пододбен проблем, но и не знам за вас колко е препечен Simple Smile У нас си искат коричка, и дори и най-препечен, все им се струва малко. Обикновено я държа на средното положение и като грамаж, и като изпичане. Става си нормален хляб, със златист цвят. Оставям да поизстине вътре преди да го извадя, и става много мек.
Не знам кой модел е твоят, моята е вече пета година и съм много доволна, ползва се почти 24/7. Печенето е около 40 минути. Над час, която и да е машина или фурна даже, ще го докара до препичане и изсушаване според мен. За хляб ползвам станадартната програма за бял. При пълнозърнест има едно по-дълго месене, и там става чуден хляб ако съм решила да не ползвам само бяло брашно.

# 483
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 782
Ето тази е моята:
https://zora.bg/product/fbm-1678w
Иначе съм много доволна от месене, втасване и всичко. Само с препичането не можем да се разберем нещо. Вътре е мекичък много, чак има конци, втасва прекрасно, но кората (отстрани и отдолу) става дебела и препечена. Ще снимам, ако не забравя. Иначе, да, като постои вътре, омеква.

# 484
  • Мнения: 2 676
Хлебопекарната ми няма опция за козунак. Според вас на коя програма трябва да го пусна за да го изпече добре.
Тлва са програмите които има.

# 485
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 241
избери дълга програма за месене и втасване. вадиш готовото тесто, разделяш го на части(фитили), разтягаш ти на ръка, поръсваш с някакъв пълнеж, завиваш ги, усукваш ги и печеш във фурната.

# 486
  • Мнения: 560
Искам да си купя хлебопекарна и имам няколко въпроси относно функциите.

Ако е посочено, че минималният грамаж е 1000 гр., може ли въпреки това да се направи по-малък хляб, който съответно няма да запълни цялата тава? Например, ако искам да изпека хляб от 300-400-500 грама.

Има ли нещо друго извън тестени изделия и мармалад, за което може да се използва уредът? Чудя се дали може да се приготви лазаня, например?

Някой ползвал ли е малка хлебопекарна, която е с мощност 550 W като тази https://www.emag.bg/mashina-za-pechene-na-hljab-gorenje-bm910wii … bbm/pd/D8DN2VBBM/ и доволни ли сте?

# 487
  • София
  • Мнения: 2 922
Искам да си купя хлебопекарна и имам няколко въпроси относно функциите.

Ако е посочено, че минималният грамаж е 1000 гр., може ли въпреки това да се направи по-малък хляб, който съответно няма да запълни цялата тава? Например, ако искам да изпека хляб от 300-400-500 грама.

Има ли нещо друго извън тестени изделия и мармалад, за което може да се използва уредът? Чудя се дали може да се приготви лазаня, например?

Някой ползвал ли е малка хлебопекарна, която е с мощност 550 W като тази https://www.emag.bg/mashina-za-pechene-na-hljab-gorenje-bm910wii … bbm/pd/D8DN2VBBM/ и доволни ли сте?

IИма някакво минимално количество брашно, което може да се замеси от дадената хлебопекарна. Ако се сложи по-малко количество, машината просто започва да го търкаля из тавата без да го меси, независимо дали става дума за машина с една или с две бъркалки. Минималното количество, което аз съм успявал да замеся е 350 грама в машина с една бъркалка. Големият Мулинекс, който ползвам е с две бъркалки и не меси под 450 грама брашно. Желателно е хлебопекарната да се ползва само като хлебопекарна а не като мултифункционален уред. Така по-рядко ще се налага купуването на нови казанчета и бъркалки. Те са консуматив и не се покриват от гаранцията. И един непоискан съвет - колкото и примамливи да са офертите, не купувайте стоки с гаранция от Емаг. Много трудно се хваща кой и как се занимава с гаранционни ремонти, защото повечето стоки идват от Румъния, като дори нямат свестна гаранционна карта.

# 488
  • Мнения: 560
А ако само се ползва опцията за печене, т.е., аз съм замесила тестото ръчно или искам да използвам готово? В този случай, ако поставя малко количество в тавата, ще създаде ли проблем?

Общи условия

Активация на акаунт