"Белият лотос" - сезон 2

  • 11 145
  • 194
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 276


"Белият лотос", определен като социална сатира, проследява историите и отношенията на група от гости на хотелската верига в различни точки на света в продължение на една седмица – но с всеки изминал ден се появява все по-тъмната страна на перфектните пътешественици, служителите на хотела и идиличното място. Действието на втори сезон се развива сред красотата на Сицилия, Италия в 5 звезден хотел в град Таормина, който се намира на северното крайбрежие на острова. Първи сезон е сниман в Мауи (в оригиналния хотел Четери сезона, преименуван на Белия лотос в сериала)

Таормина, снимка: интернет

Официален сайт на сериала в HBO:
https://www.hbo.com/the-white-lotus/season-2

Трейлър на втори сезон: https://youtu.be/wOZxUqm_KBQ

Създател, сценарист и режисьор: Майк Уайт ("Кръгът на Доусън")

Актьорски състав: Дженифър Кулидж (Таня),  Тио Джеймс (Камерън), Обри Плаза (Харпър), Уил Шарп (Итън), Майкъл Империоли (Доминик), Адам ди Марко (Алби), носителят на Оскар - Ф.Мъpи Ейбpахъм (Бърт), Том Холандер (Куентин), Сабрина Импачиаторе (Валентина), Симона Табаско (Лучия), Беатрис Гранно (Миа) и др.

Втори сезон на "Белият лотос" проследява почивката на група от гости, пристигащи на мечтаната почивка в Италия.
Богаташката Таня (Дженифър Кулидж), която иска да изживее собствената си dolce vita е със своя съпруг Грег (Джон Грайс) и лична асистентка Порша (Хейли Лу Ричардсън), но очевидната самотата/несигурност и подозрения ще я превърнат в главно действащо лице в мелодрама с италиански привкус.
Итън (Уил Шарп) е предприемач, който заедно със своята съпруга Харпър (Обри Плаза), адвокат по трудови права, придружават другата двойка в този сезон - Дафне (Меган Фехи) и Камерън (Тио Джеймс). Мъри Ейбрахам като главата на фамилия Ди Грасо  пътува със сина си Доминик (Майкъл Империоли), който има сериозни проблеми със своето либидо и умния, наивен и скромен внук Алби (Адам ДиМарко), завършил Стандфорд в търсене на италианските си корени и решаване на вътрешните си проблеми. По време на мъжката ваканция те срещат колоритните местни момичета Лучия (Симона Табаско) и  Миа (Беатрис Гранно), които практикуват най-древната професия.

Статия относно символизма в предметите на културата, представени във втория сезон на сериала и съдбата на персонажите в него:
https://www.elitedaily.com/entertainment/art-clues-white-lotus-season-2

Първи сезон на "Белият лотос" на HBO е отличен с пет награди на Еми на церемония в Лос Анджелис тази година, включително за най-добър сериал и поддържащ актьор (Мъри Бартлет), поддържаща актриса (Дженифър Кулидж), сценарий (Майк Уайт) и режисура (Майк Уайт) за сериал.


Снимка: PATRICK T. FALLON/AFP via Getty Images

Последна редакция: вт, 06 дек 2022, 23:32 от Velina25

# 1
  • Мнения: 39 475
Първият сезон беше много интересен. Изгледах го за един ден. Този също мисля, да го изчакам и да се насладя максимално.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 276
Проверих и видях, че няма отделна тема на "Белият лотос", а в темата за сериалите всеки публикува мнението си в скрит текст. Затова направо заповядайте в новата тема🤗 Оформлението на темата ще търпи развитие.

Вторият сезон е много по-интересен от първия, по мое мнение. Този те държи, има съспенс, кара те да връщаш и гледаш отново от началото, за да откриеш уликите/подсказките в думите и действията на главните герои!Актьорският състав е брилянтен!

# 3
  • Мнения: 9 702
Абсолютно кастингът е топ! Първи сезон, въпреки че супер много ми хареса, наистина беше малко по-еднопластов. Супер, че ще има и трети, дано да продължат в същия дух.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 276
Ако докато траеше първи сезон някой ми беше казал, че толкова ще се заинтригувам от втори и дори ще пусна тема във форум, защото отвътре ме човърка да си обсъждаме сериите, нямаше да му повярвам. Първи за мен беше неубедителен, не можах да го разбера, не ме увлече, докато втори е съвсем друга бира😁Толкова ми е интересно как се завъртяха събитията, връщам назад сериите за неща, които съм пропуснала и недогледала...

Последна редакция: вт, 06 дек 2022, 22:10 от Velina25

# 5
  • София
  • Мнения: 2 023
Velina25, благодаря за темата! Flowers Hibiscus
Мислех си го и аз, че почитателите имаме нужда от отделна тема.
Абсолютно съм запленена от втори сезон! Много ми харесва всичко -
сюжетът, героите, актьорите, гледките, абе, наистина всичко. Тъпо ми е,
че наближава краят. Така свикнах с героите, че ми се иска да гледам
още техни преживявания.
От друга страна, хем казвам, че харесвам героите, хем нямам любимец,
някой когото да предпочитам страшно много пред друг. Във всеки има
неща, които ми харесват и такива, които не ми допадат. Но то и в живота
е така - нещата не са нито черни, нито бели, всичко се прелива.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 800
Velina25, благодаря за темата 🌼Имах нужда от споделяне, но около мен няма с кого. Сериалът в 2-та си сезона - толкова сходни формално и толкова различни в същността си - предлага безкрайни стимули за размисъл.  Формално и като структура на повествованието и в персонажите с.2 е повторение на с.1. От откриващите сцени и връщането седмица назад, през откровените актови сцени (на мъжка голота / гей "любов") и сходните управители на хотелите уж всичко се повтаря и би трябвало да е предвидимо. Имаме и конкурентното колежанско приятелство с отнемане на гаджетата, наивният неудовлетворен младеж, младата съпруга, съзнаваща/провиждаща дълбоките разминавания в семейството си. "Гадните" самодоволни богаташи.... Обаче 2-ри сезон е толкова по-интимен и органичен. Сезон 1 ми хареса с прямотата си, но и ми звучеше някак публицистично. Репликите на героите бяха вярни и точно, но малко прекалено резоньорски...Особено интересно ми е да сравнявам мненията и реакциите на зрителите.Понякога ме изненадва, колко силно влияе емоцията върху оценката на персонажите. Да не говорим на колко потресаващи политкоректни професионални мнения съм попадала - лишени от чувство за мярка и обикновена човечност... Интригуващ и по- многопластов 2-ри сезон. Вярвам , че някои подсказки ни водят по вярна следа, а други "очевидности" ни вкарват в заблуда и ще бъдем изненадани на финала. Нямам време да гледам повторно епизодите, но четох публикация за картините
в стаите на гостите и скритата връзка с персонажите.
Отивам да гледам епизод 6.

Последна редакция: вт, 06 дек 2022, 18:12 от lady Koup

# 7
  • София
  • Мнения: 1 276
ladyKoup, благодаря ти много за мнението и статията относно символиката и скритата връзка с персонажите - веднага я качвам в описанието на темата, защото е много интересна. Настина картините и статуите говорят повече от думите.

Последна редакция: вт, 06 дек 2022, 18:32 от Velina25

# 8
  • Мнения: 9 702
Много е яко, че всичко е толкова изпипано - картините, началните надписи, всичко има символика. Мисля, че обаче имаше повече глави, а за съжаление в статията пише само за една от тях.

# 9
  • Мнения: 39 475
Има ли вече излязал епизод?

# 10
  • София
  • Мнения: 2 023
sigma, шест епизода от втория сезон.
В понеделник ще излезе финалният.

# 11
  • Мнения: 39 475
Олеле дявайте линк

# 12
  • София
  • Мнения: 1 276
Сега догатките са кои са удавените в първи епизод и как ще се развият нещата на финала😉

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 800
Миналата седмица бях пленена от епизод 5, признавам, че за мен беше ново стъпало и с изненадващо дълбоко въздействие спрямо предишните. Но епизод 6 бележи още по-високо  ниво и просто ме отвя! Емоциите, психологизмът, сложността на характерите, човешката уязвимост, страхът да се изправиш пред вътрешните си демони... плашещото осъзнаване, че животът ти изтича между пръстите , закъснелите съжаления... На фона на всичко това героите от сезон 1  изглеждат плоски, шаблонни себични карикатури... Толкова сгъстени краски, толкова мрак в душите на героите, прекрасно онагледени от стихийната мощ на все по-застрашителните кадри на морските вълни ... Красотата на интериорите, натоварени с толкова много минало, история, култура; прокобноомагьосващата повтарящата се ария на мадам Бътерфлай и в противовес празните, упадъчни и меркантилни , фалшиви човешки отношения...
Скрит текст:
Сцената между Алби и Лучия на нощния морски бряг под пълната луна - какво би могло да бъде по-романтично от това!? Но боя се , че беше просто измамен етюд от страна на Лучия. За пари. Не вярвам, че Алесио я застрашава, мисля че играят заедно.  Харесва ми как са успоредени динамиките между поколенията при двата пола. Връщането на махалото в обратна посока- всяко следващо поколение мъже са все по-несигурни, комплексирани и с все повече страхове и донякъде вменено чувство за вина; Всяко следващо поколение жени са все по-освободени, напористи, а Лучия и Мия са си направо безскрупулни и повърхностни. Великолепна игра на италианската актриса в ролята на Валентина - самотна, потисната, така и никога не  съумяла да бъде себе си. Като плаха девойка срещу нехайното спокойствие на Мия - какво толкова, хоп в леглото. Боя се от тази героиня. Влезе в сериала като невинната приятелка, едва ли не насила въвлечена и  опорочена  от Лучия, но може да се окаже, че е още по-безчувствена-как само отстрани пианиста и зае мястото му. Дали беше чак толкова неволно "надрусването" му!?
Итън все повече ме озадачава и обърква!?!?!? Каква ярост се натрупва в този герой...Четох някъде много интересно предположение за отношенията между двете двойки: В колежа Итън е видял Камерън да изнасилва момиче и е останал  безучастен свидетел . Мъчат го огризения и затова е толкова потиснат. Харпър се досеща и умишлено предизвиква Камерън  към сексуална агресия. Чрез повторение на миналата стресова ситуация да "пробуди" Итън и да го пречисти от вината, като го тласне да я защити. Лично аз не виждам Камерън като злодей, особено пък на подобно ниво, но мисля че подобни спекулации са интересни... А репликите на Дафне за позивите за повръщане и болките в кръста буквално ме захвърлиха в догадки за нова бременност!?  

Последна редакция: вт, 06 дек 2022, 21:10 от lady Koup

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 2 448
sigma, аз гледам "Белият лотос"  Сезон 2 - ZamundaTV.

# 15
  • София
  • Мнения: 27
Много добра идея с отделната тема! Вие видяхте ли скритата камера в стаята, когато италианеца прелъстяваше Таня? За секунди се видя как свети в ъгъла на стаята. Според мен ще се опитат нещо да я изнудват... не знам как ще съберат толкова неща във финалния епизод Grinning Нямам търпение вече!

# 16
  • София
  • Мнения: 1 276
Моята последна теория, която ми се върти в главата е, че Таня ще изненада всички - и зрителите, и тези, които ще се опитат да я изнудят. А за финал, Порша в желанието си да я спаси, ще извърши нещо преди Таня да успее да я спре, което ще остави трупове зад борда. И накрая Таня със съвсем невинно изражение (аналогия с 1ви сезон) , но с голяма доза егоцентризъм, ще я остави да се оправя сама - все пак не я е карала да се прави на рицар в блестящи доспехи... Само не мога да намеря в теорията си мястото на хапчетата, предполагам сънотворни, които Порша взе от шкафа на Таня в един от първите епизоди - евентуално да упои Джак....
С Лучия и Алби ситуацията е привидно ясна - момчето и то ще се хвърли да я "спасява" от предполагаемия и сводник, давайки и голяма сума пари... Привличането между двамата го има, вероятно и тя наистина го харесва, но за нея има по-силни мотиватори, а и надали очаква развитие на сценарий като в "Хубава жена".
За другите сюжетни линии утре😏

# 17
  • Мнения: 11 241
Благодаря за отделната тема. Миналата година гледах първия сезон и да си кажа честно, хареса ми повече. Втория сезон го гледам сега на НВО Мах, но все не ми остава време и още не съм гледал 5 и 6 еп. През уикенда ще ги видя. Прекаляват със сексуалните сцени, но това си е мое мнение.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 800
Тъйкато всички се питаме кои са жертвите и кой е палачът – някак не ми се иска да бъде някой от водещите персонажи/гости на хотела. Най-несимпатични са ми Лусия/Мия и Харпър, но дори на тях не бих го пожелала. Ако трябва все пак да посоча някого с назидателен пръст, като злодеят, заслужаващ възмездие, това биха  били Куентин и компания.  Съгласна съм и с предположенията, че Таня ще излезе суха от водата  (дано само Порша не се превърне в оръдие на убийството) – в трейлъра имаше една сцена: Таня стои на палубата на яхтата и гледа надолу някак самодоволно...
Интересно ми е дали ще се придържат към принципа на повторението (спрямо сезон 1) до финала, или ни подвеждат умишлено... Защото ако следват до край тази логика, Дафне би трябвало да е пряко свързана с убийството на „удавника“. В сезон 1 убиецът и жертвата бяха обвързани с ескалиращ през целия сезон  открит антагонизъм. Но как да прозрем през усмихнатата фасада на Дафне, към кого храни истинска, разрушителна неприязън!? На прима виста , най-логичната ѝ жертва е Камерън, но ми се струва прекалено лесно и предсказуемо. От друга страна ми се струва, че тя го води на къса златна верига и не виждам защо да го убива, ако търпи очевидните ѝ бягства по страничната линия. Нещо повече, понякога си мисля, че в това семейство той е потърпевшият, а мачовщината му е опит за прикритие на много потиснат и комплексиран мъж. В Ното тя спомена , че умишлено го дразни и че той изпитва  страх от изоставяне и страда  от FOMO - безпокойство, че  пропуска вълнуващи и важни /интересни събития . Психолозите свързват тези симптоми с личности, които изпитват потребност за себеутвърждаване, като  бъдат приети в дадена общност, но обикновено не успяват и се чувстват отхвърлени и подценени... Да добавим и това, което каза Дафне за лошото влияние на бизнеспартньорите му... Дали в епизод 7 някакви разкрития няма да  завъртят представите ни за нещата на 180˚ . Изявлението ѝ „Прави каквото трябва, за да се почувстваш добре!“ прави ли я възможен убиец!? И колко е реалистично да захвърлиш в морето труп, който да остане незабелязан от стотиците къпещи се плажуващи, само за да бъде "открит" пак от теб?

Иска ми се да попитам, какво е мнението ви за Алби? За мен той е доста наивен и плах млад мъж, но  е добър и емпатичен човек. (Вероятно това ще му навлече беди!)  Странно ми е, че много зрители виждат зад стремежа му да защити Лучия проява на токсична мъжественост. Дразнят се от репликата му: „ Момичетата винаги се оплакват, че момчетата не са добри, но  ако намерят добър човек, не винаги се интересуват.“ И считат, че няма право да се чувства наранен от отхвърлянето на Порша.

И последно - най-непроницаемия за мен персонаж е Итън! Тези негови мълчания ме ядосват, а трупащата се неприязън е плашеща. Какво се случва в тази негова умна глава! И защо Харпър не търси истински разговор, не го изслушва истински, а бърза да прави обобщения за отношенията им? Вероятно и там ни очакват изненади!?

Последна редакция: ср, 07 дек 2022, 12:45 от lady Koup

# 19
  • Мнения: 11 826
Не съм изгледала последния епизод, но се радвам, че има отделна тема! Сериалът заслужава!

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 800
Ох, аз продължавам с размислите си Nerd

Белег на доброто изкуство е, че те придърпва отново и отново към себе си за размисъл, нов поглед, анализ. “Б. Л-с“ непрекъснато ме кара да се връщам за нови подробности, съпоставки, въпроси. И това работи както за всеки сезон поотделно, така и за тях като едно цяло, търпящо развитие. Трябваше ми известно натрупване на епизоди, за да успея да формулирам основното различие между двата сезона, но  вече почти на финала, мисля че главната отлика на сезон 2 е неговата човечност. Героите в с.1 бяха толкова себични и самодостатъчни, толкова убедени в правотата и непоклатимостта на житейските си възгледи, че бяха като застинали в своята непоколебимост и решителност да се отстояват. Никаква потребност да разбереш другата страна. ( Тук не включвам местните персонажи и героинята на А. Дадарио.) Чувствах се дистанцирана, просто наблюдател... Девойката,  гост на богатото семейство, беше напълно заслепена от революционния си плам и когато тласна пиколото към кражба, беше убедена, че му прави добро и му помага. Без да се замисля, че го хвърля в дълбоко вътрешно противоречие, че той ще бъде още по-отстранен от семейството си, че му постила пътечката към затвора. Че в крайна сметка го превръща в същото нещо, срещу което уж роптае – в крадец (за нея богатите ѝ домакини са крадци, вярно в по-друг мащаб...).
Враждата между маминото богаташче и Арман, си беше напоителна, последователна и все по-настървена, малко като на игра, като сблъсък на инатливи деца, тропащи с крак, и изненадващо ги изведе до възможно най-нелепия, но напълно непредумишлен финал/убийство. Т.е. злините и убийството в с. 1 не бяха умишлено търсени и  причинени.  И колкото да е парадоксално, човечността на с. 2 прави героите му много по-плътни, сложни и противоречиви, по-способни да предизвикат съпричастност или поне разбиране, но пък действията и мотивите  им са много по-завоалирани, подмолни, премислени и манипулативни. И в този смисъл изглежда по-вероятно да бъдем свидетели на планирана смърт.  В мрежата много се спекулира, че може би Таня или Порша ще причинят смъртта на злодеите от яхтата, докато са в морето. Но в еп. 1 , когато Валентина казва, че хотелът не носи отговорност за удавника в Йонийско море, Роко ѝ отговаря, че има още няколко (повече от двама?!) убити гости на хотела – аз го разбирам - другите жертви не са в морето. Заформят ни  сицилианско клане а ла „Кръстника“, а не нелепа, случайна смърт!?  
Възможно ли е да е комбинация от двете : Алби влиза в сблъсък с Алесио, мислейки го за злодей и е удавен в морето неволно; би било нелепа и толкова тежка загуба Sad .  А зад стените на луксозния хотел се случва „масовото“ предумишлено убийство, но от кого и срещу кого!? Мисля, че Грег има друго семейство . Таня изпадна в истерия, когато разбра че е имал няколно предишни брака, а какво би станало ако разбере, че в настоящия момент той има друга обвързаност. Thinking Testa di Moro  в действие!? Наблюдателни зрители отбелязаха, че Камерън има татуирана птица на крака -   а името (в началните надписи) на актрисата играеща Лучия, се изписва върху фреска изобразяваща котка стиснала между зъбите си птица! Възможно ли е Л-я да убие Кам за неплатена сметка?  И мислите ли, че Грег наистина е злодей или Куентин и компания своеволно са се "нагърбили" да му "правят добро" от което самите те да се облажат!?

# 21
  • София
  • Мнения: 2 023
lady Koup, толкова си добра в анализите,
във формулирането на тезите, догадките,
констатациите! Браво! На мен много ми
допадат размишленията ти и тяхната
формулировка. Трябвало е да станеш филмов
критик. 👍
Да, на мен също ми се запечата в съзнанието,
че става въпрос за няколко трупа. Не че съм
с нагласата да има жертви и да умират хора,
но ако трябва да избирам - бих жертвала гейовете. Защото са нечестни и подмолни,
защото искат да наранят Таня. Относно Грег -
има нещо неясно, нещо скрито. Възможно е
да готви някаква изненада на Таня, но надали
спрямо поведението и отношението му към
нея. По-скоро е забъркан в пъкления план на
гейовете, нищо чудно той да е организаторът.

Последна редакция: чт, 08 дек 2022, 15:17 от Sophia L.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 800
Sophia L.  Уфффф, не ми се иска Грег да е съзлодей. Не го виждам като такъв. Има някаква тъга в него. А в едно интервю, актьорът намекна, че тайните тел. разговори на героя му може да са с негова дъщеря и .....

# 23
  • София
  • Мнения: 1 276
lady Koup, и на мен много ми харесва дълбочината на твоите анализи, изразните
средства, които използваш...определено знаеш как да боравиш с езика📚 Напоследък се начетох на много анализи- на български и английски и определено не могат да достигнат твоето ниво, дори журналистически материали...всъщност особено журналистическите материали. С голямо удоволствие бих чела твой блог🤗

Възможно е да има нещо, което не е по/казано на зрителите, за да няма прекалена очевидност и презсказуемост. Всъщност се коригирам - да е показано, но не нагледно. И истината да е в детайлите - предмети на изкуството, татуировки (на Камерън или Джак), изпуснати фрази, които сме подминали....

Аз залагам на Джак или Дафни като главни заподозрени - волно или неволно.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 800
Sofia L., Velina25, много сте мили❣️

Заповядайте!. Hug

# 25
  • Мнения: 4 186
Изгледах 1ви сезон.  Харесва ми, че засягат  различни проблеми от живота премесено дори понякога с хумор, но и на мен сексуалните сцени ми идват в повече. Ако бяха по-обрани щеше да се получи по-добре. Не е нужно да гледаме простотии.
Във втори сезон същото ли е?

# 26
  • Мнения: 11 241
Абсолютно във всеки епизод поне по 2 пъти дават мъжки задници. Очевидно режисьорът е голям любител на тези неща. Съмнявам се той да е жена.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 023
Абсолютно във всеки епизод поне по 2 пъти дават мъжки задници. Очевидно режисьорът е голям любител на тези неща. Съмнявам се той да е жена.

Абсолютно позна - режисьорът е Мike White,
който се определя като бисексуален и чиито
баща е признал, че е гей.

# 28
  • Мнения: 9 702
Явно само аз не намирам секс сцените за прекалени Grinning

# 29
  • София
  • Мнения: 27
Явно само аз не намирам секс сцените за прекалени Grinning

Честно казано след всички испански сериали, които изгледах, нищо не може да ме впечатли вече Joy Испанците не се поплюват

# 30
  • Бургас
  • Мнения: 800
Да си кажа и аз за голотата! Wink
 Сезон 1 ме хвана неподготвена! Simple Smile Бях много изненадана, малко стъписана и объркана (търсех  обяснение за присъствието ѝ). Мисля че главната ѝ функция беше да провокира, да шокира; да служи като контрапункт на всъщност почти липсващия секс в сезон 1.
Дали заради красотата на разголваните обекти (шегувам се!) , дали в контекста на постоянните реминисценции от ренесансова Италия/Сицилия (сериозна съм.), но приемам голите сцени в с. 2 спокойно и без смущение. Според мен голотата се вписва и сработва по-органично в сезон 2. Самият М. У. посочва, че интересът му в новия сезон е насочен към динамиката в интимността между половете и променящите се роли на мъжа и жената в тях.  Какво по-естествено от голотата, когато става дума за секс! В крайна сметка в обозримата история на човечеството, срамът и табутата върху секса са характерни  за последните 200-300 години... И причините за това  са комплексни. Но през много по-голяма част от историята си хората открито са се наслаждавали на красотата на голото тяло и на секса. Празнували са ги.  Почитали са единението на Мъжкото и Женското, защото е извор на Живота. Не случайно в древните храмове жриците са били свещени проститутки. През късното средновековие куртизанките са имали особен , дори завиден статус. За мен е малко странна доста крайната реакция на публиката към този аспект на сериала. Но разбира се всеки има различен толеранс към тези неща. Предполагам че и възрастта на гледащия има значение.
 В едно интервю Тео Джеймс доста лаконично и точно формулира коментара си: „Ние  всички сме животни, интересуващи се от плътското и  очаровани от желанието!“
Според мен изобилието на картини на  голота и секс е начин, чрез контраст  да се насочи вниманието на зрителя към недостига  на любов у почти всички персонажи. Към неумението и уплаха им да се хвърлят в дълбокото на емоциите си. Платен секс, самотен ръчен труд, принудително въздържание, но къде е любовта!? Може би я има между Д. и К., у Алби, дори между И. и Х., но това е някаква изкривена, куца, непълноценна любов. Студено! Самотно! Един коментатор беше обобщил - Ад в Рая! Сякаш за всеки от героите общуването с другите е техният личен Ад по Сартр!  Сякаш все нещо пречи на иначе интелигентните и образовани герои да се погледнат в очите и да си говорят честно, без задръжки за най-важното. Не искам да го казвам, но в нашето време, прекаления индивидуализъм сякаш пречи на младите хора да се обичат напълно отдадено и безрезервно, безусловно.
Може би е странно, но се сетих за споделеното от Стефан Вълдобрев, по повод на негова песен:
  “Въпреки заглавието си „Тази песен не е за любов“ е от най-силните любовни песни, които съм създавал. Тя е за двама души, които се разделят, а не трябва да го правят, защото е ясно, че са създадени един за друг. ........ Майка и татко бяха заедно почти половин век. Любовта, описана тук, е била възможна при нашите родители. И при техните родители. Търпелива и кармична. Нашето поколение е първото, неспособно на това елементарно усилие - да укротиш бесовете си, да обичаш дълго и да прощаваш...“Стефан Вълдобрев

Болдираният текст в цитата сякаш описва историята на тримата мъже Ди Грасо! Не съм от хората, даващи рецепти за живота на другите и сочещи с пръст – това е правилно, а това грешно !  Но определено е тъжно! Worried

Последна редакция: пт, 09 дек 2022, 10:57 от lady Koup

# 31
  • Мнения: 14 499
И в първи, и във втори сезон хомосексуалните сцени бяха доста натуралистични, поне за моя вкус.

# 32
  • Мнения: 39 475
Изгледах го.. От обяд.Разкарах всички от вкъщи и се насладих максимално. Само ме е яд, че не знаех че са седем епизода. Нищо де, други ден ще го догледам.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 023
Сетих се да изгледам пак трейлъра, както и началото на първа серия.
В трейлъра се вижда кратък момент, в който Итън дави Камерън,
душейки го под вода. А в началото на първа серия, когато Дафни
влиза да плува и се натъква на трупа, се вижда, че това са мъжки крака.
След което излизайки от водата, тя наистина е в голям шок.
Хм, дали не е Камерън единият от убитите? А Роко обяснява на Валентина
как има няколко убити гости на хотела.

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 800
Sofia L. и аз все си мисля, че Камерън ще е удавникът, в същото време ми се струва, че тази следа е "червена херинга" - прекалено предвидимо е.
  М. У. каза,че изследва динамиката и промените в ролите на половете - дали няма да видим преобръщане на легендата за TESTA DI MORO!? Алби разбира, че Лучия е била с баща му и че го манипулира за пари. Изпада в неконтролируема ярост и я убива...
PS
Сега четох интервю с дизайнерката по костюмите, която между другото вмята, че в дрехите и бижутата на отделните персонажи има разпръснати  "скрити великденски яйца" Simple Smile  Явно сериалът си иска внимание на чисто визуално ниво. Интересно е, че Дафне е с бански костюм на морски звезди. Това морско създание има сложна и доста позитивна символика. Дали не сме подценили героинята!?

Последна редакция: нд, 11 дек 2022, 15:08 от lady Koup

# 35
  • София
  • Мнения: 1 276
Набързо се включвам да кажа, че си "късам" тапията за аматьор-детектив🤣🤣🤣Приятно гледане и след това ще си обсъдим финала!

# 36
  • София
  • Мнения: 2 023
Аууу, излязъл ли е последният епизод? Много ли е трагичен? Open Mouth

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 2 448
Набързо се включвам да кажа, че си "късам" тапията за аматьор-детектив🤣🤣🤣Приятно гледане и след това ще си обсъдим финала!

Velina25, Супер изненадващ финал за предполагаемите удавници .....т.е
очаквай неочакваното нещо такова ли е? Благодаря за гъделчето Simple Smile...ще гледам с интерес утре.

# 38
  • Мнения: 39 475
Защо утре? Серията май днес излиза.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 131
Вече изгледах последния епизод 7.Хем тъжно,хем не.😒

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 2 448
sigma, днес трябва да излезе  последния епизод, но аз ще го гледам утре. Довечера съм на Колдено парти Wink и за това утре.Simple Smile

# 41
  • София
  • Мнения: 2 023
Финалът на сезона вече е качен в з@мунда, дори има и субтитри.

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 270
Като цяло вторият сезон ми беше много по-интересен от първи. Героите, историите, предисторията, възможните варианти за развитие след финала.
Но самата развръзка ми беше прекалено набързо. 🙄

# 43
  • София
  • Мнения: 27
Определено напрегнат финал! Нямах търпение да го пусна в обедната почивка Grinning Чакам да го изгледате, за да не пусна някой спойлер

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 800
Да, не ставаме за детективи и не се поучихме от финала на сезон 1.
Брутално реалистичен финал. 
Итън и Харпър - най-токсичната двойка за всички времена🤨

# 45
  • София
  • Мнения: 2 023
Току-що приключих с гледането.
Целият ден бях в очакване да дойде този момент.
Пускайки филма, изпитах удоволствие, като видях,
че серията е доста дълга. А накрая се натъжих  - едно
заради финала, друго заради това, че сезонът приключи.

# 46
  • Мнения: 11 241
Аз преди малко си пуснах предпоследната серия, утре ще гледам и последната.

Този Адам ДиМарко, който играе Алби ми прилича малко на Даахан Кюлегеч от младите му години. По БТВ го даваха в сериала "Мечтатели".

@"Sophia L., споко. Може да има и трети сезон.

# 47
  • Мнения: 39 475
Вече може ли да коментираме?

# 48
  • София
  • Мнения: 27
Надявам се да може да коментираме вече Grinning Третият сезон е потвърден, като вероятно ще бъде в Азия. Четох, че има вероятност да бъде на Малдивите (референцията от вечерята в последния епизод). Аз лично се съмнявам, че ще повторят същите актьори обаче и наистина ще е там. Няма официално потвърдена локация.

Sign No Entry Sign Спойлери за финала!!! Sign No Entry Sign

Скрит текст:
Ужасно се разочаровах от смъртта на Таня - истинска икона! Така ми се искаше да я видя в трети сезон Cry Хареса ми счупването на главата от стаята на Итън и Харпър и края с летището, където всички ДиГрасо се обърнаха след една и съща мадама. Изобщо символиката в целия сериал е изпипана до съвършенство. Чудя се дали Грег няма да се завърне в трети сезон, ловувайки други богати дами? 

# 49
  • София
  • Мнения: 1 276
Майк Уайт е казал, че едва ли не преди 10 дни са финализирали обработката на сериите от този сезон и сега ще трябва почивка, за да събере идеи за предстоящия 3 сезон.

За мен Меган Фахи наистина трябва да вземе награда за изпълнението си на Дафни  - в последната серия, при разговора с Итън, лицето и говори...толкова емоции минават през него, а думите са само украса...и то каква! Изначално представена като богата, привилегирована, разглезена и повърхностна жена...с всяка следваща серия и реплика, лично на мен, ми обърна мнението за нея и виждаш различните нюанси в нейното представяне, виждаш че има дълбочина под привидното...

# 50
  • Мнения: 11 241
Уау, изгледах и финала. Много екшън, много нещо.
Скрит текст:
Интересна беше сцената с онзи с татуировката на врата  (забравих му името) и Порша, когато я остави край летището в Катаниа, да се спасява.
И пак... пресолено с голи сцени. Нямаше нужда да гледаме Нѝколо или какъвто е там... както майка го е родила. Можеше от кръста нагоре. И си викам "поне една серия без дупе", но не би... Даваха голия задник на онзи с дръпнатите очи, който най-накрая се реши да прави секс с жена си, хахаха.

# 51
  • Мнения: 14 499
На мен ми хареса

Скрит текст:
че не се разбра нито дали Харпър е спала с Камерън, нито какво правиха Дафне и Итън на онова островче

# 52
  • София
  • Мнения: 1 276
На мен ми хареса

Скрит текст:
че не се разбра нито дали Харпър е спала с Камерън, нито какво правиха Дафне и Итън на онова островче

Да си мислим и се чудим до следващия сезон🤣Храна за размисъл!Да ни държи топло до 2023 или когато ще излезе. Със сезон 2 се бетонираха отвсякъде - рейтинги, гледаемост, в Интернет колко хора се вълнуваха и изказваха предположения за развитието...а Майк Уайт си ги е чел и се е усмихвал. Всъщност, ако трябва да сме честни, уликата беше в началото, но на нас не ни се вярваше да е толкова лесно и съмненията бяха големи...а Италия, архитектурата, предметите на изкуството си имаха собствени роли - даже със счупването на Testa di Moro при възраждането на взаимоотношенията между Итън и Хилъри, в пълен противовес на символиката на тази глава...

Признавам, че за мен това е сериалът на годината!Никой друг не е успял да ме увлече така....обаче изборът на актьорския състав за следващия сезон ще е трудна работа - след каст-а (извинявам се за чуждицата, но да не става повторение) за сезон 2...а и без колорита, който носи Дженифър Кулидж...

Интервю с Майк Уайт относно финала на Белият лотус, сезон 2: https://youtu.be/E5bJhYPr5k0

Трети сезон ще разглежда през призмата на сатирата смъртта, западната религия и духовността.

А вече са ясни и номинациите за Златния глобус за 2023 - за поддържаща роля са номинирани Дженифър Кулидж, Обри Плаза и изненадата за мен - Мъри Ейбрахъм (в ролята на Бърт, патриарха на клана Ди Грасо)

Последна редакция: вт, 13 дек 2022, 14:58 от Velina25

# 53
  • The point of no return
  • Мнения: 823
Благодаря за темата! Hug
Слаб финал за мен, градиха толкова много и какво стана…
Таня си отиде по глуповат начин. Алби го излъгаха както се очакваше, но явно и баща му беше ок да плати толкова много пари на Лучия. Порша гледаше като теле в зеле цялата серия и даже не разбра за Таня. Дафне и Итън каква я вършеха не стана ясно и изобщо тази сцена ми беше адски нелогична. Итън изтрещя и взе че се влюби в жена си наново, каква лицемерна семейна идилия имаше и при двете двойки.
Обри Плаза номинирана за глобус…дано Дженифър Куулидж спечели, беше от най-добрите в сериала.
Валентина се оказа доста лесно манипулируема. Уж голямата шефка, пък две кифли я водеха за носа от началото до края. Тази мазничката на рецепция ми беше страшно антипатична, поне Мия беше ясна от самото начало, че не е стока.
Очаквах много по-експлозивни развръзки, след като всичко оставиха за финала, а ми беше някак плоско и предвидимо.
Но определено 2-ри сезон беше по-добър от първия. Ще видим какво ще предложат в 3-ти.

# 54
  • Мнения: 8 580
На мен много ми хареса финала, всичко си беше точно на място и неочаквано.

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 800
Е, шапка му свалям на Майк Уайд! Как само ни  вримчи във всички възможни клишета, предразсъдъци и прибързани очаквания, на които повечето хора сме подвластни... И после бавничко, с наслада започна да сваля една по една пъстрите опаковки на героите си, за да ни покаже съкровената им същност и да ни накара да се замислим дали  бързата преценка и лесното осъждане са най-точни. Да видим:
Скрит текст:
-   От „Нощите на Кабирия“, а може би и преди това, проститутката е любима героиня на лявото италианското кино на неореализма– бедна, неоправдана, витална, колко е лесно да й съчувстваш!? Да, ама не! Аз лично отказвам да симпатизирам на Лучия и Мия. И не разбирам хората, които така се израдваха на преразпределените 50 000 € на Дом. Ако парите бяха на драгите зрители, дали биха се разделили с тях лесно и бързо в името на социалното равенство? Без всякакви скрупули труженичките се прегърнаха и поеха към следващата група пристигащи богати американски балъци.
-   Тримата Ди Грасо са толкова удобни за мразене! Доста зрители възкликнаха на финала – ето ги и тримата са мръсници – как само се обърнаха вкупом след девойката на терминала. А не е ли най-естественото нещо, мъжът да се възхити на женската красота, когато я срещне!? И в крайна сметка, за мен те бяха добри хора, въпреки грешките си и простъпките си. Кой от нас е безгрешен? Четох доста коментари относно сцената с италианките/роднини на Ди Грасо – как били прави да ги прогонят и нахокат, заради всични онези мъже, които си били взели шапката и заминали за Америка, оставяйки жените да се справят сами... Тези хора сякаш представа си нямат, че емигрантската вълна от Южна Италия е била последица от немотия и безизходица. Онези мъже тогава са изпращали пари от САЩ и са помагали на семействата си да оцелеят. А и дори най-възрастният от тримата не е изоставял никого, те са родени в щатите.
-   Митът за мъжът гей – най-добрият приятел на жената. Клишето за артистичния, чувствителен, отзивчив приятел гей – изповедник и поддръжник се разпиля на парчета.  Уви, те могат да са зли, пресметливи и лоши колкото всеки друг.
-   Що се отнася до злоупотребата с власт и секс, почти винаги темата се спряга като приоритет на токсичната мъжественост. Но тук с власт и секс злоупотребиха точно жените. Валентина местеше подчинените си като пионки. Мия почти уби пианиста и го изрита от работното му място без да ѝ мигне окото. Да коментирам ли въобще Лучия!?
-   Мнимият племеник на Куентин – прекрасно изигран персонаж. Колкото и да е пропаднал и приклещен един човек, все пак би могъл поне да опита да направи по-добър избор . В крайна сметка Джо направи добро на Порша, запази я жива и вероятно щеше да понесе наказанието си , ако планът на  Куентин беше успял...
-   И стигнах до двете семейни двойки. Колко лесно приехме, че Камерън е подлец и лош. И че двамата с Дафне са достойни единствено за презрение. Попихме критицизма и неприязънта на  Харпър и мънкането на Итън за достатъчни. А всъщност какво знаем за тях – нищо.  От своя страна дуото „света вода ненапита“ – Итън и Харпър се оказаха толкова дисфункционални, изпълнени с омраза и премълчани вътрешни конфликти. По-лесно е да съдиш другите, отколкото да се вгледаш в себе си. Е, попадайки в средата на богатите и те се оказаха подвластни на изнушенията, за които критикуваха другите. Да не говорим за нежеланието им да се чуят и собственическото им  чувство един към друг! Харпър така и не повярва на Итън за презерватива, но когато той я нахрани със същото  горчиво недоверие, я заболя. Да не говорим за животинската му агресия, в следствие на ревността му. Сцената с давенето беше плашеща! Да му се невиди, не докосва жена си, мълчи като пън, гледат се с празни погледи кой знае от кога, но когато друг мъж я погледна,  стана страшно. Сякаш би могло да се случи нещо, без тя да се е съгласила. Не мисля, че Харпър е жена, която би позволила да я похитят!
-   Четох, че Обри Плаза е номинирана за някаква награда за ролята си. Категорично считам, че Меган Фахи го заслужава много повече. Невероятно разгърнат персонаж е Дафне. Великолепна. Сложна.  Въпреки недостатъците им , много ги харесах с Камерън. Точно защото са многоизмерни и противоречиви. И най-вече защото усетих истински човешки емоции между тях.  Узнаването, че поне едно от  децата не е на Камерън, автоматично предава още повече дълбочина и болезненост на онази сцена, в която той разказва как едва не я е загубил при последното раждане . Не само, че е приел да бъде татко на не свое дете, но и почти е загубил жената, която обича! От своя страна, тя също очевидно страда, понасяйки неговите странности и простъпки. Но е очевидно че има любов и пламък между тях. И полагат някакво усилие да поддържат функционална връзката си. (Нещо, което не усетих при другата двойка.) Много ми хареса казаното от Дафне – „Не е нужно да знаеш всичко, за да обичаш някого!“
За финала - Таня си отиде, както живя! Добре, че в този сезон я възприемах повече като красиво и развлекателно допълнение към сюжета, та няма много да страдам... Виж, ако бяха удавили някой от героите, които харесвам щеше наистина да ми е мъчно. А като цяло - в живота твърде често се случва добрите и наивните да са прецакани;  и не винаги справедливостта тържествува... Реалистичен е финалът и това ми харесва...

# 56
  • Мнения: 39 475
Не ми се щеше да умира Таня. Беше кукумицин, то не заслужаваше да умре от гейска лакомия.
Сексуални, хомосексуални и всякакви голотии не ми харесаха. Еле пък младока и чичото. Горката Порша. Да онождат задника на дърт педераст и после си ти. Отврат. 
Но като цяло филма много ми допадна. Чакам следващият сезон.
И последно. Много е красива тая Дафни. И много умна.

# 57
  • София
  • Мнения: 27
Трябва да споменем и моментът, в който Таня ги изпозастреля всичките и отиде на пита главатаря на гей-мафията, дали Грег и изневерява Joy Вярна на себе си до сетния си дъх

# 58
  • Мнения: 9 702
Според мен по много логичен начин умря Таня. През цялото време си беше доста глупавичка, по глупав начин си и замина. Откъде й хрумна да скача...
По принцип съм от малкото хора, които не й симпатизираха - наивна, глупава, разглезена, не си държи на обещанията, поема накъдето я повее вятъра.. а като добавим и странните физиономии, които Дженифър Кулидж прави през цялото време..
Браво за номинацията на Обри, цял сериал да поддържаш нацупената си физиономия си заслужава Еми, да. От друга страна Мегън - страхотна игра. Гледала съм я само в лигавата й роля в The Bold Type и сега оставам изненадана колко добре играе.
И все пак кулминацията на сериала беше, че Харпър и Итън най-накрая правиха секс, да не повярва човек, с което разрешиха всичките си проблеми в брака! Евала!

# 59
  • Мнения: 39 475
Да, голяма образ е тая Дженифър. Като я видя ме напушва на смях като майката на Стифлър.

# 60
  • София
  • Мнения: 2 023
Да споделя и моите впечатления от финала на сезона.
Снощи, дали от това, че късно гледах серията, дали от
това, че доста свикнах с героите и актьорите, наистина
се натъжих. Не знам как да го обясня - и първия сезон
харесах, но във втория направо се потопих, сякаш бях
част от действието. Сякаш бях гост на хотела, който
отстрани наблюдава тихомълком главните герои.

Скрит текст:
Определено страдам за кончината на Таня - да, може да
не беше много умна, може да не си държеше много на
обещанията, но имаше нещо в нея, което привлича, не
отблъсква. Самотна, наранена, търсеща опора и внимание,
същевременно човечна. Спомнете си как в края на първи
сезон остави плик с пари в чекмеджето на масажистката,
на която обещаваше, че ще направят заедно салон.
Много беше сладка, когато притеснено тичаше из лодката,
не на себе си от паника и когато се опитваше да
забави крачка пред Куентин и приятелите му, за да не я
заподозрат. Направи всичко възможно да се защити,
само не разбрах защо не остана през нощта на яхтата -
без това нямаше опасност вече за нея. Или защо не сложи
специалната стълбичка, за да може да слезе от яхтата до
моторницата. Вероятно от страх, от паника, не успя да
осмисли какво да направи накрая. Ще ми липсва определено
в трети сезон.
Алби, баща му и дядо му - хареса ми спокойното поведение
на Алби, когато разбра, че Лучия го е излъгала - без драми,
без тръшкане, без самосъжаление. Сякаш удовлетворен от
кармичното плащане, което баща му направи и това беше
достатъчно, за да тушира другите емоции. Хареса ми и как
тримата се обърнаха след красавицата на летището - от една
страна, видяхме силата на наследствеността, от друга, всеки
от тях гледаше с различен поглед - дядото с тъга към отминалата
младост и възможности, Доминик - с леко неудоволствие, че вече
е дал обещание пред себе си, че трябва да се промени, Алби - с
очите на млад мъж, който си казва, че има и други жени на този
свят, освен тази, която го е излъгала.
Дафни и Камерън - Дафни определено ме спечели постепенно.
А в последната серия играта с лице беше много добра. Само не знам
как да тълкувам поканата й към Итън да отидат до близкия остров,
подканващия й поглед към него. Дали се случи нещо между двамата там?
Дали угасиха недоволството си към брачните си партньори чрез взаимни
ласки?
Харпър и Итън - през цялото, докато Итън страдаше, подозирайки
жена си в изневяра, си повтарях: "Целуни я! Целуни я!". Толкова странен
човек! Толкова слабо емоционален или по-точно с толкова потиснати
емоции. Оказа се, че за него ревността е движеща сила, която накрая
чак го стимулира да прави секс с жена си за пръв път от кой знае колко
време. Харпър - натрупала в себе си желания, които накрая я подтикнаха
да търси откровен разговор с Итън. Търсеща внимание и секс от съпруга си,
но същевременно не стигаща докрай в търсенето си. Твърде заета да обсъжда
връзките на другите, за да отклони мислите си от неосъществените си желания.
Неслучайно, когато Камерън я докосваше на няколко пъти, все едно ток минаваше
през нея. Неслучайно се е поддала и на целувката му, ако само това е било.
Лучия и Мия - две млади, безскрупулни жени, нямащи нищо против
да използват телата си, за да се сдобият с желаното. Липса на милост,
благодарност и емпатия - Лучия не се посвени да окраде Алби и баща му,
Мия не се посвени да преспи с Валентина и да отстрани пианиста, за да
постигне целите си.
Порша и Джак - Порша се ориентира, че неще се случва, но някак не беше
достатъчно настоятелна в опитите си да се откопчи от Джак. Мисля, че накрая
беше доста уплашена от него, той й показа лицето си, а и информацията, която
чу от Таня, съвсем я смаза. Хареса ми накрая как си размениха телефоните с Алби -
всеки си призна неуспеха и даде вид, че беше научил урока си.

Последна редакция: вт, 13 дек 2022, 22:26 от Sophia L.

# 61
  • Мнения: 11 241
Този, който играе Итън, какви черти има, според вас? Полукитайски, полукорейски или полуяпонски? Единият му родител явно е американец.

# 62
  • Мнения: 39 475
Роден е в Токио.

# 63
  • София
  • Мнения: 1 276
William Tomomori Fukuda Sharpe е цялото му име. Той е британски актьор и режисьор, а по имената съдя, че таткото или майката вероятно са японци😉Роден в Лондон, но израснал в Токио до осмата си година. Няма връзка със Щатите и точно това видях, че е обсъждано - той и Тео Джеймс са британци, но говорят с американски акцент в "Белият лотос" и то неразличим от самите американци, за което бяха получили похвали.

Последна редакция: вт, 13 дек 2022, 22:24 от Velina25

# 64
  • Мнения: 11 241
Разбрах, мерси. При трети сезон, предполагам, че ще са пак изцяло нови актьори, като може и да повторят един-двама Grinning

И да, не стана ясно дали Камерън и жената на Итън са правили нещо, в крайна сметка...

# 65
  • София
  • Мнения: 1 276
Разбрах, мерси. При трети сезон, предполагам, че ще са пак изцяло нови актьори, като може и да повторят един-двама Grinning

И да, не стана ясно дали Камерън и жената на Итън са правили нещо, в крайна сметка...

Все си мисля, че ще вкарат някой от първи или втори сезон...да има приемственост😁Подхвърля се в пространството името на Кони Бритън, която играеше Никол Мосбахер  (майката в семейството, която обраха по време на първи сезон) Аз нея я харесвам още от сериала Американска хорор история - има много интересно присъствие (въпреки че в сезон 1 на "Белия лотос" някак не разкри потенциала си...а и определено не е Дженифър Кулидж😉). Да видим...само търпение трябва🤣

Аз имам чуденка дали на някой от вас му е направило впечатление - в първи епизод, когато посрещнаха гостите и ги извозиха с бусове към самия хотел, който е някъде на високото в Таормина.... Обаче доста сцени имаше на плажа... Все едно гостите хващат по една хавлия, няколко стълбички и ето плажа и морето... Само че изобщо не е така😅Хотелът, в който са били отседнали и е сниман, от веригата Четири сезона, си е баш на високото и само с басейн.... Итън хубаво наблюдава от водата( след като е плувал в морето) Кам и Харпър, ту са на бийч бара, ту ги няма... И се втурва към хотела... Но в действителност, до хотела се стига или с кола или на спринт и пак би им останало време не само за целувка, ами.... Та такива леки разминавания във фактологията ми вадят очите🤔.. Имаше и още, но вече е късно😊

Последна редакция: ср, 14 дек 2022, 00:14 от Velina25

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 800
Някои хора са творчески настроени и не искат да се откажат от Таня! Всъщност нелоша идея! 😁
Sunglasses

Kissing Heart

# 67
  • Мнения: 39 475
Какво нещо е фотошопа Joy

# 68
  • The point of no return
  • Мнения: 823
Аз Таня в първи сезон я превъртах, беше ми скучна. Но в този взе че ми хареса. Особено се забавлявах като й викнаха онази гледачка с картите и тя като взе да нарежда и Таня се хвана за главата. 😂🤣😅 Нямам против да я върнат в новия сезон, само без Порша.

😆

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 800
Докато си оглеждах и анализирах неизвестните около двойката Дафне § Камерън, и се питах дали са класически или по неволя, суингъри, си спомних един сериал от 2008 : Swingtown
Освен заради любимия ми Джак Девънпорт, сериалът ми хареса много, защото много честно показва всички аспекти на подобни отворени връзки. И как понякога скуката и рутината в едно семейство, в комбинация с повече материални възможности, могат да подкопаят любовта. Там жената (домакиня) в двойката предложи да опитат нещо различно, а съпругът неохотно склони заради  нея. Но когато нещата се развиха, се оказа че старите проблеми остават, пораждат се нови, а колкото и да се изживяват като широко скроени и модерни, партньорите изпитват болка и ревност към половинките си, въпреки приказките за освободеност и лично пространство...

При Даф и Кам го имаше загатнато същото неудовлетворение, тъга... Актьорите много добре успяваха да вмъкват тези нюанси в настроенията на героите си, само за миг щастливата фасада се пропуква и виждаш критата самота, съжаленията, обидата ...

Последна редакция: чт, 15 дек 2022, 10:55 от lady Koup

# 70
  • The point of no return
  • Мнения: 823
А каква е идеята на техния брак? Аз някакси недоумявам показанато лицемерие. Пред хората сме мили и влюбени, но всъщност си изневеряваме и ревността ни побърква на моменти, че и децата са от други мъже. Ами разделете се и си хойкайте както ви падне като ще е така. Освен пари и власт, какво друго ги свързва? Голяма любов ли? Не мога да асимилирам такива отношения.

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 800
Roya, не знам Thinking В реала около мен има семейства, живеещи така! И млади и по-дългогодишни... Винаги съм се питала, как се гледат е очите!? Като млада, считах че самото пожелаване на друг/а, е = на изневяра. С годините си дадох сметка, че са важни изборът и самоконтрола...Но главното е, че  се научих да не съдя. Хората сме много различни. Що се отнася до персонажите в Б.Л., ние не знаем почти нищо за живота им. Само можем да гадаем... Но има някаква обич там, макар и измъчена....

Последна редакция: пт, 16 дек 2022, 21:26 от lady Koup

# 72
  • The point of no return
  • Мнения: 823
Четох интервю с Тио Джеймс. Казва че Камарън според него не подозира, че детето не е негово. Според него, мачо като героя му, няма да приеме лесно нещо такова. Също твърди, че Даф и Итън са прегрешили, за да си го върнат на половинките си. Както и че Харпър не казва цялата истина на Итън по отношение на Камарън.
Казва че Кам обича жена си, но не е сигурен колко дълго би продължила една такава връзка с изневери. Все пак той не знае, че и тя му изневерява.
Бил стягал куфарите за 3-ти сезон 😃 и с удоволствие би приел да участва отново ако е поканен.
Както и предполагах бракът им е една голяма лъжа, в която Кам си мисли, че си разиграва коня без да бъде хванат в крачка, а в същото време и женичката му прави същото. Ходят си, няма спор. 😀

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 800
Четох интервю с Тио Джеймс. ...😀
Може ли линк?! Blush

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 270
"Според него", а не, че наистина е така според сценаристите, което е по-важното 😁
И на мен техните отношения ми бяха много интересни с голямо поле за вариации.
Когато Дафни показа снимката на "русия треньор, с който понякога прекарвала по цял ден", мисля, че наистина имаше предвид сина си. В този разговор спомена как Камерън понякога го няма, прибира се късно. А после във видео разговора децата настояваха да говорят с тате, и последвалата кратка сцена на него в бянята, който чува, но е без желание, след това голямата усмивка. Или вероятно детето наистина не е негово и той знае/подозира..
Не мисля, че ще го видим в трети сезон.
Но подозирам за майката на Алби. Гласът от телефона е не кой да е, а актрисата Лора Дърн(Джурасик парк, Големите малки лъжи). Не вярвам да остане само глас зад кадър..

# 75
  • Бургас
  • Мнения: 800
Вишняна, моите впечатления са сходни. Но от друга страна няма как сценаристът, който е и режисьор, да не е обговорил с актьорите си персонажите и виждането си за тях. Макар че допускам нарочно да са търсили двояка визия за нещата. 🤔

Последна редакция: нд, 18 дек 2022, 10:15 от lady Koup

# 76
  • The point of no return
  • Мнения: 823
@lady Koup, разбира се. 🌹

Отворена интерпретация е ситуацията при Кам и Даф, Даф и Итън и Кам и Харпър, в статията го пише, просто не съм го споменала в моето мнение.

https://www.hollywoodreporter.com/tv/tv-features/the-white-lotus … 2-1235282561/amp/

Ето още една статия за гледната точка на Меган Фахи-Дафне.
https://www.eonline.com/amp/news/1358563/meghann-fahy-confirms-s … -daphne-and-ethan

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 800
Roya, благодаря за линковете!

Хубавото на доброто изкуство е точно в тази отвореност -    
когато нещата в екипа се напаснат и се случи магията/химията - крайният резултат може да надскочи дори намеренията и очакванията на самите участници. Добрата актьорска игра предполага многопластовост и всеки зрител според опита, знанията и културната среда вижда различни на брой и по значимост послания...

# 78
  • Вестерос
  • Мнения: 38 332
Разочарована съм от края на сезона 😁

# 79
  • на изток от рая
  • Мнения: 442
Разочарована съм от края на сезона 😁

Меко казано! Как само ми убиха Танята. Поне да бяха оставили вратичка за следващия сезон. Можеше да покажат само падането, без сцената, в която Таня се носи съвсем удавена под водата.
Но каква игра направи Меган Фахи, просто й личаха мислите в главата.
И, отново, милата Таня, която искаше само любов, нежност, внимание... Отначало си мислех, че "гейовете" ще й поискат пари да инвестира в техните вили, после, като показаха снимката, реших, че ще я изнудват, но не би.
Нямам търпение за трети сезон.

# 80
  • Мнения: 11 241
Снощи по НВО3 хванах някакъв епизод от Белият лотос, може би предпоследния... където този с дръпнатите очи се филмира, че жена му за няколко минутки му е изневерила в хотелската стая. Така и не разбрах този случай как се разреши. А онзи "убавец" с татуировката на врата още е в Палермо и вика пиян по улиците Grinning  Забравям бързо имена, затова така ги описвам Grinning

# 81
  • Мнения: 48 028
Нощес го изгледах, Ами интересен е доста Simple Smile, определено провокира, и в първи сезон намерих какво да ме жегне, и във втори

# 82
  • Мнения: 11 241
По принцих е хубаво да има и недоизказани неща. Ще чакам с нетърпение третия сезон. Къде ли ще се снима? Grinning

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 800
Четох, че новото поле на действие ще е Азия и ще се центрират около темата за смъртта, и отношението към нея в различните култури...

ПП Честита 2023! Здрава и добра да е! (С това трябваше да започна.)
А това видео за книгите в сериала може би ще ви е интересно:

Последна редакция: пн, 02 яну 2023, 13:46 от lady Koup

# 84
  • Мнения: 11 826
lady Koup, мерси за книгите! Изключително пипнат сериал във всеки детайл!!!

# 85
  • Мнения: 1
Velina25, благодаря за темата 🌼Имах нужда от споделяне, но около мен няма с кого. Сериалът в 2-та си сезона - толкова сходни формално и толкова различни в същността си - предлага безкрайни стимули за размисъл.  Формално и като структура на повествованието и в персонажите с.2 е повторение на с.1. От откриващите сцени и връщането седмица назад, през откровените актови сцени (на мъжка голота / гей "любов") и сходните управители на хотелите уж всичко се повтаря и би трябвало да е предвидимо. Имаме и конкурентното колежанско приятелство с отнемане на гаджетата, наивният неудовлетворен младеж, младата съпруга, съзнаваща/провиждаща дълбоките разминавания в семейството си. "Гадните" самодоволни богаташи.... Обаче 2-ри сезон е толкова по-интимен и органичен. Сезон 1 ми хареса с прямотата си, но и ми звучеше някак публицистично. Репликите на героите бяха вярни и точно, но малко прекалено резоньорски...Особено интересно ми е да сравнявам мненията и реакциите на зрителите.Понякога ме изненадва, колко силно влияе емоцията върху оценката на персонажите. Да не говорим на колко потресаващи политкоректни професионални мнения съм попадала - лишени от чувство за мярка и обикновена човечност... Интригуващ и по- многопластов 2-ри сезон. Вярвам , че някои подсказки ни водят по вярна следа, а други "очевидности" ни вкарват в заблуда и ще бъдем изненадани на финала. Нямам време да гледам повторно епизодите, но четох публикация за картините
в стаите на гостите и скритата връзка с персонажите.
Отивам да гледам епизод 6.
          Гледах сезон 1 по HBO3 целия наведнъж точно в новогодишната нощ. На следващия ден по същото време / от 21 до 3 часа през нощта/ излъчваха сезон 2, но успях да гледам само 1 и 2 епизод. Многото опити да го намеря онлайн, са неуспешни. Вие къде го гледате?

# 86
  • Мнения: 11 241
Единият вариант е:  на платформата НВО Мах, аз лично така го гледах. Другият вариант е... дебни повторения по НВО3, следи програмата и ще хванеш пак сериите. Ако си абонат на Виваком, до 17 януари каналите на НВО са свободни, т.е. безплатни. На А1 също бяха, но от 1 до 31 декември, вече не.

# 87
  • Sofia
  • Мнения: 2 448
и двата сезона ги изгледах онлаѝн в : https://filmi123.club/season/beliyat-lotos-2.
Приятно гледане Laughing! И двата сезона много ми харесаха, изненадаха и провокираха, както в развитието на сюжетните линии, така и в деѝствията и характерите на персонажите и социалните им роли. Интригуващ и забавен по един доста реалистичен начин. И на края красота за очите и душата с прекрасните гледки от Сицилия .....

# 88
  • Бургас
  • Мнения: 800
FBID1275972660, срам -  не срам,аз прибягвам до торенти 😌.

# 89
  • Мнения: 1
Има само една звезда и това е Майкъл Империоли!!! За съжаление е бледа сянка на актьорът от "Семейство Сопрано"!!! Всичко друго в сериала е плява!!! ФУЛЛ ГЕЙЗИ!!!!

# 90
  • Бургас
  • Мнения: 800
Аз лично нямам нужда от "звезди", за да харесам нещо. Дори напротив - колкото по-непознати са ми актьорите, толкова по-автентично ми звучи историята и съм по-непредубедена в оценката си.

И нещо за да се посмеем; по-принцип не обичам пародии, но финалът на тази много ме разсмя, а и Таня и Порша са си досущ те... 😁:

Последна редакция: нд, 08 яну 2023, 11:51 от lady Koup

# 91
  • Мнения: 11 241


Adam DiMarco играе и в един филм "Целувка край езерото", който излъчват по Pickbox TV. Следващото излъчване е на 21 януари

Последна редакция: вт, 10 яну 2023, 22:09 от diziler

# 92
  • The point of no return
  • Мнения: 823
Честит Златен Глобус на Дженифър Куулидж за отличната й игра в ролята на Таня! Flowers Hibiscus

Последна редакция: ср, 11 яну 2023, 12:26 от Roya

# 93
  • Мнения: 11 826
Тъкмо и аз щях да пиша.. Заслужава!

# 94
  • София
  • Мнения: 1 276
Речта на Дженифър Кулидж от раздаването на наградите Златен глобус:

https://youtu.be/nRJ7n7hAb6s

Страхотно чувство за хумор има тази жена❤️😅Заслужава си да я чуете!Даже през смях и мен ме просълзи!

Речта на Майк Уайт:

https://twitter.com/i/status/1613019916138848258

Личи си колко приятелска обич има между двамата❤️

Последна редакция: ср, 11 яну 2023, 13:53 от Velina25

# 95
  • The point of no return
  • Мнения: 823
Страхотни сладури са Тио и Меган. Дано поне Меган участва в 3-ти сезон.
https://www.today.com/popculture/meghann-fahy-white-lotus-leo-woodall-rcna65706

# 96
# 97
  • Мнения: 9 702
Devious Maids и Superstore по никакъв начин не бих ги сравнила с The White Lotus..другите не ги знам.

Последна редакция: нд, 15 яну 2023, 19:07 от moonriver

# 98
  • Вестерос
  • Мнения: 38 332
Нищо общо нямат от списъка с Лотуса. Гледала съм пожарите и камериерките.

# 99
  • София
  • Мнения: 27 306
Аз няма да ви чета, само се записвам, тъй като след дълго мислене и двоумение най-накрая започнах да го гледам и се чудя как съм могъл да се спирам и да съм го пропуснал досега. Това е истинска бижу и рядка находка. Когато приключа с двата сезона ще пиша, сега съм в началото на сезон 1.

Поне дотук това е сериал от който много сценаристи могат да се учат. Как без екшън, каузи, мистерии или свръхестествено могат да направят нещо интригуващо и буквално да не искаш да свърши епизода и да запознеш със следващия.

Това е като някакъв сезон биг брадър на живо, в който хвалим продуцентите и психолозите, че са случили на супер каст и нямаме търпение да им гледаме сеира...

# 100
  • Мнения: 11 241
Приятно гледане. Пиши след първия сезон какво ти е впечатлението.

# 101
  • Бургас
  • Мнения: 800
и се чудя как съм могъл да се спирам и да съм го пропуснал досега. ..
И аз се учудих, когато заяви категорично, че няма да го гледаш, беше ми любопитно каква е причината, но ...
Приятно гледане! Като приключиш, ни изчети и сподели; или пък в обратен ред 🙃. Абе, важното е да споделиш! Дано ти допадне.

# 102
  • Мнения: 11 826
Diavolo, завиждам ти! Пиршество на сетивата! Приятно гледане и аз нямам търпение да споделиш после. И да прочетеш задължително мненията на lady Koup!

# 103
  • Мнения: 48 028
Този път и аз ти завиждам. Със сигурност сериала ще провокира размишления, независимо харесва ли ти или не Simple Smile Но ще ти хареса

# 104
  • Мнения: 9 702
Ако ти харесва първи сезон, почакай да видиш втория....

# 105
  • Вестерос
  • Мнения: 38 332
В първи сезон в началото като даваха топките отблизо на мъжа, си виках каква е тази тъпотия 🤣

# 106
  • Мнения: 11 241
То само това да беше... после всяка серия по 2-3 задника (включително и близане на един от тях) и за капак трябваше да гледаме как един се изака върху куфара с дрехи. Всички тези неща можеше да ни бъда спестени. Но иначе сериалът е хубав.

# 107
  • Вестерос
  • Мнения: 38 332
След топките не ми правеше впечатление другото 😁

# 108
  • Мнения: 11 826
Вижте вилата, която Дафни беше наела в Ното и отиде с Харпър. Всъщност се намира в Палермо. Можете да я разгледате, за мен беше голямо удоволствие да се разходя в тази красота и разкош. Можете и да я наемете в Airbnb! Smiley Колко са 5к на вечер. Simple Smile Но минимум 3 нощувки. Капацитетът й е 8 души, така че ще си ги поделите с приятели. Satisfied

# 109
  • София
  • Мнения: 27 306
Изгледах сезон 1!
Няма да пиша много, защото има сезон 2. И пак няма да ви чета, че темата май е създадена след сезон 2 или по време на неговото излъчване и ще разбера неща, които не желая. 🙂

Ох, защо по дяволите дадоха пенис, лизане на анус и буквално сране? Ако някой може да ми обясни ще бъда много благодарен. Това е натюрел реализъм ли? Какъв е този похват? Има го и в други силно претенциозни арт филми или сериали.
ОК, няма проблеми. Това ми е едната критика. Другата е самия финал. Всъщност не знам дали е реалност или мечта за Куин, но така го дадоха все едно е реалност. Ако е така, то това доста сваля от нивото лично за мен, така че дано да е фантазия/мечта. Значи когато гониш толкова високи стандарти и това не е фентъзи, нито редови ромком, то няма как да мине това. Бяга ми той от аерогарата и веднага след това го дават да гребе. Доооообреееее. А майка му и баща му сигурно пасат овцете някъде...
Това са критиките ми.
Всичко останало е просто един мини ТВ шедьовър! Сценария и каста са дяволски, дяволски добри.
Значи интрото беше с Шейн и как се спомена за някакъв смъртен случай в Белият лотус... И аз веднага бях хайпнат и една от мисиите ми беше да позная кой ще умре, хехе Трябваше да е главен герой задължително. Първоначално си мислех, че ще или Оливия или Паула. Но с напредването на сериите си казах, че от култовото семейство Мосбахер никой няма да пострада. Някак си не се усещаше и не се връзваше.
И на преден план излязоха Армон или Белинда. То нямаше кой друг. И смъртта трябваше да е нелепа, както и се случи. Ако не знаех за златния глобус на Таня и тя щеше да е главна заподозряна наред с управителя, ама явно че участва в сезон 2. За съжаление от речта и по време на глобусите се спойлирах и ме хвана яд. Май ще умре в сезон 2... Не май, ами сигурно, тя си го каза буквално.

Всички герои харесвах, някои и мразех (но за малко) и към нито един не бях равнодушен. Това е най-голямото постижение на сериала дотук с което може да се гордее.
Малко герои, малко пространство и едновременно с това, целия свят е побран вътре. Един изкуствен интелект или извънземен гост само от диалозите на героите могат да разберат всичко за човечеството, не е необходимо нищо друго да правят...


Оценка на сезон 1: 8.5 / 8.0

Последна редакция: сб, 21 яну 2023, 00:07 от Diavolo

# 110
  • София
  • Мнения: 1 276
Diavolo, понеже сезон 1 изобщо не можах да го възприема - прекалено натуралистичните сцени, ъ-кането на героите, изобщо не можах да вникна в концепцията за сатирата на сериала, си е живо чудо, че дадох шанс на сезон 2, който е разкошен и пленяващ!!!Нищо общо с първия сезон и ти предоставя пълно потапяне!Имах нужда да си споделям емоциите около сезона и това беше причината да създам темата!

Приятно гледане🤗Заслужава си всяка минута!

# 111
  • София
  • Мнения: 27 306
Леле, ще хвърчат значи деветки Grinning

# 112
  • пустинен пъпеш
  • Мнения: 482
След като изгледах и двата сезона да споделя моето мнение предимно за ролята според мен на прекалено натуралистичните сцени,вплетени някак помежду останалите в поредицата от събития,че именно тези сцени със суров и отблъскващ бих го нарекла натурализъм,целят опростачването на зрителя на фона на всички останали пищни картини на чудесни пейзажи,натруфени интериори и разнолики действия на героите,заплитащи основното действие в сериала.

# 113
  • Мнения: 48 028
Аз пък мисля, че имат за цел да покажат че не е някое захаросано сериалче, а нещата от живота. Все едно наистина си там, с тях. С малките срамни моменти и малките срамни лъжи и всички несъвършенства и всички човешки реакции.

# 114
  • The point of no return
  • Мнения: 823
Аз сезон 1 го избутах буквално насила, от уважение към Кони Бритън, която много харесвам от времената на Нашвил. Бях писала и че Таня ми беше скучна и в режим превъртане.
Вече 2-ри се оказа съвсем друга бира, по-задушевен, по-интимен и според мен както новите попълнения в каста, така и европейската обстановка допринесоха адски много, за да е толкова завладяващ. А Таня беше изненадата като ми стана изключително интересна и започнах да й симпатизирам. Може би заради по-раздвижения сюжет около нея и ремаркето й Порша:smiley: В 1-ви сезон си беше чист пълнеж.

# 115
  • Мнения: 11 826
Аз пък мисля, че имат за цел да покажат че не е някое захаросано сериалче, а нещата от живота. Все едно наистина си там, с тях. С малките срамни моменти и малките срамни лъжи и всички несъвършенства и всички човешки реакции.
Абсолютно съм съгласна! За да има контраст и със снобизма, материализма.. Умишлено са вкарани..

Последна редакция: сб, 21 яну 2023, 14:02 от 50 Shades of Purple

# 116
  • Вестерос
  • Мнения: 38 332
За Таня ме е яд, че няма да разберем истината, дали мъжът й ги е наел. Според мен не. И защо замина и с кого говори.

Иначе и аз сериалът го почнах заради Кони и Нашвил, който обожавах ❤️

# 117
  • Мнения: 11 826
За Таня ме е яд, че няма да разберем истината, дали мъжът й ги е наел. Според мен не. И защо замина и с кого говори.
За мен няма съмнение. Точно затова замина. За да не бъде заподозрян. Говори с тях.. Снимката от младостта му също беше доказателството за връзката помежду им.. В 1. сезон той я срещна в момент, когато смяташе, че ще умре. Да, нищо не се загатна за наклонностите му, а също там изглеждаше добър човек, който не се интересува от парите на Таня.. И беше хубаво. Вероятно после са измислили всичко това за 2. сезон, не е планирано предварително, затова и малко не е логично и не отговаря на образа, който му изградиха първоначално..

# 118
  • Мнения: 9 702
И на мен ми е любопитно с кого говори. Може да се разбере в следващия сезон, може да участва.

# 119
  • Вестерос
  • Мнения: 38 332
Но реално може да не е искал от тях да я убият, а да я развратят и тя да спи с друг. И пак да се разведат.

# 120
  • Мнения: 11 826
А сигурни ли сме, че щяха да я убият? Simple Smile Наличието на пистолета и другите неща, не означава непременно това. Тя сама направи крайната каша и себе си сама доведе до край..

# 121
  • Вестерос
  • Мнения: 38 332
Според мен нямаше, както писах.

# 122
  • Мнения: 11 826
Допълвам, че той не случайно се ядоса в 1. епизод, че тя пристигна с асистентката си Порша. Очакваше я сама и ѝ е поръчал да отиде сама. Може и това да е обсъждал по телефона - непридвидената евентуална пречката Порша.

Отделно той явно именно затова отива пръв там, без нея! Върти ми се и че са точно там по негова идея.. но не се сещам конкретно, май Таня го каза веднъж, че той е настоявал да отидат там.

# 123
  • Мнения: 11 241
Значи съм един от малкото, на които първият сезон им хареса повече.

Ако ви интересува едноседмична почивка през май в хотела, в който е заснет втория сезон. Ето.. на цени народни Wink

# 124
  • Мнения: 9 702
Да, и аз мисля, че Таня каза, че той е настоявал там да отидат.

# 125
  • Мнения: 11 826
Аз бутам по малко Parks and Recreation и ми е много забавна срещата с младата версия на Обри Плаза. Всъщност там съм я гледала и за пръв път, но към 4-5. сезон зарязах сериала и сега наново. Тя и с тази си роля става известна. Емблематична! И си я свързвах с Ейприл. Затова бях много приятно изненадана от играта й в Белия лотус! И ролята й, и изпълнението й бяха страхотни за мен.

# 126
  • Мнения: 90
Здравейте,
Не съм чела коментарите до момента по обективна причина 🤣
Искам да изгледам първия сезон, но в HBO on demand намирам само Сезон 2. Толкова търсих, но не го откривам.
Ако някой даде съвет, ще бъда благодарна.
Благодаря Wink

# 127
  • The point of no return
  • Мнения: 823
А сигурни ли сме, че щяха да я убият? Simple Smile Наличието на пистолета и другите неща, не означава непременно това. Тя сама направи крайната каша и себе си сама доведе до край..
Да си призная и аз не бях напълно убедена, че искат да я убият, та май наистина от параноя Таня си вкара много лош автогол. Порша със сигурност не беше планирана и беше пречка за тях.

# 128
  • Мнения: 48 028
Порша беше много глупава също. Историята с нея беше отвратителна.

# 129
  • The point of no return
  • Мнения: 823
Не беше от най-прозорливите и съобразителните определено. Обърканичка и заблудена ми беше Порша на мен, до степен, че не взимаше адекватни решения. Рееше се в облаците и мечтаеше за див любовен романс,  а Алби й беше удобен и скучен, та се натресе на пачи яйца.
Но една голяма част от хората не сме ли такива? Лесното не ни харесва, защото не сме положили усилия да го получим и търсим предизвикателство? И тя си беше добра извадка от реала.

Последна редакция: пн, 23 яну 2023, 09:34 от Roya

# 130
  • Мнения: 9 702
Аз оправдавам Порша, тя е много млада. Разбирам, че искаше повече емоции и excitement. Алби за moonriver на 30 е идеален мъж - образован, уравновесен, мил, trustworthy, но за moonriver на 20 би бил скучен, досаден и предвидим Simple Smile

# 131
  • Мнения: 11 826
Всеки герой си има своите недостатъци, нали това е идеята?! Wink

Последна редакция: нд, 22 яну 2023, 18:40 от 50 Shades of Purple

# 132
  • Мнения: 1 466
За Таня ме е яд, че няма да разберем истината, дали мъжът й ги е наел. Според мен не. И защо замина и с кого говори.

Иначе и аз сериалът го почнах заради Кони и Нашвил, който обожавах ❤️

Тиф, аз рових в Редит две седмици преди края на сезона за теории/спойлери и имаше хора, които бяха разконспирирали вече Грег. Стори ми се фантасмагория, а накрая излезе точно така. Беше, че Грег е "ловец" на богати дами като Таня и това, че е бил тежко болен, е лъжа; споменато е в първи сезон, че има няколко брака; освен това - Таня и Грег имат предбрачен договор, така че развод не го устройва - трябва му мъртва. Снимката на младия Грег потвърди, че не му е чиста работата. Освен това "чичото" гей разказа на Таня за голямата си любов - някакъв каубой, и изглежда това е Грег, защото на снимката е с каубойска шапка. В сака, от който Таня извади пистолета, имаше въже и черна лента - така че са се канили да я убият. А това, че сама се прецака - все пак това е Таня от "Белия лотос" Laughing
Очаква се Грег да се появи в трети сезон.

# 133
  • София
  • Мнения: 27 306
Здравейте,
Не съм чела коментарите до момента по обективна причина 🤣
Искам да изгледам първия сезон, но в HBO on demand намирам само Сезон 2. Толкова търсих, но не го откривам.
Ако някой даде съвет, ще бъда благодарна.
Благодаря Wink

Не разбирам, как така?
Нямаш ли HBO Max? Там го има сезон 1. Скоро го гледах.
Ако случайно ползваш някаква друга услуга в чужбина, то ето тук може да гледаш:
https://filmisub.com/filmi/komedii/58097-the-white-lotus-season- … sezon-1-2021.html

# 134
  • Вестерос
  • Мнения: 38 332
За Таня ме е яд, че няма да разберем истината, дали мъжът й ги е наел. Според мен не. И защо замина и с кого говори.

Иначе и аз сериалът го почнах заради Кони и Нашвил, който обожавах ❤️

Тиф, аз рових в Редит две седмици преди края на сезона за теории/спойлери и имаше хора, които бяха разконспирирали вече Грег. Стори ми се фантасмагория, а накрая излезе точно така. Беше, че Грег е "ловец" на богати дами като Таня и това, че е бил тежко болен, е лъжа; споменато е в първи сезон, че има няколко брака; освен това - Таня и Грег имат предбрачен договор, така че развод не го устройва - трябва му мъртва. Снимката на младия Грег потвърди, че не му е чиста работата. Освен това "чичото" гей разказа на Таня за голямата си любов - някакъв каубой, и изглежда това е Грег, защото на снимката е с каубойска шапка. В сака, от който Таня извади пистолета, имаше въже и черна лента - така че са се канили да я убият. А това, че сама се прецака - все пак това е Таня от "Белия лотос" Laughing
Очаква се Грег да се появи в трети сезон.
Така написано, да, има резон

# 135
  • Бургас
  • Мнения: 800
🤔Тема за размисъл и дискусия🤨

И малко за разтуха🙃

Последна редакция: нд, 29 яну 2023, 10:19 от lady Koup

# 136
  • Мнения: 11 826
Заповядайте в къщата на Майкъл Империоли - https://www.youtube.com/watch?v=qmHAvgEBnsk
Много го харесвам! И него, и домът му. Съпругата му е дизайнер. Направо трети сезон да снимат там. Smile

# 137
  • София
  • Мнения: 27 306
Изгледах и сезон 2 преди малко. После ще ви изчета, сега бързам да споделя накратко мислите си. Няма да е много дълго, че съм уморен от писане, а и нямам време от толкова спорт днес.
Хареса ми повече от сезон 1. Това не значи, че сезон 1 не ми е харесал, напротив. Ако сезон 1 е за 8.5 / 9.0, то този сезон е за 9.0 / 9.5.
 
Накратко ревюто ми за сериала:
 
Това е сериал от който много сценаристи могат да се учат. Как без екшън, каузи, мистерии или свръхестествено могат да направят нещо интригуващо и буквално да не искаш да свърши епизода и да запознаеш със следващия.
Това е като някакъв сезон биг брадър на живо, в който хвалим продуцентите и психолозите, че са случили на супер каст и нямаме търпение да им гледаме сеира...
 
Всички герои харесвах, някои и мразех (но за малко) и към нито един не бях равнодушен. Това е голямо постижение, защото е изключително трудно за постигане, особено когато са замесени близо дузина герои.
Пространството малко, но в него е побран целия свят. Един изкуствен интелект или извънземен гост само от диалозите на героите могат да разберат всичко за човечеството, не е необходимо нищо друго да правят...
 
Като цяло сезон 2 ми хареса повече от сезон 1.
Определено надградиха, което бе много сложно, защото сезон 1 бе вдигнал нивото много високо. Героите бяха написани по-добре. Бяха още по-многопластови. Сезон 1 бе много по-режисьорски някак си, виждахме това което режисьора държи да видим, просто много по-публицистично стоеше. Докато този втори сезон е много по-фин. По-човечен, по-органичен и по-интимен.
 
Този сериал има две ярко отличаващи се силни страни, актьорския състав и сценария. Нивата са изключително високи и много малко други сериали могат да съперничат. Отново както и в сезон 1 не бях равнодушен към нито един герой. Което е голямо постижение, защото е изключително трудно за постигане, особено пък когато са замесени близо дузина герои. Като добавя и страхотната сценография и операторска работа и красотата на Сицилия, получаваме един мастърпийс.
 
Искам да отлича и умението на Майк Уайт да прави една успешна сатира със съвременните социални порядки (лгбт, феминизъм, умишлено очерняне на белите мъже, които са виновни за всички злини в света), да си играе с тях и дори да ги шамаросва звучно и никой не смее и не може да му каже нищо, защото е абсолютно прав и го е написал по такъв начин, че няма как да се оспори. Това е много голяма смелост, с която много малко съвременни творци се захващат, а Уайт не само го прави, но и така го прави, че същите тези 'уокита' му ръкопляскат и награждават. Дам, живеем в луд свят...
 
-
9

# 138
  • София
  • Мнения: 1 345
То след Diavolo кво да добавя...
Миналата година изгледах първи сезон на един дъх и след това 2 дена бях WTF, какво гледах? А всъщност всички емоции, чувства и мисли са толкова човешки и близки на всички. Изключително майсторски обрисувани, докосващи, викаш си в някои ситуации- За Бога, това съм аз.... и всъщност дали си богат, или не толкова, няма значение, всички сме хора, едни реагираме така, други, онака....
Сега съм на 6 серия на 2-ри сезон-ами направо ме отвя дотук, музиката, Сицилия, мозъка ми е блокирал направо от емоции, фактически дотук не съм гледала по-дълбок сериал, хващам се че мисля за дадена ситуация прекалено детайлно, аз какво бих направила, как бих постъпила....Акцентът върху болните отношения между 3 поколения бащи, между младите семейни двойки, проститутката, която се влюби в най-големия Нърд, изобщо шедьовър....
Нямам търпение да догледам и последните 2 серии, после ще видим, вероятно ще ги изгледам и двата сезона отново...

# 139
  • София
  • Мнения: 2 023

Нямам търпение да догледам и последните 2 серии, после ще видим, вероятно ще ги изгледам и двата сезона отново...

Това е много добра идея!
Направо ще се върна да преговоря първи сезон. 😍

# 140
  • Мнения: 11 826
.. проститутката, която се влюби в най-големия Нърд..
Само с това не съм съгласна.. И три поколения мъже, двама бащи.. Wink

# 141
  • София
  • Мнения: 27 306
Как видях героите 🙂
 
Сезон 1
 
Семейство Мосбахер:
Никол - може би най-добре написания и изигран герой от сезон 1. Кони Бритън бе невероятна. Дано я видим на Малдивите в сезон 3. Реално тя бе главата на семейството. Имаше някаква горчивина в нея. От изневярата на мъжа и. От това, че е в светлините на прожекторите като някакво знаме на съвременните феминистки, една идея с която тя самата обаче не е съгласна и не иска да е такъв 'флагман'
Марк - странен чешит. Смачкан/комплексиран от по-богата и успешна до него жена и от социалния съвременен живот, който е отредил на белите мъже на неговите години да бъдат обвинявани за всички злини случили се на човечеството. Само защото е бял мъж на 40 г. е виновен по дифолт за всичко... Не мога да повярвам, че позволяваше на дъщеря си да му държи такъв тон и фасони.
И двамата обаче се преоткриха и рестартираха любовния си живот след онази случка с обира. Марк се почувства мъж и жив, Никол го видя с други очи и хормоните се отприщиха. Доказателство, че колкото и да се опитват да променят нещата някои хора, то срещу законите на природата нямат шанс и тази битка са я загубили, но още не са го осъзнали... Мъжът винаги ще си е мъж и жената-жена... Тетата, нямат шанс...
Оливия - много автентично лице на съвременните промити уокита и на кенсъл културата, отличаващи се най-вече с огромно лицемерие, голям егоизъм и почти никаква обща култура. Завършен лицемер, вманиачен да има контрол над ситуацията. Презадоволена и свикнала винаги да става на нейното.
Куин - умалено копие на баща си. Смачкан от злобната си сестра и задушаван от майката орлица. Имаше някакъв свободолюбив порив в него. Би бил щастлив ако е по-далеч от семейството си и някъде сред природата. Мечтател и добряк. Много ми харесваше и не можех да повярвам, че се остави да бъде мачкан от двете пикли. Абсурдно, но не и чак нереално.
-
Пола - и тя лицемерка, но и романтична глупачка. И тя с промит мозък, но и страхлива. Да защитава някаква кауза в инстаграм (като Оливия) може, но да свърши нещо на дело, не ме търсете, другите да си цапат ръцете. Домъкнала се на аванта покрай ''приятелката си'' имаше наглостта да се държи снизходително и с надмощие спрямо Куин. Що за наглост и лицемерие да се възползва от парите на Мосбахерови и в същото това време да ги презира (според мен повече от завист)? Въпреки това дълбоко в себе си бе добра, но винаги ще е с пасивна роля в общество. Следващ човек, не да бъде следван...
 
Шейн и Рейчъл
Шейн - мъжката Оливия... На мама синчето. Егоист и нарцисист. Тежко и горко на жените събрали се с такива токсични ''мачовци'' като него. Дали не страдаше и от Едипов комплекс?
Рейчъл - много автентичен образ. Милиони жени са като нея. Хваната в капана на реалността спрямо розовите блянове.Какво става след края на приказките - ... и заживели весело и щастливо... Ами ето това става...
Много ми искаше да си тръгне и да го остави, но не събра смелост и цял живот ще бъде мачкана и унижавана. Шейн я обичаше, но собственически, като трофей и даденост. Тя го разбра, но предпочете сигурността на парите и уредния си живот с него, отколкото несигурността. Дано да е щастлива (но не, няма да е)...
 
Таня
Като цяло не ми хареса. Наследила милиони без да си мръдне пръста и сега обикаля от хотел на хотел и се налива с алкохол. Наивна, да не кажа глупава, странна жена и много досадна. Интуитивна обаче. Добре преценяше хората.
 
Белинда
Уви, ще си остане СПА експерт, но само в хотела. Твърде плаха, за да рискува и започне нещо свое. Вкопчи се в идеята, че Таня ще и помогне, нещо в което бях убеден, че няма да се получи... Милиони жени и мъже са като нея. Имат качества и нещо в което да са наистина добри, но нямат късмета да го впримчат в нещо работещо и печелившо за тях самите.
 
Арманд
Доста повърхностно написан герой, малко като излязъл от анимация или комикс. Изкуствено форсиран. Не мога да го оценя истински. Но не ми хареса. Що за управител? Краде, дрогира се, налива се с алкохол и за капак, възползваше се сексуално с подчинените си. В случая с едно от момчетата за всичко.
Абсурден образ, няма място за такива в толкова висококласен сериал.
 


Сезон 2
 
с-во Ди Грасо
Бърт - патриарха на семейството е нещо като последния мохикан. Патриарха на умиращия доминиращ бял хетеро мъж от един друг свят на динозаврите...
Доминик - същински бащичко, хванат като в менгеме между два толкова различни един от друг свята, но и имащи нещо общо - и двата са токсични и не са справедливи, по това удивително си приличат...
Алби - типичен представител на съвременните младежи на запад, особено тези, които излизат от по-заможни родители. Благ, емпатичен, опитващ се да бъде справедлив, но едновременно и плах, неуверен, наивен. Обича да прегръща някакви каузи, но ако е на хартия или някой друг да свърши мръсната работа. Съмнявам се, че би се хвърлил в огъня за някого (за разлика от Джак например). Но като цяло ми хареса.
 
Таня
В този сезон ми хареса повече отколкото в сезон 1. Да, наистина е интуитивна, по своему смела и оцеляваща, но всичко това в недостатъчни дози, за да се спаси. Глупостта и я затри в крайна сметка. Господ дал пари, но акъл не.
 
Порша
Дразнеше ме. Незнаеща какво иска, гледаща с един празен, овчи поглед. Имаше някои сходни черти с Пола от сезон 1... И кокошките във фермите разбраха какво става, не и тя обаче. Алби бе прав за нея или по-точно в мнението си за момичетата около него. Порша е типичното средностатическо момиче, което си пада по лошите момчета и после се оплакват от всички момчета, че са прасета. Не, не са. Просто тя е глупава.
 
Валентина
Горката. Океан от чувства, които ще си останат бушуващи дълбоко в душата и, без да излязат навън. Уви, ще си остане нещастна. Не ми харесваше как се опитваше да мачка с властта, която имаше, но в крайна сметка прогледна и донякъде се промени. На човек малко любов му трябва и след това е като нов. Но това няма да трае дълго. Много по-добре написан образ ако трябва да я сравняваме с управителя от сезон 1
Но много моля, дано в сезон 3, за разнообразие управителя на хотела да не е Гей. Чисто математически ми стои много нереално.
 
Куентин + останалите гейове
Уж нямахме черни и бели характери, но конкретно той и дружките му бяха запратение дълбоко в черния фон. Не мога да повярвам, че Майк Уайт се е осмелил да очерни така Гей, че и да ги убие всичките, като в плейстейшън игра. Но да, хората са добри или лоши, независимо дали са бели, черни, червени, хетеро, хомо или Те.
Мошеници, убийци и лентяи. Повечето аристократи са такива. Презадоволени лентяи, които парадират с някаква наизустена обща култура, с която впечатляват глупави и наивни младежи.
 
Джак
Много силен образ, добре написан. Оцеляващ! Така с една дума бих го описал. Душата му според мен е безвъзвратно изгубена, изнасилена от чичо му. Кой твърдеше, че всичките британци са си братовчеди...?
Може би ще завърши в някоя канавка, а има добро, приключенско и романтично сърце. Много добре прецени Порша и само благодарение на тази доброта скрита в него, не я уби. Въпреки поставената задача и въпреки, че бе обиден от нея.
 
Лучия и Мия
Тези двечките бяха фурии. Много лесно може да ги харесаш, но като ги опознаеш малко повече ще видиш, че под красивата обвивка няма нищо стойностно. В момента е много модерно такива като тях да са на пиедестал от либералната лява вихрушка. Което е брутално несправедливо и лицемерно. Ако са насилвани да правят това разбирам, но те го правят по собствена воля и е абсурдно да бъдат защитавани от такива овчици като Алби.
Мия е по-лошата. Според мен тя би убила, само и само да стане нейното... Лучия е повече като Джак. Изгубена душа, но по-лоша от него. Но и глупава. Защо? Ами защото ще работи със сводника си партньор (за мен бяха в комбина) за трохи в сравнение с това, което евентуално би постигнала ако бе тръгнала с Алби. Отделно баща му, като важна клечка в Холивуд можеше да и помогне, да направи някаква кариера, нали мечтаеше да бъде актриса? Сега ще лъже разни наивни туристи, докато не попадне на някоя дебела греда и не си го получи. Обикновено така става. Такива хитруши не завършват добре...
 
Кои остават?
Двете двойки, които в началото сметнах за суингъри... Явно сбърках, но дали? Малко им трябваше според мен.
 
Итън и Харпър
Силно токсична двойка. Хвани единия, удари другия. Много тегава и трудна за гледане. Какво ли би било да живееш с подобен партньор?
И двамата са перфектните опитни зайчета за кандидат психолози... Много дисертации могат да се напишат за тях, като същото важи и за Дафне и Камерън.
Харпър маскираше собствената си неувереност и незадоволеност с чувство за превъзходство спрямо останалите и изпитваше истинско задоволство от това да демонстрира студеното си снизходително надмощие. Дълбоко под кожата и обаче тлее жарава, която ако се разгори би пламнал страшен огън. Дали Итън би запалил този пожар? Силно се съмнявам. За мен тази двойка няма как да просъществува дълго време, въпреки че в края двамата се преоткриха и направиха див секс. Едно към едно с Никол и Марк от сезон 1. Първичната агресия и насилие след това освободиха тонове хормони... Нещо останало от древни времена, природния закон и нагон.
Итън бе малко плашещ. Такива като него са опасни. Дълбоки води. Не знаеш какво мислят и какво ти мислят...
 
Камерън и Дафне
Дафне бе може би най-добре написания женски образ този сезон. Невероятна игра от Меган!
Задачата и бе сложна, защото милиони жени по света биха видели себе си в нея... В смисъл, залъгващи се, че имат прекрасен брак, защото с половинката уж си споделят, правят редовен секс и си угаждат. Само дето за богатия и мъж, тя е един сигурен и удобен пристан на който винаги ще се върне, докато обикаля безгрижно през останалите... Рейчъл от сезон 1 след години ще се превърне в Дафне... А, Камерън е един по-модерен и обран Шейн 2.0. Камерън обаче е твърде сложен образ. Като повечето този сезон. Многопластови герои, толкова добре написани... Дълбоко в себе си, той бе нещастен и неуверен, и компенсираше тази ранимост с прекалена мачовщина. Според мен Камерън повече би си подхождал с Харпър, а Дафне с Итън.
А, Камерън и Итън може би имат някакво тъмно минало, в което, единия е направил някоя глупост или лошо нещо, а другия си е замълчал. Приятелството им също е токсично.
 
Според мен и двете двойки си изневериха. Камерън и Харпър правиха секс в стаичката. Същото направиха и Итън с Дафне в храсталаците...
 
Забравих за Грег. Още в сезон 1 ми бе неприятен. И определено не го искам в сезон 3. Когато го видях в сезон 1, бях сигурен, че е някакъв дърт гларус, който се увърта върху поредната си жертва. Има ги много такива ловци на богати и самотни жени. Такива хора ме отвращават повече и от мафиотите. За мен са по-лоши.
За мен няма никакво съмнение, че той и Куентин бяха в комбина. Дали пък в сезон 3, ако го има изобщо Грег (дано не), няма да се опита да обработи Никол, която примерно да се е разделила с Марк? Не ми се вярва. И дано не е станало така.
А може да го видим как се пробва да хвърли паяжината си върху жената на Доминик (приемаме, че са се разделили)?
Според мен Таня, на 100% щеше да бъде убита. Но недоумявам как не остана на яхтата, докато не дойде някой или да се качи по-внимателно на лодката. Какъв беше този безумен скок. Отиде си по начина по който живя - глупаво!
Порша също щеше да бъде убита по план. Просто на Джак сърце не му даде да го направи. Така на този свят остана още едно заблудено момиче.
А дали Порша и Алби биха имали бъдеще? Да, биха могли, приличат си в някои важни аспекти, а и двамата си напатиха, ще ближат заедно рани и от там може да тръгне и връзка. Алби няма да даде на Порша търсените приключения, но дали самата Порша би ги търсила след всичко преживяно?

Последна редакция: ср, 01 фев 2023, 14:19 от Diavolo

# 142
  • Бургас
  • Мнения: 800
Diavolo, Hands Plus1

Ако знаеш (сигурно знаеш) какви възхвали се леят в прослава на "женската сила" в лицето на Мия и Лучия във ФБ!
И каква омраза се излива върху Алби! Заради думите му за добрите и лошите момчета. Обвиняват го, че е предумишлено и сметкаджийски (а не изначално) добър - т.е. очакващ жените да му се отплащат със секс за добротата. А това че е грижовен, се възприема като обидно и снизходително отношение, направо мизогиния! Angry

# 143
  • Мнения: 9 702
Само не разбирам това, Мия и Лучия са поставени на пиедестал от либералната върхушка. Какво означава?

# 144
  • София
  • Мнения: 27 306
Не го приемай буквално. Има такива течения в съвременна Италия и не само там... Леките жени отново са на мода, така да го кажем.

В момента имаме един световен неокомунизъм, който по своята същност е и социален фашизъм, защото не търпи хората с друго мислене/мнение. Визирам оплюването на белите хетеро хора на средна възраст, както и богатите хора. Това са различни неща, просто тук в сериала може да се сложат под една шапка...
Само че автора прави точно обратното на общоприетото... Simple Smile

Последна редакция: ср, 01 фев 2023, 09:56 от Diavolo

# 145
  • Бургас
  • Мнения: 800
Само не разбирам това, Мия и Лучия са поставени на пиедестал от либералната върхушка. Какво означава?

Пример:   Във ФБ група за БЛ/2 се леят положителни мненя за Мия и Лучия. Една от възхваляващите ги се възмущава, че има хора, които не ги харесват. Един участник в групата се осмелява да каже, че не удобрява методите за постигане на успех на двете героини. Отговарят му в хор и ядосано - " Не се изказвай по проблеми, които не разбираш! И се запитай, дали не е крайно време да преосмислиш отношението си!" Цитирам дословно. Последното подкрепено с доста "   Hands Plus1   "  .

# 146
  • Мнения: 9 702
Ясно, мисля, че неразбирането ми на модните тенденции се корени в това, че не ползвам Фейсбук Grinning

# 147
  • Мнения: 48 028
За щастие и аз не съм участник в подобни фейсбук групи
Мисля, че доста добре са обрисувани девойките и всеки си е направил извод спрямо капацитета си. Нима мислиш, че всички са "прочели" и останалите герои като теб? Всички са противоречиви и докосват някакви струни. Всъщност те отначало ми бяха скучни, както и дядо/баща/син, чак банални, но пък в крайна сметка съм доволна от показаното.

# 148
  • Вестерос
  • Мнения: 38 332
Възхваляват се проститутки? В шок съм!

# 149
  • Мнения: 9 702
Абе то да бяха проститутки само.. мошенички, манипулаторки и използвачки

# 150
  • Бургас
  • Мнения: 800
Абе то да бяха проститутки само.. мошенички, манипулаторки и използвачки

Точно! Аз не съм пуритан и нямам нищо против древната професия - има ли търсене, има и предлагане. Но в техния случай, когато е точно въпрос на свободния им избор, а не на принуда и непреодолими житейски обстоятелства, да се съглася, че са жертви и героични боркини за женски права ! Не, благодаря!

# 151
  • Вестерос
  • Мнения: 38 332
Абе то да бяха проститутки само.. мошенички, манипулаторки и използвачки
А да и това, но просто очевидното Grinning За мен нямаше кой знае какво влюбване от страна на Лучия/Миа??/

Последна редакция: ср, 01 фев 2023, 19:33 от Tiffany А

# 152
  • Мнения: 1 466
Дааа. С Мия и Лучия е разбит митът за проститутката/курвата като жертва на мъжа (бял, образован и богат). Мия сводник нямаше, "работеше" изцяло за себе си и по всичко изглеждаше, че извършва "работата" си с удоволствие. Лучия имаше някакви скрупули, но после се впусна без никой да я принужава в дейностите на приятелката си. Мия ми опротивя до крайност, защото използва един от най-силните инстинкти у мъжа на място - този да защитава жената, просто за да прибере значителна сума.
Да се чуди човек как този сериал печели куп награди, при положение че развенчава един куп модерни  "истини".

# 153
  • София
  • Мнения: 27 306
Аде?
Защото е дяволски добър и истински. Все пак, дори и лицемерието все още има някакъв срам и чест...
И защото всички знаят/знаем, че всичко това е театър и цялото това разделение и омраза е изкуствена създадено от една шепа самозабравили се хора, които чрез разделяй и владей се опитват да модерират света така както на тях им е угодно (лошото е, че това са хората контролиращи големите филмови компании, платформи и социални мрежи).

# 154
# 155
  • Мнения: 39 475
Тук са само от втори сезон.

# 156
  • Мнения: 11 826
Малко инфо за сезон 3. Тайланд!! SunglassesHeart Eyes

# 157
  • Мнения: 11 241
Малее, при проститутките и травеститите. С този хомо режисьор отсега си представям какво ще е...

# 158
  • USA
  • Мнения: 7 344
Изгледахме първите два епизода от сезон 1 и съм на една крачка да го зарежа.👎
Клише до клише,нищо не се случва,героите кой от кой по-антипатични.

Шеф на хотел бивш алкохолик/наркоман
Две разглезени пикли тийнчета,които отиват в луксозен резорт,за да друсат по цял ден.
Антисоциален Брат лузър,който по цял ден играе видео игри.
Разглезен милионерски син с претенции и фасони заради една хотелска стая(апартамента,които имат е повече от уау,че и най-големият в хотела. И за капак , пита майка си дали са им върнали жълтите стотинки разлика в цените на стаите ЛОЛ)
Самотна богаташка бабичка,която се чуди с кой да си говори по цял ден и разказва за живота си,от който никой не се вълнува.

Очаквам както подобава да се появи и хомосексуална двойка,та клишетата да са пълни.

Последна редакция: пт, 31 мар 2023, 05:53 от Adoralova

# 159
  • Бургас
  • Мнения: 800
Героите са дразнещи, да! Но за жалост са и доста представителна извадка на съвременния модус вивенди! 🥺 Това разбира се, не ги прави задължителни за гледане .

# 160
  • Мнения: 11 241
героите кой от кой по-антипатични.
Всъщност "кой от кого по-антипатични"
бабичка,която се чуди с кой да си говори
"която се чуди с кого да си говори".

"Кой" се ползва само когато е подлог. Просто вметка Wink

И да, филмът не е задължителен за гледане.

# 161
  • София
  • Мнения: 1 276
Добре, че темата е за сезон 2, а не по принцип😁Сезон 1 мен почти ме беше отказал, вероятно и други хора, които не са разбрали момента със социалната сатира, но сезон 2 е друга бира.

# 162
  • Мнения: 11 241
Аз мисля, че темата е за по принцип, защото нямаше тема за Сезон 1. Просто се пишеше в общата тема за филмите. И понеже там зачестиха постовете за този сериал, @valena25 беше така добра да направи тази тема. Сезон 3 ще бъде със същите похвати, най-вероятно. Просто дестинацията е сменена и...героите също (може би)

# 163
  • Мнения: 48 028
Аз не мисля, че някой харесва героите. Напротив. JoyНо провокира доста размисли сериалчето.

# 164
  • Мнения: 1 466
Изгледахме първите два епизода от сезон 1 и съм на една крачка да го зарежа.👎
Клише до клише,нищо не се случва,героите кой от кой по-антипатични.

Шеф на хотел бивш алкохолик/наркоман
Две разглезени пикли тийнчета,които отиват в луксозен резорт,за да друсат по цял ден.
Антисоциален Брат лузър,който по цял ден играе видео игри.
Разглезен милионерски син с претенции и фасони заради една хотелска стая(апартамента,които имат е повече от уау,че и най-големият в хотела. И за капак , пита майка си дали са им върнали жълтите стотинки разлика в цените на стаите ЛОЛ)
Самотна богаташка бабичка,която се чуди с кой да си говори по цял ден и разказва за живота си,от който никой не се вълнува.

Очаквам както подобава да се появи и хомосексуална двойка,та клишетата да са пълни.
Това е социална сатира - извадка от обществото на едни от най-дразнещите типажи. И никой не е пощаден, защото бил гей или жена - щом си кофти човек, кофти си. Няма положителен главен герой, а накрая и на някои от второстепенните им писва и се превръщат в същите егоцентрици като останалите.
Аз много харесах първи сезон, гледах го още като го пуснаха и с нетърпение чаках следващата серия, както и втори сезон. Не мога да определя кой е по-добър - за мен и двата са брилянтни.

# 165
  • Мнения: 39 475
Имаше положитени герои. От първи сезон Никол Мосбахер, както и Рейчъл. От втори любимци ми бяха Камерън и Дафни.

# 166
  • Мнения: 1 466
Имаше положитени герои. От първи сезон Никол Мосбахер, както и Рейчъл. От втори любимци ми бяха Камерън и Дафни.

Никол
Скрит текст:
представлява овластените жени, които "скопяват" съпрузите си, навирайки непрекъснато в очите им успешната си кариера и финансовите активи, които са завоювали. След което хленчат: "няма истински мъже".
Рейчъл
Скрит текст:
плю на принципите и мечтите си, за да се превърне в онова, което иска съпругът ѝ от нея.

Връзката на Камерън и Дафне
Скрит текст:
е пълна с фалш и притворство. Тя знае, че той ѝ изневерява, но стои при него, защото е материално осигурена; съответно и тя му изневерява, като второто им дете изглежда не  е от него. Той пък  е арогантен егоист; манипулативен и може да бъде и импулсивен. Зад фасадата на успелия бял мачо се крие комплексар - той има комплекс от всеки по-богат и по-успял мъж. Затова и се настърви на Харпър, за да унижи Итън.

# 167
  • USA
  • Мнения: 7 344
Социална сатира,базирана на американски клишета при това все подбрани лошотии.Абсолютна американска пропаганда - наркотиците са ок, хомосексуалните са ок, друсането с легално предписани лекарства(тук само да отидеш на лекар с измислени симптоми и без проблем изписват Ксанакс,защото докторите работят за Биг Фарма) добре, голотии и безразборен секс е ок.

На мен лично въобще не ми е забавно,може би защото живея тук от 14г и тази среда,която на вас ви е интересна,на мен ми е позната и отказвам да я приема като част от считаното за нормално бъдеще на децата ми.
Много забавно да гледам тийнчета как се друсат от обяд с хапчета и прахчета.. На това ли ни учат,че е нормално и да свикваме да го виждаме?!Отвращава ме.


Ако досадната лелка не участваше в сезон 2,тогава може би щях направо да си пусна втори сезон като прескоча първо,но не разбирам каква е връзката на героинята Taня между двете локации и защо пак се намира в Белия Лотос и защо пак  се случват убийства.
Чиста случайност?
В епизод 1 си помислих,че е от онези служители,когато се представят за други,правят капризи и сцени,с цел да проучват хотелите и на какво ниво им е управлението,но след епизод 2 си мисля,че е просто поредната самотна богаташка,която е отрупана с пари и лишена от всичко останало.

Ще изгледам сега епизод 3 като последен шанс.

# 168
  • Мнения: 48 028
Може би не е твой тип сериал или не си в подходящо настроение
Дъщеря ми също не го хареса, а останалите сме го гледали по няколко пъти и всеки път просто се удивлявам.
Не, не са нормални и интересни посочените неща. Това не е комедия или пък драма или любовен сериал. Посочиха ти, че е сатира Simple Smile. Но явно трябва настроение и нагласа да бъде възприета правилно.

# 169
  • Мнения: 9 241
В САЩ наркозависимите са 745 000 души,което е капка в морето от 350 000 000 американци. Но киното в Холивуд ни занимава с дереджето на тези пропаднали хора.

# 170
  • Бургас
  • Мнения: 800
Интересно е, колко различно виждаме нещата! Аз приемам сериала като огледало, в което се оглеждат недъзите на обществото. Т.е. за мен е изобличаващ, а не пропагандиращ като нормално видяното. В сезон 1, майката откровено критикува дъщеря си и приятелката й, че са тръгнали да спасяват света и са загрижени за абсолютно непознати хора, а в същото време не могат да си подредят собствената къщичка - в смисъл, не се разбират с хората от семейното обкръжение, не изпитват съпричастност към родителите си, презират и тормозят брата на момичето... А и това с лекарствата едва ли беше дадено като позитивен пример, но е факт, че много хора с охота и убеденост посягат към медикаменти за щяло и нещяло. Това е реалността. Не я е измислил М. Уайт.
А що се отнася до младоженеца с досадната майчица - да, изключително неприятен е. Но, колко от нас биха приглътнали мълчаливо да си резервират и платят младоженски апартамент, а да ги настанят в друг, по-евтин?! И защо да го приема за редно, когато не е. Това си беше грешка на Арман и той до финала отказа да признае, че е виновен.

# 171
  • The point of no return
  • Мнения: 823
Ако досадната лелка не участваше в сезон 2,тогава може би щях направо да си пусна втори сезон като прескоча първо,но не разбирам каква е връзката на героинята Taня между двете локации и защо пак се намира в Белия Лотос и защо пак  се случват убийства.
Че тя е с огромни заслуги 2-ри сезон да е толкова добър! Връзката е, че е фрашкана с пари, чудеща се къде да ги харчи и как да намери смисъл в живота. Обикаля си жената скъпарските хотели и хич не й дреме на китарата, докато в Италия,
Скрит текст:
благодарение на Порша, изведнъж й светва лампата, че тези около нея не са такива за каквито са представят и кроят нещо.
Тогава вече е интересно да я видим как реагира и какво прави.

# 172
  • Мнения: 1 466
Социална сатира,базирана на американски клишета при това все подбрани лошотии.Абсолютна американска пропаганда - наркотиците са ок, хомосексуалните са ок, друсането с легално предписани лекарства(тук само да отидеш на лекар с измислени симптоми и без проблем изписват Ксанакс,защото докторите работят за Биг Фарма) добре, голотии и безразборен секс е ок.

Скрит текст:
На мен лично въобще не ми е забавно,може би защото живея тук от 14г и тази среда,която на вас ви е интересна,на мен ми е позната и отказвам да я приема като част от считаното за нормално бъдеще на децата ми.
Много забавно да гледам тийнчета как се друсат от обяд с хапчета и прахчета.. На това ли ни учат,че е нормално и да свикваме да го виждаме?!Отвращава ме.


Ако досадната лелка не участваше в сезон 2,тогава може би щях направо да си пусна втори сезон като прескоча първо,но не разбирам каква е връзката на героинята Taня между двете локации и защо пак се намира в Белия Лотос и защо пак  се случват убийства.
Чиста случайност?
В епизод 1 си помислих,че е от онези служители,когато се представят за други,правят капризи и сцени,с цел да проучват хотелите и на какво ниво им е управлението,но след епизод 2 си мисля,че е просто поредната самотна богаташка,която е отрупана с пари и лишена от всичко останало.

Ще изгледам сега епизод 3 като последен шанс.
Точно обратното е - сериалът изобличава всичко това, но не назидателно да размахва пръст, а със средствата на сатирата. Даже аз лично бях споделила тук, че се учудвам, че този сериал печели толкова много престижни награди, при положение че изобличава абсурдните прокламации на левите в американското общество (наричам ги новите болшевики заради агресивността им и крайните им възгледи).  А тия дни направо бях втрещена, като научих за казуса със статуята на Давид на Микеланджело и как една родителница оврещяла света, че в училище показвали порно (!?!?!?) на децата, а всъщност са им преподавали Ренесанса.

# 173
  • Бургас
  • Мнения: 800
Irena681 , напълно съм съгласна с теб за болшевизма и абсурда. Аз преди дни случайно прочетох за един случай от преди  5-6 години и направо изтрещях от поредната псевдофеминистка простотия издевателство над нормалността. Ето извадка от пресата, за който се интересува:

Интернационал на пошлостта

# 174
  • USA
  • Мнения: 7 344
Аз не го приемам за изобличаване,аз го приемам като "ето,показваме грозните неща от живота в Америка и искаме да ги приемете за нещо нормално".
Богаташите ще подритват по-бедните,защото богатството им дават статус в обществото,его и сила.
Тийнчетата ще се друсат от сутрин до вечер,защото това е бъдещето и го приемете за нормално.
Хомосексуалните ще са новите хетеросексуални.

Не само,че Холивуд не осъжда тези неща,но с продукцията си ги поощрява.
Страхувам се в какъв свят ще живеят децата ми и техните деца.Има едно такова..извращение на морали и ценностна система и Холивуд(специално за Щатите) има голяма вина в популяризирането им.

В САЩ наркозависимите са 745 000 души,което е капка в морето от 350 000 000 американци. Но киното в Холивуд ни занимава с дереджето на тези пропаднали хора.
В това мноого се съмнявам. 745к официални,а колко неофициални,които по цял ден се бодат с хероин по улиците,не си знаят имената и къде се намират..?Официалните бройки са на наркозависимите,които са решили да се откъснат от този свят и са потърсили помощ,регистрирани в комуни и терапии предполагам.Другите са сигурно в пъти повече.

# 175
  • Мнения: 9 241
Е сега,той и Джордж Буш-младши когато е би студент се е друсал като за световно,но това не го прави наркоман.
САЩ са страна на крайните противоречия. И точно това е прекрасното в нея! В Калифорния ще ви глобят,ако кривнете от планинската пътека,в Колорадо можете свободно да газите тревата в планината.
Силно се преувеличава и случая с обезболяващите. Един полусакат човек е нормално да пие обезболяващи,(като д-р Хаус от сериала). Но това не го прави зависим от опиати човек.
А що се отнася до статуята на Давид. Еми,някои американски градове са пуритански (в превод – пречиствам,пречистване) и държат на целомъдрения живот,обличат се скромно и се отнасят негативно към разпуснатостта. Като не им харесва,да се преселят другаде...
Малко се отклонихме,но не много...

# 176
  • USA
  • Мнения: 7 344
Не,въобще не е нормално това с лекарствата.И не става въпрос за полусакати,които тр да ги пият.
И случаите около мен не са единици случаи.Американците много обичат да се тъпчат с лекарства и да злоупотребяват с тях.Биг Фарма много иска да сме пристрастени.Хем не мрем,хем пари им даваме всеки месец - пациенти мечта.

Че аз след секциото в болницата ми дадоха болкоуспокояващи и ми казаха "ама внимавайте,че са пристрастяващи'
Така,между другото.Е,такива хапчета ли трябва да се дават на пресни родилки,които те първа имат да се грижат за бебетата си??

Не съм чула за ДБ младши да се друса като за световно.

# 177
  • Мнения: 11 826
Леле, колко интересна дискусия се е заформила!

Adoralova, много ми се иска все пак да изгледаш и двата сезона.. Иначе си права!

# 178
  • USA
  • Мнения: 7 344
Зарязваме сезон 1 след 3 изгледани епизода. Такова безумие и простотия не очаквах и съм силно разочарована,защото четох много положителни мнения.Не е като да не дадох шанс и съжалявам ако мнението ми е в разрез с "Уау феноменален е " мненията тук.
В епизод 3 се говореше само за простащини на тема секс,които дори ми е неудобно да спомена тук. Отново нищо съществено не се случи,отново нищо умно,за което да се захванеш.

Надявам се сезон 2 да е много по-смислен.

# 179
  • Мнения: 39 475
Не вярвам да успееш да изгледаш и него. Той е доста по хард.

# 180
  • Бургас
  • Мнения: 800
Момичета и момчета, след известно колебание реших да споделя тук  преживяването си - кой би ме разбрал по-добре от вас!?  Нося ви поздрави от Таормина и Ното❣️




Бях запленена от ефирната красота на Таормина и много впечатлена от величествения облик на Ното!
Главната улица на Таормина и входната арка на хотела се оказаха по-малки от очакваното, а възхитителната Изола Бела е на почти 3 км и 45 минути от хотела, така че Дафне няма как толкова лесно и бързо  да отведе Итън до изкушението...😘 Но нали за това е магията на киното, да прави невъзможното възможно... , да създава друга реалност... Този сериал не само ми хареса много, но и ме тласна към нещо, което отдавна не бях правила - не само се размечтах, но и си сбъднах мечтата - видях една прекрасна част от Сицилия , беше невероятно красиво!

# 181
  • Мнения: 11 826
Ауууу, lady Koup, благодаря за споделеното! Nature Sunny Много красиво!

# 182
  • София
  • Мнения: 1 276
Ех, че хубавоо🌷🌷🌷Благодаря за прекрасните гледки и описания, lady Koup.

По повод на разстоянието аз нали това бях забелязала и коментирах, че хотелът е някъде нагоре, а едва ли не го пресъздават като слизаш няколко стъпала и си на плажа😁 (нищо, че ги извозваха с коли от пристанището) Камо ли Итън да стигне за нула време от водата до стаята в пристъп на ревност?!😁Но на филм като на филм!

Последна редакция: чт, 15 юни 2023, 22:57 от Valena25

# 183
  • Мнения: 39 475
Вчера и днес превъртях втори сезон. Даваха го по НВО. Изключително удоволствие.
За сезон три говори ли се вече?

# 184
  • Вестерос
  • Мнения: 38 332
Ще има, да.

# 185
  • The point of no return
  • Мнения: 823
Включвам се с новини за каста на 3-ти сезон!
Walton Goggins, Patrick Schwarzenegger, Aimee Lou Wood, Sarah Catherine Hook, Sam Nivola ще се присъединят към вече потвърдените за участие Jason Isaacs, Parker Posey, Michelle Monaghan и други.
Снимките се очаква да стартират през Февруари в Пукет, Тайланд.
 

# 186
  • Мнения: 9 702
На мен ще ми липсват героите от предния сезон. Към тези от 1-ви не се привързах толкова, но от 2-ри бяха чудесни. Нямам търпение. Но щом тепърва ще се снима, значи най-вероятно другата година ще излезе, или най-много в края на тази Sad

# 187
  • пустинен пъпеш
  • Мнения: 482
А аз четох ,че сръбският актьор Милош Бикович(участва в руския сериал,,Кухня",сръбските,,Хотел Белград";,,Южен вятър") също ще се снима в 3-ти сезон.

# 188
  • Мнения: 11 826
Милош Бикович е уволнен, заради това, че подрепя Русия във войната с Украйна. Ще му бъде изплатен хонорар, но няма да участва.
Украинското външно министерство е реагирало и НВО съответно..

# 189
  • София
  • Мнения: 1 276
Пълна тъпотия и поредния опит да сме на върха на политкоректната вълна. Така очаквах да го гледам!Голям гаф на продуцентите😉

# 190
  • Мнения: 11 826
Да, а и той никъде не подкрепя войната, просто не коментра!

П.П. Официално - на мястото му влиза българинът Юлиан Костов! Много, много се радвам!

Последна редакция: ср, 07 фев 2024, 15:17 от 50 Shades of Purple

# 191
  • Мнения: 11 241
Юлиан Костов го гледах преди десетина години за първи път в "Африка - звездите сигурно са полудели", което си е риалити. Не знам много за актьорските му заложби.

# 192
  • Мнения: 1 466
Много се радвам, че ще играе българин в любимия ми сериал.
А възмущението на някои българи ми напомня за помията, която "българката" Нешка Робева изля върху българските гимнастички само защото биха любимите й рускини. Щом от HBO са махнали сърбина, имало е защо. Да ходи да се снима в така успешните руски продукции, а не в такива на "загниващия" Запад.

# 193
  • Мнения: 11 241
Естествено, че е имало защо.
той никъде не подкрепя войната, просто не коментира!
Скрит текст:
Той не е казвал "подкрепям войната", а човекът просто си подкрепя Путин. Ама тази война нали той я започна. И да, вярно, че Путин не я нарича "война". Но реакцията на Украйна беше "НВО, наемате за ролята си човек, който подкрепя геноцид и престъпления срещу човечеството, както и грубо нарушаване на международното право?" И по този повод НВО го махат.
Пиша го в скрит текст, защото все пак е извън сюжета на "Белият лотос", но пък... засяга актьорите и няма как и тази тема да се прескочи.
Някой гледал ли е Юлиан в някаква роля?

# 194
  • Мнения: 1 466
Пуснах си пак втори сезон на "Белият лотос" - хващам детайли, които преди са ми убягвали, и продължавам да се изумявам колко прецизно гениален е сериалът.
Например семейството дядо, син, внук отидоха на туробиколка там, където са снимали "Кръстникът". Взеха и Порша със себе си. На видео екран дадоха момента с взривяването на колата, въпреки опитите на Майкъл Корлеоне да предупреди съпругата си, че има бомба, а дядото разясняваше сцената на Порша, като ѝ каза, че Майкъл се е усетил, но е било твърде късно.
Сега съм на предпоследния епизод. Предишният обаче завърши с това, е Таня разбра, че "племенникът" не е никакъв племенник. A този започва с Порша, облечена с тениска Godfather. T.e.  Порша, подобно на Майкъл, ще разбере, че има нещо нередно в гейовете и че шефката ѝ е в опасност, но няма да успее да я предупреди навреме - също като Майкъл.

Общи условия

Активация на акаунт