Подготовка за кандидатстване в СМГ след 4 клас - тема 2

  • 10 945
  • 106
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 749
Здравейте на всички. Синът ми в момента е 3 клас и има желание в четвърти клас да посещава курс в СМГ с цел кандидатстване там. Бихте ли ми препоръчали учител, от който сте доволни?
Мария Томова

# 91
  • Sofia
  • Мнения: 378
Здравейте на всички. Синът ми в момента е 3 клас и има желание в четвърти клас да посещава курс в СМГ с цел кандидатстване там. Бихте ли ми препоръчали учител, от който сте доволни?
Мария Томова
Как може да се свържем с нея?

# 92
  • Мнения: 5
Здравейте! Детето ми е в първи клас и се колебая дали във втори клас да го запиша на курс в СМГ или да продължим да се занимаваме вкъщи.
Дали някой би споделил какви типове задачи се обхващат в курсовете за втори клас?

# 93
  • Мнения: 29 672
Задачите от курса (и на изпита за МГ) не се изучават в училище. Работи се по няколко сборника. Има деца, които са успели да се класират без курс, но с много домашни занимания.

# 94
  • Мнения: 41 273
Втори клас можете и сами със съответните сборници, но в трети вече ще ви е трудно. Проблемът е, че в трети клас може и да не успеете да се вредите да се запишете при търсен преподавател, защото общо взето групите си се презаписват и няма места. А и родители се нареждат на опашката още от вечерта.

# 95
  • София
  • Мнения: 1 147
А и родители се нареждат на опашката още от вечерта.
Вече няма опашки от предишния ден, тъй като записването е електронно, но отново при записването са с предимство децата, които са посещавали курс през миналата година и след тях се записват тези, които се включват за първи път в курсовете на СМГ.

# 96
  • Мнения: 1 639
Здравейте,имам следният проблем. Синът ми се готви за СМГ от вече 2 години, 3 -ти клас е. Сяда и решава олимпиадите за 4-ти клас, НВО за 4-ти клас с големи числа и × и ÷ което още не са взимали,няма задача която не знае как да реши,но прави ужасно много елементарни изчислителни сметки. (360-307= 54), не че не знае че е 53,но постоянно ей такива грешни. На пробния изпит в СМГ ,от последните 5 задачи за по 2 точки,3 са му грешни буквално заради подобни изчислителни грешки. Въпросът ми е,имало ли е някоя майка с подобен проблем и кал сте се справили с това. Остава повече от година до изпитите и има време още,но забелязвам тази тенденция при него постоянно. Къде от мързел да седне да разпише, и смята на ум,къде от бързане за да минава по-бързо...много ще е ме е яд,ако заради такива грешки не успее,а няма задача която да му се упре като условие или начин на решение...много е тъжно...Каквито и съвети да дадете ще съм благодарна.

# 97
  • Мнения: 29 672
Почти всички деца имат този проблем с технически грешки и пренебрегване на "лесните" задачи.

# 98
  • Мнения: 41 273
Практика и спиране на компютърните игри преди състезания. Много развалят концентрацията.

# 99
  • Мнения: 1 639
Ами проблема е че и на трудните прави глупави изчислителни грешки. Ако е задача с разписване,ще му се дадат точки,но ако не е 0. А и с разписването,зависи къде е направил грешката в началото или края. Квото такова де,но просто виждам потенциалният провал заради тъпотия.
Почти всички деца имат този проблем с технически грешки и пренебрегване на "лесните" задачи.

# 100
  • Мнения: 4 051
Трябва да го научите да си прави проверка, това е единствения вариант. Винаги трябва да се върне и да сметне още веднъж за проверка.

# 101
  • Мнения: 29 672
В повечето състезания и дори тестове в училище нямат време за проверка. Трябва да свикне да се съсредоточава и да решава правилно от първия път. Моят е шести клас и все още прави тъпи грешки. Лека полека се изчистват нещата и грешките ще намаляват.

# 102
  • Мнения: 9 770
Най-яко е да решиш задачите по пет пъти и да се окаже, че не си видял, че си преписал условието грешно... Под напрежение всичко става.

# 103
  • Мнения: 41 273
Поне толкова яко е да решиш всички задачи за половината време и като се почудиш малко какво толкова решават другите да си предадеш работата и да излезеш. А после да разбереш, че от другата страна на листа имало още задачи...

# 104
  • Мнения: 1 639
Съгласна съм че няма време за проверка. Така са направени повечето състезания, Математика за всеки и дори НВО че за 1 час няма как да решиш 20 или 25 задачи и да проверяваш всяка. Трябва да се научи да се съсредоточава,ама как ще стане това...Моята "тревога" идва най-вече от това,че е за яд да се проваляш за глупави неща които ги знаеш,иначе ако не знаеш как се решава задачата,това е друга история.

Общи условия

Активация на акаунт