Пубертетът при момчетата - тема 12

  • 35 519
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 23 106
Ооо, аз не съм имала такава торта като бях малка 😅

# 706
  • Мнения: 11 958
Като стана въпрос за торта-аз много добре си спомням моята торта за 3-ти рожден ден, с три красиви жълти патета. А майка ми твърди, че като съм казала "торта", за първи път съм произнесла добре звука "р", до момента не съм успявала. И какво ме прихвана , за третия ЧРД на сина ми обиколих света, да търся и за него торта с патки. Тогава нямаше още толкова много частни сладкарки. Намерих, де.

Соц РД звучи добре, особено ако има някогашните сандвичи, с които никой днешен кетъринг не може да се мери по вкус.
Сега, зависи кой колко е "соц", но другият хубав спомен за  РД ми беше музикалният фон- АББА, Смоуки, Бийтълс, Би Джийс, Сузи Куатро, да не  отивам по-назад, че и лимонадата и швепса ще мина. Joy

# 707
  • Мнения: 10 685
Точно същите сандвичи, включително с домашна лютеница Wink.
Музикалният фон беше разнообразен.

# 708
  • Пазарджик
  • Мнения: 187
Здравейте!
Синът ми е на 12 години, днес ми сподели, че има болка в областта на пишк@та. Болката е преди уриниране, като понякога и без да му се ходи до тоалетна чувства. Тъпа, не силна болка. Каза, че от 2-3 дни усеща такава.
Освен, че ще идем на лекар в понеделник, какво друго мога да направя. Имате ли идея какво може да е това?

Няма да навреди ако му свариш лайка и като поизстине да прави бани с нея. Ако е някакво протъркване, зацапване или зачервено ще облекчи.

# 709
  • Мнения: 29 711
Дали е възможно да установиш откъде е болката. Ако позволи на баща си да погледне - може да е протъркано от ръб на бельо, може да е възпалено от урина, не е задължително да е уринарен проблем. Ако е външно, може да направите компрес/накисване в разтвор от смрадлика. Компрес с риванол също ще подейства добре. Ако болката е при уриниране, но не е външно, трябва да се пуснат изследвания. ЛЛ трябва да ви предостави вариант, където да ходите в почивните дни. Ако болката е голяма, направо в спешна помощ отивайте.

# 710
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 846

Моят син използва ето това. Много се поти и лесно става зацапване.
Ако нямаш това под ръка, търсиш нещо със същата активна съставка.
На един лагер в планината беше забравил да го вземе и решиха проблема с Тантумверде.

# 711
  • Мнения: 15 708
Здравейте!
Синът ми е на 12 години, днес ми сподели, че има болка в областта на пишк@та. Болката е преди уриниране, като понякога и без да му се ходи до тоалетна чувства. Тъпа, не силна болка. Каза, че от 2-3 дни усеща такава.
Освен, че ще идем на лекар в понеделник, какво друго мога да направя. Имате ли идея какво може да е това?

Задължително на уролог. Възможно е да не си я мие добре по време на къпане, да се е замърсила и да се е възпалила.

# 712
  • Мнения: 1 604
Моя син искаше да ходи на фитнес с приятели. Но с баща му не бяхме съгласни. Предложихме на първо време да започне да ходи с баща си, който да му изготви упражнения, покаже как се правят упражненията и да го следи да ги изпълнява правилно. Не е професионалист, но от години ходи на фитнес и е внимателен. Даже усети кога синковеца се скатава и не се напряга достатъчно. Синът ми тренира волейбол освен това любителски и сега сформираха училищен отбор.

# 713
  • София
  • Мнения: 12 356
Моят син (на 15г) от месец ходи на фитнес, но прави само кардио. Има и тренировки с треньор, но отново само кардио. Вдигането на тежести не е ок за мен, но доста младежи залитат и по това.

За рождени дни гледам, че коментирате. Напоследък около сина ми наемат зали с диджей, но от един от рождените дни бях потресена и ако не бях видяла снимки нямаше да повярвам. Рожденикът става на 16, поне един от родителите му се вижда на снимката в наетата зала, в която за 30-тина души гости са закарали алкохол с кашони – уиски, водка, ром... Че е незаконно е едно, че не е нормално изобщо да им дадат алкохол друго, но аз съм правила партита и за възрастни, когато бяхме млади парти енимъли и не помня да съм предвиждала повече от бутилка от вид алкохол. Какво е това нещо, не знам.

# 714
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 428
И аз не го разбирам...
Големият ми син прави в събота парти за 19-тия си рожден ден... В крайна сметка беше у нас, събраха се десет човека (готвих цял ден, че и поръчахме разни неща, но децата си похапват добре)... Пиха по една бира "Корона", а някои от момчетата само сок. Simple Smile
Иначе имаха моменти преди година-две да пробват твърд алкохол, но всички са спортисти и си останаха само с моментни залитания.

# 715
  • София
  • Мнения: 891
Моят син (на 15г) от месец ходи на фитнес, но прави само кардио. Има и тренировки с треньор, но отново само кардио. Вдигането на тежести не е ок за мен, но доста младежи залитат и по това.

За рождени дни гледам, че коментирате. Напоследък около сина ми наемат зали с диджей, но от един от рождените дни бях потресена и ако не бях видяла снимки нямаше да повярвам. Рожденикът става на 16, поне един от родителите му се вижда на снимката в наетата зала, в която за 30-тина души гости са закарали алкохол с кашони – уиски, водка, ром... Че е незаконно е едно, че не е нормално изобщо да им дадат алкохол друго, но аз съм правила партита и за възрастни, когато бяхме млади парти енимъли и не помня да съм предвиждала повече от бутилка от вид алкохол. Какво е това нещо, не знам.

И аз не го разбирам това с оливането с твърд аклкохол. Бира - да, по 50 гр уиски (рядко) - да, но всичко друго си е прекаляване. Общо взето и компанията на моя син не пият много (16 год), въпреки че миналото лято на морето бяха пробвали и разни коктейли. Споделя, че от време на време някое момиче попреминава границата на замайването и отива към пълно отрязване.
По наше време беше много по-разпространено пиенето по-много. (и пушенето) Сега е по-модерно да се спортува.

# 716
  • София
  • Мнения: 5 247
Честно да ви кажа нямам впечатления, че пушенето минава на заден план. Няма училище, покрай което да мина и тинейджърите на излизане да не палят веднага цигари.

# 717
  • София
  • Мнения: 891
Честно да ви кажа нямам впечатления, че пушенето минава на заден план. Няма училище, покрай което да мина и тинейджърите на излизане да не палят веднага цигари.

Много познати на моята възраст споделят, че са започнали да пушат в 3-4-5-6 клас - за да изглеждат по-големи, за гъзария. В момента в класа на сина ми няма дете което да пуши(според това, което споделя) , а от випуска също са много малко децата - примерно 10-15 %. При нас беше обратното - 15-20 % не пушеха. Вярно е, че сега освен цигарите има и вайпове и наргилета, и за някои това не е пушене, но въпреки това, мисля че не е толкова разпространеноно.

# 718
  • София
  • Мнения: 2 446
А за никотиновите пакетчета / снус чували ли сте?
Синът ми оня ден каза, че били голяма мания сред учениците, имал съученик, който дори в час ползва  Rolling Eyes

# 719
  • София
  • Мнения: 5 247
Не? Какво е това?

Общи условия

Активация на акаунт