Отговори
# 30
  • Мнения: 7 914
Женските паркинги не съм виждала, но се забавлявам,
като ходя до ИКЕА и виждам кучешки такива.

 Joy стига деее и това ли го има  ooooh! Mr. Green

# 31
  • Мнения: 2 907
Абе женските паркинги са такава глупост! Аз се вбесявам като видя наредени 5 женски, 5 за инвалиди, всичко останало пълно, а се въртиш 20мин и търсиш място за паркинг. Това са такива свински глупости! Някога някой да е видял кола за инвалид паркирана в такова място? Аз - никога! А на женските е още по-смешно, защото как може някой да докаже, че паркиралият е жена или мъж? Трябва да седи там и да ме дебне да се върна. Тези дребни неща от живота ме вбесяват хора! Всичко е направено така, че да ти затрудни съществуването, в случая само паркирането.

# 32
  • Мнения: 5 475

Това е ценна обмяна на опит.
....

Телеком Италия, за тях ще помоля специално и Джорджа да ви разкаже повечко ...

Агенции за работаМога наистина мноооого да разказвам за принципите им на работа  и как офертите за работа, които лепят на витрините са фалшиви ...

Вале ,чудна идея!  Peace

 ooooh!...леле...аз имам цял ферман да напиша...като започна със строителните фирми..телекома...адженцие ди лаворо... Sick

Ще си подготвя една листа и ще ви я постна. Wink


# 33
  • Мнения: 1 363
Donna, темата - прекрасна. С переферен поглед я прочитам сега, понеже нямам никакво време, и такова увлекателно четиво. Идеята е прекрасна. Да се направи черен списък на чужбинските фирми.  Crazy
В събота ще чета на спокойствие.
  bouquet

# 34
  • Italia
  • Мнения: 4 492
И аз влизам само за малко за да си "набележа миШените": италианския Телеком,мобилните оператори Тим и Водафон. Като имам малко пове4ко време Ще ги оплЮя така хубаво  Crossing Arms Mr. Green

# 35
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
аз се записвам в тeмата да си я следя....аз ли съм късметлия или така се е случвало, но до сега не съм имала проблем с швейцарски институции....ама то не късно, де Crazy

# 36
  • Мнения: 714
ми не виждам мамите в германия например какво ги интересува италианската ти банка  newsm78

малък офф, който обаче няма да трия.
джъмп, ако все пак влезеш в темата (въпреки, че съм убедена че тя изобщо не те интересува), аз съм сериозно притеснена за проявата на интерес от страна на германски мами днес. Тъй като се изказваше от името на всички тях, надявам се сега да не ги смъмриш в качеството си на говорител и да ги пратиш в отчетната тема да се срамуват.

А аз съжалявам, че се вързах вчера. Трябваше да преценя от първото и единствено изречение, че ти липсва чувство за аргументация и коректен спор.
Радвам се, че темата се харесва и се радвам, ако съм полезна с инфото, което пускам.

# 37
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Аз ще си повторя в4ерашния въпрос : Телеком Италия не е ли познато и под името Алис?

# 38
  • Мнения: 714
Аз ще си повторя в4ерашния въпрос : Телеком Италия не е ли познато и под името Алис?

Струмфче, извинявай, отнесла съм се. Телеком Италия е името на фирмата.
Аличе (Алис, произнесено по италиански тертип) е услугата ADSL на Телеком Италия.

# 39
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Аз пък да ви кажа тук Дойче телеком, си прави квот си иска. Всеки път сметката ни е объркана - естествено има прибавено нещо, което не се е случвало, след това трябва да ходиш до някои от гадните им офисчета и да се разправяш и обясняваш 100 часа с тъпоумните и скапани служителчета дето и хал хабер си нямат за къв...са там и тааака до следващата сметка, за която са ти обещали да приспаднат сумата, а тя още ти виси и пак се тръгва по мъките. Да не говорим, че ти сменят абонаментния план както и когато си пожелаят - и това пак отнема време и нерви. Да не говорим, че в "голямата" им компания не се намира един кьорав човечец дето да поназнайва поне малко английски, и сега за И-нета сме се принудили да минем на тарифа "бизнес" за да ни обслужват бързо, 24/7, и да превключват на английски с нас Mr. Green Mr. Green. Друг куриоз е че не можеш да провериш стара сметка от преди 4 месеца например - валидни в програмата с която работят са само последните 3 месеца. Преди това не ги виждали??? Тъпотия до шия. Писнало ми е от тях.

За сега само те са ми вдигали кръвното, ако се появят други ще ви споделя.

# 40
  • Мнения: 3 423
ми не виждам мамите в германия например какво ги интересува италианската ти банка  newsm78

Как така не ги интересува италианската банка?!?!
А, не така.
Мен всяка банка ме интересува.
И тези от Люксембург. И швейцарските. И тези от Лихтенщайн.
Не се знае знае ли се. Силен е този, който владее информацията.
Негативната още повече.

# 41
  • Мнения: 4 390
donna volante , сложила съм ново заглавие на темата ти. Ако не ти харесва - пиши ми, ще го сменя! Peace

# 42
  • Мнения: 384
Здравейте и аз да се влкюча Laughing И тук трябва да имаш много нерви и да ходиш да се разправяш, ако имаш време. Много хора махват с ръка и казват "хайде $ 20, къде да ходя ще ги платя" . Но тук 20, там 10 и те се събират.
На скоро си купихме къща че се започна една одисея. При сключване на договора за покупко-продажба трявбаше да платим застраховка на къщата в размер на 260 долара за една година. Добре няма проблем. Да ,ама не ,сега от застрахователната компания всеки месец искат да си плаща ме застраховка за къщата а ние сме я платили до другия ноември. дори днес ме изгониха от офиса.
Друг пример откриване на saving сметка без такси и fee. Да ама на 1 месец fee 4 долара. Отивам да попитам защо " ами госпожо защото имате под $ 500 ". добре преглътнах го. внасяме още , вече сметката ни е стабилна- аз щастлива и доволна няма повече fee. Ама грешка този път пак че и двойно. отивам на място ами не знаем ще проверим , ще ви ги върнем, че сега чакам другия месец.
Вярно че на пръв поглед дребни проблеми но няколко такива и те изнервят.
Искам да благодаря на авторката на тази тема много е хубава и полезна, мисля че на много хора ще им е полезна. Вярно е че се интересувам живо и от памперси, защото другия месец ще си имаме и бебе.  Laughing newsm10 newsm47. но мисля че тази тема е много полезна за всички българи в чужбина.

# 43
  • Мнения: 6 390
donna volante
браво -чудесна тема  Wink
Сега попрегледах -но тук може да се пише с часове  Twisted Evil

Като гледам навсякъде Телекомите - са от най-проблематичните институции ooooh!

И в чехия не правят изкл´чение  Tired

Това дето си го написала как сте чакали да ви пуснат линия много ми припомня нашето чакане -което стана историческо -6.седмици  Shocked
Само мога да кажа добре че съм в майчинство - иначе май щяхме да се откажем от стационарен тел  Rolling Eyes а как ще го изкл´чваме един ден... не ми се мисли Crazy

С О2 имахме също проблем, ползвахме служба НОН СТОП интернет за 10еур да кажем месечна такса -2 години някъде, и след като ни пуснаха заветния телефон, решихме да си смениме месечната такса с АДСЛ за 20 еур, след големи номера за смяна на тарифата, междувременно ни вкл´чили на някаква си трета тарифа и ни идва сметка за 300еур интернет  Shocked - писахме рекламация, заплашвахме ги със съд и , след два месеца ни дойде извинително писмо, и проформа фактура -анулиране на дълга - че те ще направели изкл´чение за дълга, защото сме били дългогодишни клиенти  Shocked обаче поне половин година след това още ни идваха фактури с дължимите 300еур, пращах копие от писмото до счетоводния отдел - глас в пустиня...

Въобще пълно е с историйки как се опитват да те прецакат, и не мисля че това трябва да се коментира само в отчетните теми наред с бибероните и памперсите Wink
Темата е полезна, няма нужда да се учим само от собствените си грешки, живота е прекалено кратък за това Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 1 959
Ох, така ми писна да чета кой кого не харесвал в този форум, че една такава тема си е наистина интересна и полезна, още повече, че съм от много четящите и рядко пишещите

Що се отнася до UK съм си нарочила:
Тройката - мобилен оператор, дават много безплатни минути за по-малко пари в сравнение с другите оператори, но обслужването им е ужасно, по-скоро няма такова, ако има някакъв проблем се обясняваш само с телефонен оператор, който уж всичко разбира, ама нищо не прави; най-ме ядосаха, когато си взеха парите за сметката, чрез директен дебит, два дни преди датата на плащане и така излязох на овърдрафт и от банката ме глобиха, сбъркали били, "сори", но сорито пари не връща  smile3516

Данъчните! Моят личен опит е абсолютен късмет, върнах си данъците за 2 седмици. Но имам колеги, повечето, които чакат по година, има такива, на които казват, че не са си пратили необходимите документи, съответно почва едно ходене по мъките да си вадиш копия, една непрестанна кореспонденция и обяснения по телефона, пари и нерви, най-накрая ти връщат данъците и ... оригиналните документи, които уж не били пратени  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт