Войната в Украйна 2

  • 692 186
  • 11 004
  •   4
Отговори
# 10 815
  • Paris, France
  • Мнения: 14 035
В момента по френската LCI говорят за руските шпиони на запад и в Украйна. Осуетен е атентат срещу Зеленски в Полша. Показват руски журналист, който в неделя си отива в Русия и го питат ще го посетят ли службите. Мислел, че не. Не го знам кой е. Ето го:



А, Алексей Венедиктов се казва. Казва, че Путин е много пресметлив, зле е пресметнал нещата в Украйна, а и е бил подведен. Казал Путин, че влизат в Украйна, сменят управлението и след 3 седмици излизат. СВО. Мислел, че понеже Зеленски е еяреин и слаб, украинците ще подкрепят бръщолевиците за православието. Каза, че Русия не може да спечели в Украйна, но може да нападне Европа. Не знам от службите ли е и след това, което каза какво ще му се случи като се прибере. Странно е. Знаете ли кой е? Познавал Горбачов. Дано не завърши като другия Алексей.

Говорят хора, които познават Путин от института Андропов, където не го искали в разузнаването, защото бил емоционален и не пресмятал.

От 10 години НАТО работело и по сценарий Русия да нападне наша държава. След Крим са започнали да го мислят. Смятат, че следващите ще са балтийските по сценарий малтретирани рашки и матушка влиза с прашки. И след това ще иска преговори с неизпълними условия. Финландия и Норвегия винаги предвиждали война с Русия и затова никога не махнали военната служба.

Лукашенко казвал на белорусите, че се готвят за война. Видяла жабата, че подковават коня и вдигнала крака. От 1.5 години нямало нападения на Украйна от Белорусия. Лукашенко си дал оръжията на Путин и когато Путин го питал ще участва ли във войната, Лукашенко казал " Ми аз ти дадох всичките си оръжия. С какво да воювам? "

Вчера Тръмп е приел Андрей Дуда и го нахвали. Чакал с нетърпение да работят заедно. Дуда бил направил забележителни неща за Полша и Европа.

Последна редакция: пт, 19 апр 2024, 12:01 от Не се сърди, човече

# 10 816
  • Мнения: 6 323
Не знам от службите ли е и след това, което каза какво ще му се случи като се прибере. Странно е. Знаете ли кой е? Познавал Горбачов. Дано не завърши като другия Алексей.
Да, главен редактор на радио Ехо Москва. Води се опозиция един вид, "иностранный агент", както е по руски обичай, но от екипа на другия Алексей (на Навални) често го хейтят. Изобличават го в лъжи и дезинформация и че налива вода в мелницата на Путин. Преди изборите последно четох, че нещо пак се дразнеха от него.

Последна редакция: пт, 19 апр 2024, 03:21 от Barbabeau

# 10 817
  • Мнения: 9 711
Във фейса видях,  че украинците вече имат дронове в обхват 3 К км.

# 10 818
  • Мнения: 2 155
Интересно видео за това как работи руската пропаганда.
https://twitter.com/Pani_belaruska/status/1781238492812448143
Добре би било да го видят тези, които все още вярват на руските СМИ.

Скрит текст:
Изнасилен и убит американец, който е воювал за руснаците.
https://twitter.com/nexta_tv/status/1781376341750804484
И все още се намират хора, които вярват че в Буча и другите градове руснаците на са вършили подобни ужаси.

# 10 819
  • софия
  • Мнения: 25 478
Своих не бросаем 😗

# 10 820
  • София
  • Мнения: 1 845
Помощта за Украйна е одобрена GrinningGrinningGrinning
311 гласа ЗА

Последна редакция: сб, 20 апр 2024, 21:01 от tanini

# 10 821
  • Мнения: 3 368
Доналд Тръмп обърна палачинката.

# 10 822
  • София
  • Мнения: 4 046
Дано стигне навреме тази помощ, че Украйна е в крайна нужда!

# 10 823
  • Мнения: 18 242
Помощта за Украйна е одобрена GrinningGrinningGrinning
311 гласа ЗА
Урааааааааааа! По-добре късно - отколкото никога!

# 10 824
  • Мнения: 5 639
Не знам някой да се е съмнявал, че това ще се случи.

# 10 825
  • Мнения: 18 571
8 млрд са за  издръжка на държавата. Има разбивка , ясно е , че се плаща оръжие с другото.

# 10 826
  • София
  • Мнения: 2 141
Друго щеше да е, ако радостта беше за ватниците от русия, нали? Ватниците дори да спечелят войната ще си загубят държавата. Още сега мога да се обзаложа, че Запада ще трябва да ги спасява от поредната гладна смърт (№7 поред), която ще ги грози само за последните 130 години.

# 10 827
  • Мнения: 21 481
Украйна е страната с най много наши сънародници . Не мога да си представя защо българин  не би се радвал за нея, а за агресора, който я нападна.

Последна редакция: нд, 21 апр 2024, 01:32 от Iris04

# 10 828
  • Мнения: 9 060
Друго щеше да е, ако радостта беше за ватниците от русия, нали? Ватниците дори да спечелят войната ще си загубят държавата. Още сега мога да се обзаложа, че Запада ще трябва да ги спасява от поредната гладна смърт (№7 поред), която ще ги грози само за последните 130 години.
Да,Запада ще ги спаси от глад,но само толкава. Западът вече няма да инвестира в Русия,както правеше досега. Дори завод за пирони няма да построи там. Това вече е минало.

# 10 829
  • Мнения: 6 887
Винаги е забавно да видиш българин да се радва толкова за чужда държава. Но както и да е - и цялата помощ на света няма да им спести загубата! В момента просто бавят обявяването на поражението, защото друго не им остана след гръмките възгласи в началото.

Тръмп ще го видим след изборите. В момента е времето за правене на мили очи на максимално голям брой хора, в това число и пещерняци от конкурентната партия, които са се разочаровали от Байдън.
Ами хайде да обясниш защо да не се радваме на нещо позитивно за приятелска страна? И какви ползи би имало за България от евентуална украинска загуба? Аз лично не се сещам за такива, а ти очевидно виждаш такива и ще е интересно да ни просветлиш.

Общи условия

Активация на акаунт