Да се ОПЛАЧЕМ и да поспортуваме ... октомври

  • 79 374
  • 2 463
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 12 205
Подготви си сода бикарбонат, кислородна вода 3% от аптеката и препарат за съдове. Бъркаш на кашичка и мажеш. Мажеш, забърсваш и попиваш добре. Докато изчезне. Сега, сложи върху него влажна салфетка, да не изсъхне, докато отидеш до аптеката.

# 676
  • София
  • Мнения: 13 879
Този от 1 или 3 ще свърши работа. Виж Кло какво е написала.

Последна редакция: сб, 08 окт 2022, 17:17 от Reunion

# 677
  • Мнения: 12 205
Не знам само дали в окислителя няма и друг пълнеж, освен перхидрол, който да направи някаква реакция. Нали съм брюнетка, нямам опит с тази химия.

# 678
  • France
  • Мнения: 12 933
Затова предлагам Вениш, изписано е.

Последна редакция: сб, 08 окт 2022, 17:52 от Philomena

# 679
  • Мнения: 12 205
Милата душичка, златна. ❤️

# 680
  • Мнения: X
Душица мъничкааааааа!!! Heart

# 681
  • София
  • Мнения: 13 879
Няма други неща, освен сгъстител и някакви защити.
Фил, много е сладък. Как го изтощихте така милото.

# 682
  • Мнения: 2 811
Ре, от сайта Супичка е любимата ми рецепта за мъфини.
2 ч.ч брашно, 2 яйца, 125 гр. масло, 1 ч.ч захар, 1/2 ч.ч прясно мляко, 1 бакпулвер, 1 ванилия, шоколад.
Разбиваме с миксер яйцата, добавяме захарта, после разтопеното масло, ванилената захар и прясното мляко. Пресяваме отделно брашното с бакпулвера, започваме да го добавяме към течните съставки на порции.
По рецепта трябва да се напълнят 3/4 от формичките и да се сложат парченца шоколад, но аз ги правя по различен начин. Имам 24 броя силиконови форми за мъфини. Леко ги мацвам с четка с разтопеното масло. Слагам по една чаена лъжичка от сместта във всяка форма, след това слагам по една кафена лъжичка течен шоколад и след това по още една чена лъжица от сместта върху течния шоколад, пека на загрята на 180 градуса фурна около 15-20 минути. Днес след първата лъжица смес сложих във всяка форма по 4-5 пресни боровинки, върху тях ръснах парченца шоколад, отгоре по още една лъжица тесто и във фурната.
Ай, бонбон дребен, сладък! Heart

# 683
  • София
  • Мнения: 10 366
Заспала душичка сладка!

Ако ще му слагаш мокра салфетка отгоре - да не е с топла вода. Кръвта коагулира от топлото. Само студена, може и кубче лед да сложиш. И мажи с клечка за уши само петното.

# 684
  • София
  • Мнения: 9 605
Стига де! Пак изпуснах снимка! Мрън!

Един мил комшия (старец) почерпи Пантата с гръцки бонбон (засякохме се пред блока). Тя благодари и прибра бонбона за по-късно. Когато реши да го налапа, се оказа, че бонбонът е с узо. 😂 Изплю го на плота в кухнята и си търка езика на мивката. 😂 Аз пък изплакнах изплютия  бонбон (за смучене е) и в момента го досмуквам - ми няма да Оди зян узото сЯ. 😁
 Наспорт по този повод ! 🍸

# 685
  • Мнения: 5 752
Късно, Бър, много късно! Направих каквото можах,като изсъхне ще се види колко голяма е щетата!

Фил,да не си посмяла да се оплачеш от това красиво ангелче, което така безжалостно си изтощила 😂

И аз мразя анасон 🤢

# 686
  • София
  • Мнения: 13 879
Пия веднъж годишно узо с таратор. Имам една бутилка на 5 години и още е пълна до половина.

# 687
  • France
  • Мнения: 12 933
Той ни изтощава, не ние него Joy

# 688
  • София
  • Мнения: 9 605
Аз преди да забременея обожавах мастика и узо. След бременността рязко спря да ми се допива каквото и да било алкохолно питие, дори в компания. Не знам какво се повреди в мен. Към днешна дата понякога пийвам вино, но рядко. На Бейлис също се радвам.

# 689
  • София
  • Мнения: 13 879
Той ни изтощава, не ние него Joy
Ще повярвам, като пуснеш снимка как ти си заспала права 🤣 до тогава, Славчо е невинен.

Общи условия

Активация на акаунт