Генетични и имунологични проблеми - тема 19

  • 35 895
  • 588
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 2
Здравейте,
Излязоха нашите имунологични изследвания с ММ, след спонтанен аборт през лятото.
Бихте ли могли ако сте минавали по този път да ми разнълкувате резултата:
Аз съм носител на KIR халотип АА с генотип ID1, а ММ на НLA клас I KIR лиганди С1, Вw4-HLA-

Здравейте! Може ли да ми кажете какво ви каза доцентката за вашия халотип,понеже и моя е същия,а до прегледа имам доста време?

# 556
  • Мнения: 279
Трябва да имате още много варианти на гени, трябва да се поровите кой от вашите гени се допълва от Вw4 и С1 на мъжа ви, Вашите са доста повече. Едва ли някой от нас може да съдейства особено, тези изследвания са си доста сложни за разчитане и интерпретиране

Здравейте,
Излязоха нашите имунологични изследвания с ММ, след спонтанен аборт през лятото.
Бихте ли могли ако сте минавали по този път да ми разнълкувате резултата:
Аз съм носител на KIR халотип АА с генотип ID1, а ММ на НLA клас I KIR лиганди С1, Вw4-HLA-

Здравейте! Може ли да ми кажете какво ви каза доцентката за вашия халотип,понеже и моя е същия,а до прегледа имам доста време?

# 557
  • Мнения: 612
Момичета здравейте. Много съм боса в темата. Днес бях при моята АГ. Имам един неуспешен трансфер. Попитай я, докато чакаме да дойде следващия, какво да направя и тя ми даде 2 изследвания да направим с мъжа ми: цитокинов анализ и KIR генотипиране за мен, а за него HLA-C генотипиране. Дали може да ми кажете къде мога да прочета за тези неща или някое момиче да ми обясни, ако знае? Ще съм изключително благодарна!

# 558
  • Мнения: 279
Намерено в нета:

“ KIR и HLA-C генотипирането позволява да се определи дали има добра съвместимост между KIR рецепторите на матката и „чуждия“ HLA-C, представен от ембриона. Ако е така, процесът на майчино-фетален толеранс ще се развие правилно и бременността ще се развие без усложнения.

В противен случай, ако тази съвместимост между ембрионалните HLA-C и KIR рецептори на матката не съществува, процесът на ембрионално приемане и бременността ще бъдат компрометирани.

Дори когато и двамата членове на двойката са здрави и плодовити, имунологичните несъвместимости могат да повлияят на основните репродуктивни процеси, което в крайна сметка може да доведе до усложнения и спонтанен аборт по време на бременност.

Тестът за генотипиране KIR-HLAC ни позволява да:

Идентифицирайте причината за повтарящи се спонтанни аборти и неуспешна имплантация.
Решете оптималния брой ембриони за трансфер.
Предотвратяване на възможни усложнения по време на бременност.
Изберете съвместим донор за бъдещата бременна жена, както в случаите на донорство на яйцеклетки, така и на сперма.”

Изследване може да направите в Александровска, напр. Кръвен е теста, може да сте се хранили или пили вода/кафе. Това е генетичен тест и се прави веднъж в живота.

“…имунологичните несъвместимости могат да повлияят на репродуктивните процеси, което в крайна сметка може да доведе до неуспешна имплантация, повтарящи се спонтанни аборти и прееклампсия. Когато комбинацията от KIR на майката и HLA-C на бъдещия ембрион е несъвместима, трябва да се вземат предвид следните аспекти:

Една от възможностите е да се трансферира един ембрион. Това избягва излагането на майката на двойно натоварване с несъвместим HLA-C.
На бъдещата майка може да се предпише и имуномодулиращо лечение.
В случаите на донорство на яйцеклетки или сперматозоиди се препоръчва съвпадение на донорски HLA-C генотип и KIR на майката, за да се гарантира съвместимостта на майката и плода.”
Дано да съм била полезна.
Консултирайте се с имунолог, когато имате резултатите.




Момичета здравейте. Много съм боса в темата. Днес бях при моята АГ. Имам един неуспешен трансфер. Попитай я, докато чакаме да дойде следващия, какво да направя и тя ми даде 2 изследвания да направим с мъжа ми: цитокинов анализ и KIR генотипиране за мен, а за него HLA-C генотипиране. Дали може да ми кажете къде мога да прочета за тези неща или някое момиче да ми обясни, ако знае? Ще съм изключително благодарна!

# 559
  • Мнения: 1 782
Много интересно ми беше. Благодаря за информацията!

# 560
  • Мнения: 612
Благодаря Ви за информацията. А ако вече имат едно дете партньорите, има ли смисъл да се прави?

# 561
  • Мнения: 2 493
При несъвместимост каква терапия изписват, ако има такава ? В текста пише, че се препоръчва трансфер само на един ембрион, но предполагам само това не е достатъчно. Не сме пускали това изследване. Попитах репродуктивен лекар и според нея няма смисъл. Попитах я, ако не сме съвместими какво означава и има ли терапия, каза не. Ще си питам пак моята лекарка, защото сме без сериозно проблеми, но имплантация няма.

До колкото разбрах при несъвместимост се развиват ембрионите, но не се имплантират.

# 562
  • София
  • Мнения: 7 495
Най-вероятно се прилагат интравенозни имуноглобулини преди имплантация и в първите месеци на бременността.

При несъвместимост каква терапия изписват, ако има такава ? В текста пише, че се препоръчва трансфер само на един ембрион, но предполагам само това не е достатъчно. Не сме пускали това изследване. Попитах репродуктивен лекар и според нея няма смисъл. Попитах я, ако не сме съвместими какво означава и има ли терапия, каза не. Ще си питам пак моята лекарка, защото сме без сериозно проблеми, но имплантация няма.

До колкото разбрах при несъвместимост се развиват ембрионите, но не се имплантират.

# 563
  • Мнения: 279
И аз това разбрах от доц. Михайлова.
При нас има прекрасно съвпадение със съпруга ми и не съм задълбавала, но тя каза, че се подтиска с лекарства имунния отговор и така се преодолява този проблем. Не е нещо, което не може да се урегулира.


Най-вероятно се прилагат интравенозни имуноглобулини преди имплантация и в първите месеци на бременността.

При несъвместимост каква терапия изписват, ако има такава ? В текста пише, че се препоръчва трансфер само на един ембрион, но предполагам само това не е достатъчно. Не сме пускали това изследване. Попитах репродуктивен лекар и според нея няма смисъл. Попитах я, ако не сме съвместими какво означава и има ли терапия, каза не. Ще си питам пак моята лекарка, защото сме без сериозно проблеми, но имплантация няма.

До колкото разбрах при несъвместимост се развиват ембрионите, но не се имплантират.

# 564
  • Мнения: 94
Здравейте дами, имам два мисед аборта в 9г.с един през септември кухо яйце и другия февруари със спряла сърдечна дейност ( след направени изследвания се оказа синдром на Търнър) пуснахме си кариотип с мъжа ми, при него има деформация на Y хромозома (ще прикача снимка). Много ще се радвам ако има запознат по темата разрових в интернет каквото успях да намеря имаме час и с генетик, но до тогава съм доста притеснена.

# 565
  • Мнения: 311
То си пише - нормален кариотип. Ако е сериозно отношение пише в коя хромозома и подобни/например инверсия/.
 За генетик - аз си пиша с проф. Кременски по имейла, има контакти в интернет.
Здравейте дами, имам два мисед аборта в 9г.с един през септември кухо яйце и другия февруари със спряла сърдечна дейност ( след направени изследвания се оказа синдром на Търнър) пуснахме си кариотип с мъжа ми, при него има деформация на Y хромозома (ще прикача снимка). Много ще се радвам ако има запознат по темата разрових в интернет каквото успях да намеря имаме час и с генетик, но до тогава съм доста притеснена.

# 566
  • Мнения: 94
Благодаря, все пак тази асиметрия нещо ме чувърка дали има проблем за нормално забременяване

# 567
  • Мнения: 760
Е виж препоръката, направете и изследването за У делеция и вече ще знаете дали пречи

# 568
  • Мнения: 94
Y деленцията повечето пъти се препоръчва при азоспермия или проблем с броя, ММ има направена спермограма където броя е доста добър. Затова писах тук за да видя дали има някой с подобен резултат и какво е следвало

# 569
  • Мнения: 311
Моят имаше отклонение в кариотипа и въпреки това казаха, че не е проблем за естествено забременяване. Възможен е спонтанен аборт, но в нисък процент.
Благодаря, все пак тази асиметрия нещо ме чувърка дали има проблем за нормално забременяване

Общи условия

Активация на акаунт