Медицински Университет

  • 43 421
  • 610
  •   2
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 12 058
Веднага Ви отговарям - нито качествено усвояване на материала в университета, нито спокойствието да седнеш и да учиш като човек за КСК без стреса от това да имаш на главата си колоквиуми, кофти изпит по цитология и такъв по биология през лятото, докато текат редовните КСК-та.
И накрая оставаш с един фейл на кандидат-студентските изпити и второ - на сесиите в университета. Ако даже и са над три невзети - повтаряш първи курс (отново платено). Та кел файда.
За това имате ли някаква статистика или просто предполагате? Аз за такъв случай не съм чувала.

# 556
  • Мнения: 10
Знам за два такива в тазгодишния първи курс и едно момиче от втори курс.

# 557
  • София
  • Мнения: 12 058
Т.е. и трите повтарят/са повтаряли първи курс, заради КСК и пак не са успели на КСК?

# 558
  • Мнения: 10
Да, т.е. и трите са били платено, с неуспех и на второ КСК заради семестриалните изпити, които така или иначе са невзети и респективно - отново в първи курс. В крайна сметка момичето от втори курс продължи платено, за първокурсничките, които се борят, ще видим.

# 559
  • Мнения: 147
Ами то като се вземе решение за платено, трябва да се прави сметка за цялото следване. Университетът трудно ще се лиши от една такса, детето ще се измъчи. А и излиза по-евтино от първи клас в частно училище.😀

# 560
  • Мнения: 12 407
Ма всеки студент си прави сметката и си взима решенията, техни са си. В курса пък на дъщеря ми сега има едно момиче платено, което се яви на предварителните изпити, за да се прехвърли държавна поръчка, изкарала е високи оценки, най-вероятно ще успее и така. Да не говорим ,че те първи курс учат и химия, и биология, така че не е чак такава беда.

# 561
  • Мнения: 6 730
Ма всеки студент си прави сметката и си взима решенията, техни са си. В курса пък на дъщеря ми сега има едно момиче платено, което се яви на предварителните изпити, за да се прехвърли държавна поръчка, изкарала е високи оценки, най-вероятно ще успее и така. Да не говорим ,че те първи курс учат и химия, и биология, така че не е чак такава беда.

Химията и биологията в първи курс нямат нищо общо с КСК… А и съм писала при нас как лектора беше казал “забравете всичко от училище, защото е грешно”..

# 562
  • София
  • Мнения: 12 058
Дъщеря ми е първи курс в момента и нито един повтарящ не познава. Имам и познати в деканата и казват, че рядко някой се прехвърля от платено в държавна поръчка, но за случай на чак повтарящи заради КСК, не са казвали да има. Предварителните изпити и съответно подготовката за тях /все пак веднъж са държали КСК/ е между двете сесии, та колко да им попречи за семестриалните изпити? Та, не съм много склонна да повярвам на тази информация. Но пък има не един и двама, приети държавна поръчка, които не успяват да си вземат семестриалните изпити.

# 563
  • Мнения: 147
А има ли различен аршин и отношение към студентите- платено

# 564
  • Мнения: 10
Не сте ме разбрали. Не съм казала, че повтарят заради КСК, ситуацията, която описвам е следната:
Едно дете не успява да изкара високи оценки на КСК и влиза платено. Решава, че ще започне да се готви отново за КСК, за да продължи във втори курс държавна поръчка.
Тази подготовка обаче изисква време и не си взима един изпит от първи семестър. Продължава да се готви за КСК и паралелно за вторите семестриални изпити.
Отива на КСК с недостатъчно добра подготовка, поради отнетото време за учене в университета (изпити, колоквиуми пр..)
Отива на семестриални изпити лятото, които мисля, че са около четири и не дай си Боже не взима два/три от тях (заради КСК подготовката)
Резултат: Ниски оценки на КСК + 3/4 невзети сем. изпити = нито влизане държавна поръчка, нито преминаване във втори курс, поради негативните оценки на изпитите в университета => отново в първи курс.
И да, всеки си взима сам решенията и преценява, разбира се.

# 565
  • София
  • Мнения: 12 058
А, т.е. не че не са си взели изпитите от втория семестър, а само предполагаме, че няма да ги вземат. И за провала на КСК също предполагаме. А на цитологията късат масово. Със или без КСК. Така че въз основа на това никакви изводи не могат да се направят.

# 566
  • Мнения: 10
Да, така вече можете да го наречете предположение, реално е възможно най-лошият сценарий и има много “ако-та”, но за тези три случая споменах по-рано и трите момичета повтарят поради това, което споменах по-горе.
Успех на всички. Hug

Последна редакция: пт, 26 апр 2024, 00:32 от Eleonora1975

# 567
  • Мнения: 40
Желанията се подават преди да излязат резултатите, т.е. с подаването на документи за редовните изпити.
Това може ли някой друг да го потвърди?

# 568
  • Мнения: 140
При подаване на документите за редовни изпити се нареждат желанията. Така е за всички унита.

# 569
  • Sofia
  • Мнения: 173
При подаване на документите за редовни изпити се нареждат желанията. Така е за всички унита.

Което е доста неприятно, защото само на база резултати от предварителните изпити не може да се вземе информирано решение. Не е както при НВО след 7 клас.

Иначе кандидат-студентският туризъм ще е доста сложен  редовната сесия - края на юни - началото на юли се събират датите на всички университети.
Ние вече не изключваме възможността девойката да се яви и в Бургас, там редовната сесия изпити е почти месец след тези в СУ.

Общи условия

Активация на акаунт