Гобленарски раздумки - тема 148

  • 47 771
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 15 263
Бавен, но славен напредък. Grinning
Скрит текст:

Тихерула,
И аз те следя и искрено се възхищавам на уменията ти. Hug

teddybearm,
Като се върнат от рамкиране да ги покажеш.

# 721
  • Мнения: 711
Нестандартна шевица за бебе, правена по поръчка. Показвам вече завършена, изпрана и изгладена Simple Smile

# 722
  • Мнения: 11 867
Разкошна е, браво!

# 723
  • sf
  • Мнения: 10 195
Малко напредък и от мен 🙂
Скрит текст:

# 724
  • Мнения: 1 690
Здравейте момичета.
Да мина и аз. Не съм кой знае какво правила, но да се обадя. Напредвате доста. Следя ви Simple Smile
Книгоразделителя е подарен. Дъщеря ми каза, че като го е видяла приятелката й е замлъкнала и само го е гледала. Няколко пъти й казала да ми благодари. Радвам се, че съм успяла да я зарадвам. Почнах кактуса вчера, но мисля, че трябва да прибера всичко странично. Трябва да направя следващата подложка и една паяжина с паяк. Ето и двете неща
 
Скрит текст:


Приятна вечер на всички.

# 725
  • sof
  • Мнения: 437
Здравейте, следчетвъртъчно значи:

Това ще бъде коледен чорап
Много сте красиви, а mery79 ме радва, също и изненадва че в родината тези бебешки бродерии са толкова популярни и се поръчват, радвам се! Тихерула, ти си специална, да знаеш! Много ме впечатлява и donsita, която ще има нужда от две стени вече за тези стилни пейсажи. Неспоменатите ви обичкам много, ама да не се разпростирам, че имам и питане: разполагам с количество и няколко цвата от тези DMC, които вече май не се произвеждат, ползвали са се за whitework, т. нар. „бяла бродерия върху бял лен“ и се чудя, ако някой има опит с тях дали ще каже впечатления? Те са единична нишка, по-дебела от една нишка мулине, и струва ми се по-тънка от две нишки? Дали пък да не ги ползвам за някой семплер, изобщо търся им приложение и приемам идеи.

# 726
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 117
вкъщи... в другото вкъщи имам такива чилета в синьо и май няколко цвята охра и беж.
от същите имам в комплект с покривка. не е само за бяла бродерия, покривката е нещо като лен/памук, едра сплитка лито.

не знам какво да ти кажа. опитай на мостричка и реши какво ще ги правиш.
Simple Smile а обмисляла ли си бяла бродерия на естествен цвят лен?

Simple Smile допълвам се

https://gallery.ru/watch?ph=b0Mr-hgTOn

https://gallery.ru/watch?ph=zRm-cmauV

https://www.pinterest.com/pin/493707177914833169/

и няколко джудженца Simple Smile https://i.pinimg.com/564x/8e/61/4b/8e614be0cf6df199f7adf69fe6b83290.jpg

Последна редакция: пт, 04 ное 2022, 19:49 от st. Dobri

# 727
  • Мнения: 711
Колежки, случвало ли ви се е иглата ви да се "изостри" от много използване? Шия с 2-3 игли, и шия много тази година. Имам чувството, че напоследък иглите боцкат много повече отпреди, освен това много често взеха да разцепват конеца и нишките панама. Има ли вероятност тъпите им върхове някак да са се наточили ?

# 728
  • Мнения: 15 263
От доста време шия с игла с топче на върха, доволна съм. Панама ползвам с една нишка. Не знам как се води, разграфена е на по 10 нишки.
ПП Имах събрани много игли с различна големина. Прибрани са грижливо и не мога да ги намеря повече от година.Blush

# 729
  • Мнения: 711
И аз имам много игли, но съм извадила 3 оборотни, другите са прибрани. С топче май си бях купувала, но не помня да съм я ползвала и къде ли е ?!

# 730
  • sof
  • Мнения: 437
Благодаря! Ами за иглите, имам си любима, която очевидно е от истинска стомана и не е мръднала от доста години вече, струва ми се 26. Преди години чрез този форум разбрах за тези с топче и една от вас ме уреди с такива, много съм доволна. От комплектите на Dimensions направо сякаш са боядисана пластмаса иглите, до към третия вдянат конец ми се чупят, но и това което слагат за панама откакто са китйското производство е колосано до степен да чуди човек дали не е някаква пластмаса, та аз си подменям с моя, за предпочитане Zweigart, пък и предпочитам 16ct. В родината продават и на бройка без опаковка, евтини и не твърде качествени. Има нелоши на Pony и John James, които опознах откакто взех да шия семплери, че на 35ct и нагоре трябват игли размер 28. Подмятат ми се няколко от разни комплекти, колкото да знам че имам резервни, ако стане спешно, ама до сега не ми се е подостряла игла от употреба.

# 731
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 117
при мен са се чупили и почернявали и ръждясвали, но за подостряне от употреба нямам спомен.
да не би да си я сменила с друга и да си забравила?

# 732
  • Мнения: 72
Това е моя напредък по гоблвна по който се трудя,много си го харесвам ,исках да го завърша преди да родя ,но да видим.трудничко се сгъвам вече

# 733
  • Карлово
  • Мнения: 406
Оооо, прекрасен! Ще стане... все някой ден... Но пък е истинско бижу.

# 734
  • Мнения: 879
Иглите с топче на върха за мен са най-удобни. През годините успях да се снабдя с различни дължини и лека разлика в дебелината им.
За първи път ших с такава преди 25-27 г, още като момиче.
Мисля, че който е пробвал с такава не се е отказал впоследствие.
Иначе етаминени игли имам разнообразни, но съм ги прибрала грижливо 🙂

Общи условия

Активация на акаунт