Козунаци 2022-ра

  • 47 851
  • 778
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 9 570
и двете са екстра. с орехи също е класика.
морена, точно така е - реално рецептата за козунак е една основна с леки модификации.

# 751
  • Мнения: 3 563
Благодаря. Чуденката ми е дали с какао и лешници няма да е по- класическо и разпознаваемо защото ще наподобява вкуса на Нутела. Докато комбинацията какао и орехи ми е непозната, пък ще го правя за подарък...
Мисля, че като за подарък по- добре лешници с какао. Орехите са специфични, алергени.  А ако е за мен по- добре без плънка.

# 752
  • Sofia
  • Мнения: 21 702
Благодаря. Чуденката ми е дали с какао и лешници няма да е по- класическо и разпознаваемо защото ще наподобява вкуса на Нутела. Докато комбинацията какао и орехи ми е непозната, пък ще го правя за подарък...
Мисля, че като за подарък по- добре лешници с какао. Орехите са специфични... 
Тъкмо щях да пиша същото. 
Аз не съм слагала нито орехи, нито лешници или бадеми в плънка, с последните съм ръсила, както е популярно - пасват.  Та с лешници и орехи не съм пробвала, но с последните не ми звучи добре, тъкмо защото са с по-изявен вкус, докато бадеми и лешници не са.
Та както винаги - въпрос на вкус.  Ама за подарък и ако не се знаят предпочитанията на получателя...

# 753
  • Sofia
  • Мнения: 4 065
Някой има ли рецепта, която поне се доближава до козунаците на Bread Land?
Oпиши го тоя козунак ( плътен  или въздушен ...  с дебела коричка или с тънка... други варианти няма), не ги знам тия.
Аз все едно и също си повтярям... кой знае колко различни не са рецептите, иначе не би било козунак, а нещо друго.

И аз се нареждам за рецептата за курабийките,моля!
Мисля, че беше дадена.

Въздушен е козунака, с конци, коричката беше по-скоро мека.

# 754
  • Sofia
  • Мнения: 21 702
Някой има ли рецепта, която поне се доближава до козунаците на Bread Land?
Oпиши го тоя козунак ( плътен  или въздушен ...  с дебела коричка или с тънка... други варианти няма), не ги знам тия. ...
Въздушен е козунака, с конци, коричката беше по-скоро мека.
Мдаа типично за купешки козунак. Заповядай - https://morrennaa.blogspot.com/2021/04/blog-post_29.html

# 755
  • Мнения: 319
Моля, ако някой е правил плънка от смлени орехи+ какао и смлени лешници+ какао да каже кое е по- вкусно. Дори и да не е правил, то коя би избрал и защо?
И с двата вида ядки съм правила плънка, за мен по-хубави(специално при козунаците) са орехите, много по-ароматен се получи пълнежът, а с лешници- задължително трябва да са леко запечени, иначе сурови нямат никакъв аромат и дори изпечен козунакът, пак се усещат някак сурови вътре и по-твърди. Ако решиш да правиш с лешник, може и малко лешников тахан да прибавиш към плънката-става по-ароматно.

# 756
  • Мнения: 39 504
Направих козунака по рецептата на Лабрекс с едно втасване, стана страхотен. Плънката беше от какао, смлени орехи, захар, ванилия и малко прясно мляко. Всички много го харесаха.

# 757
  • София
  • Мнения: 3 040
Великден мина,а аз чак сега  ще покажа как се изложих. Пробния козунак беше станал хубав. Сегашния заради многото плънка( по поръчка на ядящите) почти нямаше тесто и естествено конци. Единодушно решихме,че конците не е най-важния критерий,а вкуса. Та на вкус беше одобрен.




И руло с орехи и портокалов сок

# 758
  • София
  • Мнения: 11 731
Великден мина,а аз чак сега  ще покажа как се изложих. Пробния козунак беше станал хубав. Сегашния заради многото плънка( по поръчка на ядящите) почти нямаше тесто и естествено конци. Единодушно решихме,че конците не е най-важния критерий,а вкуса. Та на вкус беше одобрен.
............................
Чудесни! За мен също плънката е от значение, а не толкова тестото, и винаги съм "гонила" вкус на плънка, тесто... ще си умеся питка , като искам тесто да ям, а аз не искам. Въпреки ,че тазгодишната поръчка на козунак със сушени боровинки и бял шоколад се оказа уникално вкусен, влажен, мек, пухкав + многото конци , които се бяха появили, които аз по принцип не търся.

# 759
  • Sofia
  • Мнения: 21 702
Великден мина,а аз чак сега  ще покажа как се изложих. Пробния козунак беше станал хубав. Сегашния заради многото плънка( по поръчка на ядящите) почти нямаше тесто и естествено конци. Единодушно решихме,че конците не е най-важния критерий,а вкуса. Та на вкус беше одобрен.
............................
Чудесни! За мен също плънката е от значение, а не толкова тестото, и винаги съм "гонила" вкус на плънка, тесто... ще си умеся питка , като искам тесто да ям, а аз не искам. Въпреки ,че тазгодишната поръчка на козунак със сушени боровинки и бял шоколад се оказа уникално вкусен, влажен, мек, пухкав + многото конци , които се бяха появили, които аз по принцип не търся.
Такива изобщо не пречат на конците, виж при мокрите плънки по-се случва.

# 760
  • Мнения: 2 422
Здравейте, Великден мина, но моите хора още споменават козунаците Grinning
Та реших да си купя планетарен миксер, че да си улесня месенето. Някакви насоки да ми дадете?
В момента има промоция на Делимано
https://www.delimano.bg/kitchen-robot-desire?sc_content=23909_r765v1128
Търсих тема за това, но не намерих и затова зададох въпроса тук.

# 761
  • Sofia
  • Мнения: 21 702
... Някакви насоки да ми дадете?
В момента има промоция на Делимано
https://www.delimano.bg/kitchen-robot-desire?sc_content=23909_r765v1128
Търсих тема за това, но не намерих и затова зададох въпроса тук.
Скрит текст:
Добре звучи - 1800W,  6.5л купа и бутон за плавно регулиране на скоростта, останалото си е стандартно. Та взимай!:)

Аз смятам утре да забъркам бухти, за разнообразяване на закуските... докато е добро времето все още. Simple Smile

# 762
  • Мнения: 127
https://www.emag.bg/planetaren-mikser-daewoo-2000w-kapacitet-na- … tm_medium=android  Едно предложение и от мен, имам същият в бяло и съм доволна, в момента червеният е на добра цена.

# 763
  • София
  • Мнения: 2 435
Вчера правих козунаци по рецептата на Морена с три втасвания. Станаха на уникални конци, влажен, с хрупкава коричка, но стартерът не ми се получи. Сместа едвам покри дъното на съда и изобщо не се наду. Морена, какво количество мляко ползваш за приготвянето на стартера? Твоят изглеждаше по коренно различен начин. Моят по консистенция беше нещо като боза.

# 764
  • Sofia
  • Мнения: 21 702
emy_emy, отсипвам колкото да покрие натрошената мая, не е повече от половината на цялото количество. Въпросът е после да сложиш достатъчно брашно, та да стане мокро тесто, но както и да е - все ще втаса, стига с маята всичко да е наред.
Вчера правих козунаци по рецептата на Морена с три втасвания. Станаха на уникални конци, влажен, с хрупкава коричка, но стартерът не ми се получи. Сместа едвам покри дъното на съда и изобщо не се наду. ..
Правила си друг стратер ли  или ... за сполучливия козунак.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт