Отговори
# 720
  • Мнения: 9 700
Хмм, според мен Биг Брадър и Сървайвър имат много сходни черти.
Огромната разлика е, че едните са в къща, а другите на остров. И разбира се игрите, но то в къщата какви игри да има...
Но и двата формата са сред най-силно акцентиращите над социалната игра. На трето място бих сложил Фермата.

Значи не съм експерт по Биг Бардър, но доколкото знам, Биг Брадър се е появил като копие на Сървайвър, изплагиатствали концепцията на Сървайвър (то и с Фермата е така и шведите си го признават, ама там пък е във Ферма) и са се съдили 2 години преди дадат лиценз на Биг Брадър и че всъщност, видиш ли не било баш същото (е, то е ясно, че ще се променят някои ключови правила за да не е мота-мот).
Та по един или друг начин, Сървайвър е повлиял най-много над този социален бум - реалити шоутата, които преобърнаха телевизията и начина по който са си я представяли хората преди десетилетия.

Не ми се искаше да оспамвам темата на Сървайвър, затова ще си пренеса мнението тук.
И аз не съм експерт по ББ, гледал съм целия първи, част от втория и целия трети сезон само.
Смятам, че след този прекрасен американски сезон на Сървайвър може би има някаква надежда и за един американски сезон на ББ в БГ ефира. Но трябва да е в ръцете на хора, нямащи нищо общо с историята на ББ в БГ - най-малкото като сценаристи и продуценти. Реално мисля, че нов сезон на ББ с американски правила може да убие ефира като рейтинг. Ясно ми е, че без простотия и простащина няма да се мине, но може да бъде канализирана достатъчно добре, за да не дразни толкова много.

# 721
  • Мнения: 10 266
Е тя простотията и простащината е повсеместна по бг предаванията защото е най-лесно достъпна, а за да се избегне си трябват доста талантливи хора, които явно си нямаме в БГ. Общо взето във всички предавания и реалитита гледаме "таланта" на продуцентите и капацитета им. Те са един вид огледален образ на техните възможности. Но малка държава сме. Няма от къде да дойдат по-свестни хора.

# 722
  • Мнения: 2 680
Big Brother е много хубав формат. Аз се запалих по първите сезони в Германия. Първият сезон в България беше направен почти съвсем по правилата, както и вторият, в много голяма степен. После нещата се търколиха по наклона по една или друга причина.
Не мисля, че имат много общо със Сървайвър, защото в Сървайвър (доколкото знам) битките, победите и физическата форма имат някакво значение, докато в Брадъра всичко е психика и харизма. Или поне при оригиналния замисъл на формата.
Вероятно не само в България Брадърът се е превърнал в панаир, но нашите хора със сигурност са счупили някой и друг рекорд по простотии за единица време.

# 723
  • Мнения: 9 700




Редакция


Катар 2022

Група А - 1. Катар, 2. Еквадор, 3. Сенегал 4. Нидерландия
Група B - 1. Англия, 2. Иран 3. САЩ, 4. Шотландия/Украйна
Група C - 1. Аржентина, 2. Саудитска Арабия 3. Мексико 4. Полша
Група D - 1. Франция, 2. Нова Зеландия/Коста Рика 3. Дания, 4. Тунис
Група Е - 1. Испания, 2. ОАЕ/Австралия - Перу 3. Германия, 4. Япония
Група F - 1. Белгия, 2. Канада 3. Мароко, 4. Хърватия
Група G - 1. Бразилия, 2. Сърбия, 3. Швейцария, 4. Камерун
Група H - 1. Португалия, 2. Гана, 3. Уругвай 4. Южна Корея

Няма група на смъртта за мен. Япония може да изненада Испания и Германия. Най-трудна ми се струва група G

Последна редакция: пт, 01 апр 2022, 20:27 от Bengun

# 724
  • София
  • Мнения: 27 283
Папи е навсякъде. Във Фермата, Максимал, а снощи го гледах и в Един за друг.

за световното, моето мнение:
https://bg-mam.ma/p/1364295/44551166

# 725
  • Мнения: 35 145
Оф, нова тв са супер оригинални. И те ще имат кулинарно шоу в събота в 18ч...

# 726
  • Мнения: 9 700

Изпреварващ Академията ход за мен лично.
Това означава, че повече няма да може да гласува за победител в отделните категории. Но запазва правото да бъде номиниран и към момента запазва Оскара.

Друг въпрос е, кой би поискал да работи с него. С тази репутация след шамара реално сам си сложи край на кариерата .

Последна редакция: сб, 02 апр 2022, 15:39 от Bengun

# 727
  • Мнения: 2 680
Демек, нищо не губи.
Парлама.
След година-две пак ще се върне да гласува.

# 728
  • София
  • Мнения: 27 283
Ако изобщо го приемат обратно...

# 729
  • Мнения: 9 700
Аз го написах.
За мен това е изпреварващ ход от него в опит да спаси част от репутацията си. Но според мен е чао от Холивуд. И не защото той го иска, а просто самата индустрия ще го отхвърли като прокажен.

Сега остава само въпроса с Оскара, преди 17 април няма да има новини в тази посока.

# 730
  • Мнения: 2 680
Различни времена, различни Оскари, различни вселени.

През 1973 г. Марлон Брандо отказва да приеме Оскара си като знак на протест срещу наична, по който Холувуд се отнася към местното население на САЩ. Вместо него се явява Сашийн Литълфедър от племето апачи.



Скрит текст:

# 731
  • София
  • Мнения: 27 283
Това е един от най-емблематичните моменти от историята.
Аз сега чакам да видя дали Шон Пен ще си претопи статуетките. 🙄

# 732
  • София
  • Мнения: 1 891
Оф, нова тв са супер оригинални. И те ще имат кулинарно шоу в събота в 18ч...
Така ли?Може ли повече инфо.

# 733
  • Мнения: 9 700
Инфлуенсърка 999 level


Вижте го, само няколко секунди са, но още се заливам от смях.

# 734
  • Мнения: 35 145
Оф, нова тв са супер оригинални. И те ще имат кулинарно шоу в събота в 18ч...
Така ли?Може ли повече инфо.
Само ме разбрах дали е само това предаване на Ничия земя или занапред ще е готварско предаване. От рекламата не разбрах , че е " Ничия земя" , а че си в ново предаване
https://nova.bg/news/view/2022/04/02/363585/%D0%BD%D0%B8%D1%87%D … 0%B5%D0%BD%D1%8E/

Общи условия

Активация на акаунт