Какъв твърд шампоан ползвате, правите ли си сами такъв?

  • 4 680
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • софия
  • Мнения: 1 245
Моля да споделите Вашия опит с такъв продукт, каква марка взимате, плюсове и минуси. Правите ли си сами твърд шампоан и какъв е резултата, също и рецептата. Благодаря Ви Simple Smile

# 1
  • Мнения: 197
От няколко месеца използвам твърд шампоан на LUSH. Това ми е първият твърд шампоан и нямам база за сравнение. Като плюсове мога да кажа, че ми се вижда много икономичен, прави страхотна пяна, мирише супер и е само от натурални продукти. Косата ми изглежда здрава след като се измия с него, премахна ми пърхота. Също така е без пластмасова опаковка, ръчно правен и не е тестван върху животни. 😉
Като минус само ще отбележа, че има някакви парченца естествени по него, а тези парчета ми задържат космите и се налага да го почиствам бая време 🤣

# 2
  • Мнения: 282
С капризен скалп съм. От 2-3 години ползвам почти изцяло розовия твърд шампоан на Морава (90% от измиванията).

Харесва ми, че:
+ става за ежедневна употреба;
+ не пресушава;
+ не ми дразни чувствителния скалп;
+ прави хубава пяна;
+ без сулфати
+ без пластмасова опаковка;

Не ми харесва, че:
- ми се топи бързо, определено не бива да се прибира мокър в кутийка;
- илиза скъпо;

Пробвала съм и:
 - зеления на Морава - също харесвам, понякога редувам с розовия, но за всекидневен ми идва леко пресушаващ;
 - New на Lush - също нелош, също леко пресушаващ, също скъп; не съм взимала повече;
 - Слънчев шампоан на Сапунена работилница - не можах да разбера изми ли ми косата или не, а и скалпът ми не го хареса; не съм взимала повече;
 - Nature box с бадемово масло на Schwarzkopf - същата работа като слънчевия шампоан; не съм взимала повече;

Това, че на мен някои не са ми понесли добре не значи нищо, на друг скалп може да са супер. Успех с намирането на подходящия.

# 3
  • Мнения: 5 174
Подариха ми наскоро, но още не съм тествала.
Имам два много тъпи въпроса - къде го прибирате след употреба? И като го намокрите директно с него ли си сапунисвате косата или си сапунисвате ръцете и с тях действате по косата? Blush

# 4
  • Мнения: 31 271
От много години ползвам твърди шампоани на Lush. Доволна съм, държа ги в кутията на марката за сапуни. Ползвам обаче и течни шампоани, редувам.

# 5
  • Мнения: 1 624
Ползвах преди време твърд шампоан на Lush с кокос. Страхотен беше. След това те пуснаха един в кутийки (не беше трърд нито течен) пак с кокос и страшно много ми хареса.
За съжаление го спряха от продажба и сега съм в търсене на нов. Цените обаче  в Lush доста се вдигнаха и се опитвам да намеря тяхна алтернатива.

# 6
  • Мнения: 1 099
Използвам зеления на Морава.
Страшно съм доволна- само с него ми изчезва пърхота и си мия косата много по-рядко.

# 7
  • софия
  • Мнения: 1 245
Ползвах преди време твърд шампоан на Lush с кокос. Страхотен беше. След това те пуснаха един в кутийки (не беше трърд нито течен) пак с кокос и страшно много ми хареса.
За съжаление го спряха от продажба и сега съм в търсене на нов. Цените обаче  в Lush доста се вдигнаха и се опитвам да намеря тяхна алтернатива.
За колко време ти стига един твърд шампоан, знам че е индивидуално, но ми е интересно. Колко е струвал преди такъв на Lush и сега?

# 8
  • Мнения: 8 915
Сега се загледах в твърдите шампоани на Lush - между 60 - 80 измивания ги дават. Принципно отминавам магазина им, че ми идва тежка миризмата, но май е крайно време да вляза. Много почнах да се дразня на пластмасовите опаковки и искам да пробвам сапун шампоан.

# 9
  • Мнения: 1 624
Твърдия шампоан го ползвах преди доста години - може би преди 5г.
Ако не се лъжа го режеха от калъп и го взимах да грамаж, но не помня подробности.
След него ползвах този - https://www.youtube.com/watch?v=2aOHs4LtDy8 , но както казах го спряха от производство. Доста дълго ми траеше една кутия. Мисля, че струваше около 26лв.
Сегашната алтернатива e ето този - https://lush.bg/%d0%9a%d0%be%d1%81%d0%b0/%d0%a8%d0%b0%d0%bc%d0%b … -Cake-Shampoo-Bar
Не съм го ползвала и не знам за колко измивания ще ми стигне, но ми се видя много скъп за толкова малко количество.

# 10
  • София
  • Мнения: 254
Не съм сигурна колко измивания ми изкарват блокчетата на Lush, но със сигурност са по-малко от 80, въпреки че правят много пяна и не би следвало да се ползва много на едно измиване (някой беше питал по-горе - аз си сапунисвам директно мократа коса с блокчето). Не излизат евтино определено. Иначе имат много видове за различен тип коса и трябва да се пробва. С някои ми се омазнява бързо косата, но от повечето съм много доволна. Косата изглежда много по-чиста и здрава и добре оформена. Имат и варианти за чуплива/къдрава коса - на дъщеря ми ѝ действат много добре.

Ползвала съм и на Сапунената работилница и също измиваше добре, може би е по-икономичен от на Lush, но вече е въпроос на проба и всеки да намери какво му пасва на косата и скалпа.

# 11
  • София
  • Мнения: 758
От няколко години ползвам на Живица. Също са скъпи, но съм много доволна и периодично си купувам. Ползвала съм този с амла, шоколад и билковия. И от трите съм доволна, но като че ли косата ми най - харесва този с шоколад.

https://rapuncel.bg/product/tvrd-shampoan-amla-i-nim-50-gr/

# 12
  • Мнения: 40
Използвала съм Nature Box, Ocean Passion на Shauma, розовия на Balea и Alverde на ДМ, от който съм най-доволна.
Пени се хубаво, не дразни скалпа и издържа доста време (в зависимост от честототата на миене на косата). Имат също и твърд лосион за тяло (кокос, мандарина и лимонова трева) и твърд душ гел. Цените им също са разумни.

# 13
  • Мнения: 289
С капризен скалп съм. От 2-3 години ползвам почти изцяло розовия твърд шампоан на Морава (90% от измиванията).

Харесва ми, че:
+ става за ежедневна употреба;
+ не пресушава;
+ не ми дразни чувствителния скалп;
+ прави хубава пяна;
+ без сулфати
+ без пластмасова опаковка;

Не ми харесва, че:
- ми се топи бързо, определено не бива да се прибира мокър в кутийка;
- илиза скъпо;

Пробвала съм и:
 - зеления на Морава - също харесвам, понякога редувам с розовия, но за всекидневен ми идва леко пресушаващ;
 - New на Lush - също нелош, също леко пресушаващ, също скъп; не съм взимала повече;
 - Слънчев шампоан на Сапунена работилница - не можах да разбера изми ли ми косата или не, а и скалпът ми не го хареса; не съм взимала повече;
 - Nature box с бадемово масло на Schwarzkopf - същата работа като слънчевия шампоан; не съм взимала повече;

Това, че на мен някои не са ми понесли добре не значи нищо, на друг скалп може да са супер. Успех с намирането на подходящия.
От твърдия шампоан на Сапунена работилница такъв пърхут ми излезе, че след третото измиване отиде в кофата.

# 14
  • Мнения: X
Син динозавър, на Balea и Alverde как е разресването след ползване?

# 15
  • Добрич
  • Мнения: 5 459
От две години и половина у дома ползваме само твърди шампоани (натурални). Пробвали сме различни видове на Живица, на TakeCareStudio, на NicoDay, на Meela Meelo. В момента сме с последната марка и ползваме с кокос и с репей.
Всиички сме с мазни коси и сме доволни. Детето мие неговата на 5 дни, а аз на 7, дълги са (моята е и боядисвана) и изглеждат много добре. Съпругът ми си мие косата всеки ден.
Директно върху косата натъркваме шампоана. Оставяме малко да постои и после изплакваме. Само веднъж, не се повтаря, за да не се пресуши скалпа/косата.
Съхранявам на полица в сапунерки с дупки, които не задържат влага, на място, където няма вода. При душа се внасят само при ползване.
Изредили сме доста видове от изброените марки, докато си улучим тези, които ни допадат и са подходящи за нас.


Маските им за коса също са чудесни. И те са скъпи, но са икономични и изкарват доста дълго време (зависи колко често се мие косата, на щерката свършва по-бързо).  На всяко измиване подсушавам косата, нанасям маската, изтърквам банята и отмивам маската.
Никога преди не съм си сапунисвала главата само веднъж.
От изброените марки,  на Живица правят най-малко пяна, но пак измиват добре. Мисля, че през годините изредихме всички техни видове и някои просто не са за нас. Подарих ги на близки, на които обаче паснаха. Трябва търпение, докато персонално  се улучи "най-добрият избор".

# 16
  • Мнения: 22 867
А за чувствителен (сърбящ) скалп и мека общо-взето, хвърчаща коса, по-скоро суха или поне по краищата, дали може нещо да се открие между тия сапуни? Четох, четох, засега ми е каша в главата. Някой нещо да препоръча, ако вече е нацелил? Simple Smile Аз пак ще проучвам, но утре най-вероятно. Никога не съм ползвала сух шампоан, заинтригува ме темата.

# 17
  • Мнения: 5 401
Преди няколко дена си взех на Garnier за мазна коса. Досега съм го използвала веднъж и не мога да дам обективна оценка.
На пръв поглед ми хареса, защото не пресуши излишно. Не знам как ще е при по-дълга употреба.
На мен ми трябва нещо за ежедневна употреба, защото косата ми просто има нужда от често миене. По-горе видях коментар, че розовият на Морава е добър избор. Някой друг може ли да сподели, дали е намерил твърд шампоан подходящ за всеки ден?

# 18
  • Мнения: 1 624
Един път си бях забравила шампоана, когато отивахме на море и си купих този сапун
https://www.refan.bg/catalog/product/sveshenoto-ezero.811
Бях доста приятно изненадана от него.

# 19
  • Мнения: 8 915
Вчера си купих и пробвах Faith in Nature лавандула и здравец Косата ми е с дължина над раменете, т.е. къса и нанасяне на сапуна е лесно. Косата ми стана скърцаща и определено искаше балсам. Това е. Нито съм впечатлена, нито разочарована. След повече измивания ще имам повече наблюдения. Същият бранд предлагат и няколко вида балсам на блокче, при следващото ходене до центъра ще си купя и от него.

# 20
  • Мнения: 212
Balea Lovely Rose - доволна съм.

# 21
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 347
Заради темата и аз реших да опитам твърд шампоан. Vanila Sky от ДМ намерих най-лесно и вече 2 седмици си мия косата с него. Много съм доволна, а косата ми е доста капризна. Започвам да експериментирам и с други подобни.

# 22
  • Мнения: 134
Здравейте! В момента ползвам няколко шампоана, които редувам, но никак не действат добре на косата ми. След измиване с тях, косата ми става утежнена и някак си мазна, все едно не съм я измила Disappointed . Шампоаните, които редувам са:
1.  https://moiatakozmetika.com/product/tayni-ot-iztoka-vitalizirash … mpoan-doori-daeng
2. http://zakosata.com/alfaparf-semidilino-diamond

Моля за Вашите мнения какъв шампоан да си закупя, за да спре този проблем.. Насочила съм се и към твърд шампоан, но ако имат предложения и за течен също ще са от полза. Благодаря Ви!

# 23
  • София
  • Мнения: 464
Моля за Вашите мнения какъв шампоан да си закупя, за да спре този проблем.. Насочила съм се и към твърд шампоан, но ако имат предложения и за течен също ще са от полза. Благодаря Ви!
Не разбрах точно какъв ти е проблема, от шампона ли се получава омазняване или имаш проблеми с омазмявамте  по принцип...аз мога да ти препоръчам шампоан за мазна коса (течен) на българката фирма Зеда.
https://zedacosmetics.com/produkt/%d1%88%d0%b0%d0%bc%d0%bf%d0%be … 0%b7%d0%bd%d0%b0/
Майка ми го ползва и е супер доволна. Аз нямам проблем с омазняването й ползвам пак на същата фирма безсулфатен шампоан, за мен е уникален, измива супер добре, не живея в България, за това правя разни врътки да ми го праща майка ми. До колкото четох някъде скоро ще имат и твърд шампоан.
А аз лично се интересувам как да си направя сама твърд шампоан, ако някой има опит, моля да сподели.

# 24
  • Мнения: 4
От две години и половина у дома ползваме само твърди шампоани (натурални). Пробвали сме различни видове на Живица, на TakeCareStudio, на NicoDay, на Meela Meelo. В момента сме с последната марка и ползваме с кокос и с репей.
Всиички сме с мазни коси и сме доволни. Детето мие неговата на 5 дни, а аз на 7, дълги са (моята е и боядисвана) и изглеждат много добре. Съпругът ми си мие косата всеки ден.
Директно върху косата натъркваме шампоана. Оставяме малко да постои и после изплакваме. Само веднъж, не се повтаря, за да не се пресуши скалпа/косата.
Съхранявам на полица в сапунерки с дупки, които не задържат влага, на място, където няма вода. При душа се внасят само при ползване.
Изредили сме доста видове от изброените марки, докато си улучим тези, които ни допадат и са подходящи за нас.


Маските им за коса също са чудесни. И те са скъпи, но са икономични и изкарват доста дълго време (зависи колко често се мие косата, на щерката свършва по-бързо).  На всяко измиване подсушавам косата, нанасям маската, изтърквам банята и отмивам маската.
Никога преди не съм си сапунисвала главата само веднъж.
От изброените марки,  на Живица правят най-малко пяна, но пак измиват добре. Мисля, че през годините изредихме всички техни видове и някои просто не са за нас. Подарих ги на близки, на които обаче паснаха. Трябва търпение, докато персонално  се улучи "най-добрият избор".

Да, и ние сме им клиенти от над 3 г на магазин Живица. /ориентирах се по изброените марки/ Simple Smile)
Да,  имат много-много добри твърди шампоани при тях. 
Най-съм впечатлена от твърдия шампоан на “Триум на красотата” против косопад, и “билковия на Живица” е добър. До колко знам в магазина им имат най-голям избор на твърди шампоани за Бг, май са над 40 вида, а и екипа е готин и съдействат при консултации.

Последна редакция: пн, 13 дек 2021, 21:44 от Жижи Бг

# 25
  • Мнения: 4
А за чувствителен (сърбящ) скалп и мека общо-взето, хвърчаща коса, по-скоро суха или поне по краищата, дали може нещо да се открие между тия сапуни? Четох, четох, засега ми е каша в главата. Някой нещо да препоръча, ако вече е нацелил? Simple Smile Аз пак ще проучвам, но утре най-вероятно. Никога не съм ползвала сух шампоан, заинтригува ме темата.

Причините за сърбящия скалп вероятно ще са много натрупани през годините, но за шампоана мога да препоръчам “твърд шампоан Дъвка на Живица”. Доста добре се отрази на суха коса, и е доста икономичен Simple Smile
Линк https://rapuncel.bg/product/tvrd-shampoan-zhivichnyy-50-gr/
. Успех Simple Smile

# 26
  • Варна
  • Мнения: 39
Здравейте!

От скоро на пазара се появи твърд шампоан на NUXE Reve De Miel.
https://sopharmacy.bg/bg/product/000000000030018263

Смело мога да твърдя, че това е най-хубавия шампоан, който някога съм ползвала.
Съдържа мед от лавандула, масло от ленено семе, с твърда почистваща база без сулфати
и невероятен аромат на мед.

Прави косата ми изключително мека, лесна за разресване и с невероятен блясък.
Използвам го втори месец и според мен ще стигне за още 1 месец, прави страхотна пухкава пяна,
която се отмива с лекота и косата "скърца" от чистота, без да изсушава или да омазнява скалпа.
Препоръчвам с 2 ръце! Simple Smile

# 27
  • Мнения: 3 736
    [/listЗдравейте! Оглеждам се и аз за хубави шампоани за накъсана  коса .Попаднах на тази тема и мисля да пробвам и твърд шампоан.Лесно ли се отливат твърдите шампоани? И като се нанасят директно върху косата    Тя не се ли заплита, докато се натърква?

# 28
  • Мнения: 4
    [/listЗдравейте! Оглеждам се и аз за хубави шампоани за накъсана  коса .Попаднах на тази тема и мисля да пробвам и твърд шампоан.Лесно ли се отливат твърдите шампоани? И като се нанасят директно върху косата    Тя не се ли заплита, докато се натърква?

Твърдите шампоани се разпенват много лесно и правят хубава пяна. Трябва се положи доста “усилия”, за да си заплетете косата Simple Smile , натърква се леко и пяната се разнася по цялата държина на косата. Удобни са за употреба. Само трябва да си харесате подходящ за вас.
 Но има различни марки на пазара, и не всички се пенят добре, т.е. Проблема е че има много “сапуни са коса” които ни се предлагат  като “твърди шампоани за коса”. Хубаво е да се запознаете с разликите. 
 Успех Simple Smile.

# 29
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Пробвали сме различни видове на Живица, на TakeCareStudio, на NicoDay, на Meela Meelo. В момента сме с последната марка и ползваме с кокос и с репей.
Всиички сме с мазни коси и сме доволни. Детето мие неговата на 5 дни, а аз на 7, дълги са (моята е и боядисвана) и изглеждат много добре
С мазна косата сте и я миете веднъж седмично?
Или с  шампоана с кокос и репей успявате да я миете толкова рядко?

# 30
  • Добрич
  • Мнения: 5 459
Скрит текст:
Пробвали сме различни видове на Живица, на TakeCareStudio, на NicoDay, на Meela Meelo. В момента сме с последната марка и ползваме с кокос и с репей.
Всиички сме с мазни коси и сме доволни. Детето мие неговата на 5 дни, а аз на 7, дълги са (моята е и боядисвана) и изглеждат много добре
С мазна косата сте и я миете веднъж седмично?
Или с  шампоана с кокос и репей успявате да я миете толкова рядко?
Колкото по-често се мие една коса, толкова по-често се омазнява,  затова много отдавна се старая да я мия веднъж седмично (за всекидневния душ я вдигам нагоре). Сега обаче и след 5-6, даже 7 ден все още изглежда добре.

Последна редакция: вт, 04 яну 2022, 17:07 от Вела

# 31
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Не искам да споря,но вие нямате мазна коса щом я миете веднъж седмично.За мен това си е абсолютно нормална коса,за която ви завиждам благородно.
Аз имам мазна коса и я мия всяка сутрин. Опитвала съм да намаля честотата на измиване,но единственото което постигнах е да ходя с мръсна коса.

Последна редакция: вт, 04 яну 2022, 18:43 от *Л-и-я*

# 32
  • Мнения: 31 271
Абсурд е да си мия косата и най- сухата да е един път седмично. Тя мирише ужасно от мърсотията навън.

# 33
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 347
Въпросът е защо е това рядко миене. Ако няма здравословен проблем със скалпа или косъма ми се струва излишна мъка. Аз също харесвам косата ми да ухае на хубаво, без да прекалявам с продуктите и съм се спряла на миене през ден. Ако косата ми стане по-здрава от по-рядкото миене, но същевременно мирише кофти и я чувствам смачкана на главата си, ползата няма да е голяма.

Тази есен косата ми окапа драстично и понеже ползвах изцяло твърди шампоани ги спрях, за всеки случай. Тя пък спря да капе и сега ме е страх да почна пак да ги използвам, въпреки че може просто да ѝ е било време за подмяна. Някой с подобни наблюдения и проблеми?

# 34
  • Мнения: 197
Моята коса е адски суха и я мия веднъж седмично. Сега през бременността ми се налага на около 5дни, явно от хормоните. И се моля да си остане така. Ама иначе колкото повече я мия тя толкова повече заприличва на метла. Нямам абсолютно никакво омазняване на скалпа. Когато е мазна косата попива повече миризми и мръсотия. Не съм забелязала да мириша ужасно иначе 🤔

# 35
  • Мнения: 872
Представете си един шкаф (в София не ми се мисли) какво става с него, когато не се забърсва седмица. А този шкаф дори не излиза навън. Как ли би изглеждал този шкаф след седмица готвене, я го навалял някой дъжд, в градския транспорт. Според “учените” здравословно е миенето на всеки 24-48 часа с подходящата за кожата козметика. Не се заяждам. Просто наистина много съм се интересувала дали моето ежедневно миене е “нормално”.

# 36
  • Мнения: 5 401
Marylin, може и да си казала, но каква козметика използваш за ежедневното миене?
Аз съм с мазен скалп и тънка коса и по естетични и хигиенични причини мия през ден. Иска ми се да е всеки ден, защото се чувствам по-добре с чиста коса, а не с мазна вързана на опашка, но ми е трудно да намеря хубава козметика Simple Smile

# 37
  • Добрич
  • Мнения: 5 459
Не искам да споря,но вие нямате мазна коса щом я миете веднъж седмично.За мен това си е абсолютно нормална коса,за която ви завиждам благородно.
Аз имам мазна коса и я мия всяка сутрин. Опитвала съм да намаля честотата на измиване,но единственото което постигнах е да ходя с мръсна коса.


Косата ми е била винаги мазна.
Миех я два пъти седмично, после през ден, след това трябваше всеки ден, защото на втория вече беше омазнена. Това в никакъв случай не е нормално.
Започнах постепенно да разреждам миенето, докато стигнах до веднъж седмично.

Абсурд е да си мия косата и най- сухата да е един път седмично. Тя мирише ужасно от мърсотията навън.

 Няма никакъв мирис. Не пуша, съпругът ми не пуши, у дома и в колите ни не се пуши, не посещавам места, където се пуши. Косата ми няма на какво да мирише.  Не ползвам градски транспорт (от коментарите разбирам, че има значение).

Представете си един шкаф (в София не ми се мисли) какво става с него, когато не се забърсва седмица. А този шкаф дори не излиза навън. Как ли би изглеждал този шкаф след седмица готвене, я го навалял някой дъжд, в градския транспорт. Според “учените” здравословно е миенето на всеки 24-48 часа с подходящата за кожата козметика. Не се заяждам. Просто наистина много съм се интересувала дали моето ежедневно миене е “нормално”.
Сравнението с шкаф незабърсан цяла седмица е неуместно, защото шкафът е в покой,  косата се сресва, а и човек непрекъснато се движи.

На снимката не е мита от 6 дни и не е сресвана  от часове. За този период изглежда много добре според мен за мазна коса (не е трептяща от чистота, но когато я миех през ден, на втория ден беше много по-мазна от сега на 6-7 ден). С упорство и търпение успях да стигна до сегашното състояние и през ум не ми минава да учестя миенето ( само при спешен случай), защото съм патила.
Не я пипам, не я парфюмирам, не ползвам лак и гел за коса, нито преса. Старая се максимално да огранича замърсяването. Само маска след всяко миене, която се отмива.

Това състояние на 6-7 ден никога не съм го постигала с течен шампоан.

Никой не е длъжен да споделя мнението ми, важното е, че съм намерила вариант, който ме удовлетворява и се чувствам добре.
Може  опитът ми да е полезен за някого...

Скрит текст:

Последна редакция: чт, 06 яну 2022, 00:02 от Вела

# 38
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 347
Косата се изсушава и от третирането с химия, виждам, че твоята е изсветлена. Важното е че се чувстваш добре, аз ако си я мия 1 път седмично, ще се чувствам ужасно. За мен и всекидневното миене не е опция, защото ми се струва агресивно, въпреки щадящите шампоани.

# 39
  • Мнения: 31 271
Косата се цапа и мирише от въздуха, който често е един от най- замърсените в света. Също така от пипане, парфюми и триене в дрехи.
Косата на снимката за мен не е чиста и щом ви харесва си ходете така. Аз не бих.

# 40
  • Мнения: 5 401
Проблемът на мазните коси е в корените.
Аз самата съм пробвала какво ли не - от NoPoo метода, миене веднъж на седмица, до пиене на хапчета  и наистина по дължината си косата започва да изглежда по-добре. Корените обаче си остават мазни.
На показаната снимка пак ми изглежда, че е така - чиста по дължината и мазна в корените.

# 41
  • Мнения: 872
Вела, за мен косата Ви изглежда мазна.

Рокет, за мен ключът е в редуването на повече шампоани, не толкова балсами/маски.
Любим шампоан в момента ми е bumble and bumble thickening, редувам със Специфик противокосопаден на Керастаз, Цикаекстрийм кремообразния на Керастаз и Джойко ДПШ. Като кондиционери ползвам Алтерна балсам с бамбук за обем, Маска за скалп на Меди, Терапевтичен балсам на Меди, маска Цикаекстрийм.
Нямам проблеми със скалпа от тях. Косата ми се чувства и изглежда по-добре от всякога.

# 42
  • Мнения: 4
Не искам да споря,но вие нямате мазна коса щом я миете веднъж седмично.За мен това си е абсолютно нормална коса,за която ви завиждам благородно.
Аз имам мазна коса и я мия всяка сутрин. Опитвала съм да намаля честотата на измиване,но единственото което постигнах е да ходя с мръсна коса.


Косата ми е била винаги мазна.
Миех я два пъти седмично, после през ден, след това трябваше всеки ден, защото на втория вече беше омазнена. Това в никакъв случай не е нормално.
Започнах постепенно да разреждам миенето, докато стигнах до веднъж седмично.

Абсурд е да си мия косата и най- сухата да е един път седмично. Тя мирише ужасно от мърсотията навън.

 Няма никакъв мирис. Не пуша, съпругът ми не пуши, у дома и в колите ни не се пуши, не посещавам места, където се пуши. Косата ми няма на какво да мирише.  Не ползвам градски транспорт (от коментарите разбирам, че има значение).

Представете си един шкаф (в София не ми се мисли) какво става с него, когато не се забърсва седмица. А този шкаф дори не излиза навън. Как ли би изглеждал този шкаф след седмица готвене, я го навалял някой дъжд, в градския транспорт. Според “учените” здравословно е миенето на всеки 24-48 часа с подходящата за кожата козметика. Не се заяждам. Просто наистина много съм се интересувала дали моето ежедневно миене е “нормално”.
Сравнението с шкаф незабърсан цяла седмица е неуместно, защото шкафът е в покой,  косата се сресва, а и човек непрекъснато се движи.

На снимката не е мита от 6 дни и не е сресвана  от часове. За този период изглежда много добре според мен за мазна коса (не е трептяща от чистота, но когато я миех през ден, на втория ден беше много по-мазна от сега на 6-7 ден). С упорство и търпение успях да стигна до сегашното състояние и през ум не ми минава да учестя миенето ( само при спешен случай), защото съм патила.
Не я пипам, не я парфюмирам, не ползвам лак и гел за коса, нито преса. Старая се максимално да огранича замърсяването. Само маска след всяко миене, която се отмива.

Това състояние на 6-7 ден никога не съм го постигала с течен шампоан.

Никой не е длъжен да споделя мнението ми, важното е, че съм намерила вариант, който ме удовлетворява и се чувствам добре.
Може  опитът ми да е полезен за някого...

Скрит текст:



Здравейте, определено вашата коса ВЕЧЕ не е мазна,  ще предположа - че вероятно е била преди време в следствие на продукти които сте използвала, НО след като скалпа се изчисти от химията и натрупванията във времето, косата си възвръща нормални тип, и е нормално от миене през ден да сте разредили миенето на косата до веднъж на 6-7- дни, просто когато не я утежняване със силикони и т.н. коса няма причина да продължава да е омазнява бързо.
След като сте намерили подходящите твърди шампоани - продължавайте, все пак е важно вие да се харесвате, а и познавате косата си най-добре.
С най-добри пожелания Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт