Диета на Пиер Дюкан - рецепти

  • 907 144
  • 1 237
  •   1
Отговори
# 1 230
  • Мнения: 62
Здравейте. Ето я и моята рецепта:

За 2-3 порции:
2-3 охладени пил.бутчета
1 глава стар лук
1 домат
1 стрък зелен (пресен) чесън
малко подправка Пикантина, чер.пипер, кимион
доматен сок (домашен, шише)

Начин на приготвяне:
1 вариант:
Слагаме тефлонов тиган (или съд с незалепващо покритие) на огъня и добавяме нарязаните зеленчуци. Захлюпваме ги с капак, докато се задушат. Махаме кожата на бутчетата и обезкостяваме. Месото нарязваме на малки кубчета. Овкусяваме го (може и с мнооого малко соев сос) и прибавяме към зеленчуците. Изливаме половината доматен сок и захлюпваме половината съд с капак. По преценка разбъркваме с дървена лъжица. Като поизври една част от соса, добавяме останалата част от доматения сок. Според вкуса, готвим до готовост.

2 вариант:
Технологията е почти същата, с изключението, че първо може месото на кубчета да си запечен на тигана. След като е готово да го извадим и отделно да си направим соса със зеленчуците, които накрая да добавим към месото. Отново въпрос на вкус.

# 1 231
  • Мнения: 773
СОЧНИ БЪРГЕРИ СЪС ЗЕЛЕ

1кг телешка кайма
1чч настъргано на ситно зеле
2 яйца
подправка за месо
черен пипер
сол

Каймата се омесва добре, оформят се големи бъргери и се изпичат на грил или грил-тиган.
Стават много сочни. Зелето не се чувства.

# 1 232
  • Мнения: 45
Здравейте,следя темата с интерес,от няколко дни съм на диетата или по скоро от точно 7 дни.Много съм доволна на ден свалям по 1кг.,но в момента съм в МЦ и задържам.Искам да попитам изварата която консумирам е на местна фирма "Дестан" не знам едва ли я има на всякъде дали е приложима към ударния режим съдържание на 100гр. е мазнини 11гр.,въглехидрати 1,5гр от които захари 1,5гр,белтъци 9гр.сол 1,2гр.Мазнините превъзхождат белтъците искам съвет от по-компетентни да я заменя ли с друга и каква?

# 1 233
  • Пловдив
  • Мнения: 14 036
Тази тема е за рецепти, има такава за обсъждане на режима:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=908479;topicrefid=19

# 1 234
  • Мнения: 425
"Мусака" от тиквички
Продукти:
4-5 средно големи тиквички
2 с.л. кисело мляко 0,1%
2 с.л. обезмаслена извара
копър, сол и пипер на вкус
за заливката:
2 яйца
100 мл прясно мляко 0,1%
1 с.л. пшенични трици

Тиквичките се нарязват на кубчета и се объркват с киселото мляко, изварата и подправките. Слагат се в тавичка и се запичат на 180-200 градуса докато омекнат. Яйцата, млякото и триците се разбиват с вилица и се заливат вече запечените тиквички. Пече се още 10-15 мин.
Гарнирайте с лъжица-две кисело мляко.
[/b]

# 1 235
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Не знам дали все още има хора, които се вълнуват от темата, които спазват режима и се нуждаят от нови рецепти. Аз започнах пак. Не знам дали ще успея, но след раждането на дъщеря ми теглото ми е  Cry Темата обаче е за рецепти. Направих току що една считам много лесна и успешна
Дюканска майонеза /майонезен сос/
2 рохки яйца /варени 5 мин. след завиране на водата/
2 препълнени супени лъжици извара
1 к.л. сол
1 ч.л. лимонов сок
1 ч.л. горчица
Пасира се със пасатора и готово.

Дано успея пак да сваля килца и на другите, които спазват режима успех.

# 1 236
  • Мнения: 45
Имам въпрос може ли в ударния период сърца и воденички с лук,чушка и морков като зеленчуците няма да ги консумирам,а просто да си пуснат аромата?  newsm78

# 1 237
  • Мнения: 5 128
Тази тема е за рецепти.
За въпроси - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=944337

Общи условия

Активация на акаунт