Майски рожби 2019г. - Тема 5

  • 3 095
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 495
Добре дошли!

# 1
  • Мнения: 529
Да се запиша и аз ☺ Благодаря за новата тема 😘

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 196
Благодаря за темата … тия дни ще започвам и аз да мъча гърнето вече. Малкия приказва свободно и си казва кога му се ака/пишка, но никак не иска да седи на гърне. Ще пробвам да го мотивирам с бебето Joy … слагам нея и разчитам на вечното му желание да прави това, което и бебето Stuck Out Tongue Winking Eye

# 3
  • Мнения: 5 563
Записвам се и аз! Утре ни е кръщенето, ще кача снимки! 💓

# 4
  • София
  • Мнения: 4 011
Мерси за темата.
Чакам да се затопли малко и махам памперса и аз.

# 5
  • Мнения: 2 495
Добре се получи при нас. Миналата седмица кашляше и седяхме вкъщи от сряда нататък, баща му седя сега понеделник и вторник. Като се видях в малко време без ясла, престанах да слагам памперс. Има досега три пропуска като не стига навреме, но си казва и го броя за успешен период. В яслата също е без. Така или иначе няма да го върна повече. Нощният го слагам, но той седи сух. Снощи ме извика преди да заспи, за да пишка, предната вечер ме събуди в 2:00, изпика се като пич и заспа пак. Ще поизчакам малко да се стабилизира този мерак и ще разкарам и нощния.
Доста е разбран синковецът, говори си за всичко и не ми дава отпор по никакви въпроси. Направо чудно дете. Такива и 10 мога да изгледам, но сигурно следващото ще ми промени възгледите, като дойде този момент, дай Боже.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Здравейте и от мен и благодаря за новата темичка 🤗.
Относно памперса иназ ще се опитвам да го махам сега. Моята госпожица сине научена на гърне, и с това нямам проблем, нотнвсе още не си казва всеки път сама когато и пиша. Аз обаче съм в една чуденка. Ако сега махна памперса и есента започне ясла, там ще и слагат ли пак памперс 🤔. Колегите с по големи деца ми казват, че няма смисъл сега да го махам, защото като започне ясла, там на всички им слагали пак че било по лесно 🤷. Това така ли е наистина?

# 7
  • София
  • Мнения: 4 011
Здравейте и от мен и благодаря за новата темичка 🤗.
Относно памперса иназ ще се опитвам да го махам сега. Моята госпожица сине научена на гърне, и с това нямам проблем, нотнвсе още не си казва всеки път сама когато и пиша. Аз обаче съм в една чуденка. Ако сега махна памперса и есента започне ясла, там ще и слагат ли пак памперс 🤔. Колегите с по големи деца ми казват, че няма смисъл сега да го махам, защото като започне ясла, там на всички им слагали пак че било по лесно 🤷. Това така ли е наистина?
Може да зависи от яслата. Баткото ми беше без памперс когато тръгна и си казваше. Не са му слагали, единствено го оставяха сам да пишка и съответно се намокряше, но това беше само първите няколко дни. Винаги го преобуваха де, никога не е стоял мокър.

# 8
  • Мнения: 2 495
В нашата ясла, хем са първа група още децата, има 3 или 4 без памперс, по думите на сестрите. Причислили и нашият към тях от сряда като го заведох без памперс. Вече от там нататък само се надявам наистина да ги оставят така и да ги слагат често на гърне, а не като си тръгна да ръгнат един памперс и да сложат гащите следобед. Хем искам да се доверя, хем не мога на 100%, все си имам едно наум. И детето го питам, ама веднъж ми казва, че са слагали, после, че не са... И на него не мога съвсем да разчитам за достоверна информация.
Мисля, че ако махнете успешно пелената, на родителската среща поставете въпроса, едва ли ще е единственото дете. Ще настоявате любезно и дори да искат, няма да оставяте памперси. След първите две-три седмици, докато се поуспокоят децата, вече няма да има проблем.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 011
Въпроса е детето да е научено да си казва, а не да трябва да го дебнат,защото никой няма да се занимава.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Благодаря за отговорите Simple Smile. Все пак ще се опитам до септември да го махна и да започне да си казва, пък да видим какво ще стане Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 856
И в нашата ясла не слагат памперс на научено дете. Каката ходеше без само за следобедния сън ме караха да нося по 1. Явно не им се рискуваше.
Някой беше питал дали да ги моли за слагане на гърне. Няма нужда , в яслата ги слагат под час. В нашата специално даже ни докладват ако в този ден не е акал.
При нас също не връщат и бибите. Моя приятелка се оплака, че там научили детето й на биба. Явно си е различно

# 12
  • Варна
  • Мнения: 706
Здравейте,
Моите палавници от утре мислят да ги оставят за цял ден на яслата. Да видим какво ще стане, че засега са били само до обяд. А вече стана месец от тръгването им Sad И отново започва моята чуденка за гърнетата и какво да правя.  Аз им казвам на яслата да ги слагат на гърне, те се правят, че не ме чуват. Чудя се дали да не ги задържа някой друг ден вкъщи, да махам направо памперсите и да търча след тях с гърнето. Много ми е трудно Sad

# 13
  • Мнения: 2 495
Малките и вкъщи не са го махнали, така ли? Ако е, мисля, че първо трябва да изчакате адаптацията да премине, да се установят на яслата, пък после да се маха памперс. Хем ще са по-спокойни, хем ще са имали време да се огледат и видят останалите без пелени, хем сестрите ще са ги поопознали и свикнали с тях и ще ви съдействат. Моят съвет е да поизчакате малко. Пък после, дано не боледуват често разбира се, но на някое оставане вкъщи ще я свършите тая работа без драми.

# 14
  • Мнения: 255
Здравейте мамиии ! Аз да ви попитам на вас дали ви се е случвало малкия ходи на ясла първите седмици ака след като е заспал събужда се в 2 и ми казват наакан е , кога си свършва работата незнам .. и после естествено не заспива , беше се разболял вкъщи си ходи или сутрин или на обяд след като се наобядва сега пак тръгна и пак всеки ден се събужда в 2 наакан само 1 час спи и всеки ден е крив... само наобяд му слагат памперса иначе е без... незнам вече кога ще го промени това ама в чудо се виждам ..

# 15
  • Мнения: 2 495
Вкъщи ли закусва? Може би трябва да промените часа на прием и вида на храните, за да се измести и изхождането...

# 16
  • Мнения: 255
Вкъщи ли закусва? Може би трябва да промените часа на прием и вида на храните, за да се измести и изхождането...
Там като отиде си закусва , ами незнам как да ги променям освен вечер по рано да вечеря ..

# 17
  • Мнения: 2 495
Или пък да вечеря нещо по-течно, с фибри, с мазнини... Нещо, което да го накара да ака сутринта като стане. Нямам идея дали може да се прецизира, но на първо време само това ми хрумва. Или пък да кажеш в яслата да го слагат на гърне преди лягане задължително, ако е нужно и малко повече да постои.

# 18
  • Мнения: 255
ами аз си му правя супи , по течни давам вечер , мисля да ги карам малко по късно да го слагат да спи ли незнам , за да могат по късно да го сложат на гърне .

# 19
  • Мнения: 2 836
Момичета, препоръчайте ми книга за възпитание, развитие на децата (че във фаза бебешки пубертет е моята госпожица)

# 20
  • Мнения: 5 563
Идвам и аз да се похваля с нещо... моя Пламен ще става батко през Март месец.. 💓

# 21
  • Мнения: 2 495
Дано е пример за подражание, а вие имате здрави нерви ❤️

# 22
  • Мнения: 2 836
Момичета, как са вашите дечица?
Има ли някакъв вирус само с Темп?
Моята девойка днес втори ден вдига 38,5 - педиатърката смао каза давай нурофен панадол 😔

# 23
  • Мнения: 2 495
Миналото лято по това време детето изкара розеола. Целогодишно си вирее, та има вероятност да е това. "Тридневна" треска я водят, при него беше 5. Постоянна температура, която пада временно и не изцяло след Нурофен и Панадол. Тях ги редувах през 4 часа. Давах и Биозин, и Дефенфил. Накрая избива обрив, който индикира край на всичко. Като цяло обаче доста събаря този вирус и възстановяването за организма е бавно. Отложихме тогава ваксината за морбили да е поне месец след боледуването.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 1 196
Има има, малката ми го кара. 4 дена с 38,5 и сополи. Днес вече няма температура и сопола намаля. Педиатърката каза, че с много въображение може да се приеме, че и гърлото е зачервено, но не е за антибиотик и така.

# 25
  • Мнения: 2 836
Благодаря, момичета
Авирон давахте ли?
Как се справяте с темп освен с лекарствата? Аз само леко хладна хавлийка слагам на тялото, докато подейства нурофена

# 26
  • Мнения: 2 495
Не си спомням дали давах Авирон тогава... Бяхме на почивка и ходихме в Бургас да пуснем кръвни изследвания. CRP не беше завишено и показателите сочеха за вирусна инфекция, затова и не изписаха антибиотик. Това беше на 4-тия или 5-тия ден. С неговите си педиатри поддържах връзка по телефона и всички ми казаха "ще избие обрив, което ще значи, че е минало". Ако е това, де, но доста деца го изкараха после покрай нас и като чуя за продължителна температура без други симптоми, това се сещам винаги.
Намокрени ръце под мишничките, на сгъвките на колената, по главата... Пет дни бяхме и като залепени - голи и двамата, уж да регулирам малко и аз с телесна температура, а и той не се отделяше.
Ако е това, към края сте.

# 27
  • Мнения: 560
Преди 2 седмици някъде изкара някакъв вирус с много висока температура и нищо друго. Давах Биозин, Нурофен и 1 път се наложи Диалгин, защото вдигна 39.8 и направо се побърках. 3 дни температура, след което изби обрив по корема, гърба и слабините. И аз четох за розеолата...

# 28
  • София
  • Мнения: 4 011
Моите и двамата миналата сряда едновременно вдигнаха 38.5, така два дни. После тръгнаха едни хууубави течни сополи. След това една прекрасна кашлица. Водих ги два пъти да ги чуят. Все чисти дробове. Наблегнах на хремата, днес вече са по-добре. На ръба бяхме на антибиотик, но доктора каза да не го взимам, че няма нужда за сега. За капак, малкия се продриска. И след като ми писна, от три дни вече ходят на плаж и даже си мисля, че им влияе добре. Авирон започнах веднага, още вечерта с температурата, дадох и на мъжа ми, че го чакаше командировка и да не лепне нещо. Уви, за мен тоя Авирон е като 60 лева (за теимата) в кофата. Повече няма да купувам такова нещо, до сега ниииииикога ефект не съм видяла. Мъжа ми в момента е с възпалено гърло покрай децата,а аз, дето нищо не пих, съм си здрава.
Успех на всички. За седмица 200 лева за боклуци...просто ми иде да се гръмна.
В интерес на инстината една приятелка от две години вече лекува себе си и детето с етерични масла. Още не мога да се настроя на тази вълна, но определено и вярвам, защото я познавам добре и от близо. Малко по малко започвам да ги вкарвам в употреба и аз. Честно казано, макар дасамного скъпи(неините специално) пак ще ми излезне по-евтино от 15 вида капки за нос, сиропи за кашлица и незнам си какво още.

# 29
  • Мнения: 2 836
Аз Авирон и не успях да дам, казва - гадно и не пие
Днес е трети ден с темп 38, 5....
Вашите педиатри дадоха ли направление за кръв урина, изследваха ли ги?
Нашата само вика - то ще мине сега за 3 дни 🙄

# 30
  • Мнения: 529
Преди две седмици и двамата бяха с вирус. Висока температура,запушен нос и кашлица. Антибиотик не са вземали. Само Нурофен ,капки за нос и сироп за кашлица. 14 дена продължи кашлицата 🤦♀ Температурата беше 3 дена ,но на моменти доста висока.

# 31
  • Мнения: 2 495
Абе, това лято не трябваше ли да е по-добре в боледуванията?! Че то зимата бяха по-малко! За юли от 4 седмици беше на ясла 2 дни. Правихме снимка даже, защото освен дежурните сополи и кашлица, имаше и температура. После с баща си вкъщи две седмици той да работи от нас, една седмица на почивка. Ходи миналата и сега в понеделник пак беше разсополивен. Вчера тъкмо се надявах, че ще се закрепи и изкара сопол до шията и започна да кашля. Взех го с мен до работа и после се прибрахме, сега пак у нас тази седмица и пак въртележки за мен и баща му да огреем навсякъде. Уикендите доработваме и нищо не остава за почивка. Аман вече от тия вируси!!!

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 1 196
Явно и нашето е било розеола ... в деня в който цял ден не е вдигала температура изби обрив по целия торс. Петна няма само по главата, крачета и ръчички. Много странно, че баткото не се зарази. Той такова нещо не е карал до сега.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 706
Здрвейте, моите близначенца карат някакъв вирус, но нямат температура,  а само хрема и кашлица. Давам черен бъз, авирон и вит.С, наблягам на плодове и зеленчуци,  те и без друго хич не им се хапва от жегата. Интересното е , че уж им беше минало и след пауза от 4 дни пак почна сопола 🤧 Мен ме спасява НазоПюр, много съм доволна.
Хубаво лято на всички Simple Smile

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Здравейте и от нас. Ние също бяхме на морето и там малката се разболя. Същата работа като при всички - температура  38,5-39 и бистри сополи хвърчат навсякъде. Водих я естествено на преглед казаха ми летния вирус, всипко го карат. Давах Нурофен и Панадол, но сваляше само за няколко часа и после пак наново. Така 4 дни, сопола обаче си остана и до днес. Много по малко, но все пак го има. Не е избивал обрив никъде. За носа давах Назик спрей и определено помага.

# 35
  • Мнения: 2 836
Нс моята девойка вече и изписаха антибиотик, заради ниски стойности на левкоцити и лимфоцити...
Дано и при нас утре 4ти ден поне спре темп от 38,5 😔

# 36
  • София
  • Мнения: 856
Аз Авирон и не успях да дам, казва - гадно и не пие
Не знам дали е заради черния цвят или вкуса , но и аз не успявам да го пробутам - нито в сок, нищо в нищо. Даже обмислям при следващо разболяване на някой възрастен да го пием ние, щото е скъпо, не искам да го хвърлям 😁

# 37
  • Мнения: 2 495
Гледам да не се хваля, но по много въпроси, включително пиенето на лекарства, синковецът е изключително разбран. Изпива си всичко до последната капка и от спринцовка, и от лъжица, изобщо както му го подам. Сега пак е нареден, дори си иска и още. Коризалията се нарекоха "бонбони" и постоянно ме уговаря да му давам. Той истински бонбони не е ял, тогава вече ще е страшно. Grinning

# 38
  • Мнения: 255
И ние преди две седмици бяхме 4 дни с запушен нос и сополи и леко накашляше всичко спря за 4 дни . Цяла седмица беше на ясла и в събота пак запушен нос , но само това нищо не теква инхалации правя, капки няма нищоо а той вече се измъчва изнервя го , как се справяте с този зашушен нос , даже незнам откакво е и защо няма отпушванее .

# 39
  • Мнения: 529
Рени аз слагам капки и имам електрически аспиратор ,само с дърпане му действаше добре. Още са малки и не разбират и не знаят как да си издухат носа.

# 40
  • Мнения: 255
Рени аз слагам капки и имам електрически аспиратор ,само с дърпане му действаше добре. Още са малки и не разбират и не знаят как да си издухат носа.
Той няма сополки , пръскам правя инхалции дърпам нищо не излиза , а има нещо което му пречи , говори носово запушен е носа

# 41
  • София
  • Мнения: 4 011
На твое място бих използвала ксилометазолинов спрей,например Назик кидс или нещо подобно, защото очевидно лигавицата е набъбнала.
Ние сме с хрема вече 13 дни...не им са запушени носовете, не текат постоянно,но си има секрети. Днес занесох секрет за микробиология, защото вече се напрегнах. Въпреки, че секретитеим са бели,но все пак да проверя.

# 42
  • Мнения: 255
На твое място бих използвала ксилометазолинов спрей,например Назик кидс или нещо подобно, защото очевидно лигавицата е набъбнала.
Ние сме с хрема вече 13 дни...не им са запушени носовете, не текат постоянно,но си има секрети. Днес занесох секрет за микробиология, защото вече се напрегнах. Въпреки, че секретитеим са бели,но все пак да проверя.
Пръскам Назик вчера само не ги слагах слагам ксилогел 2 пъти на ден успокоява и после пак.. и аз утре ще го водя на лекар да видим че и аз се напрягам той е крив на мен ми е кофти..

# 43
  • Мнения: 2 495
Една приятелка вчера се оплакваше от такава повтаряща се задна хрема на детето ѝ. Кашля от секрети, ама напред нищо не слиза, всичко назад. Имат изолиран и стафилокок.
В събота ме втрещиха... На контролния преглед за поредните сополи при дребния, показахме една подутинка над тестиса, за която мислех, че е лимфен възел. Препратиха ни в Пирогов за консултация. Херния. След месец някъде ще му правят операция... 😢 Записах час за Бранков в Токуда и ще видим за кога ще насрочим. От Пирогов казаха, че трябва да минат жегите, но се притеснявам да не спрат пак плановите операции. Направо ми гръмна главата.

# 44
  • София
  • Мнения: 856
Enter Sadman, похвално е че вашата ЛЛ като го водиш за сопол, му преглежда всичко.
Моето момиче я оперирахме в Пирогов, когато беше на 3 г от пъпна херния. Притеснението ми беше огромно, но операцията се оказа съвсем рутинна , изписаха ни същия ден на обяд. Казаха само да не я пускам на градина , за да не скача и тича. От 5 годишна е активен спортист.
Знам че херниите са различни, но препоръчвам Пирогов и по-конкретно д-р цвятко Георгиев
В Токуда със сигурност ще е по-хубава обстановката, но и ще плащате.

# 45
  • Мнения: 2 495
Четох и за д-р Георгиев хубави отзиви. Между двете болници ми беше колебанието, но първата ми асоциация беше за д-р Бранков. Ще почакам да мине консултацията с него и ще мислим пак.
Иначе ЛЛ е много точна, но не при нея ходя най-често. Поддържам един абонамент към частна клиника от раждането на детето и, тъй като са денонощни, ми е удобно да ходя винаги, когато се налага и независимо от час и ден от седмицата. Та там бяхме в събота, но и те не гледат чак всичко. Аз питам, показвам...

# 46
  • Мнения: 157
Здравейте, включвам се с въпрос...
Ще давате ли на вашите дечица някакви витамини? Моето евентуално сега през септември ще тръгва на ясла, а и предвид предстоящия есенно-зимен сезон се чудех дали да не започна да давам нещо. Четох добри отзиви за витамините на Флавон, Алайв...

# 47
  • Варна
  • Мнения: 706
И да даваш и да не даваш те пак си боледуват. Това, което според мен помага за по-лесно минаване на болестите е черен бъз. Аз давам домашен сироп, парвен от сестра ми.

# 48
  • София
  • Мнения: 4 011
Правя курс с Бронховаксом преди началото на учебната година, после залагам на пчелен прашец и черен бъз. Обикновено давам и витамин ц по 5 дни с 10 почивка, витамин д всеки ден+ пробиотик по 10 дни с 10 почивка и омега 3 по подобна схема.

Последна редакция: нд, 22 авг 2021, 07:33 от ditmade

# 49
  • Мнения: 2 461
Аз давам детски витамини и сок от алое вера. Доволна съм. Сега като тръгне на детска, ще включа и витамин С превантивно. Предполагам, че ще боледува, но се надявам да минава по-леко и бързо Hands Pray

# 50
  • Мнения: 2 836
Аз давам детски витамини и сок от алое вера. Доволна съм. Сега като тръгне на детска, ще включа и витамин С превантивно. Предполагам, че ще боледува, но се надявам да минава по-леко и бързо Hands Pray
Кои детски витамини?
И аз съм на тази тема и се чудя дали има смисъл и от пробиотик 😶

# 51
  • Мнения: 255
Ние в момента пием сироп Витанат , мисля че му е достатъчен , каквото и да пият такива силни вируси има че ... Ги лепват , нека само по леко ги изкарват и дано зимата по малко боледуват че тука при нас е ужас голямо лято беше ..

# 52
  • София
  • Мнения: 856
Аз също редувам всякакви витамини. Сега е на Пробиен Кидс  желирани мечета. Той мн се радва, че му давам бони. Но то си е до дете. Сега видях, че може да се ходи по почивки без АБ и пълна чанта с лекарства.
С каката съм давала всичко-водорасли, коластра, бронховаксон..и истината е че трябва да го израсте. Тя беше супер болнава до 1 клас.

# 53
  • Мнения: 2 461
Аз давам детските витамини на форевър, защото са натурални и представляват около 20 вида плодове и зеленчуци, нещо което не мога да я накарам да изяде иначе. Simple Smile Гледам и храненето да е разнообразно, няма как само с добавки.
Пробиотик не давам сега, но ако има проблеми със стомаха, разстройство или се наложи да пие АБ, задължително бих дала и смятам, че се отразява благотворно.

# 54
  • Мнения: 2 495
Аз не давам витамини. Пробиотик за пръв път дадох преди месец и нещо като се наложи да пие антибиотик. Като свърши, взех пак. Така и така предстои море и после пак антибиотик, ще си давам пробиотик по-продължително.

# 55
  • Мнения: 2 461
Хей, как сте? Почти година не сме писали в групата... Не остава време покрай грижите за децата, периода е доста натоварен. А сега с хубавото време навън, съвсем няма да има време. Реших все пак да ви попитам с какво си играят вашите деца, търся идеи за подаръци за рд и като цяло. Също така взехте ли им детски колела и какви?

# 56
  • Мнения: 554
Конструктор на лего около 1000 части ще е подаръка за рд, кола с педали от бабите и количка с дистанционно. Колело имаме баланс кара си го нон стоп от преди 2 г, сега му подариха и с педали 16” но му идва тежко не може да завърти педалите сякаш и няма голямо желание за момента.

# 57
  • Мнения: 2 495
Магнитен конструктор взехме след като едната баба каза, че иска тя да плати колелото. Него го купихме преди месец заради промоция. Голям мерак, ама за 5 пъти и сега не иска да го кара. 😡 Иначе е Drag Alpha 16" неговото, по-леко от другите, които пробва. Едно Cube също му пасна много добре, ама беше 600лв.

# 58
  • Мнения: 2 461
Мамита, 16-ка хич не им е за възрастта като четох. Между 10 и 12 цола. В магазина жената каза, че препоръчва 4-ка че да се кара повече време.
Снежанка, може ли линк каква кола с дистанционно сте харесали. Магнитет конструктор още нямаме, хубава идея. Благодаря.

# 59
  • Мнения: 5 563
Ние взехме магнитен конструктор, коли с дистанционно, трактори 😀
Ние вече сме 4ма. Януари месец се роди второто ни момченце. 💙

# 60
  • Мнения: 554
Мамита, 16-ка хич не им е за възрастта като четох. Между 10 и 12 цола. В магазина жената каза, че препоръчва 4-ка че да се кара повече време.
Снежанка, може ли линк каква кола с дистанционно сте харесали. Магнитет конструктор още нямаме, хубава идея. Благодаря.
Не са им, но стига и педалите и кормилото не стига само до земята. Ако е 12 то толкова е и баланс колелото 🤷♀

https://www.hippoland.net/kola-za-kaskadi-flying-shadow-s-para-2105f818 Не сме я пробвали, но днес я взехме, поне се зарежда 😅

# 61
  • София
  • Мнения: 4 011
За мен лично от 10-12 цола няма никакъв смисъл. Взехме 14, той стига до земята и сам се справя кара го от преди да навърши 3.

# 62
  • Мнения: 2 495
14" реално му е точно сега, но на най-високото положение на седалката и за един сезон каране не виждах никакъв смисъл, а и нямаше алуминий 14-ка. Тя е междинна и като такава не се изказваха особено ласкаво за нея консултантите. 16" е леко голямо, но си го кара и сега.
Аз съм в 9-ти месец вече, скоро и нашето майско дребосъче ще стане батко на сестричка.

Последна редакция: пт, 13 май 2022, 18:29 от Enter Sandman

# 63
  • София
  • Мнения: 4 011
14" реално му е точно сега, но на най-високото положение на седалката и за един сезон каране не виждах никакъв смисъл, а и нямаше алуминий 14-ка. Тя е междинна и като такава не се изказваха особено ласкаво за нея консултантите. 16" е леко голямо, но си го кара и сега.
Аз съм в 9-ти месец вече, скоро и нашето майско дребосъче ще стане батко на сестричка.
Може би се бъркаш с 12-ка, защото 14 стартира от 95-98 см на детето. Ние на баткото взехме направо 16, имаше навършени 3 и нещо и пак му беше голямо започна да стига земята на най-ниското на седалката едва когато навърши 4.

Факт еобаче, че консултантите предкачат 14-ката. Но за мен се оказа много добро попадение . 9 кила е, но 16 на брат му,хем е алуминиева и пак е 9 кила

# 64
  • Мнения: 2 495
Не бъркам, това са ми изводите от пробите на съответните големини. Специално Drag де, онова декатлонското 14" беше много тежко, но беше сякаш по-голямо.
На 16" Alpha в момента стига земята с пръсти и се бута, докато е на седалката в най-ниско положение. Аз затова и държах да пробва. 16" Cubie беше идеално за момента, но идваше скъпо. Имат някакви разлики в параметрите, макар с едни размери гуми.

# 65
  • София
  • Мнения: 4 011
Възможно е рамката да е ниска да. Оле декатлонското е адски тежко да.

Общи условия

Активация на акаунт