Заедно вкъщи в Русе

  • 3 491
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • www.bg-mamma.com
  • Мнения: 545
В тези трудни за всички нас времена, когато досегашният ни начин на живот е разтърсен до основи и сме подложени на всевъзможни предизвикателства, имаме нужда да се обединим, за да не загубим човещината в себе си и да докажем отговорността към себе си и нашите близки.

С цел да не губим време и сили в търсене на неща от първа необходимост, както и да намалим времето, прекарано навън, нека заедно и с общи усилия в тази тема да създадем база с полезна информация за хората в Русе, която да бъде от полза по време извънредното положение:

•   Кои са горещите телефони и социалните услуги в града?

•   На кои телефони може да се получи психологическа помощ?

•   Къде са пропусквателните пунктове и при какви условия може да се преминава през тях?

•   Кои магазини и аптеки работят и с какво работно време?

•   Към кои болници или спешни центрове можем да се обърнем в случай на нужда и особено при съмнения за заразени с коронавирус?

•   Къде могат да се намерят маски/ръкавици/дезинфектанти и на какви цени?

•   Всяка друга полезна информация, свързана с извънредното положение.


Задайте въпрос или споделете съвет с полезна информация за Русе!

# 1
  • Русе
  • Мнения: 239
Искам да попитам колко човека от Русе са изследвани за коронавирус?

# 2
  • Мнения: 3 738
Да,интересно..някой,ако знае,нека да се включи.

# 3
  • Мнения: 1 463
Днес моят шестокласник попаднал на информация в интернет, че от Русе са изследвани 650 човека, от които няма положителна проба.

# 4
  • Мнения: 35 144
Дали някой го вярва това?? Толкова народ се прибра от по света и у нас. Не вярвам всички да са чисти. Зависи кого са изследвали обаче

# 5
  • Мнения: 1 998
И аз не вярвам в Русе да няма нито един болен. Наистина много хора изведнъж се прибраха от чужбина, а от Банско даже да не става дума.

# 6
  • Мнения: 11 866
Изследвани са хора с някакви симптоми на вирусно заболяване за които има подозрение, че може да са болни или такива с пневмонии. Много ясно, че няма да изследват всички които са се върнали от чужбина.
И моят съпруг се върна от чужбина преди време, изкара си карантината и така.

Относно изследванията, аз вярвам само на тези дето ги изпращат във Варна. Това по разни частни лаборатории и с бързи тестове си е пълна заблуда според мен.

# 7
  • Русе
  • Мнения: 5
В русенска болница има ли готовност да се поемат болни от коронавирус? Как са оборудвани съответните легла- ако отговора е "да"?

# 8
  • Мнения: 35 144
Нали видя, че подготвиха полева болница... Там ако някой го настанят и аспирацията е пусната мисля , че ще хване много други болести, освен короната. Не мисля, че болницата ни е подготвена за голям брой болни

# 9
  • Русе
  • Мнения: 5
Как гледате на мярката - излизане от къщи със СМС ( ако бъде приета ) ? Мисля, че това е неизпълнимо - има много възрастни хора, които  дори нямат телефони, да не говорим, че не знаят как да боравят с тях? И са самотни?

# 10
  • Мнения: 35 144
Това е абсурдно. Мисля, че се прекалява с взетите мерки. Опитвам се да не се потдавам на паниката. Достатъчно сме ограничени вече. Който има съвет, ще се опази. Дано не става по- лошо. Мисля, че на този етап е напълно достатъчно това, което се прави. Всява се допълнителен страх и напрежение сред хората.

# 11
  • Мнения: 11 866
Нямам достоверна информация, но според мен болницата ни не е готова. Помня още в началото при първите 4 случая имаше в някой вестник изказване на директора на болницата, че нямат възможност да лекуват тежки пациенти (по спомен нямаме респиратори) и че щели да се транспортират до София или Варна... Sad

Не знам в Медика как е, но и да имат по-добри условия не може да се разчита само на тях.


Относно мерките - от познати в Тирана знам, че от вчера при тях се излиза само по 1член от семейство за да пазарува, като предния ден е изпратил смс с данните си (номер документи, имена). Така, че нашите гледат от другите държави

# 12
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Мерките са добри, но не се спазват. В била на Бозвели например е пълно с хора както преди епидемията. На центъра също. И безумната лудост да косят и издухват трева и пепеляк из целия площад. Да ви е направило впечатление, че евтините стоки изчезнаха о суперите, а пускат само скъпите, от същите артикули. Днес на въпрос ще им доставят ли определен продукт защото го няма от 2 седмици отговорът беше "блокиран е".
За сравнение в Париж излизат веднъж на ден до 1 час, до 1 км от дома само за най-необходимите  неща от магазин, аптека или банка, на работа или да разходиш куче или да бягаш. Всичко това с декларация с дата и час. При нарушение глоба 135 евро. При нас 5000 лв. пълни глупости,, несъбираеми.

# 13
  • Мнения: 1 864
Доколкото четох в Медика имало 37 легла за тежко болни. В Канев има няколко легла в инфекциозно и в ТУБ-а, но там не могат да бъдат настанявани критично болни пациенти, защото дихателни апарати имало само в интензивно отделение, а там не можело да се лекуват болни от коронавирус. Ще се разчита на Медика за по-тежките случаи, макар че с тоя брой легла не знам за къде по-напред...
Това с Арената ми се струва абсурдно...със сигурност може да плъзне такава "вътреболнична" инфекция като затвориш 300-500 човека на едно място, че...
Има стари сгради, които биха били много по-удачни според мен, като старото родилно, примерно, но...там все пак не могат да се поберат толкова много хора.
Има ли частна лаборатория в Русе, която прави бързи тестове по желание?

# 14
  • Мнения: 35 144
В била на гарата никой не ходи. По- спокойно е. С най- харесвам в неделя да пазарувам. Вчера в Кауфланд беше празно откъм хора. В Лидл спокойно и пълно със стока

# 15
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Явно зависи от местоположението. На Лидл до болницата баща ми ходил 2 дена подред и не чакал, имало по 20 човека опашка.
Четох, че Медика били готови, не знмам колко легла има, но като знам с майка ми колко чакане и местене от отделение в отделение беше и без вирус, сега какво ще е... Пазете се да не се налага. Като се има предвид, че в Сф. не могат да се оправят и хората почиват, тука... Не ми се мисли.

# 16
  • Мнения: 1 998
Днес се появи статия, че в УМБАЛ Канев е прието ромско семейство, което е изгонено от Франция и е с положителна проба за корона вирус, но след няколко часа мистериозно изчезна.

# 17
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Това звучи странно. Какво значи изгонено и как са се прибрали. Следя какво става там, защото дъщеря ми е там и доста хора се опитват да се приберат от седмица неуспешно. Повечвто летища са затворени. Мисълта ми е дали е вярно? Да не се плашим излишно
Само питам?

# 18
  • Мнения: 1 998
И аз не знам, от ТВН изтриха статията. От написаното останах с впечатление, че във Франция са им направени проби и са били положителни и са ги изпратили да се прибират в България. Пишеше, че имали някакви декларации, че са болни.

# 19
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Да изчакаме до утре, вероятно ше кажат, ако е вярно. Но се изненадвам, заради затворените граници и летища. Билетите за останалите полети удариха небесата.
Във фейса също има спор по темата, сега го потърсих. Щом са го свалили или е фейк или не е доказано.
Аз лично се съмнявам да няма болни в Русе, по вероятно не са изследвани и не са се обадили защото нямат усложнения. Дано така минем, по тънката.

# 20
  • Мнения: 1 998
Не е доказано още, така като гледам. Ето статия по въпроса.

# 21
  • Мнения: 2 352
Ако ги е имало ги няма вече.
В Русе някой стабилно се грижи да сме спокойни. Бъдете здрави.
Щях да казвам нещо...ама забравих
Пп, сетих се, в Рамус правят тестове яма хич не им вярвам по принцип

# 22
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Това ми намирисва на чалъм за минаване на граници. Болен съм пуснете ме, че да ви се махна от главата. Как на хвърчащ лист, няма ли подпис печат. Те си имат специални бланки французите. Дано съм права.

# 23
  • Мнения: 1 429
Една приятелка,която вярва,че всичко това с вируса е измислица,ми каза,че коронавирус имало в гербаджийските градове,а в такива с кметове от БСП-не😂.Чували ли сте тази теория,т.е всичко е нагласено от правителството.Ама то вече какви ли не конспирации има по темата.

# 24
  • Мнения: 4 419
Вземаш градовете и проверяваш кой кмет какъв е и ще си отговориш на въпроса. Според мен това е пълно безумие - тази теория. Ако е така корона вирус ще има само в България, а той е в цял свят.

Да кажем, че корона вируса не е измислица. Факт е, че има такъв. Обаче покрай него се мътят и други неща, които надали ще са много приятни....

# 25
  • Мнения: 11 866
Е вече и ние се включихме в картата Sad ...не че щеше да ни се размине де

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 10
Знае ли се кой точно е магазинът в Русе, който ще бъде затворен, от който е пазарувал болният? Аз прочетох само, че е от централната част на града.

# 27
  • Мнения: 11 866
До колкото разбрах е магазин Зари в района на първо районно който е

# 28
  • Русе
  • Мнения: 239
И как може такова нещо, доктор без защитно облекло, според мен сега ще стане лавинообразно за съжаление.

# 29
  • Мнения: 11 866
И как може такова нещо, доктор без защитно облекло, според мен сега ще стане лавинообразно за съжаление.

Да и то пулмолог точно.

Или най-вероятно е имал маска, но не и специалното облекло

Последна редакция: ср, 01 апр 2020, 13:35 от mibobo

# 30
  • Мнения: 2 352
Ами то няма да стане лавинообразно заради доктора чак толкова, колкото че човека е ходил на преглед. Което означава че се е разходил или поликлиниката в ТУБа, макар че казаха че само се бил снимал в ренгена. Според мен леко поскриват къде точно е бил човека, заради паниката. Но логично, щом е ходил на ренген в ТУБа, да е бил и на преглед. А къде е проведен прегледа никой не каза.
Аз мисля че в ТУБ а има доста по опасни болести от вируса в момента, но докторите никога не съм ги виждала с маски. Според мен вирусни пневмонии там са ежедневие, туберкулозно болни също има.

# 31
  • Мнения: 35 144
Аз бях в туба на 10 март. Всички по коридорите и в кабинетите бяха с маски!

Общи условия

Активация на акаунт