Знае ли някой лек за ТИНИТУС (Шум в ушите) 3

  • 61 246
  • 979
  •   1
Отговори
# 975
  • София
  • Мнения: 2 630
Не веднъж съм го казвал, бученето мисля че идва от врата. Аз си го усещам, кривил ли съм си врата по време на работа, ремонт на нещо  след това вратът ме боли, схванат ми е ии шума се е усилил доста. Когато го нямам шума, врата ми не е под напрежение и нямам болки в него. 
Усещам, че и моят проблем е свързан с врата. Имам лека протрузия на 6-7 прешлен, но според всички невролози при  които съм била шумът няма връзка с нея. Факт е обаче, че когато мускулите на врата ми се схванат, шумът се увеличава. Неврологът каза, че подобни едностранни шумове, особено туптящи често са свързани със съдов проблем, но по негови думи- никой няма да тръгне да ви отваря главата заради това.

# 976
  • Мнения: 4 756
Вчера ме засърбя лявото ухо и реших с кутрето да го почеша. Изкарах малко парче съсирек. Днес сутринта след като се изкъпах си почистих ушите и от лятото ухо памука беше нацапан със съсирена кръв. От къде тази кръв?

# 977
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 796
Вчера ме засърбя лявото ухо и реших с кутрето да го почеша. Изкарах малко парче съсирек. Днес сутринта след като се изкъпах си почистих ушите и от лятото ухо памука беше нацапан със съсирена кръв. От къде тази кръв?
Разбрахте ли какво е? При мен се е случвало кървене от пъпка, но може и да е нещо по-сериозно, ако сте ходили на лекар, какво ви каза?
От една година имам шум в лявото ухо. Започна като туптене в ритъм с пулса, от няколко месеца се добави и бучене, което усещам предимно вечер. Не е постоянно. Има дни в които не усещам нищо. Имам проблем с мускулите на трапеца, особено в ляво. Когато ме надуха и мястото се възпали шумът се увеличава. Имам чувството, че нещо се притиска. Ходих на кардиолог и УНГ- там няма проблем. Невролог ме прати на аудиограма, която също е добре. Каза, че нищо не го притеснява, че касата няма да ми отпусне ЯМР за такъв проблем и че мога да си направя, ако много се притенсявам, но според него няма нужда. Сериозен лекар е. Изписа ми Тебокан и Милгамма и ми каза да ги пия 6 месеца. След това нова аудиограма и нов преглед. Не знам какво да правя.
И аз имам пулсиране от време на време, но е рядко. Пищене постоянно от години. Трябва да не се фиксирате върху шума, за тази цел слушайте музика, говор, вечер също си пускайте нещо за сън - има различни варианти, в темата ще намерите, каквото решите, че ви харесва. Аз си пускам музика от ютуб на телефона, тип космическа, цяла нощ. По-рано си пусках свирене на щурци.

# 978
  • Мнения: 4 756
И при мен се оказа пъпка.
Спомням си, че се коментираха слушалки с костна проводимост. Някой ползвал ли е такива да сподели удобни ли са, чува ли се едновременно музика и звуците от околната среда?
При мен и слуха при костната проводимост също е намален, та не знам дали такива слушалки ще са ми от полза.

# 979
  • Мнения: 3 270
Glikoza, не бяхте ли писали за пулсирането, че е било по-често преди?
Нещо пихте ли за него?
Аз имам пулсиране от месец и ми пречи на съня.

Общи условия

Активация на акаунт