Отчаяна съм...

  • 5 180
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте! Пише ви едно отчаяно момиче на 21 години. Пиша тук по повод родителите си. Откакто се помня не се разбирам с майка си. Тя винаги иска да става на нейната, налага мнението си и не ме изслушва и разбира никога. Мислех си че след като завърша (преди 2 години) това ще спре, но уви...дори като че ли става все по зле... Баща ми е в чужбина отдавна, майка ми замина при него наскоро и аз останах за пръв път сама. Това бяха най-хубавите месеци от живота ми! Нямаше кой да ме тормози, обижда и контролира защо влизам толкова често в тоалетната, какво правя в кухнята, защо съм затворила стаята си и всякакви такива... Викнаха ме да им дойда на гости в чужбина. Много мислих и накрая се съгласих. И това беше най-голямата ми грешка! Тук съм трети месец. В началото всичко беше нормално, помислих че след като с майка ми се бяхме отделили известно време една от друга тя най-накрая се е осъзнала. Мислех да остана тук и да започна работа, като за начало нещо, което не изисква език, защото няма как да го науча за месец и да им помагам с квартирата едно-друго. Подадох запитване за записване на курс за езика. В България оставих приятеля си, с който постепенно решихме да дойде и той при нас. Да, но положението стана страшно... Нашите ме обиждат по цял ден, виновна съм за всичко, не ми дават да започна работа, казват ми че нищо не става от мен, защото не съм записала висше и че искам да работя цял живот като проста продавачка... Няколко пъти плаках и им се молех да ме пуснат да си отида, но те не ме слушат те искат да живея тук с тях и ми поставят условия, че ако се махна от тях няма да ми дадат една стотинка помощ. Не знам какво да правя вече... Напуснах работата си за да дойда при тях, оставих всичко... В момента съм без пари, без личен живот и без лично пространство и всеки ден плача... Как да постъпя в тази ситуация? CryCryCry

# 1
  • Мнения: 14
Много тъжно. Тръгни си от тях и ги игнорирай известно време. Сами ще те търсят и ще се променят. Намери работа, събери си скришно пари и ги остави за определено време. Родителите се променят с възраста и стават мекушави след като видят ,че ги отбягваш.
 Зная от личен опит. При приятелят ти не можеш ли да отседнеш ,ако се прибереш в Бг ?

# 2
  • Мнения: 12
Много тъжно. Тръгни си от тях и ги игнорирай известно време. Сами ще те търсят и ще се променят. Намери работа, събери си скришно пари и ги остави за определено време. Родителите се променят с възраста и стават мекушави след като видят ,че ги отбягваш.
 Зная от личен опит. При приятелят ти не можеш ли да отседнеш ,ако се прибереш в Бг ?
В България имаме апартамент, в който ако се върна ще съм само аз, но честно казано мисля да отида при приятелят си. Кофтито и тек е, че когато заговоря на нашите, че искам да се преместя при него, като си отида, майка ми казва, че това означава че не уважавам моите близки и предпочитам чуждите хора... Наистина не знам какво да правя, но вече не мога да понеса повече...

# 3
  • Мнения: 14
Мило момиче,съжалявам за това което ще кажа! Майка ти те манипулира и най вероятно не заслужаваш това. Родителят мисли доброто на детето си и дава всичко от себе си детето да бъде щастливо. Тя няма право на това и ти не си й длъжна. Да,създала те е ,но това дава ли й право да отнеме желанията ,мечтите ти ? Това дава ли им право да ти отмятат любовта ,която искаш да изживееш. Кои са те? Създали те за да им бъдеш роб,който да им играе по свирката? Майка ми беше същата ,да я видиш сега.  Те са твоя майка и баща, длъжни са да те подкрепят във всичко ( стига да не си навредиш )

# 4
  • София
  • Мнения: 11 977
Започни сама да се грижиш за живота си - издръжка, работа, учение.
Ако се справяш сама без да изискваш помощ от родителите си, ще си совбодна да взимаш решения без да се съобразяваш с тяхното мнение.
Ще трябва да се научиш да поемаш всички последствия от действията си.

Не е лесно, но така е редно.

# 5
  • Мнения: 12
Мило момиче,съжалявам за това което ще кажа! Майка ти те манипулира и най вероятно не заслужаваш това. Родителят мисли доброто на детето си и дава всичко от себе си детето да бъде щастливо. Тя няма право на това и ти не си й длъжна. Да,създала те е ,но това дава ли й право да отнеме желанията ,мечтите ти ? Това дава ли им право да ти отмятат любовта ,която искаш да изживееш. Кои са те? Създали те за да им бъдеш роб,който да им играе по свирката? Майка ми беше същата ,да я видиш сега.  Те са твоя майка и баща, длъжни са да те подкрепят във всичко ( стига да не си навредиш )

Няма защо да съжаляваш! Очевидно е така. Според нея не е правилно да живея с този човек защото те не го познават достатъчно добре и не сме заедно от достатъчно време и сме щели да се разделим. Но дори и да се разделим аз немиждам нищо лошо в това...но въпроса за скандалите помежду ни не е това... Най-лошото е че съм в чужбина без една стотинка и съм напълно зависима от тях в момента, дори и билета за връщането ми да купят...

# 6
  • Мнения: 1 119
Добре де, ама ти си на 21-години. Хвани си паспорта и се върни в България. Намери си работа. Живей без тях. Защо ги търпиш?

# 7
  • Варна
  • Мнения: 838
Как така "не те пускат" да работиш?
Като затворник ли те държат?
На 21 години си пълнолетен човек, според която и да е държава в света.

Отиваш и си намираш работа. Че малко като оправдание звучи твоето. Досега не си ли работила?
А защо не искаш да учиш? Вашите ще ти помагат ли ако запишеш нещо? Прави са, между другото, за висшето образование.

На твое място изобщо не бих бързала да ходя при гаджето, при наличието на собствен апартамент. Не разбираш какво предимство е. Ще разбереш някой ден, но като гледам - ще е по трудния начин.
 
Струва ми се, че мислиш на този етап само за гаджето. Разбираемо е раздразнението на родителите ти. Ето, не си започнала работа още, а си тръгнала и приятеля си да каниш при вас. Не си имала никакви основания да го правиш, без да се стабилизираш първо ти.
И аз да съм, няма да се зарадвам на перспективата да издържам още някого. (За вашите говоря)

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 07:09 от Trill

# 8
  • Мнения: 12
Как така "не те пускат" да работиш?
Като затворник ли те държат?
На 21 години, си пълнолетен човек, според която и да е държава в света.

Отиваш и си намираш работа. Че малко като оправдание звучи твоето. Досега не си ли работила?
А защо не искаш да учиш? Вашите ще ти помагат ли, ако запишеш нещо? Прави са, между другото, за висшето образование.

На твое място, изобщо не бих бързала да ходя при гаджето, при наличието на собствен апартамент. Не разбираш, какво предимство е. Ще разбереш някой ден, но като гледам - ще е по трудния начин.


Работила съм в България на 3 места. Тук нещата стоят по различен начин, защото не зная езика да отида да се оправя сама, а майка ми говори перфектно и не иска да ми помогне. И всъщност откакто съм тук се чувствам като затворник да, има компании на моята възраст излизат насам натам викат ме и мен, но майки ми изпада в истерия и забранява. Дойдох при тях уж на гости както казах, но в момента не ме пускат да си отида.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 838
Какви компании и излизания, докато още си на издръжката на родителите си? Да не си на 16?
Не работиш. Език не учиш.

Не е задължително да ти помага мама за езика. Учи се и по други начини.
Ако човек има желание;)

# 10
  • Мнения: 12
Какви компании и излизания, докато още си на издръжката на родителите си? Да не си на 16?
Не работиш. Език не учиш.

Не е задължително да ти помага мама за езика. Учи се и по други начини.
Ако човек има желание;)


Вие май изобщо не четете! Тук дойдох по желание на нашите и напуснах работата си в България за да дойда! В България съм те издържала сама от както съм завършила!

# 11
  • София
  • Мнения: 11 977
Ами върни се в България и се издържай сама.
Не искай никаква помощ от тях.

Документи за самоличност имаш ли?
Ако да, нямаш никакви пречки да се върнеш в България.

и ми поставят условия, че ако се махна от тях няма да ми дадат една стотинка помощ.

Не са длъжни и половин стотинка да ти дават вече.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 838
Написахте, че сте отишла на гости. Никъде не видях, че сте напуснала работа. Чета, каквото пише;)

Голям човек сте. Вземете си паспорта, ако по някаква причина не е у Вас. Съберете си пари, като поработите каквото и да е. И се приберете, щом толкова искате.
Не разбирам драмата Ви.
За компаниите и излизанията, мнението ми е същото.
И защо това Ви е проблем (на този етап), продължавам да не разбирам.

А защо трябва да Ви дават и "стотинка", след като не сте поискала да си продължите образованието дори?

# 13
  • София
  • Мнения: 7 987
Ще се наложи да пораснете и да се държите като пълнолетен човек, който не може да се възползва от помощта на родителите си. Това предполага да купите билет за връщане, да осигурите финансова подкрепа за времето, докато си намерите работа в България и да решите как да продължите напред. Не е лесно, определено, но другата алтернатива е да стоите като пубертет вкъщи на издръжка на родителите си.

# 14
  • Мнения: 9 515
не мога да разбера и аз драмата. едва ли някой те държи вързана, нали? на 21 г. си, не учиш и никой не е длъжен да те издържа.
прибираш се и се оправяш сама. много е просто и така никой няма да ти се меси. 
за висшето са прави, аз също бих дуднала.

Общи условия

Активация на акаунт