Коя е любимата ти рецепта за бърза супа?

  • 9 320
  • 290
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 979
Любимата ни супа е зеленчукова крем супа.  Наличните продуктите се сваряват, пасират се и е готова. Слагам малко мляко и парче масло. Накрая посолявам и добавям чубрица.
Много бърза и питателна супа.

# 76
  • Мнения: 477
Крем супа  - просто слагам каквото имам в наличност - картофи , броколи , пиперки , моркови , сварявам ги и ги пасирам.

# 77
  • Мнения: 4 495
Любимата ни рецепта за супа е от сайта на Бени:
Супа със Сладък Картоф, Морков и Къри
4 бр - малки Сладък картоф
5-6 бр Морков
3-4 чаши Вода
2 чл Къри
четвърт чл Джинджифил на прах
половин чл Хималайска сол
1 сл Зехтин
по желание Сирене (от кашу)
Измий, обели и нарежи на кубчета сладкия картоф и моркова.
Сложи ги в тенджера и добави водата.
След като заври, намали котлона за да ври леко и добави подправките. 
Варим за около 20 минути или докато зеленчуците омекнат.
След като свалиш от котлона, добави зехтина и разбъркай.
По желание при сервирането добави настъргано сирене (от кашу или друго ядково сирене).

# 78
  • Варна
  • Мнения: 547
Пилешка супа - пилешко месо, картофи, морков, лук, фиде, магданоз. Обичаме я със застройка.

# 79
  • Мнения: 710
Моят фаворит е крем-супа от грах Simple Smile Мятам няколко картофа да се варят, добавям замразения грах и така до готовност. После добавям масло и сметана, пасирам и воала Stew

# 80
  • Мнения: X
Супа от зелена леща.
Сварявам я заедно с една глава лук и малко олио. Режа чесъна, сол и копър и е готова.

# 81
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Любимата супа у дома е класическата пилешка супа, а любимата бърза- кремсупа от сезонни зеленчуци с масло или сметана Simple Smile

# 82
  • Мнения: 5 241
Яйла чорба ( турска супа)
1 чаша ориз (турска кафена чаша)
7 водни чаши вода
1 водна чаша кисело мляко
1 яйчен жълтък

Малко повече от 1/2 чаша брашно (турска кафена чаша)
3 супени лъжици зехтин
2 супени лъжици краве масло
сол
суха стрита мента
Как се приготвя:
Водата, олиото, солта и оризът се слагат в тенджера на котлона.
Оризът се вари до омекване.
В друга тенджерка на слаб огън се смесват киселото мляко, брашното и малко сол. Бъркайте без да спирате и добавете жълтъка. Разбъркайте интензивно и добавете 1 чаена чаша вода.
Когато оризът омекне, добавете към него кисело-млечната смес, бавничко с разбъркване.
Разбъркайте, докато заври.
Варете 10-15 минути на слаб огън. Не забравяйте да разбърквате от време на време.
Когато е готова, дръпнете чорбата от котлона.
Ако много се е сгъстила долейте малко топла вода и разбъркайте.

Рецептата е от една група във фейсбук, много бърза и вкусна. Децата много я обичат.

# 83
  • Мнения: 216
Рецептат е на баба ми и до сега я правя, когато варя макарони за макарони на фурна.
Сварявам макароните в подсолена вода и изваждам една част за макароните на фурна, друга част оставям във водата. Прибавям натрошено сирене и застройвам с яйце, кисело млеко и малко оцет. Накрая пускам парченце масло и малко смлян чер пипер. Много е приятна и млечна.
Другата любима супа е доматена с фиде и пресечено яйце.

# 84
  • Елхово
  • Мнения: 1 385
Любимата ни супа е пилешката. Сварявам пилешкото, нарязвам на ситно. Прецеждам бульона, добавям картофи, моркови, чушки, целина и фиде и сварявам. Добавям масло, като поизстине супата застройвам с мляко и яйце.

# 85
  • Мнения: 989
Любимата ни супа у дома е супа топчета.

# 86
  • Мнения: 3 846
Вкъщи всички обичаме бързи крем супи. Една от любимите ни е със спанак, броколи, картоф, морков и сладък картоф, малко лук, босилек, сол и пипер. Пасираме с малко масло и понякога добавяме сметана. Често правим и вариант с червена леща и горепосочените продукти, но импровизираме и с други, общо взето каквото имаме под ръка.

# 87
  • Мнения: 1 752
Супа с червена леща - става много бързо .Първо сварявам морков,лук и пипер , добавям за някоко минути лещата и всичко е готово. Simple Smile

# 88
  • Мнения: 353
Любима на мен и дъщеря ми е картофената крем супа. Сварявам картофи,малко лук,чесън,морков и ако имам и сладък картоф, става убийствено вкусно. Пасирам,слагам масло, мляко или сметана. Когато имам време правя и крутони. Сервирам с натрошено сирене...-убиец!

# 89
  • София
  • Мнения: 3 098
Пилешка супа - вкусна, полезна, ароматна

Общи условия

Активация на акаунт