Преместване в нова квартира

  • 2 334
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 749
Нямам представа от кварталите в Бургас - никога не съм ходила в града, но според мен на едно жилище най-важните неща са местоположението му, т.е. какво има около него - транспорт, училище, зеленина, магазини, детска градина (всеки с приоритети си) и състоянието на самата сграда. Това са нещата, които не можеш да промениш. Мебели, шкафове, матраци се купуват. Дори да сте под наем и да имате проблеми с обзавеждането, има вероятност да се споразумеете със собствениците да направите някакви промени.

Преди 11 години си купих жилище. Тогава бях млада и зелена и изобщо не знаех какво да гледам. Точно по отношение на местоположението имаше неща, които не догледах съвсем, и с днешна дата го отчитам като грешка. Сега отново търся жилище - първо отивам да разгледам мястото и тогава решавам дали да видя апартамента.

# 16
  • Мнения: 427
И аз гласувам за локацията. Живала съм в квартал без никаква зеленина и паркове, това беше още преди да се роди детето, и ми беше подтискащо. Ако бях с дете щеше да е драматично. Единственото, което би ме разубедило е, ако жилището е доста по-малко.

# 17
  • Мнения: 4 749
И аз гласувам за локацията. Живала съм в квартал без никаква зеленина и паркове, това беше още преди да се роди детето, и ми беше подтискащо. Ако бях с дете щеше да е драматично. Единственото, което би ме разубедило е, ако жилището е доста по-малко.

Да, и самото жилище като големина и разпределение на стаи също не можеш да промениш.

# 18
  • Мнения: 29 254
Ако сте с роднини в близост, поне да е през 2 етажа. Живяла съм врата до врата 10-ина години с родата,  не ми е ок.
Не разбрах новата квартира дали е хубава като настоящата. Ако не, помисли за кола. Тогава няма да имаш проблем с придвижването.

# 19
  • Мнения: 18 476
Докато човек е сам, може да живее с в квартал без площадки, без градини, без аптеки, но вече с децата започва да се усеща нуждата от облагородена среда - социална, градска, всякаква. За мен новата квартира звучи като по-подходящ вариант.

# 20
  • Мнения: X
Ако сте с роднини в близост, поне да е през 2 етажа. Живяла съм врата до врата 10-ина години с родата,  не ми е ок.
Не разбрах новата квартира дали е хубава като настоящата. Ако не, помисли за кола. Тогава няма да имаш проблем с придвижването.
Не е точно така, защото в Бургас има рестрикции за паркиране в центъра и около морската, за което мога само да поздравя кмета им. А и на разрешените  места трудно се паркира. Та всеки път ще трябва да мисли къде ще паркира и дали няма да я заскобят.
Докато човек е сам, може да живее с в квартал без площадки, без градини, без аптеки, но вече с децата започва да се усеща нуждата от облагородена среда - социална, градска, всякаква. За мен новата квартира звучи като по-подходящ вариант.
И аз мисля, че локацията е много важна, особено с деца.

# 21
  • Мнения: 25 732
Аз бих огледала новото място. Ако финансово можете да си го позволите, тогава действайте. Меден Рудник,  май е краен и кофти квартал. После и за градина и училище ще се вайкаш защо сте там. За една миялна и сушилня, не си струва.

# 22
  • Мнения: 2 838
Виж Изгрев и Зорница. И в двата си близо до Морската, в зависимост в коя част си.
Аз съм живяла в Славейков и много ми харесваше. После се преместих в Изгрев и в началото ми беше криво,но свикнах.

Меден Рудник също е добре устроен,има площадки, явно вие сте в зона в която няма такива. Аз лично не бих живяла там,тъй като е далеч от центъра и съответно и от работа.

# 23
  • Белгия
  • Мнения: 300
Славейков е чудесно място за семейства с деца, по-горе са писали за всичките му предимства. Паркът е като една целогодишна целодневна детска площадка, където винаги има компания. Аз бих избягвала само редицата от 15-етажни блокове от едната страна на парка. Мисля, че не са санирани и имат проблеми с асансьори, мазета и пр.

Не бих живяла в Меден Рудник, ако имам избор. Вижте апартамента и, ако става, се преместете. Ще ти стане по-цветно ежедневието. Дано само да не си развалите отношенията с лелята, като и затропате на главата:).

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 4 056
живяла съм в "Славейков" - в пъти по-добре е от Меден рудник, паркове, магазини....ако апартамента над леля ти не е читав, може да потърсите друг наоколо, апартаменти под наем - бол, вече за финансите вие преценете дали може да си позволите повече да плащате, има причина наемите в М.рудник да са по-ниски

Общи условия

Активация на акаунт