Неспокойно бебе

  • 1 323
  • 20
  •   1
Отговори
  • Германия
  • Мнения: 865
Здравейте. За първи път пиша в групата. Бебето ми е на 4м.20дни. Много неспокойно. Плаче на сън, няма никакъв режим на хранене и сън. Мисля, че зъбките и са тръгнали, но според педито-не. Качвам снимка на венеца, с цел по-опитните майки да дадат мнение, за да мога да съм спокойна, че всичко това е заради никнещите зъбки. Благодаря предварително.

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Боли повече, когато зъбите тръгват, а не когато избиват.
Т.е когато не се вижда.

Подготви се, че това ще се случва пак в следващите месеци.

# 2
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 117
По принцип първи избиват долните резци.
Доколкото помня, синът ми започна да си чеше венците и да слюноотделя обилно около 4 месец, но зъбките избиха в края на 7- мия. Така че се въоръжете с търпени.
Слага ли предмети в устата, чеше ли си венците?

# 3
  • Германия
  • Мнения: 865
Да, това с предметите и ръцете в устата се случва от преди месец. Докато мажа с гелчета отначало и харесва, след малко масажиране започва да плаче. Не иска да се храни през последните две седмици. Има лека кашлица, но разбирам, че е от обилното слюноотделяне. Почти съм сигурта, че са зъбки, но педито малко ме обърка...

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
От личен опит - ей така дъщеря ми имаше неспокоен период и аз си мислех , че са зъби. Първите зъби избиха на 1 година :д така че няма гаранция , докато не видите пробил зъб. Бебетата минават през различни периоди. Има и т.нар. скокове в растежа, когато са видимо изнервени и неспокойни. Търсете и другаде причината. Моят личен съвет е да направите опит да въведете някакъв режим. Децата се чувстват по-сигурно и добре, когато има някаква дневна рутина.

# 5
  • Германия
  • Мнения: 865
Да, права сте възможно е да е период. Проблема с режима идва от там, че бебка е изцяло на АМ. По принцип, когато се опитам да вкарам някакъв режим пие 200мл наведнъж. Но след час два огладнява и пие още около 100мл и след това дори да чакам да минат 4 5 часа пак не изпива достатъчно количество, за да издържи например 3 4 часа. А знам, че АМ не е препоръчително да се дава на поискване, както е при кърмените бебета.

# 6
  • Мнения: 481
Да, права сте възможно е да е период. Проблема с режима идва от там, че бебка е изцяло на АМ. По принцип, когато се опитам да вкарам някакъв режим пие 200мл наведнъж. Но след час два огладнява и пие още около 100мл и след това дори да чакам да минат 4 5 часа пак не изпива достатъчно количество, за да издържи например 3 4 часа. А знам, че АМ не е препоръчително да се дава на поискване, както е при кърмените бебета.
На какво АМ сте? Защо не пробвате някое друго.. Като пипате с пръст венеца, усеща ли се по- твърдо? Според мен, ако не са зъби, по - добре не я мажете с нищо. На моята бебка и избиха миналата седмица, две зъбчета накуп. Преди това се усещаше твърдо и после боцкаше като игла. Аз и ги чешам с гумена играчка..

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Ами просто й давайте повече ам , например към 230 -250. Пробвайте й друга марка. Започнете и лека полека да захранвате. Аз като цяло не съм фен на поискването и при нас режимът си беше на почит. В определени моменти съм кърмила на поискване, де.

# 8
  • Мнения: 481
Не виждам как захранването ще промени неспокойството?... Дори точно обратното.. Бебето е на 4м и 20 дни! Доста е подходящо да му дава пюрета докато е легнало .. 😒

# 9
  • Германия
  • Мнения: 865
Понеже педито ми каза да започна с така наречените ПРЕ млека, започнах да давам Аптамил Пре. Незнам дали ги има в България. Никога не сме имали стриктен режим, но последните 2 седмици взех доста да се притеснявам. Събуждането с рев през един час, кашлицата от задавяне(водих я няколко пъти на лекар, не е болна), нервността и слюнките ме накараха да си помисля, че просто никнат зъби. Ще пробвам с различно мляко да вкарам в ред нещата. Благодаря ви за съветите Simple Smile

# 10
  • Мнения: 481
Моята е на Аптамил Пронутра - засища я, рядко се случва да иска да яде по- рано от третия час. На 6м.22 дни е и пие по 180мл. При вас може да е и скок в растежа ( на мен ми идеше да направя скок през прозореца ). През това време им се хапва повечко, но всичко се нарежда след известно време. Успех!

# 11
  • Мнения: 18 686
На снимката ми се вижда долен ляв резец, че е тръгнал

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Не виждам как захранването ще промени неспокойството?... Дори точно обратното.. Бебето е на 4м и 20 дни! Доста е подходящо да му дава пюрета докато е легнало .. 😒
Не съм написала , че захранването ще намали неспокойството, а че може да помогне за нахранване....на детето явно не ми е достатъчно ам, щом след час отново е гладно....смятам че и доктор би го предложил като вариант. Плюс това след 4 м. При положение, че е на АМ е съвсем в норма да започне захранване според която и да е здравна организация.

# 13
  • Германия
  • Мнения: 865
Не виждам как захранването ще промени неспокойството?... Дори точно обратното.. Бебето е на 4м и 20 дни! Доста е подходящо да му дава пюрета докато е легнало .. 😒
Не съм написала , че захранването ще намали неспокойството, а че може да помогне за нахранване....на детето явно не ми е достатъчно ам, щом след час отново е гладно....смятам че и доктор би го предложил като вариант. Плюс това след 4 м. При положение, че е на АМ е съвсем в норма да започне захранване според която и да е здравна организация.
Да, беше ми предложено преди две седмици. Утре отново ще посетим педито. Тази нощ, също се събуждахме с адски плач през 30мин. Започна да си дърпа ушичките, може пък да я болят знам ли. Пипам ги лекичко, не дава знак, че я боли, но...  Много е гадно, че като майка не разбирам какво и има. С мъжа ми стоим и се чудим дали пък не е нещо много по-сериозно :/

# 14
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Приемете, че това е просто период - ако няма температура, ако при допир не пиши от болка и т.н. значи не е нещо сериозно. Да, най-вероятно усеща някакъв дискомфорт и напълно разбирам колко е гадно да не знаеш какво да сториш, за да облекчиш това положение. Гушкайте се, гледайте да задоволявате основните потребности - храна, вода и сигурност (тоест гушкане)  и това ще мине. Стискам палци скоро да премине този период. П.с. пробвайте една вечер преди сън да дадете Панадол примерно - аз лично предпочитам Нурофен, тъй като е и противовъзпалително и ако е заради зъб е много по-ефективно, но пък много доктори го отричат, та си е личен избор. Но една доза Панадол няма да навреди, а може само да успокои ако неспокойството е от зъбчетата. И другото което се сещам - в даден период дъщеря ми много добре се влияеше от Камилия

Общи условия

Активация на акаунт