"Богатство" на кредит

  • 20 115
  • 665
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: X
Покупка на жилище с дългосрочен кредит не винаги е добра сделка. Завишаването на сумата от лихви по краткосрочните кредити рядко надвишава 3% - къде ги намирате тези които взимат на 10% че да се включа и аз като кредитор?

# 331
  • Мнения: 4 986
От банка ми се обадиха да ми предлагат кредитна карта с 1,5 процента месечна лихва и 40 лева годишна такса.1,5%на месец не е ли 18% годишна лихва?Ако нещо не съм в час и съм в грешка моля светнете ме.

# 332
  • Мнения: 2 998
Ето първата банка, която отворих. Лихвата за потребителски кредит без превод на заплата е 9%, а ГПР-то колко е никой не знае.
https://www.ccbank.bg/bg/fizicheski-lica/potrebitelski-krediti/p … -kredit#tab-2_525

# 333
  • София
  • Мнения: 38 431
От банка ми се обадиха да ми предлагат кредитна карта с 1,5 процента месечна лихва и 40 лева годишна такса.1,5%на месец не е ли 18% годишна лихва?Ако нещо не съм в час и съм в грешка моля светнете ме.
Толкова са. Аз повече кк не пипам!

# 334
# 335
  • Мнения: 2 998
Какво искаш да покажеш с това? ГПР-то е 10%.

# 336
  • Мнения: X
Вземате 20к за шест месеца връщате 6 вноски по 3384. Колко процента е оскъпяването? Моят калкулатор показва 1.52%

# 337
  • Мнения: 2 998
Може линк към конкретния кредит? Каксто написах на калкулатора се вижда 10% ГПР. В сайта на банката също няма портебителски кредит с 1.52% лихва.

# 338
  • Мнения: X
Ако имате възможност, визирам противниците на кредитите, да купите мебели, автомобил, нещо по-голямо за крупна сума и има възможност сумата да се връща без лихва, бихте ли се престрашили? Или бихте предпочели да платите 20-30 000 неведнъж.
Благодаря на тези, които ще отговсрят.
Ще платя на наведнъж,защото и без лихва това си е борч и ангажимент,който трябва да влачиш години.А и не знаеш днес,ако си здрав и работиш,дали утре ще е така.Аз лично съм противник на кредити,лизинги,вересии и всякакви други борчове.И мое лично мнение е,че освен да нямаш заеми,трябва да имаш и спестени пари за неотложни нужди.Дано да не знаете,какви пари хвърчат, ако се разболеете малко по-сериозно.И ако ги нямаш кеш,никой не ти гледат марката на телефона и на дрехата.
Да се присъединя към този отговор. Чувството, че не дължиш нито стотинка на никого и че никой не може да те пипне е безценно.

# 339
  • Мнения: 4 986
1,52 на месец ли?

# 340
  • Мнения: X
Може линк към конкретния кредит? Каксто написах на калкулатора се вижда 10% ГПР. В сайта на банката също няма портебителски кредит с 1.52% лихва.
Линка на банката се вижда в шота. Но може да изберете произволна банка - разликата няма да е огромна. Например следващата от Гугъл ми дава това

@bubolina73 Не на месец. След шест месеца ще върнете сума завишена с 1.52% спрямо тази която сте получили.
А тази от линка YouDontOwnMe на стандартен ще ми струва 5% за година - няма по-къс период

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 22:33 от Анонимен

# 341
  • Мнения: 4 986
Благодаря за обяснението,не съм в час с кредитите.За депозитите е 0,003% и като си удържат таксите за обслужване и теглене и няма лихва.Освен лихвата други такси за обслужване кредита не се ли дължат?

# 342
  • Мнения: 54 347
Нали темата е за бедняци с кредити за дрехи и аксесоари?
Как стигнахме до 30 000?

# 343
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 149
Нали темата е за бедняци с кредити за дрехи и аксесоари?
Как стигнахме до 30 000?

инфлация моме, инфлация ... 30 хил. вече са мес.доходи на бедните Smiley

# 344
  • Мнения: 18 477
Темата е за богатство на кредит.
В различните социални среди явно се разбират различни неща под богатство - на едно място анцуг и калъф за телефон, на друго място - друго.

Общи условия

Активация на акаунт