"Богатство" на кредит

  • 20 082
  • 665
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 54 061
"Фаворити" ми са мизерниците, които търкат билети.
То бива, бива простотия, но това е ненадминато.

# 151
  • Мнения: 10 681
Теглите ли кредити, за да си купувате скъпи неща и да парадирате с тях?
Напоследък доста роднини и познати не спират да се хвалят колко пари имат, колко са богати, а реално всичкото това "богатство" се изплаща всеки месец или е в следствие на някаква случайност... Като някой вирус е цялото това поведение...
Наскоро чух от подобен типаж, че се страхува да не го помислят за беден, даже се обижда...
Аз ли нещо не съм в ред?!? За мен това да си богат определено не се изчерпва  с раздърпан анцунг Найк и Айфон втора ръка, ама може би моите представи са грешни?
Знам, че въпросите ми са риторични, но просто искам да чуя други мнения по темата Simple Smile
Аз ли съм последната останала загубенячка, дето не харчи луди пари (които няма), за да се прави на голямата богаташка и да парадира.
И преди да ме обвините, че не трябва да държа сметка кой как си харчи парите.. Така е! Аз не държа сметка и не ми пука, но има хора, които всячески се опитват да ми го навират в очите постоянно. Явно, за да не ги помисля за бедни...
Втора ръка айфон и раздърпан Найк... Ами можеш да спиш спокойно, кредитите няма да са много големи.

Пхахаха аз си спя спокойно Grinning Бая народ се изреди да подкрепи мнението ми и да даде примери. Обаче няколкото човека, дето са "против" всячески се опитват да ме уязвят и да ме изкарат злобарка, дето сън не спи, заради "богатите" си авери. Пак да питам - не разбрахте ли??? Не ми пука кой какво има, стига да не ме занимават с особите си и вещите си най-вече. Едната ми обяснява, че не трябва да контактувам с такива, аз казвам, че ги избягвам. Другата идва да ми каже как може така да ги избягваш, заради едните маркови гащи Grinning
В крайна сметка никой не си призна, че тегли кредити, за да се фука с новото Армани, а яде филии с лютеница...

# 152
  • Мнения: X
Хората искат да спечелят възхищение, но не уцелват публиката.
Преди 10 години отивам на кафе, ново познанство, аз на 22, той батко на 30. И сядаме, приказваме си, а на съседната маса едни девойки и телефоните им на плота. И тогава тоя човек каза нещо, няма да му забравя коментара -
Цитат
Гледай ги как парадират с телефони. Преди години мобифоните бяха като тухли и хората пак не си ги слагаха така демонстративно на масата.

Не знам пред кого парадират. Статусът, реалният, винаги си личи. Има един много интересен монолог на Ханибал Лектър за селянчето - ако го помните от филма/книгата 'Мълчанието на агнетата'. Тия парадиращи са 1:1 с обекта на монолога.

# 153
  • Мнения: X
Интернет прецака нещата... Голяма деградация последното десетилетие.

# 154
  • Мнения: 54 061
Не е интернет.
Открай време е имало такива въшкари, които драпат неистово да се пишат богати.

# 155
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Комплексари винаги е имало.

# 156
  • Мнения: 18 322
Скрит текст:
Теглите ли кредити, за да си купувате скъпи неща и да парадирате с тях?
Напоследък доста роднини и познати не спират да се хвалят колко пари имат, колко са богати, а реално всичкото това "богатство" се изплаща всеки месец или е в следствие на някаква случайност... Като някой вирус е цялото това поведение...
Наскоро чух от подобен типаж, че се страхува да не го помислят за беден, даже се обижда...
Аз ли нещо не съм в ред?!? За мен това да си богат определено не се изчерпва  с раздърпан анцунг Найк и Айфон втора ръка, ама може би моите представи са грешни?
Знам, че въпросите ми са риторични, но просто искам да чуя други мнения по темата Simple Smile
Аз ли съм последната останала загубенячка, дето не харчи луди пари (които няма), за да се прави на голямата богаташка и да парадира.
И преди да ме обвините, че не трябва да държа сметка кой как си харчи парите.. Така е! Аз не държа сметка и не ми пука, но има хора, които всячески се опитват да ми го навират в очите постоянно. Явно, за да не ги помисля за бедни...
Втора ръка айфон и раздърпан Найк... Ами можеш да спиш спокойно, кредитите няма да са много големи.

Пхахаха аз си спя спокойно Grinning Бая народ се изреди да подкрепи мнението ми и да даде примери. Обаче няколкото човека, дето са "против" всячески се опитват да ме уязвят и да ме изкарат злобарка, дето сън не спи, заради "богатите" си авери. Пак да питам - не разбрахте ли??? Не ми пука кой какво има, стига да не ме занимават с особите си и вещите си най-вече. Едната ми обяснява, че не трябва да контактувам с такива, аз казвам, че ги избягвам. Другата идва да ми каже как може така да ги избягваш, заради едните маркови гащи Grinning
В крайна сметка никой не си призна, че тегли кредити, за да се фука с новото Армани, а яде филии с лютеница...

А ти очакваше други отговори ли? Какви простаци са тези с кредитите за дрехи Simple Smile И се изненада от отговорите, че не всеки се впечатлява от кредитите на хората и "пумата".

# 157
  • Мнения: 54 061
Не само са простаци, ами са безмозъчни простаци.
Кой нормален човек ще тегли кредит за дрехи?

# 158
  • Мнения: 7 352
"Fake it till you make it" -много хора живеят на този принцип и ако им е добре  не виждам проблем.
За мен е грозно да се обсъжда колко пари е струвала сватба или бал , не ги плащате вие.Ако  авторката беше толкова над материалните неща нямаше да пуска темата , а щеше да си пуска такива приказки покрай ушите.

# 159
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Може да е грозно, но всеки го е правил поне веднъж. Може да не е обсъждал парти или бал, а нещо друго, но го е правил. Не вярвам да съществуват хора, които абсолютно винаги са над материалните неща. Или ще е пълен темерут, живеещ в изолация, или светец.

Последна редакция: нд, 26 яну 2020, 11:56 от HighSpeed

# 160
  • Мнения: 54 061
Какво значи над материалните неща?
Светът е материален, не живеем с мечти само.
Но е гротексно да гледаш някой, който си брои стотинките до заплата и се крие от банките, как се надува с вещи, купени с чужди пари.
И като му се разболее детето, реве на 3 гласа как лекарствата са скъпи и няма пари.
За такива малоумници е темата.

# 161
  • Мнения: 15 619
Впечатляват се само хората, които "нямат" - в много смисли. Да имаш нужда да сложиш някому оценка, е нищета. Да изпитваш необходимост да го изкажеш, повториш, дообясниш и разясниш, е важно единствено за теб. Надявам се да го разберете.   Hands V

# 162
  • Мнения: 18 322
Впечатляват се само хората, които "нямат" - в много смисли. Да имаш нужда да сложиш някому оценка, е нищета. Да изпитваш необходимост да го изкажеш, повториш, дообясниш и разясниш, е важно единствено за теб. Надявам се да го разберете.   Hands V

Simple Smile
Така е. Такива теми дават много повече информация за възмутените гражданки, отколкото за "приятелките" с пумите, които я са искали, я не са искали да натякват, обаче отсрещната страна се е почувствала бедна, унизена, обидена...

Замислете се дали всички от вашата среда реагират по същия начин на това, че някоя си е купила пума с цвят на телефона май беше, или повечето са пуснали покрай ушите, сменили са темата и са продължили живота си без драмата от тази тема.

# 163
  • Мнения: 5 262
В крайна сметка никой не си призна, че тегли кредити, за да се фука с новото Армани, а яде филии с лютеница...
Това не е форум за младежи все пак. Напълно нормално е майките да внимават какво и къде харчат и да мислят първо за децата си.

# 164
  • Мнения: X
Не само са простаци, ами са безмозъчни простаци.
Кой нормален човек ще тегли кредит за дрехи?

Аз, като цяло, не разбирам въобще тегленето на кредити - нито съм теглил някога, нито съм купувал нещо на изплащане - нито разполагам с кредитни карти.

Странно ми е да харча пари, които не са мои и после... да не мога да спя от притеснение, защото нямам парите, да ги върна.


П.С. Хората с кредит за жилище ги разбирам. Не разбирам тези с кредити за коли, мотори, дрехи, часовници и техника... или пък, бърз кредит за дискотеЧка...

Общи условия

Активация на акаунт