"Богатство" на кредит

  • 20 104
  • 665
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 10 746
И аз пазарувам от ВУ, попадала съм на маркови дрехи. Някои просто са ми харесвали като модел, световно неизвестна марка, но са прани, прани, носени, износени, изглеждат като нови. Работила съм за световно известна марка дрехи, дето каквото съм си купила оттам избеля на третото пране. Но пък марката е признак за "престиж" Grinning Точно там виждах наистина богатите хора, как идваха тихо, спокойно, избираха едни дрешки за 1000 лв, поздравяваха и си тръгваха като пичове. А тези, дето бяха от кредитните богаташи ни се качваха на главите и ни унижаваха ежедневно...

Сещам се сега за един приятел на ММ, вече далечен познат. Като сядахме на кафе, задължително вадеше ключовете от колата, наместваше емблемата на ключодържателя да се види, че е БМВ и вадеше, познайте какво Grinning Айфона, последен модел (разбира се купени на кредит). Така сваляше мацки. Не един път сме плащали сметката, защото той имал 2 лв в джоба, защото още не му били превели заплата... По-притеснителното беше, че много мацки му се връзваха, а не беше дори красавец, да не говорим за велик интелектуалец, но очевидно не беше беден Grinning

# 31
  • Мнения: 276
Bobchita ,тези са ми фаворити. И ще допълня: направят рожден ден на детето,колкото половин сватба, а после се чудят как да изкарат месеца Smile

И още, и още... Smiley

# 32
  • Мнения: 15 142
Изобщо,чисто българска черта е да харчиш повече,отколкото имаш.
Не, не е българска черта, по скоро е побългарен вариант на чуждоземен начин на живот - на кредит.

# 33
  • Мнения: 2 515
Тези са ми фаворити. И ще допълня: направят рожден ден на детето,колкото половин сватба, а после се чудят как да изкарат месеца Smile

И още, и още... Smiley
Такива и аз познавам. Рожден ден с над 150 гости, а детето реве ли реве... Нали уж е негов празник, пък то нищо не разбра. Аниматор поне да бяха викнали, но неее....Трябват повече пари за яденье и пиенье.

# 34
  • Мнения: 15 356
Дада,табелата на дрешката да покажем.
Или пишлеметата с аудита за 30-40 000 и на бензиностанцията зареждат за по 5 лв.Не може да не сте виждали такива.
Изобщо,чисто българска черта е да харчиш повече,отколкото имаш.
Не, не е българска черта, по скоро е побългарен вариант на чуждоземен начин на живот - на кредит.
И така може да е.

# 35
  • Мнения: 10 746
Рожденни, именни и всякакви други дни като малки сватби са ми фаворити.
Така бях на едно роднинско кръщене, не знаех, че трябва да си облека балната рокля.. Много неловко се почувствах.
Позната на майка ми правиха първи рожден ден с 200 човека, бяха изтеглили 6000 лв заем за меню, покани, украси и за наем на танцов народен ансамбъл + духов оркестър Flushed

# 36
  • Мнения: 15 356
То това е класика,наши познати също с кредит и 150 човека гости.Даже и дрес код имаше!

# 37
  • Мнения: 276
Значи човек да не се зарича, но що се отнася за децата ми, бих изтеглила кредит само за образованието им. Всичко друго е напълно излишно за мен. Ще ме прощават родата и приятелите.  Satisfied

# 38
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Къде ги виждате тези парадирания?
Изобщо не се впечатлявам кой какво има и с какво се носи.
Но като гледам темите за точно такива обсъждания колко са вървежни, явно хората масово ги вълнува.
Нямам кредити и не мисля да имам.

# 39
  • Другата България
  • Мнения: 37 077
За мен това да имаш скъп телефон, с много функции, приложения и добри параметри си заслужава и си струва само ако ти се налага да го ползваш във връзка с работата си, ако работиш от вкъщи например, ако пътуваш често /дори и да не е по работа/, ако имаш бизнес или пък си да речем на някаква ръководна позиция и ти се налага да използваш функциите му. Не говоря за престиж.
Но ако си обикновен труженик, на заплата, средностатистически българин, който използва телефона само за разговори и това да си прави селфита, за какво ти е айфон или телефон за над 1000 лева примерно? Въпреки, че за мен и над 500 са много, конкретизирам за мен, защото аз наистина само за това го ползвам-да говоря, да правя снимки /рядко/, да си броя крачките Joy, естествено и да ползвам интернет за каквото ми се наложи. И това е телефон на 4 години /или 5, вече забравих, Самсунг нещо си/, тогава купен за около 500-600 лева. Безотказно работещ, аз си пазя нещата, и то не съм му използвала изобщо всичките екстри. Ще го търкалям докато се скапе.
Колежка преди дни дойде с Хуауей /дано правилно съм го написала/ за 1300 лева, взет на изплащане, а предишния ѝ беше на година и половина и си работеше безотказно. И я питат защо ѝ е-защото е по-нов. Ама за какво ще го ползваш, каква работа ще ти върши, с какво ще си оправдае парите-. Може в мен да е проблема, ама никога не съм била вещоман и не разбирам такова изхвърляне. Но не е моя работа, стана въпрос и се сетих, нито ще ѝ го изплащам аз, нито ще го ползвам аз. Щом хората това ги радва, да си харчат парите както намерят за добре.

# 40
  • Мнения: 15 356
Значи човек да не се зарича, но що се отнася за децата ми, бих изтеглила кредит само за образованието им. Всичко друго е напълно излишно за мен. Ще ме прощават родата и приятелите.  Satisfied
Ти пък!Някой ще каже,че нямаш пари за един бал със сто човека...

# 41
  • Мнения: 276
Бал със 100 човека?! Че то това си е сватба хахаха. Доста време имаме до бал, но не мисля списъкът да е толкова дълъг Satisfied

# 42
  • София
  • Мнения: 5 136
Една позната наскоро спретна 30-тия си рожден ден със 70 гости. Кръчма, диджей, една сватба направо. Съмнявам се да е извадила парите ей така и да няма намесен поне някой дребен кредит...
Знам, че някои ще кажат - защо гледаш на хората в паничката? Донякъде е вярно, но просто ме фрапират такива неща и това си е.
Бих теглила малък потребителски кредит за пътуване в чужбина, особено за някоя по-екзотична дестинация, защото не съм пътувала много-много и ми се ще да видя нещо по-така...

# 43
  • Мнения: 10 746
Бал със 100 човека?! Че то това си е сватба хахаха. Доста време имаме до бал, но не мисля списъкът да е толкова дълъг Satisfied
Еее, ученическата ми любов си направи бала със 100+ човека. По-точно родителите му направиха, но те имаха пари. Не са за темата, просто се сетих.

# 44
  • Мнения: 276
Ели-Мели , едно време други времена бяха. Сега на тази борба за оцеляване, ако човек няма възможности ми се вижда като голямо ''изхвърляне''.

Sunshine_Reggea , утре вечер сме на юбилей на наша близка, но те са хора с огромни възможножности и със сигурност не са теглили кредит де Smiley

Общи условия

Активация на акаунт