Ипотека за стар апартамент в София или нов в Перник?

  • 3 854
  • 87
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Е, не, не излиза двойно по-скъпо, ако приемем, че ще плащаш наем докато си жив. Двойно по-скъпо е само за периода на изплащане на кредита, а той е ограничен - 15, 20, максимум 30 години. А човек обикновено живее и след това.

# 61
  • Мнения: 84
Здравейте,

Моето мнение е София. Рано или късно евтиното излиза скъпо. Ценете времето си и не го пропилявайте в безкрайно висене в трафика, нерви, бързане и постоянно пътуване.

# 62
  • Мнения: X
Съгласна съм с последното мнение. Дъщеря ми има съученик от Перник. Учи в 1 АЕГ и вероятно, за да бъде в добра гимназия, детето пътува всеки ден. Още преди Коледа беше споделило, че няма търпение да дочака края на учебната година, когато семейството ще се премести в София, защото ежедневното пътуване му е убийствено.

# 63
  • Мнения: 9 647
Съвет по темата няма да давам, но само да вметна, че сравнително скоро ще направят метрото до Горна баня, което ще е връзка с влаковете уж. Също трябва да ремонтират и околовръстното от магистралата до детелината за Бояна. Тези две неща доста ще улеснят пътуването според мен. Е, няма да е от днес за утре, но поне така се планира. Също мисля, че тук в София някои квартали са не особено по-добри като обстановка от Перник или някой друг провинциален град..

# 64
  • Мнения: 1 631
Със 120 00 лева не можеш да си купиш нищо освен гараж в София. За Перник - не знам.

Малко на изуст е това твърдение. Особено както Сф се е разрастнала до след Околовръстното във всички посоки...
Е, ако искате идеален център - да, малко вероятно, но жълтите павета изобщо не са страхотно място за живеене. За нощен живот - да.
И банките щедро дават кредити, дори на хора над 45 години, разсрочни за над 20 години.
Нека не изказваме категорични мнения, които не са съвсем точни.

# 65
  • Мнения: 18 526
Хич не ми се спори, видяха се предложенията за наистина отдалечени райони и то ще го получиш на замазка. Така че е реално да се прибави поне един ремонт и обзавеждане. Аз самата съм от София, имам много приятели там и доста от тях се въздържат да се натоварят с кредити и си живеят под наем. Сигурно има защо.

Коя банка кредитира 45 годишни за 20 години да изплатят апартамент на зелено, който още го няма Simple Smile

# 66
  • Мнения: 1 631
Къде съм написала "на зелено"?
А банката, ако Ви е толкова належащо да я кажа, ще използвам лс.

# 67
  • Мнения: 18 526
Излишно е да спорим, много апартаменти се водят "в София", а всъщност са доста далеч, това не е София. И много други подводни камъни има.

# 68
  • Мнения: 3 906
За 120 000 лв. може да се купи в забутан квартал изключително маломерен апартамент, или такъв за цялостен ремонт. Иначе двустаен - отново в забутан квартал. Това нещо не си заслужава парите, но всеки си преценява. Иначе по темата - аз не бих купила в Перник, ако ще работя в София. Ние живеем в краен квартал в София и ми е ад пътуването до центъра всеки ден, а си представям с кола от Перник в задръстване сутрин и вечер. Метро да има скоро до Перник е в сферата на научната фантастика, до нас метрото го правят от години, а за други квартали изобщо не е започнало.

# 69
  • Мнения: 9 774
За 60 хил. евро може да се намери панелка в комплекс и за тотален ремонт, при късмет може и ЕПК за тотален ремонт. Тя самата питаше за панелка в София. Ако мъжът й/баща й/свекър й/брат й и т.н. роднини-мъже имат поне елементарни умения в ремонтирането,  част от дейностите могат да си ги свършат сами и ще им излезе доста по-евтино. Майстори само за най-специфичните неща - примерно плочките.
В темата за Преди и Сега има прекрасни снимки за ремонтиран от младо семейство апартамент за 2-3 месеца със собствени сили.

# 70
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Перник поне още няколко години ще е без вода

# 71
  • Мнения: 1 631
За последно - за 58 000 Е купихме апартамент, който е на 40 мин. ПЕША от жълтите павета. Квартала не е луксозен, но е комуникативен и уреден от към много необходимости за ежедневието. Имаше и по-евтини на акт 15. Над 45 годишна бях към момента на отпускане на кредита. Нека не заявяваме категорично "нЕма такова животно", щото явно има.
п.п. Блока е тухлен, нов.

# 72
  • Мнения: 84
Винаги има варианти. В Дървеница  обновиха стари общежития изцяло отвън и  отвътре и сега ги продават, дори мисля че с паркоместа в цената. Двустайни гледах, че са някъде около 50к евро и обзаведени, други 3стайни около 80к., необзаведени но завършени изцяло вътре.
Така че много зависи човек какво търси.

# 73
  • Мнения: 18 526
Е дай Боже да е така, а колко е голям този апартамент? И след това сте ремонтирали и обзавеждали все пак, нали?

# 74
  • Мнения: 3 906
И кога е бил купен? Защото и ние купихме тристаен в затворен комплекс с паркомясто за 59 000Е, ама беше 2015 г.

Общи условия

Активация на акаунт