Рим - 23 тема

  • 50 505
  • 725
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 122
Alisa за съжаление е зает апртамента за нашите дати
приемам подобни предложения за настаняване
около термини, кои са "по- безопасните"  райони

# 16
  • Мнения: 11

Декември бяхме тук Cairoli Interno 9BB , 101 Via Cairoli, Stazione Termini, Рим, 00185, през Букинг. Мястото много добро - за 4 вечери - 520 лв. за 4 вечери - Студио. ние бяхме 3, може и 4 човека.
Преди една година, бяхме в района на Ватикана горе долу същата сума за 3 вечери , апартамент.
[/quote]

Имам резервация за май за Cairoli Interno 9 и ме интересува мястото спокойно ли е. Има ли магазини за храна и кафенета наоколо? Улицата вечер оживена ли е? Самия апартамент ок ли е? За колко време се стига до шатъла на Ситбус на Виа Маршала?
Поздрави

# 17
  • България
  • Мнения: 429

Декември бяхме тук Cairoli Interno 9BB , 101 Via Cairoli, Stazione Termini, Рим, 00185, през Букинг. Мястото много добро - за 4 вечери - 520 лв. за 4 вечери - Студио. ние бяхме 3, може и 4 човека.
Преди една година, бяхме в района на Ватикана горе долу същата сума за 3 вечери , апартамент.

Имам резервация за май за Cairoli Interno 9 и ме интересува мястото спокойно ли е. Има ли магазини за храна и кафенета наоколо? Улицата вечер оживена ли е? Самия апартамент ок ли е? За колко време се стига до шатъла на Ситбус на Виа Маршала?
Поздрави
[/quote]
Нормално място. Има доста китайци и техни магазини. Има ресторанти. Има голям маркет. Най-близкото метро е червено спирка Виктор Емануел. До метрото има PAM Market, аз много го харесвам.  Близо е 10-15 м до Ситбус.
То е студио на два етажа. Има всичко, ние ранното сутрешно кафе си го пиехме в апартамента.

# 18
  • Мнения: 5
Много благодаря на дамите поддържащи темата! Невероятни сте! Толкова много изчерпателна и полезна информация. Но все пак имам въпроси:
Предстои ни пътуване до Рим през май. По разписание пристигаме към 20,00 часа на Фиумичино. 1, Ориентировъчно колко време се губи в проверки и придвижване до автобус/влак за Термини? Само с ръчен багаж ще сме. 2, Резервирали сме апартамент на via Calabria до Порта Салария. Гугъл дава разстояние от Термини до мястото 1,4 км - 20 минути пеш. Опасявам се,  че няма да искат да ни качат такситата от Термини. Нормално ли е да се върви пеш към 10 вечерта в тази част на Рим? Благодаря предварително на компетентните!

# 19
  • IT
  • Мнения: 3 704
Защо да не ви качат? Аз съм викала такси веднъж за 1 километър. Но можете и пеша, в тази част има посолства. Може да минете покрай площад република или покрай британското посолство.
Няма да губите много време.
Не далеч е пиацца Александрия има покрит пазар- плодове, зеленчуци има и доста прилични места за хапване.
Момичета четвъртък е ден за ньоки, петък риба, събота -шкембе по римски.да знаете, ако сте в тези дни какво е прясно прясно.

# 20
  • Мнения: 5
allexa.7 - много благодаря за ценната информация! Simple Smile ще посетим тоя пазар.

# 21
  • Мнения: 79
Turistika, няма проблем и  според мен да се придвижите пеш. Наблизо е джелатерия La Romana и ние всяка вечер с дъщеря ми ходихме по това време да хапнем сладолед. Не съм се притеснявала.

# 22
  • София
  • Мнения: 318
Здравейте,
Някой от скоро посетилите Рим имал ли е проблем с придвижването с шътълите от Термини до летище Чaмпино? Притеснявам се, тъй като чета доста лоши отзиви и за Теравижън и за Ситбус, че правят пробеми с качването на пътници, дори и на такива с билет закупен онлайн.

# 23
  • Мнения: 110
Къде четете такива отзиви? Аз също се чудя кой шатъл да избера, но не съм срещала такива мнения.

# 24
  • София
  • Мнения: 318
Къде четете такива отзиви? Аз също се чудя кой шатъл да избера, но не съм срещала такива мнения.

Гугъл ревютата за съответната компания

# 25
  • Мнения: 110
Благодаря!

Ужас, неми беше хрумвало да търся отзиви за шатълите. Ами изправи ми се косата, връщането ни е с много ранен полет....
За сега поне пресните коментари на Ситибъс са понемалко обнадеждаващи.

Моля, който скоро е ползвал шатъли, нека даде някаква информация.

Благодаря!

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 15:21 от Buni5

# 26
  • Мнения: 155
По мои впечатления (поне от/до Фиумичино), когато пристигне шатъла и има много хора, нареждат хората на опашки и пускат първо тези с предварително купените билети. Ако обаче не отидете достатъчно рано, може да се окаже, че вече са почнали да пускат и тези които купуват на място билети и няма да ги свалят, за да се качите вие. Ако гоня самолет, аз бих предвидила да не вземам последния възможен автобус, а да има време да са кача и на следващия, ако се наложи. Не знам с много ранните полети възможно ли е.

# 27
  • Мнения: 110
Аз се глася за първият- към 4:30ч. До колкото разбирам от Термини до Чампино е около 30-40 минути. Полетът е в 6:45 ч. Започвам да се тревожа дали ще успея....

# 28
  • Мнения: 4 122
Ако се хване първото влакче в 5.30+автобус 520, в колко часа се пристига на летището?
Всъщност 5.30 тръгва от първата спирка, нали?
така че на термини или манцони ще е в 5.50 поне
а   520  препълнен ли е?

https://www.google.com/maps/dir//41.9086098,12.4755416/@41.90952 … data=!4m2!4m1!3e2
намерих апартамент на тази улица
изглежда ми с удобно местоположение
как мислите вие?
двоумя се между него и района на колизеума.

Последна редакция: чт, 30 яну 2020, 08:40 от The Invisible

# 29
  • София
  • Мнения: 1
Здравейте, дами! Прекрасна тема и много полезна информация, която спестява доста въпроси, но аз бих искала да попитам няколко конкретни неща, свързани с предстоящото ми пътуване в средата на април. От прочетеното оставам с впечатление, че автобусите на Ситбус и Теревижън са добра опция за придвижване до центъра на града. Виждам различни мнения дали е за предпочитане да се закупят билети предварително или на място, така че приемам препоръки. Но така или иначе при пристигнаето не очаквам проблеми, явно има много опции. Обратният ми полет обаче е в 08:00 часа и от това произтичат известни колебания как да действам. Към 06:00 часа трябва да съм на летището, затова искам да разбера може ли да се разчита на автобусите, които тръгват от Термини за Чампино, през колко минути са и дали и за тях се купуват билети предварително, или само на място? Посъветвайте ме, ако хвана автобус в 05:30 достатъчно рано ли е, за да не рискувам да си изпусна полета.

Другият ми въпрос е свързан с настаняването. Видно е, че Термини не е най-приятният квартал, но в същото време искам да си резервирам апартамент на пешеходно разстояние от мястото, от което тръгват рейсовете за Чампино, за да мога рано сутринта да се придвижа до там без градски транспорт. Досега винаги съм ползвала Booking, този път реших да е Аirbnb. Намерих няколко прилични варианта, но политиката на сайта е, че не показва точното местоположение, докато не резервираш. Почти всички са в квартала Сан Лоренцо, на около 15-20 минути пеша от Термини, ако се вярва на коментарите на гостите. Та бих се радвала някой, който познава града, да сподели впечатления за квартала и дали наистина за толкова време може да се стигне пеша до Термини и спирката на автобусите за летището. Благодаря предварително! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт