Захранване - въпроси и отговори - тема 7

  • 28 961
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 556
На АМ, за 2 месеца е качила 800 грама.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 25 212
А сега колко тежи? Нека кажат и другите, но си мисля, че няма чак такава причина за тревога... Акане, пишкане, тонус, всичко наред ли е? Вие с таткото високи ли сте или по-фини?

# 17
  • Мнения: 556
Последно, в началото на месеца, беше 6,025.С изключение на акането всичко е наред. И двамата с таткото сме високи.

# 18
  • Мнения: 504
А на височина как е? Някой път килограмите са сметка на височината.

# 19
  • Мнения: 556
Станала е 63см,а на предното мерене беше 58см.

# 20
  • Мнения: 6 414
Те педиатрите все бързат да захранват..
И според мен е много рано да се захранва на тази възраст. Поне към 5++ или изчакай да може да седи поне десетина минутки седнало с опора. Как ще го храниш докато не може да сяда Rolling Eyes

И аз да питам. Кога започнахте да давате пюре с повече от две съставки? Миналата седмица въведох пиле и се чудя дали мога да давам например картоф, тиквичка и пиле комбинация или трябва да се придържам към два компонента макс. На 7+ е бебето.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Мисля, че не е проблем да смесиш няколко неща.
Бени,
на мен лично детето ми изглежда съвсем в норма.

# 22
  • Мнения: 504
Има таблици за наддаване на детето и ръста, погледнах детето си е много добре според тях.

# 23
  • Мнения: 556
Благодаря за отговорите!

# 24
  • Мнения: 46 438
И според мен захранването ще забави наддаването. На тези месеци се усвоява пълноценно единствено млякото, съответно от него най-много се качва.
Продължавайте на поискване, добре си с теглото.

# 25
  • Мнения: 4 660
Благодаря за новата тема. Hug
Ще ви следя малката е на един месец, на пролет и предстои захранването.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Момичета, малко съм объркана. Бебчо е на 9 месеца изцяло на кърма. Захранване започнах на 6+++. До момента съм дала картоф, тиква, сладък картоф, пащърнак, ябълка, круша и слива. Абсолютно никакъв интерес няма към храната. Нямаме 1 изядено бурканче. За 2 дни се изяжда половин бурканче и то с настояване от моя страна.  Устата се затваря категорично и главата започва да се върти на двете страни. Въпросът ми е с какво да продължа от тук нататък? Да предлагам ли каши, да се върна ли на зеленчуците, да вкарвам ли още плодове? Пробвала съм и готови и правени от мен пюрета, в които съм слагала кърма.

П.С. Оставяла съм да бърка в пюрето, да се маже, да усеща консистенция, да има време с лъжичката...не съм насилвала по никакъв начин процеса.

# 27
  • Мнения: 844
Все едно описваш моето момче 👶 На 9+ месеца, на кърма (до преди седмица) и нямаше и едно изядено бурканче или нещо, което аз да съм приготвила (на пара, на фурна, с вода, с кърма...)
Опитай с месо, моето момче обожава заешко със зеленчуци на гербер и нежни градински зеленчуци с ориз на хипп. Стигнах до извода, ще не обича еднокомпонентни.. и още мъчим по малко, изхвърлям много и така..
Ще се научат, никой не е останал да живее на мляко, но има и по-трудни дечица. Освен това помага когато аз се храня да седи в мен и да го храня и от време на време да му давам малко хляб.
Смени лъжичката, имах всякакви, а той хареса метална (явно гледа моята).
Стискам палци и ако отбележите успех кажи кое ви е помогнало 🤷🍼👶🤗

# 28
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Vivru, много благодаря! Аз не се притеснявам все още Simple Smile Нали до годинката основно е млякото, а храната е за запознаване само. Просто целият процес малко ме обърка сякаш...кога какво да дам Simple Smile Смених лъжичката също, даже бяхме с 2, едната от които бебчо я държеше...луда работа Simple Smile

# 29
  • Мнения: 335
Здравейте! От месец и половина захранвам, но нямаме заместен обяд. Започнах на 5.5м. Дори напоследък не си изяжда порцийката по обяд, ами към 16-17ч. Бебчо е изцяло на кърма. Да се притеснявам ли, че не можем да заместим хранене след толкова време? С водата също не върви. И още един въпрос: когато се въведе по-нататък киселото мляко, може ли да се счита, че ще си набавя достатъчно мляко (не кърма, не АМ), тъй като основната храна до годинката е това (под основна храна само кърма/АМ ли се има предвид или може и кисело мляко)?

Общи условия

Активация на акаунт