Захранване - въпроси и отговори - тема 7

  • 28 956
  • 740
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46 430


Захранването – кога, как, с какво и колко
5 СЕРИОЗНИ ГРЕШКИ ПРИ ЗАХРАНВАНЕТО
Ранно или късно захранване на бебето
Захранване дневникът на мама и татко
Как да захраним правилно
Кои храни кога се въвеждат?
Да научим бебето да се храни здравословно
Захранване водено от бебето – ЗВБ
ХРАНИТЕЛНИ АЛЕРГИИ
Хранителна алергия - кои са най-честите причини?
Домашна и здравословна бебешка храна
ДОМАШНИ РЕЦЕПТИ ЗА БЕБЕШКА ХРАНА
Въвеждане на месо в менюто на бебето
Рибата в детското меню
Бебешки Храни с Телешко
Кога може бебето ми да яде жълтъци и цели яйца
Кисело мляко и млечни продукти - кога и как ?
Въвеждане на глутен в менюто на детето – кога?
ЗАХРАНВАНЕ НА БЕБЕТО СЪС СОК
Защо е важно детето да се храни самостоятелно
Референтни граници според възрастта на детето (желязо, хемоглоби … ръвни показатели)






Скрит текст:



Захранване - въпроси и отговори !
Захранване – въпроси и отговори. ТЕМА 2
Захранване – въпроси и отговори. ТЕМА 3
Захранване – въпроси и отговори. ТЕМА 4
Захранване – въпроси и отговори - тема 5
Захранване – въпроси и отговори - тема 6

Последна редакция: пн, 27 апр 2020, 16:39 от Не се сърди, човече

# 1
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Сега загледах тази схема на захранване в първия пост. Вижда ми се супер сбъркана в частта за зърнените храни. На възраст 4-6 месеца е написано да се въведе ечемик? Той нали съдържа глутен, как така е в първите зърнени храни, дори преди овеса? Затова пък просото, което е супер лесно смилаемо, много полезно и несъдържащо глутен е дадено чак след 8-мия месец. Елдата, която е тежка и алерген - също е посочена към първите храни...

# 2
  • Мнения: 406
Момичета взех от Лидъл фини овесени ядки и си мисля да ги кисна в кисело мляко за детето(на 13 месеца е)та се чудех дали са подходящи за него?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Подходящи са, но не ги кисни в киселото мляко, студено е и ще им трябва време да омекнат. Просто ги залей с гореща вода, разбъркай за 1 минута да станат на каша и добави млякото.

# 4
  • Мнения: 406
Подходящи са, но не ги кисни в киселото мляко, студено е и ще им трябва време да омекнат. Просто ги залей с гореща вода, разбъркай за 1 минута да станат на каша и добави млякото.
Благодаря

# 5
  • Мнения: 56
Здравейте мами. Моето бебе е на 9 навършени месеца. В момента въвеждам жълтъка по схемата която е постната в началото и сме на трета седмица. Глутен още не съм въвела и исках да ви попитам трябва ли да изчакам пълното въвеждане на жълтъка до половинка на ден и тогава да дам глутена или мога да застъпя. Ако трябва да изчакам колко дена след въвеждането му мога да предложа глутенова каша.

# 6
  • Мнения: 46 430
2-3 дни обикновено, но няма точен срок, ако не бързаш, можеш и повече да изчакаш.
Скрит текст:
Сега загледах тази схема на захранване в първия пост. Вижда ми се супер сбъркана в частта за зърнените храни. На възраст 4-6 месеца е написано да се въведе ечемик? Той нали съдържа глутен, как така е в първите зърнени храни, дори преди овеса? Затова пък просото, което е супер лесно смилаемо, много полезно и несъдържащо глутен е дадено чак след 8-мия месец. Елдата, която е тежка и алерген - също е посочена към първите храни...
Благодарности към Месечинка виторога за наблюдателността и новата схема.

# 7
  • Мнения: 56
Много благодаря, Не се сърди, човече Flowers Cherry Blossom

# 8
  • Мнения: 6 408
А пилешкото защо е дадено чак в 10ти мес.? То е първо месо, заедно с пуешко след 6тия месец. И на мен ми се вижда малко объркана тази схема...

# 9
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Ами няма перфектни схеми... Ако намерите по-добра таблица предложете я. За пилешкото конкретно когато аз захранвах вече имаше мнения, че е възможно да предизвика реакции и затова не е препоръчително да е сред първите, а едва след заешкото и пуешкото. В крайна сметка възрастите са ориентировъчни, схемите за захранване са безброй, това е само пример, не е задължително да се следва неотклонно.

# 10
  • Мнения: 6 408
О, аз не съм експерт, но навсякъде чета за пилешко и пуешко след 6 мес. Аз лично изчаках бебчо да стане на 7мес. и едва сега въвеждам месо. Но пък чета също, че е важно  за желязото, защото намалявали запасите след шестия месец при кърмени бебета.
 Аз следвам тази схема от миналата тема, въпреки че започнах на 5++ мес и все още не съм въвела и половината от храните за 7-месечно и зърнени също не съм

# 11
  • Мнения: 948
Какви порции кус кус давате на 1 г.? Наскоро го въведох.

# 12
  • Мнения: 556
Здравейте, записвам се да следя и да се допитва до вас!
От толкова схеми съвсем се обърках😂
Явно трябва да си харесам една и да захранвам по нея.
Искам да попитам, дали мога да си за мразя пюре от круши?
Моето дете е на 4+ и педиатъра препоръча да започна захранване понеже беше над дала много малко м/у двата прегледа.

# 13
  • Мнения: 504
Точно така избирате си схема за захранване. Следите да ли има признаци за готовност за захранване. Относно наддаването, това не трябва да ви тревожи и е хубаво да се изчака поне до 5м и половина. Моята дъщеря единия месец беше наддала само 200гр на следващия 800гр.

Относно кус куса 3-4 супени лъжици варя, пък колкото изяде.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Не бих захранила на 4 месеца с аргумент, че наддава малко. На 4 месеца усвоява само мляко, захранването затова се нарича захранване, защото е за опитване, за запознаване с вкусове и консистенции. То не може да дъвче, не може да стои седнало, как си представя тая докторка, че ще яде количества, от които да наддаде? Колко е качило за месец, че се тревожиш? Кърмено или на АМ?

Общи условия

Активация на акаунт