Частни училища - информативно-дискусионна тема 34

  • 21 545
  • 747
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 333
Общинският е важен само за да се класираш на областен... Според мен е редно наистина в 4ти клас общински кръг по мат. да е централен. Може би и в седми също.
Не само е редно, но новата промяна е или недомислена, или нещо по-лошо. Едва ли ще са много децата със знания, които няма да прескочат общинския кръг, но тук се създават предпоставки за злоупотреби и напълно се обезсмисля общинският кръг. И по-важното е, че това е показал за капацитета на МОН - некадърност и корупция. А вие продължавайте да се съревновавате кое ЧУ е по-напред на глупавото им НВО.

# 16
  • Мнения: 62
Здравейте, нова съм във форума. Приятно ми е да се запозная с всички хора тук, събрани от идеята за едно по-добро образование на децата ни. Искам да попитам майките, чиито деца кандидатстват в Питагор за ПУК тази година, дали мина изпита и дали имат резултатите вече или ще обявят резултатите като минат всички деца. Питам, защото нашата дата за изпит е чак февруари, но от форума останах  с впечатление, че вече има приети деца, което автоматично намалява шанса за децата, които са на изпит на по-късни дати....


В Питагор практиката е следната, децата се явяват на изпита и в зависимост от това как детето се е представило може да го приемат веднага ( това се вижда с 'приет' на платформата като се логнете с акаунта си), децата които са се представили задоволително добре са 'резерва' и статуса резерва може да остане до последния ден на приема. По този начин си оставят место за децата които са на изпит на по-късен етап.
За да се промени статуса на 'приет'  веднага след изпита детето трябва да се е предтсавило отлично (според техните изисквания). Странно и объркващо е наистина за хората понеже са обявили, че резултатите излизат до три дни след изпита, записването на приетите деца също става в рамките на 3-4 дни от промяната на статуса. Ние като бяхме на изпит, докато плащахме таксата за изпита дойде дете за записване.
Това е практиката им и за ПУК и за 1ви клас.
Така че не се притеснявайте за това, че сте с по-късна датата, важно е детето да се справи.
Успех Ви пожелавам Simple Smile

И да допълня, на тези които не са се справили излиза " не приет" 3 дни след изпита. Резервите нямат поредност, точно защото не всички деца са минали.

# 17
  • Мнения: 194
Здравейте, нова съм във форума. Приятно ми е да се запозная с всички хора тук, събрани от идеята за едно по-добро образование на децата ни. Искам да попитам майките, чиито деца кандидатстват в Питагор за ПУК тази година, дали мина изпита и дали имат резултатите вече или ще обявят резултатите като минат всички деца. Питам, защото нашата дата за изпит е чак февруари, но от форума останах  с впечатление, че вече има приети деца, което автоматично намалява шанса за децата, които са на изпит на по-късни дати....


В Питагор практиката е следната, децата се явяват на изпита и в зависимост от това как детето се е представило може да го приемат веднага ( това се вижда с 'приет' на платформата като се логнете с акаунта си), децата които са се представили задоволително добре са 'резерва' и статуса резерва може да остане до последния ден на приема. По този начин си оставят место за децата които са на изпит на по-късен етап.
За да се промени статуса на 'приет'  веднага след изпита детето трябва да се е предтсавило отлично (според техните изисквания). Странно и объркващо е наистина за хората понеже са обявили, че резултатите излизат до три дни след изпита, записването на приетите деца също става в рамките на 3-4 дни от промяната на статуса. Ние като бяхме на изпит, докато плащахме таксата за изпита дойде дете за записване.
Това е практиката им и за ПУК и за 1ви клас.
Така че не се притеснявайте за това, че сте с по-късна датата, важно е детето да се справи.
Успех Ви пожелавам Simple Smile

И да допълня, на тези които не са се справили излиза " не приет" 3 дни след изпита. Резервите нямат поредност, точно защото не всички деца са минали.

За 'не приет' е точно така. Но за резервите мисля, че си имат поредност, която не е обявена официално.
Все пак знаят кое дете да извикат първо или второ като 'приет' ако има отказали се от записване приети деца.. Точно момента с резервите е малко 'тъмна Индия'

# 18
  • София
  • Мнения: 1 635
Ех, и аз не знаех, че така са организирали олимпиадата тази година. Хем се чудех, как така всяко училище си избира в кой ден да я направи. Трябваше да се сетя. Те задачите така или иначе не са много трудни, но в момента излиза, че отиват децата по преценка на учителя.

Нас ни тръшна нещо с повръщане. Дали е грип предстои да разберем. Мед.сестрата каза, че вече има няколко отсъстващи деца, но не са много.

# 19
  • София
  • Мнения: 17 259
Да вземат мон-човците догодина да изтеглят междусрочната с една седмица напред Rolling Eyes

На теория този ден би трябвало да е точно средата на учебната година, като брой дни преди и след него, та затова така увисва. Не съм броила дали е така, разбира се Simple Smile Simple Smile
По-скоро изобщо да не го слагат, че да се съобразяват грипните ваканции с (шокиращо!) грипа Simple Smile

# 20
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Добре де, а олимпиадите по езици, география, история и т.н., и те ли са така. Значи на областен може да има огромни разлики...
защо не ваксинирате децата против грип? Тази година пък щамовете са ваксинални Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2
Благодаря на двете дами, които ми отговориха!

# 22
  • София
  • Мнения: 16 175
Лейка, у нас всички се ваксинираме срещу грип, вече 15та година. Аз карах нещо друго, не грип Simple Smile. Но като е вирус с температура, силно главоболие и болящо гърло, не върви да стоиш в офиса и да заразяваш останалите.

# 23
  • Мнения: 124
Ако правилно разбирам приема и сроковете на Питагор и СС, то има голям шанс дете, подало за Сс и Питагор, да е прието в СС и да е резерва без никаква яснота в Питагор.  Това би принудило родителите да запишат детето в СС.  Струва ми се леко недомислено, ако значителен процент в Питагор не получават диектен отговор, а статус резерва,  докато приема се точи във времето.

# 24
  • София
  • Мнения: 7 276
Maikon, много хора минават през това всяка година. Плащат капаро, за да запишат детето в едно училище, после отиват на изпит в друго и накрая записват детето във второто училище. Ходене по изпити и чакане.

# 25
  • Мнения: 5 868
Ако правилно разбирам приема и сроковете на Питагор и СС, то има голям шанс дете, подало за Сс и Питагор, да е прието в СС и да е резерва без никаква яснота в Питагор.  Това би принудило родителите да запишат детето в СС.  Струва ми се леко недомислено, ако значителен процент в Питагор не получават диектен отговор, а статус резерва,  докато приема се точи във времето.

И обратното е валидно.

# 26
  • Мнения: 124

СС мислех че отговарят с да или не в определен кратък срок, докато статус резерва в Питагор ми се струва че може да продължи доста по-дълго.  Освен това Питагор има по-малко места.  Затова оставам с впечатление, че сценария СС да, Питагор резерва се случва по-често.

Аш, разбирам за капарото, но за колко родители разликата Питагор СС оправдава жертване на едно капаро и чувството, че не са харесали особено детето в Питагор.

# 27
  • Мнения: 5 868
В СС си резерва до края на процедурата, която също не е по-малко кратка от тази в Питагор. Може би оставят като резерви по-малък брой. По наше време имаше повече деца приети в Питагор и неприети в СС. Сега не ги следя особено.
Ако не си платят капаро, рискуват изобщо да не бъде прието никъде.
Имаше една потребителка, която си плати капарото в СС и кандидатстваха в НУКК. И изгубиха парите.

# 28
  • София
  • Мнения: 401
В СС имат краен срок ,който е 6 работни дни от втори кръг. И когато моето дете кандидатства си го спазиха.

# 29
  • Мнения: 5 868
В СС имат краен срок ,който е 6 работни дни от втори кръг. И когато моето дете кандидатства си го спазиха.

И в двете училища механизмът е еднакъв. Първи кръг, след което допуснатите на втори кръг имат индивидуални дати. И в двете училища имат срок след тези дати за отговор. Когато си приет и неприет е ясно. В случая говорим за резервите. Те изчакват до края на процедурата. Не знам сега как са като времеви период. Но обичайно са с малки разлики в дните. Т.е. е въпрос на тънки сметки.

Последна редакция: чт, 23 яну 2020, 16:16 от Fancy

Общи условия

Активация на акаунт