Реших да се разведа

  • 8 940
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8
Аз не бих се изнесла, натисни го да се изнесе той. При подаване на молба за развод, законът е на ваша страна.
Кажи му го ако случайно не знае. Може да му предложиш и помощ в намирането на нова квартира.

# 16
  • Мнения: 3 542
Никаква помощ за такива. Максимални издръжки за децата и никакво внимание - той и без това ще заживее като ерген моментално.
За жилището разучете какви права имате, привилегии и други обстоятеслва в страната, където сте.
Не знам дали може да има развод според различно законодателство от това, според което е сключен брака, но ако е възможно, вижте дали няма да Ви е по-изгодно такъв вариант.
Може да звуча бездушна и жестока към мъжа, но съм се нагледала на такива "бащи", половината население на България е от деца, отгледани само от майките си, дори и да не са имали развод родителите им.

# 17
  • Мнения: 87
Филма с помощ за жилище го играх лятото,когато беше решил да се изнася- намерихме,съдействах му за договора, но не поиска да го подпише. Стегна се и започна да се държи нормално за едно известно време и до там, всичко пак отначало.
Доколкото съм запозната със законите тук, имаме 1 помирителна година преди да ни разведат.Бих предпочела България,но адвоката ми ме разубеждава защото според нея доколкото е в течение на нашите отношения,той няма да се яви на заседание и ще се проточи дълго.
За издръжка изобщо не се надявам, тъй като има вариант да се прибере и да си плаща българска евентуално.
Така ми е дотегнало, че нищо не му искам и нищо няма да гоня,само спокойствие да изгледам децата.

# 18
  • Мнения: 169
Така като те чета, най-добре ти намери друга квартира, с такива няма оправия. Хем не върви да го изгониш на улицата в чужбина, хем пък като му намериш жилище той магически решава, че не иска развод и така до следващия път. И аз съм била в чужбина и знам какво е да те гризе съвеста, не можеш просто така да оставиш някой на улицата, какъвто и т*пак да е. Този си сменя си мнението, минава от едната крайност в другата. Най-вероятно както ти е казал "слава богу", че ще подадеш молба за развод, така после ще те разубеждава.

И какво като се прибере в България и плаща българска издръжка? Ами да я плаща, нищо, че е малка, на година се събират 2000 - 3000 лева за децата, пак е помощ.

Щом казваш, че гаслайтва, представям си как ти е изпилил нервите. Те не са за един ден, все пак децата имат нужда от спокойна майка.

# 19
  • Мнения: 866
Аз те подкрепям напълно ! Наистина е жалко, че сте попаднала на такъв егоистичен нагъл човек.
Аз колко пъти съм казвал, че в днешно време жените станахте повече и то мъжете. В смисъл, че поемате и женските и мъжките задължение и то в присъствие на мъж.

Цитат
Аз се грижа за себе си, добра домакиня съм,имам собствен бизнес и естествено гледам децата

Само мога да ти пожелая ако някога допуснеш друг мъж в живота ти, да е истински мъж с главно М, а не заспала "п...ка", като този неблагодарен егоцентрик ! Има една приказка, което в днешно време е много актуална - "По-добре сам/сама от колкото зле придружен/а"

Много истина в малко думи. Опитай да гледаш от положителната страна на нещата, такива със сигурност има, не се фокусирай във неприятното, спомени за миналото и т.н. Не се обвинявай за нищо, защото ти нямаш вина.
Сега просто ще ти падне един товар и ще се чувства много по-добре. Истината е, че сред мъжете има много брак, много плавя и най-неприятното е, че една жена не винаги може да ги усети в самото начало. Много често те проявяват лошите си черти на един по-късен етап от съжителството.

Някой път ще напиша една задълбочена статия по този проблем, моята гледа точка и ще се получи полезна дискусия.

Аз те поздравявам, че си взела това решение и когато се отърсиш от раздялата, животът ти ще е много по-лек и слънчев, повярвай !!! Nature Sun With Face

# 20
  • Мнения: 6 074
Здравейте! Не искам да ви разубеждавам, но ще задам един малко по-различен ъгъл на казуса. Не знам какъв е здравословния проблем на детето, но щом сте се преместили заради него значи е тежък. Детето със сигурност вътрешно си изживява някаква мъка заради всичко което му се случва. И тук идва момента с отношенията му с баща му и чувствата му към него. Т. е. ситуацията за него чисто емоционално ще се натовари още. Здравото дете ще се справи по-лесно, но заради болното може би е добре първо да се консултирате с психолог как да подготвите детето и психолога да поработи с него. То вече веднъж е преживяло голяма промяна с преместването и е било откъснато от останалите си роднини, може би и приятели. Просто преди да осъществите раздялата реално и законово може би трябва да подготвите детето с помощта на специалисти. Желая ви всичко да се случи така както го искате. Успех!

# 21
  • Мнения: 31 556
И на голямото дете ли не обръща внимание?

Глупости са това с комплекса за успяване.
Колко да е успяла?


Верно ли са глупости?
Я пак да почетем.

Пускам темата не защото имам колебания,просто ми трябва малко надъхване и окуражаване защото ми е много подтиснато.
Женени сме от дълго време, с деца и живот в чужбина.Заминахме заради здравето на малкото и се налага заради него да останем тук за постоянно.
Проблема е, че откакто дойдохме мъжът ми мина през различни емоционални фази,които в началото отдавах на стреса от промяната.Само че нещата загрубяха.Човекът постепенно стана напълно безразличен към дом и семейство.Започнаха подмятания,че този брак бил грешка, че може да си намери нещо по-добро в живота.Понякога го чувам да разговаря по телефона по мой адрес и да се оплаква, че му е писнало от мен(не подслушвам, но стените са тънки). Аз пък започнах да се старая все повече, но става по-зле. Стигна до там да не обръща никакво внимание на децата, да се затваря в другата стая след работа.Отделно поема ангажименти,които след това не изпълнява.Имам чувството, че заживях с шизофреник-единия ден едно,на другия ден съвсем друго и адски ми дотегна.Тази вечер чашата ми преля след поредните упреци и докато за тези 2 години в чужда държава се опитвах да сплотя отново семейството,сега просто искам да се махна с децата надалеч.
И не,преди не е бил такъв, тук обаче стана неузнаваем.Аз се грижа за себе си, добра домакиня съм,имам собствен бизнес и естествено гледам децата.Но вместо да се подкрепяме усещам злоба и слушам критики как другите жени ходели на работа от 8 до 5,а аз го раздавам шефка.Да, но детето ни има нужда от постоянни грижи и рехабилитация и това е единствения ми вариант за работа с плаващо работно време.
Скрит текст:
Тази вечер му казах, че ще подам молба за развод и в отговор получих едно слава богу.Не желае да се изнесе ,щял да излезе само с полиция.Аз съм дипломатичен човек и мразя панаири, не понасям да се повишава тон вкъщи и т. н.Изобщо мисля си,че иска да ме накара да си тръгна с децата.Толкова се уморих от тази въртележка, че ми е все едно дали има друга жена,дори и не питам. Чувствам се ужасно напрегната, като натрапник в този дом и не проумявам как е възможно човекът с който съм живяла толкова дълго, минали сме толкова много заедно, накрая да се превърне в това.Незнам защо пиша като така или иначе решението е взето, но ми се иска да прочета и критики и подкрепа.Не ми се споделя с приятелки, с родители изобщо.

# 22
  • Мнения: 18 491
То не е нужно да е много успяла една жена ,стига да  е малко над мъжа и стой та гледай.

# 23
  • Мнения: 7 897
По-безболезнено за децата ще е да останат в дома си и да се махне той. Но в краен случай изнасяйте се вие. Говорете на децата, че те вина за раздялата нямат. Особено на детето с увреждане. Децата имат склонност да си приписват вина. Също може и да си втълпят, че ако направят нещо, или пък ако спрат да правят нещо, мама и татко ще се съберат отново заедно.
Не бъдете толкова благородна спрямо съпруга си. Тези деца са и негова грижа и отговорност. Колкото и да ви е успешен бизнесът, той дължи издръжка на децата си. Спестявайте за черни дни. Успех!

# 24
  • Мнения: 1 454
Разбирам те, авторке, ужасно се ядосах от прочетеното.Заминали сте, впрегнали сте се да се устроите, имали сте цел, да ама на мъжа ти му е дотежало и си го изкарва на теб.Каквото и да направиш ти си му кривата, той не иска да се сплотява, твоите усилия да влязат в ред нещата още повече го дразни, търси причини да се заяжда.Удобна жертва си му, родители и приятели далече, чувства си се силен, предполагам основните финанси идват от него.Само предполагам.Много жали за твоята заплата, иска си човека, гледани деца, домакинство , дохода ти , а той да си се криви както му харесва, ти да си понасяш безропотно и естествено ооооще да се стараеш.
Хубаво си му казала за развода, сега му покажи на практика, че си твърда в намерението си.Много хора и мъже , и жени някакси не им се вярва на казаното, най-добре му покажи от ден първи.Отдалечи се емоционално, приеми, че сте разделени и този мъж ти е съквартитант, разговор само с точки и подточки- наем, сметки, разходи по децата. Спри да му слугуваш, нищо не прави за него, отдели се в друга стая.Смяната на квартирата е отстъпление, той го знае и затова се звери "само с полиция", смени тактиката, изненадай го, ама бъди подготвена, провери си правата и действай.Такива са големи само вкъщи.
Спри да му обясняваш, как детето има нужда от теб, той го знае много добре, ама си е по-важен.Намери си съответните служби , женски центрове или там каквото има във вашата чужбина и се подготви , после действай, не с бягство, изненадай го.

# 25
  • Мнения: 11 568
Един нетактичен въпрос, но той баща и на двете деца ли е? Странно ми е поведението му....

# 26
  • Варна
  • Мнения: 36 584
Аз не останах с впечатление, че основните средства идват от неговата заплата. Май идват от нейната работа.

# 27
  • Мнения: X
Е, "таткото" си е намерил нова по-добра, и сега "старата" жена и болното дете пречат на щастието му.
Не бих си тръгнала АЗ, а точно бих използвала полиция, както той сам "иска", за да го разкарам.

# 28
  • Мнения: 87
Благодаря за подкрепата.
Бащата е той и до момента на заминаването е бил всеотдаен, не сме имали кризи, нормално семейство.
И двамата работим и поемаме разходите наравно,аз може би малко повече, но не ми тежи работата, а напротив приятно ми е семейството да е задоволено и децата да растат спокойни финансово. Не съм сядала да му смятам парите, които внася, но и знам, че ако не работя няма да стигат за покриване на всички нужди.За мен не става въпрос за пари, отгледана съм в бедно семейство мога и с 2 и с 200.
Боли ме от отношението към децата и това ме накара да се реша на стъпката.
Не съм му поискала развода с цел да го сплаша, просто наистина се уморих и не искам да давам шанс,не че ми е поискал такъв.Явно всичко вече се е изчерпало.Далеч съм от това да скачам да го обвинявам или да се оправдавам пред него.
Вече си начертах плана със сутрешното кафе.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 36 584
Звучиш като оправна и мотивирана жена, шапка ти свалям. Действай и успех Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт