СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 9

  • 21 446
  • 773
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 8 931
За тревата, алкохола и другите субстанции се говори почти ежедневно у нас, защото имам и голям син. Засега мисля, че няма интерес, даже наборката ми споделя кои са пушачите при тях. Писала съм, че прекрати приятелство с девойка, която не пожела да откаже цигарите.

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
П.П. Мария честита бременност! Как можа досега да не се похвалиш! Пожелавам лека да е докрая!

Благодаря, Мони! Blush Ами и аз от скоро май започнах да се осъзнавам, а тя повече от половината мина. Grinning
 
Наркотиците и лошите компании са ми голям страх. Постоянно говорим, чак на себе си ставам досадна понякога. Той споделя уж и му имам някакво доверие, но въпреки това съм на тръни. Абе страшен си е този пубертет!

# 47
  • Мнения: 6 581
Мария, лека бременност ти желая!

Днес децата имат лесен достъп до всичко, включително и до тревата.  Колкото и да говорим, никой не е застрахован от нищо. Децата в повечето случаи се смятат за неуязвими. И пак стигаме до средата. Тя е определяща.

# 48
  • sofia
  • Мнения: 1 473
Нищо не следя аз за тревата. То за кое по-напред да следя не знам вече. Училища ли да проучвам, ясли за малкия ли да проучвам, наредби за прием, здравословни проблеми ли да решаваме. Човек да стане луда калинка просто.
Вчера пак се разправяхме с това мотане. Хем му прибрах телефона и му дадох една проста Нокиа и пак намира начин да се мота.
Питам го оня ден - има ли някой учител, който да ви обяснява, че не се справяте и нищо не можете и той вика - не, само ти Joy . Ако го слуша някой от страни, ще вземе да му повярва.
  Zazu1, как добре те разбирам... Смлях го  от критика за класното по БЕЛ, че има 5, едва ли не му внуших, че това е най- слабата му работа, като каза какво е сбъркал. След няколко дни ми цъфна със статистика от Школо и ме пита, като бил  такъв провал, защо  пише, че оценката от класното му отрежда пето място в класа. Честно, не знаех какво да кажа и изтърсих, че не са верни тези класации/което мисля, че е точно така/. В неговите очи всичко си е наред и не  разбира за какво толкова се тревожа. Иначе напоследък градския транспорт според него е много нередовен, включително метрото и се прибира по 2 часа😉

Последна редакция: чт, 23 яну 2020, 12:47 от googlish

# 49
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 285
Мария, лека бременност!

Да, наркотиците, алкохолът са проблеми, които са сериозни. Говорим вкъщи по темата, но също толкова важно е какво прави детето, когато не е вкъщи, а това е през по-голямата част от деня. Шляенето след училище по градинките, лоша компания....много родители не разбират изобщо какво се случва, докато не е станало късно. Много популярно в момента е "ходенето на домашно", т.нар "купон" от наше време:) Това са деца на по 13-14-15 години, пият, пушат, наргилета, вайпове...

# 50
  • Мнения: 5 234
Благодаря за темата Flowers Hibiscus
Пробните в училище ще са в рамките на учебни часове (ще разместват програмата заради тях), съответно ще могат да се пропускат само срещу медицинска бележка. Интересно ми е как ще са като сложност в сравнение с реалното НВО.
При нас казаха, че ще са неизтеглени варианти от предишни години на реални НВО изпити, съставени от МОН. За да е в новия формат, предполагам, че само мин. год. върши работа.

# 51
  • Мнения: 6 581
Gadamer, и аз забелязвам, че е много актуално домашното купонясване без родителско присъствие. Без да искам станат страничен наблюдател на купон на 14 годишни, които си прехвърляха една цигара, чувстваха се велики, ама Дънкан Маклауд е един...

# 52
  • Мнения: 3 491
За мен страшното е, че на тези неща много трудно може да се влияе. Просто има по-безразсъдни хора, такива, които са склонни от любопитство да пробват и такива, които от страх никога няма да опитат. Съдя от собствения си опит и този на сестра ми. Възрастовата ни разлика е много малка, възпитавани сме по един и същи начин Аз бях в елитно училище, тя- не чак толкова.Тя дори цигари не е пробвала, а аз няколко пъти съм пушила трева, случвало ми се е и да се напивам. Имах ужасен пубертет и големи глупости правех.

# 53
  • Мнения: X
Хоп и аз тук. Много сте забавни.
Минах се, значи. Тъкмо платих пакета пробни изпита на Регалия и те ги въведоха в училище. Тюх! Joy

За треви, хапчета и прахчета сме говорили и много сме я наплашили. Тя си е заешко сърце и пита за всяко нещо, така че разчитам на страха и инстинкта и за самосъхранение.
Купони без възрастни не разрешавам и не пускам на такива. Най-много на някоя сбирка на класа с учител, както правят винаги в края на годината. Там винаги отиват и 2-3 майки и ми е спокойно.

# 54
  • Мнения: 6 581
Аз съм по- зле. И на купони с родители не я пускам, ако не познавам родителите. Това, че ще присъства родител, не ме успокоява, защото познавам родители, които смятат употребата на трева за нещо нормално.

Последна редакция: чт, 23 яну 2020, 11:03 от Biserka_a

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Аз и на екскурзия тази година не го пуснах. Беше ми леко гузно, но като ми разказа после какво са правили съучениците му не изпитвам и грам угризение, че го спрях.
Събирали са се по стаите, купон с алкохол, цигари. Някои от съученичките му правили секс. Прехвърляли се от стая в стая през балконите, за да не ги хванат учителите, като минават на проверка, а са били на висок етаж. Косата ми настръхна, като го слушах. Дори и половината на това да е вярно е повече от страшно.

Последна редакция: чт, 23 яну 2020, 10:28 от Мария

# 56
  • Мнения: X
Аз още по- зле. И на купони с родители не я пускам, ако не познавам родителите. Това, че ще присъства родител, не ме успокоява, защото познавам родители, които смятат употребата на трева за нещо нормално.
Разбира се, че трябва да познавам родителите, как. От класа ги познавам всички. Но то и единствените сбирки, пак казвам, са тези за края на годината. Ходят някъде на пицария. Не знам как ги изтърпяват там, обаче .....Flushed 17-18 тийн бройки, хихикащи и врякащи. Смели и търпеливи хора.

# 57
  • София
  • Мнения: 9 097
Какъв секс, какви 5 лева, той нашият още 13 години няма Rolling Eyes .

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Toва и на мен ми се струва невероятно и си мисля, че по-скоро се лъжат един друг. Или поне така ми се иска. Rolling Eyes

# 59
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 661
Благодаря и аз за новата тема! Много ми е уютно тук, още от 5 клас, намирам освен информация, подкрепа и разбиране.
Мария, лека бременност ти желая!
Дъщеря ми споделя кои момичета от съседните класове пушат, някои и трева, и беше възмутена /поне пред мен, де - не мога да съм напълно сигурна как се държи пред връстниците/, уж се опитвала да ги вразумява, но те й заявили, че изобщо не възнамеряват да спират. Дистанцира се от тях, и засега се чувствам спокойна. Разчитам много и на спорта, защото там не се толерират никак пушачите, а поне засега детето ходи с желание и няма намерение да се отказва. Ще видим в гимназията на каква среда ще попадне , че сегашната е просто....не е за описване.
Снощи ми сподели, че учителката по БЕЛ й казала, че ще я изпитва всеки час, ако иска 6 за срока. Обнадеждих се, още повече, че това е един от силните й предмети и досега не е била никога под въпрос за 6-ца.

Общи условия

Активация на акаунт