Не се обичам

  • 4 949
  • 110
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 341
Животът по презумпция е борба, пълен е със загуби и неуспехи. Въпросът е каква е нашата нагласа към случващото се, реакцията ни формира как ще продължим след загубата.  Страданието го има, но за едни е смазващо, а други след него продължават напред по избрания път, не стават негативни и злобни, не стават завистливи и  не смятат, че само на тях се случва и са онеправдани, просто стават и продължават. Това, че някои се сриват и затъват дълбоко, това, че плачат, че само те са в безизходица, не значи, че наистина СА.  Това са по-високите вибрации за мен - нашата реакция към случващото се и промяната в нас след него.

# 91
  • Мнения: 31 372
Имаше много хубава тибетска ли поговорка - в смисъл, че детето не е твое. Трябва само да го насочиш и оставиш на пътя му. Временно  е в твоя живот.

Да, на съседката е hahaha
Детето не  е ничия собственост. Но е твое. Не казваш комшийското дете, казваш моето дете направи това и онова.
Ти си го родила, ти го отглеждаш и възпитаваш.

# 92
  • Мнения: 12 473
И на 20 г отлита и ме оставя сама..)

# 93
  • Мнения: 31 372
И на 20 г отлита и ме оставя сама..)

И какво от това. Да не би да умрял?
Ако искаш да ти е вечно под полата, вече говори за съвсем друг проблем.

# 94
  • Мнения: 12 473
Не. Но в по-голямата част от живота ми не е с мен. И не ми е център на живота ми.

# 95
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
какви са тези семинари за израстване?

Ми, нарастват активите в банковата сметка на организатора.

Само трябва да се намерят няколко стотици залупени, депресирани балъка, готови да хвърлят няколко стотачки за да слушат бръщолевене цял ден, с няколко почивки за ядене на размекнат сандвич и подсладено, пълно с консерванти  кисело млекце.

# 96
  • Мнения: 12 473
ЕЖК или личен опит?

Щото най-обичам наизуст и без личен опит да се слагат етикети..)

# 97
  • Мнения: 1 273
Просто използвай всяка една възможност да правиш това, което ти харесва. Прави те щастлива. Угаждай си. Излъчването е това, което прави човек атрактивен, дори и да е по-пълен.
Любовта може да се нарече по-малко или повече условна, но е условна. Най-малкото защото търси взаимност и е с определени очаквания към обекта на чувствата си. Истинската любов няма нищо общо с това да се потъпчеш като личност. По-скоро е стимул да се развиеш като такава. Да, любовта прави възможно човек да надмогне егото си, но здравословният егоизъм е в основата на това да обичаш себе си.
Любовта, при която е водещо и е основана на физическата атрактивност, е най-краткотрайна и най-бързо се изчерпва, защото под дрехите жените не се различават, независимо от килограмите. Всяка жена е уникална, заради това което носи като присъствие, душа.  Емоционалната и духовната връзка са тази спойка, която обвързва по-дълготрайно.
Всички хора са несъвършени и имат недостатъци. А любовта с точния човек, с който ще си паснете, си е въпрос на късмет, а не на заслуги. Както вече написаха " затова всеки кретен може да намери някой да го обича. " Не е въпрос на ниски или високи вибрации. Както никой човек не е само добър или само лош. Тези, които следват подобни теории пак робуват на на егото. Като замитат "ниското" под килима. Не са его, ами един вид духовни надувки. Колко съм извисен, начииии. Другите ряпа да ядат.
По-скоро е въпрос на синхронизиране с конкретен партньор, момент. "Търкулнало се гърнето и си намерило похлупака". "Краставите магарета и през девет баира се надушват". На съдба.

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 21:48 от starinthenightsky

# 98
  • Мнения: 12 473
Постът ти е чудесен. Heart
Но обясни разликата - между синхронизиране и вибрации. Защото за мен, в контекста на темата, е едно и също.

# 99
  • Мнения: 1 273
Имам предвид, че човек се ражда с някаква съдба в т.число и в любовта, модел на партньорските взаимоотношения. В зависимост от рождената астрологична карта.
Иначе човек е като  мелодия със специфично звучене. Или вибрира на определени честоти. В различни периоди от време. Тази мелодия се усеща на инстинктивно, субтилно ниво от хора, които имат уши да я чуят. Трудно можеш да преправиш звука, хората на инстинктивно ниво долавят фалшивият несвойствен тон, но мелодията е разпознаваема в такъв смисъл атрактивна, само за тези към които за даденият момент си отворен и те към теб. В този ред на мисли, вибрацията или излъчването на човек, му е вродено. И винаги се усеща между редовете. Няма как да привлечеш лебеди, ако на инстинктивно ниво звучиш като прегракнала патица, колкото и да опитваш да го играеш лебед.
Любовта не идва защото и когато я търсим. А в период от време, което е строго индивидуално за всеки. По-значимите любови, партньорски връзки, които могат да променят живота по някакъв начин, да доведат до по-сериозна връзка, брак, да оставят траен отпечатък, не са случайни. Всяка партньорска връзка си е подходяща за времето, в което се случва. Дали сме щастливи в любовта или не дотам, това е част от това, което предлага партньорската тема при всеки индивидуално за някакъв период от време.

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 21:42 от starinthenightsky

# 100
  • Мнения: 12 473
Това е така. И не съвсем.
Имаме свободна воля да изберем винаги.
И изборите ни определят развитието ни.
Раждаш се едни заложби и целта винаги е развитие/израстване. И вибрациите се променят с тях..)

# 101
  • Мнения: 1 273
Ние не разполагаме със свободна воля в пълния смисъл на думата свободна. Всеки се позовава на генетично заложеното. Като основа. Може да проявява различни нюанси от него, да надгражда, но волята се изразява свободно в неговите рамки. Рождената астрологична карта е своеобразен личен прозорец към света. Взаимовръзката с него. Волята на човек още с раждането, неговите избори се влияе, води, модифицира от страна на хора, среда и обстоятелства. Те са своеобразен инструмент на личната съдба, взаимодействието с тях прави възможно, човек да се разгърне като цвете, листче по листче във времето. Обуславят неговото развитие като личност.
Нищо не става защото сме си го навили на пръста и много го искаме, необходимо е моментът да е узрял за това. В контекста на темата. Не е въпрос на пренастройка на вибрации,  да правиш нещо специално за да привлечеш желания партньор разбира се в желан от теб момент, дори не е от значение дали се обичаш или не чак толкова, по-скоро е въпрос на подходящ момент да срещнеш любовта. И да оставиш това да се случва естествено. Не можеш да се настроиш да вибрираш на честота, която не ти идва отвътре. И това човек да се обича достатъчно изобщо не е гаранция за късмет, щастие в любовта. Просто не винаги нещата са в синхрон като период от време с именно това, което човек желае и иска.
Ако не е подходящ периодът като време, за любов, за по-значими връзки, то няма и да има възможности да се зародят именно такива. Или пък ако за някакъв момент, периодът от време предполага промяна в партньорските взаимоотношения, вероятно ще има някаква турбуленция в това отношение. Партньорските отношения не са статична величина. А преминават през някакви етапи. И те са поставени в някакъв общ сценарий.

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 08:32 от starinthenightsky

# 102
  • Мнения: 12 473
Чакай, никой не е казал, че вибрациите трябва да се повишат, за да се привлече партньор. Но с това ти се променя живота, гледната точка и средата дори. И така срещаш вече други типажи, със сходни вибрации.
И не съм съгласна, че нямаме свободен избор. Напротив. В това е смисъла. И заради него се движим напред. Душата трябва да еволюира - това й е пътя.
И докато не надмогне себе си и излезе от порочния кръг на токсичните връзки, няма как да срещне правилният.
П.С - не се заяждам. Много ми е приятно и конструктивно да те чета.

# 103
  • Мнения: 1 273
Не го разбирам като заяждане. Всеки споделя гледната си точка. Моята е гледната точка на астролог към ситуацията. А астрологията само отразява семенцето заложено в момента на раждане и развитието на човек във времето.
Това не прави един партньор по-правилен или по-неподходящ, погрешен избор, просто по подходящ за времето си. Дори и като вибрация. Просто защото всички тези връзки, хората, които срещаш, те изграждат като личност. В резултат на стечение на обстоятелства, попадане в някаква среда и среща с някакви хора, си това което си тук и сега. И ако партьорствата са по-значими и играят роля в развитието и житейския път на човек, то неминуемо са отбелязани като важна спирка по пътя. Това да си отворен като вибрации за един или друг тип хора за някакъв период от време, си е част от синхронът с вибрацията на периода. Не се случва самоцелно и на произволен принцип. А естествено. Взаимодействието между лично и въшно привлича някакъв тип партньорски връзки. При условие, че периодът го предполага. Астрологично. Примерно Венера в астрологията е тази, която обща символика е олицетворение на връзките. И ако транзитен Плутон я аспектира, то в този период е твърде вероятно човек да влиза във взаимоотношения под шапката на метаморфозата, които ще го прекроят, неговото разбиране за връзките, ценностите, какво иска, желае, предпочита, цени, оценява. И партньорите най-вероятно ще са хора, с които имат акцент на Плутон в рождените си карти. Венера в Скорпион. Или синастрично има подобен взаимообмен Плутон - Венера.  Такива взаимоотношения са най-добрия проводник на вибрация, която може да е актуална при транзит на Плутон към рождена Венера. Вибрация не можеш изкуствено да създадеш т.е. в несвойствен за нея период от време, нито тя може да бъде уловена от антенките на друг човек, ако липсва взаимен резонанс и синхрон. Това е основното, което искам да кажа. За вибрациите.

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 11:13 от starinthenightsky

# 104
  • Мнения: 174
Моята е гледната точка на астролог

Астологията е създадена за забавление. Нещо, като вицовете дето си разказваме. Никога не е правена да се възприема сериозно от когото и да е.

Общи условия

Активация на акаунт