Не се обичам

  • 4 952
  • 110
  •   1
Отговори
# 45
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Елора, ключовата ти дума е "уж". Любовта никога не наранява.
Как въобще се доказват "факти" като любовта?

# 46
  • Мнения: 12 473
Сарания, да.
Но понеже и без това малко хора ще го разберат - се опитах да го кажа просто.

Елора, аз съм шампионка по наранявания. Голяма част от тях - самонаранявания, заради ниското самочувствие и самооценката, която почти нямах. Въпреки идеалните мерки..))
Когато не се обичаш си с ниска вибрация, а когато се заобичаш - с висока.
Хората с високи вибрации (съзнание) не се нараняват.
Толкова е просто. И невъзможно сложно за повечето хора..(

# 47
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Така е, Angel_wing.
Сложността идва именно от ниските вибрации. Покачат ли се- много неща започват да се изясняват и нещата да се нареждат по местата си. И разбираш колко просто устроено е всичко.

# 48
  • Мнения: 174
Напротив, върла реалистка съм.
Знам какво представлявам, знам си и качествата, и недостатъците.
Знам и какво заслужавам в тоя живот.И на нищо по-малко не се съгласявам.

Виж, че само в това мнение имаш вътрепно противоречие. Щом обичаш безусловно, значи нищо не трябва да очакваш в замяна, но виж ти казваш "Знам и какво заслужавам в тоя живот".  Това, което ти смяташ за залужене е твоето условие за любов/обич. АКо си направя труда да се разровя в мнениеята ти по други теми, едва ли ще намеря изказване:

"Ама ти го обичаш (безусловно) тоя мъж, значи трябва му търпиш изневерите, пиянствоти и тормоза. Стой си там, недей да бягаш с 200"

Пак, повтарям безусловна любов има от майка към дете. Всички други фомри си имат условности ( дали са осъзнати или не, е друг въпрос )

# 49
  • Мнения: X
Скрит текст:
Напротив, върла реалистка съм.
Знам какво представлявам, знам си и качествата, и недостатъците.
Знам и какво заслужавам в тоя живот.И на нищо по-малко не се съгласявам.

Виж, че само в това мнение имаш вътрепно противоречие. Щом обичаш безусловно, значи нищо не трябва да очакваш в замяна, но виж ти казваш "Знам и какво заслужавам в тоя живот".  Това, което ти смяташ за залужене е твоето условие за любов/обич. АКо си направя труда да се разровя в мнениеята ти по други теми, едва ли ще намеря изказване:

"Ама ти го обичаш (безусловно) тоя мъж, значи трябва му търпиш изневерите, пиянствоти и тормоза. Стой си там, недей да бягаш с 200"

Скрит текст:
Пак, повтарям безусловна любов има от майка към дете. Всички други фомри си имат условности ( дали са осъзнати или не, е друг въпрос )
Това Не е безусловна любов.
Това е мазохизъм, Стокхолмски синдром, зависимост, насилие...както искаш го наречи.
И не е препоръчително за Никого.

Пак ти казвам, нищо не разбираш от Любов, не се хаби.   Smiley

# 50
  • София
  • Мнения: 11 886
Любовта не е безусловна, но е ирационална, та не търси основания, затова всеки кретен може да намери някой да го обича. Но тази любов, която е между любовници, дори приятели, може да си отиде точно както е дошла, от нещо дребно, или просто с времето. Може да си отиде и с опознаването на другия. Например. С осъзнаването често нерационалното отстъпва, но исках да кажа, че изобщо не е по заслуги, тъкмо напротив, човек не обича заради, а въпреки това, което другият е.

# 51
  • Мнения: 2 341
Безусловна е любовта в своята същност. Ако е Любов обаче. Но после се видоизменя, влиза в рамки, поставени от съвременното мислене. И въпреки всичко понякога любовта си остава безусловна!  Има хора, които успяват да я опазят в този вид, но когато го споделят, ги обявяват за идеалисти.

# 52
  • Мнения: 174
Пак ти казвам, нищо не разбираш от Любов, не се хаби.   Smiley

Едно си баба знае, едно си баба бае Simple Smile

# 53
  • Мнения: X
Пак ти казвам, нищо не разбираш от Любов, не се хаби.   Smiley

Едно си баба знае, едно си баба бае Simple Smile
Ами като си от хората, които не вдяват от първия път... Simple Smile  Не се кОси, повечето са така. Simple Smile

# 54
  • Мнения: 31 379
Айде сега и вибрации намесихте.
Значи всеки който е бил нараняван в любовта е с ниски вибрации.
Моля ви се...

# 55
  • Мнения: 12 473
Елора, ключовото кой как го възприема.

# 56
# 57
  • Мнения: 12 473
Да.

При първата изневяра мислех, че живота ми свършва и тежка драма месеци на ред.
Сега ще приема просто, че съм сбъркала в човека и ще продължа. Няма да ме нарани, ще заболи малко и бързо ще го забравя.

# 58
  • Мнения: 31 379
Да.

При първата изневяра мислех, че живота ми свършва и тежка драма месеци на ред.
Сега ще приема просто, че съм сбъркала в човека и ще продължа. Няма да ме нарани, ще заболи малко и бързо ще го забравя.

Като загубиш любим човек е нормално да боли.
А подчертаното показва, че значи любов не си изпитвала.
Все едно да кажеш, че ако загубиш родител, това няма да те нарани, само малко ще заболи и бързо ще забравиш.
При любовта не е така.
Едно да се разделиш с близки познати или дори приятели.
Но при влюбването това са много по-силни чувства.

# 59
  • Мнения: 12 473
Грешиш.

Най-много ме е боляло, когато съм си тръгвала обичайки. Но вече обичах себе си - и би трябвало да се радвам, че ми се е включил защитния механизъм. Да, ама не - страдах зловещо.
Сега знам, че страданието е просто съпротивление на егото.
И затова сега не че няма да боли - просто ще мине много по-бързо.
А сега обичам много по-истински и дълбоко от тогава. Но и знам, че сажната съм
аз и че аз избирам как да реагирам.

Общи условия

Активация на акаунт