Дъщеря ми предпочита момичета

  • 16 664
  • 123
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 838
 Да, аз го написах вече веднъж:
Животът много обича ироничните обрати:)

# 76
  • Мнения: 18 522
Аз вече знам от опит, че няма как да предотвратиш нещо с поведението си. Но нормално е ако някой не е имал реални проблеми с детето си да вярва, че добрите отношения могат да те предпазят от неприятни изненади...

# 77
  • София
  • Мнения: 4 262
По-трагичното е, че най-вероятно (ако някое от тях има обратна наклонност) няма да има смелост да ѝ каже. И или ще е нещастно цял живот и ще направи и мъжът/жената до себе си нещастен, или пък наистина ще събере смелост и ще направи всичко на пух и прах. Дано само преди да е направило сума-ти грешни стъпки, преди това. Защото животът е пълен с разбити семейства, случили се само, защото някой не е е казал навреме какви чувства и усещания има.
П.С. Аз също предпочитам дъщеря ми да е хетеросексуална и да се развие по тези стандарти, но още от сега създавам с нея връзка на доверие, така, че когато дойдат големите важни неща да ми има такова и да знае, че винаги ще бъда нейно рамо и подкрепа.

# 78
  • Мнения: 18 522
О, това пък, че децата ще ми споделят всичко не го очаквам.... Каквото - такова. Важното е те да са добре!

# 79
  • Мнения: 18 328
re_ge, съгласна съм с теб, но както се мислим за широкоскроени, така можем и да се изненадаме от самите себе си, ако ни дойде до главата.
Скрит текст:
Аз си мисля, че най-големият ми страх би бил да не остана без внуци, но дано си държа устата затворена.
Моята дъщеря, също на 15, ме пробва накъде "кънтя" и ми сервира, че може и да е гей (не е имала гадже нито от мъжки, нито от женски пол). После пък каза, че харесва по-големи от нея момчета.
Така че съм мислила доста по въпроса.
Имам позната, чиято дъщеря още не е определила дали се смята за момиче или за момче. Е там вече има сериозен проблем дори да приемем, че майка ѝ я подкрепя - евентуални операции за смяна на пола, пари, рискове за здравето.
Оля, на колко е дъщеря ти сега? Явно имате хубави взаимоотношения.

Всъщност изненадите идват от тези, които преди това са проклинали гейовете - внезапно откриват, че когато е за тяхното дете, всичко е коренно различно.
Наблюденията ми са от две познати семейства - преди да стане ясно, че децата са хомосексуални, бяха едни тежки думи, едни конспирации. Обаче като е за своето дете - като видиш, че е същото това дете, което си отгледал от вързопче, ти си му дал възпитанието - всичко това става съвсем приемливо и нормално.
В този смисъл съм съгласна с написаното горе, че животът обича обратите.

# 80
  • Мнения: 582
Леле, направо какви неща прочетох в тази тема, нямам думи. Абе, радвайте се, че децата са ви живи и здрави. Възпирайте ги да бъдат добри хора, да работят честно за хляба си, да не се подвеждат по наркотици и алкохол.
Гей ли бил/а или не, това не е най-големият проблем в живота. Ако детето ви е щастливо, живее добре, имате хубави отношения като родител-дете и партньорът, който е избрал/а е добър човек, какво повече искате? Внуци ли? Винаги може да се осинови, да има инвитро и т.н.

Според мен проблемът е повече как се държат някои гей хора - начинът, по който искат да изпъкнат в обществото е неприемлив, защото те държат всички да видят, че са такива. Затова хетеросексуалните имат лошо мнение за тях. Аз познавам гей хора, които се държат и изглеждат както всеки останал. Не са по-малко интелигентни, водят същия начин на живот, имат хубава работа и приятели. Въпрос на възпитание е.

А към тези от вас, които приемат гей като болест, нещо срамно и че за другите е ок, ама не и в моята къща - бих казала, че дълбоко ви съжалявам. Знам, че няма да ме разберете.

А за протокола - аз съм си хетеро и наистина дай боже да имам ЗДРАВИ деца някой ден, пък дали ще са гей или не - това няма значение. Има значение какво възпитание даваш и какъв човек ще го направиш. Имаме приятелски семейства с деца, болни от детска церебрална парализа, синдром на Даун и т.н. Някои загиват в катастрофи. Я си погледнете в паничката и сравнете нещата.

Последна редакция: сб, 25 яну 2020, 13:58 от usmvka

# 81
  • Варна
  • Мнения: 838
Цитат
някои гей хора - начинът, по който искат да изпъкнат в обществото е неприемлив, защото те държат всички да видят, че са такива. 
Дори моите познати (гейове) се отнасят с насмешка и презрение към такива гротески.
И се дразнят неимоверно понякога, защото както добре се видя и в тази тема, част от обществото остава с впечатлението, че всички обратни са такива.

Ето, usmivka също го потвърждава:
Цитат
Аз познавам гей хора, които се държат и изглеждат както всеки останал. Не са по-малко интелигентни, водят същия начин на живот, имат хубава работа и приятели. Въпрос на възпитание е.

Последна редакция: сб, 25 яну 2020, 14:13 от Trill

# 82
  • София
  • Мнения: 4 192
Ако някои хора по-трудно разбират обратната сексуалност за нещо нормално за нашето общество, трябва ли тези хора да бъдат обругавани, че са по-различни и че са длъжни да разбират различното? Не е ли малко лицемерно да се държиш с такива хора по такъв начин, по какъвто ти не искаш те да се държат с хомосексуалността?

# 83
  • Мнения: 13 668
Според мен КАК се държи някой в обществото   не зависи от сексуалната ориентация а от какво има или няма в главата. Има разни хетеросексуални гротески (визирам разни  чалга   и поп-фолк икони  но се страхувам да ги изкажа гласно  че може някой да ме  заръфа).

# 84
  • Варна
  • Мнения: 838
Едно е "да разбираш трудно различното" (и ако искаш да разбереш - се информираш; ако не - си гледаш живота и оставяш и другите да правят същото).
 Никой не е "обругавал" такива неразбиращи.

Всъщност повечето от "невинните и обругани неразбиращи", сипеха обиди, абсурдни епитети и сравнения, заклеймяваха с омраза и жестокост.
Някои дори се изказаха, че е добре гейовете да бъдат затваряни в лагери, измъчвани, "лекувани" и изобщо - заличавани, както се процедира с тях в ислямския свят.
Такива предизвикват възмущение и биват "обругани", да (милите).

Последна редакция: сб, 25 яну 2020, 20:28 от Trill

# 85
  • Мнения: 14 817
Четейки темата и най вече Анонимната се сетих за мои съседи. Бащата отричаше хомосексуалистите, презираше ги, също като нея го смяташе за каприз, за "мода", за неправилно възпитание. Докато не му се сервира от синът му. Криеше се от всички в началото, може би си мислеше че ще отмине "капризът" ама не. Сега всички са в Норвегия където синът му е щастливо омъжен за мъж. Момчето наистина е щастливо. Родителите му също след като го приеха такъв какъвто е. Виждала съм снимки от сватбата. Събират се на празници.

# 86
  • Мнения: 20
Четейки темата и най вече Анонимната се сетих за мои съседи. Бащата отричаше хомосексуалистите, презираше ги, също като нея го смяташе за каприз, за "мода", за неправилно възпитание. Докато не му се сервира от синът му. Криеше се от всички в началото, може би си мислеше че ще отмине "капризът" ама не. Сега всички са в Норвегия където синът му е щастливо омъжен за мъж. Момчето наистина е щастливо. Родителите му също след като го приеха такъв какъвто е. Виждала съм снимки от сватбата. Събират се на празници.

Идилия , която трудно мога да си представя.Ааа, чакай, Норвегия - ами защо не, фиорди, зеленина, малко е студено ама...Защо, не отиде в Етиопия да живее въпросния господин с някой чернокож за зет  ?. Тук ми мирише на материален интерес от  бащата, направо си е бил "подкупен"..

Абе нека всеки си живее както намери за добре, но пак бягаме от темата,а тя е (или поне аз така съм разбрал) какво и как всеки би направил ако му се случи това и по този начин да подкрепим авторката  ,а не какво направил комшията или да генерализираме за или против гейовете..

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 14 210
Аз като майка на син и една от тези различните дето слушат тази ужасна музика рок и метъл , а на всичко отгоре има и няколко татуировки . Сто пъти предпочитам " Гошко" да ми доведе Тошко , отколкото някое силиконово недоразумение наричащо себе си жена( за мен това е извращение) .  ...
Офтопик. Някои като вземат да парадират с различност на фона на посредствената маса, не усещат, че никак не са различни, а само им се иска.

# 88
  • Мнения: 9 292

А за протокола - аз съм си хетеро и наистина дай боже да имам ЗДРАВИ деца някой ден, пък дали ще са гей или не - това няма значение.

Аз пък като вече имаща деца предпочитам децата ми да са като мен - хетеросексуални. Да би ми станало тежко, че не са. Именно защото това не е болест, която да излекуваш или превъзпиташ, а светоусещане, което трябва да приемеш за детето си. Защото там някъде все още има хора, които биха ударили или осакатили някой гей. Искам децата ми да са добре. И да, искам внуци, биологични. Ако не става по естествен път, тогава е друго.

# 89
  • Мнения: 160
Аз като майка на син и една от тези различните дето слушат тази ужасна музика рок и метъл , а на всичко отгоре има и няколко татуировки . Сто пъти предпочитам " Гошко" да ми доведе Тошко , отколкото някое силиконово недоразумение наричащо себе си жена( за мен това е извращение) .  ...
Офтопик. Някои като вземат да парадират с различност на фона на посредствената маса, не усещат, че никак не са различни, а само им се иска.
Заповядайте , да се запознаем  , за да видите лично колко прадирам и какво точно ми се иска . И да ужасно далеч съм , от силикони , мигли , вежди , дискотеки и дори незнам какво е модерно в момента 😱😱😱

Общи условия

Активация на акаунт