Кърмата не достига..

  • 692
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Мами, бебчо е на 2,5 месеца и кърмата хич не му достига.. само сутрин се наяжда защото вечерта се събира повече кърма, а вечер преди на легнем  стои по три четири часа на мен и дърпа, но кърма  няма и той се изморвя ( чувала съм че като дърпа  стимулира производството на кърма) пия чайчета, шейкове и всякакви течности, топло мляко, домшно компоти ама не.. започна и да спи по малко часове нощем, не ми се щеше но снощи преди лягане му дадох АМ изяде 130ml и веднаха заспа и така цели 6 часа.. дайте ми съвет моля!

# 1
  • Мнения: 10 680
Пробвай с помпа да се стимулираш, цял ден, ако трябва.

# 2
  • Мнения: 8 905
На какви интервали кърмиш?
Режим от 3 часа се отнася за бебетата на АМ. Кърмата се усвоява много по-бързо от организма. Бебетата на кърма се хранят през около 2 часа, може и  през час и половина - няма проблем.

Дългото сукане да не те заблуждава, че е липса на кърма. На тази възраст бебетата имат потребност просто да сучат като действие, не за наяждане, та е най-вероятно и това да се случва. /Виж какво е писал д-р Спок/.

Ако имате редовно намокрени памперси, няма причина за притеснение.

Най-важния въпрос - през нощта кърмите ли се? Кърмените бебета не спят по много часове през нощта и това е напълно нормално. Отново припомням, че кърмата се усвоява бързо от организма и те по-бързо огладняват. Другото важно е, че през нощта най-много се стимулира производството на кърма. Ако искаш да си увеличиш кърмата, задължително кърми през нощта. На тази възраст допускам, че 2-3 пъти да се буди бебето нощем да суче е напълно нормално.

Ако си решена да кърмиш, направи всичко възможно да си кърмиш. НЕ давай добавки от АМ, защото това обикновено води към отбиване - кърмата ще намалее, защото вместо да суче даваш АМ и също така бебетата по принцип предпочитат да сучат от шише, защото им е по-лесно и бързо привикват към шишето и после не искат гърда.

# 3
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 402
Колкото повече и по-често се изпразват гърдите, толкова повече мляко ще се произвежда. Или предлагате на бебето на всеки 2 часа и двете гърди докато само пусне, или правите това с помпа за кърма.
Кърмата се обработва по-бързо от АМ и затова бебето се буди по-често, нормално е за кърмено бебе да има две-три нощни хранения, а понякога искат и повече. Ако пък е във фаза на растеж и през деня може да иска повече и да изглежда, че не му стига. Та, ако искате да му стига, предлагайте му винаги, когато промрънка. Отнема около седмица-две на тялото ви да се нагоди към необходимостите на бебето. Особено важно е нощното и ранното сутришно изпразване на гърдите, тогава стимулацията е най-голяма. Това със събирането на кърма до сутринта е сигнал за тялото ви, че кърмата е излишна и след седмица в подобен режим, може да намалее. Ако искате да кърмите и да се наспивате, слагайте бебето при вас и правете двете неща едновременно. Може да правите и компресия на гърдите докато кърмите, за да получава бебето повече мляко.

Ето едно полезно четиво
https://xedra.wordpress.com/2010/09/26/use-or-lose/
https://www.namama.bg/article/imam-li-dostatachno-karma--mejdu-p … i-shestiia-mesec/
https://xedra.wordpress.com/2015/04/16/whynotenough/
https://www.namama.bg/article/kompresiia-na-gardata-ili-kak-da-p … a-poveche-mliako/
https://www.bg-mamma.com/?topic=1158099

# 4
  • Мнения: X
Може ли, малко повече информция? Колко кърмения имте за 24 часа? Колко напишкани пелени? Вечерни паузи?
Да не би да става дума за скок в растежа и заявка за повече мляко?
Слагайте бебето често на гърдите, за да стимулира лактацията. Пийте вода и се хранете пълноценно. С консумацията на прясното мляко бъдете внимателна. Момичетата по-горе са дали доста добри съвети.
Ако ще сте по-спокойна, свържете се с консултант.
По мои наблюдения, към третия месец е най-голямата криза с кърменето. Тогава лактацията се регулира и гърдите спират да се пълнят, като преди, което не значи че няма кърма, но много жени се притесняват, че намаля, започва дохранването и края на кърменето бързо настъпва.

# 5
  • Мнения: 4 320
Имах временно такъв проблем - вечер искаше да суче по много, през час, че и през половин час. Докато разбера, че е гладен Simple Smile През останалото време си сучеше на около 3 часа. Постепенно се нормализира, сега сме на етап денем да суче често, сутрин суче най-малко, но тогава гледам да цедя. При нужда съм давала вечер кърма, изцедена сутринта. От известно време след като го изкъпем стои по час, че и повече да суче вечер и явно вече му стига вечерната. Ако трябва да засека период - мисля, че само за около седмица вечерния му глад предизвика повече кърма.

Както са ти написали - кърмено бебе проспива по 2-3-4 часа, трудно е да издържи повече. АМ аз не съм давала и се надявам да не давам никога. Гледай по-добре памперсите и как наддава.

# 6
  • Мнения: 939
При мен след боледуване и силно обезводнявяне много ми помогнаха капсулите със Сминдух. Тогава ми беше намаляла страшно много кърмата, но това е начин за извънредни ситуации. Не е препоръчително да се пият постоянно. Все пак организма си знае работата и се напасва според нуждите на детето. Обикновено вечер заради нисък пролактин, май беше, има по-малко производство на кърма и някои бебчета се дразнят. И ние сме имали такива периоди, но всичко минава и заминава. Simple Smile Успех.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Вечер е нормално кърмата да е по-малко. Спомням си, че и аз имах такива периоди, от 5 следобед докъм 10-11 постоянно висеше на гърда, мрънка, кисели се, ужас. Един-два пъти не издържах и дохраних. Нормализираха се нещата. Възможно е наистина да става дума за скок в растежа, освен това вечер производството на кърма е най-слабо, най-обилно е през нощта. Имате ли нощни хранения?

# 8
  • Мнения: 4 320
Да. Понякога по едно, понякога по две, а и по три. Не знам много ранно сутрешно дали се брои Simple Smile Примерно полунощ, около 3, около 5-6 часа. Или пък в 4 , после към 7 и т.н.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Мисля, че всичко ви е наред. Върнах се пак да прочета първия пост. Нормално е АМ да го засити за по-дълго, просто се преработва по-дълго, кърмата е природното мляко за бебето и се усвоява много по-бързо и лесно, затова и "огладнява" по-често. Нормално е. Вероятно наистина има скок в растежа, т.е. заявява си по-големи количества мляко детето. Нали там предлагането е според търсенето. Дръж си една кутия АМ вкъщи да ти е спокойно, аз така правех Grinning Но не бързай да дохранваш, предполагам, че скоро ще се наместят нещата. И не махай нощните хранения, колкото и да са уморителни и досадни.

Общи условия

Активация на акаунт