Първокласници. Тема 3.

  • 17 225
  • 765
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 431
Последният преписан текст при нас беше 4 изречения от буквара. Диктовката от контролното не съм виждала още колко дълга е била. По математика също най-много страница със задачи са имали.

# 46
  • Мнения: 7 987
Когато няма отлично, не пише нищо или има забележка. В началото имаше различни печати, отговарящи на различни оценки, но отдавна няма.

# 47
  • Мнения: 5 343
Нямат количествени оценки, но ги оценяват със символите от Школо. Всяко дете ги знае.
Работят по Мечо и Медунка, в края на тетрадката има тестове, за тях говоря.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Моето не ги знае.. откъде да ги знае, аз не му показвам какво пише в Школо, въпреки че там има само отлични оценки. На тестовете в Мечо и Медунка има една грешка на единия, има само точки накрая сметнати, не оценки.

# 49
  • Мнения: X
Синът ми си знае някои оценки , написани са в тетрадката или на лист, ако са правили контролно. Досега има 35 оценки, множко ми се струват.

# 50
  • Мнения: 1 494
Много са сякаш 34, малкия има 17, четвъртокласника 35. Ама не мога да разбера защо все трябва да се оценява. Нямало количествени оценки, а качествени. За мен е едно и също. Не може ли като се справят добре едно Браво и толкова.

# 51
  • Мнения: 5 343
Символите и количествените оценки ги има като легенда, заслепени на шкаф в стаята.

# 52
  • Мнения: 7 987
Ние не ползваме електронни дневници, и освен в тетрадките и на самостоятелните работи, други "оценки" няма. Даже похвалата не я приемам за оценка и се радвам, че спряха да слагат оценки. И аз не виждам разлика между "качествени" и "количествени". Що за глупости.

# 53
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 651
В ел. дневник има само 6ци, които там са изобразени като звезди. В тетрадките 6 или Отлично, Браво, а когато има грешки има само подпис. До колкото знам другите деца имат и 5ци и 4ки в ел. дневник. При нас пишат и много похвали в дневника, както и забележки, ако някой си заслужи лоша такава. Не се пестят на похвали и забележки госпожите. В повечето случаи детето знае, че е получило оценка.

# 54
  • shumen
  • Мнения: 17 902
При нас оценки няма,но имат печати с усмихнати и сърдити човечета.В ел,дневник не му показвам какво пише,но нашите имат и хартиен и там са същите печати като най-отзад има кой каква оценка е.Не съм броила колко оценки има,но бележниците стоят при класната и през определено време ги дава да се подпишем.Сега сигурно ще ги даде Понеделник или Вторник,защото ще напише,че ще имат родителска среща и ще нанесе и оценките им.Казала е,че и контролните ще даде тогава и ще каже кой къде има пропуски,но аз съм втора смяна и няма да мога да отида и ще говоря с нея да видя какво ще каже и за какво точно ще е тази родителска среща.
Нашите досега за Събота и Неделя домашни нямаха,но аз му правя диктовки на друга тетрадка.От миналата седмица им дава по Околен свят,но то е да залепят нещо в учебната тетрадка или да напишат.Моя тази имаше и по рисуване,но това е защото той сам се тръшнал,отказал да рисува и два часа ревал онзи ден,че не може.Е,днеска седна и е нарисува,но пак с голям зор.

# 55
  • Мнения: 228
Някой знае ли песничките, които учат по музика от къде могат да се намерят?  Синът ми все ме врънка да ги пусна, но нищо не намирам из нета.

# 56
  • Мнения: 7 987
Коя например?

# 57
  • shumen
  • Мнения: 17 902
Нашите ги има в края на учебника.

# 58
  • На морето!
  • Мнения: 5 727
По повод оценките, при нас също ползват символите от Школо. Освен тях винаги има и кратка рецензия, особено ако има повечко допуснати грешки. За дъщеря ми звездичките (шестици) са важни, брои си ги и им се радва, но ако има рецвнзия от рода на "Неприятно съм изненадана, че си пренебрегнала правило, което отлично познаваш. Може би е добре да работиш по-концентрирано и да проверяваш." я научава почти наизуст и се старае повече да не допуска същата грешка.

# 59
  • shumen
  • Мнения: 17 902
Нашите утре вечер ще имат родителска среща,но аз съм на работа и няма да мога да отида.Днеска говорих с госпожата и каза в четвъртък да отида,защото още не можела да даде инфо преди срещата.Само каза,че срочни оценки няма да имат и че на 06.02.започват втория срок.

Общи условия

Активация на акаунт