Инвитро с донорски яйцеклетки в Биотекском, Киев - тема 2

  • 77 902
  • 776
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 163
Писала съм в други теми, но и тук ще разкажа набързо. Имах естествено забременяване през април 2018, на втория месец опити, обаче стигнах до кюретаж в 7г.с. Миомата нарастна с 0.5 см. до 4 см. После се объркаха хормоните  и есента бях с ЗФ, които няколко месеца не се махнаха, лятото започнаха болки в ЛЯ, където бяха тези фоликули (вече започнаха да пишат киста). След мнения от 3ма лекари на 30 септември направих лапароскопска на миомата и кистата. На хистологията са писали фоликулярна и ендометриозна. Вече знам, че на ехограф такава киста изглежда като "снежна буря", докато фоликулярните са тъмни и с гладки очертания. Ендометриозните също така не се влияят от медикаменти и болката при М, ПА, даже извън М е показателна. Лошото при мен е, че освен че цикъл предизвикахме с дуфастон чак 3 месеца след операцията, пак имам киста, уж фоликулярна. Изписаха ми Ясмин, но заради изтръпване на крайниците ми казаха да го спра. И вече не знам накъде ще се съм с тези хормони и кисти, за да мога да планирам нещо. stz2, ще чакам да пишеш какво са ти отговорили.
Стискам палци на всички ви, Sisi345 вярвам, че твоят успешен опит ще е именно в Киев! Flowers Four Leaf Clover

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 22:39 от elim

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Ох, душици сте ми, не ми е лесно, ама и на Вас изобщо.

# 47
  • София
  • Мнения: 7 468
Elim, с това изтръпване на крайниците пусни изследвания за тромбофилия, ако не си. Подготовката за трансфер е като при ЗЕТ, преди това се пият поне 1м противозачатъчни подобни на ясмин.

При мен на първоначалния преглед в Киев имаха съмнение за аденомиоза, но в последствие на хистероскопията тук се оказа хиперплазия. След хистерото имах 2 месеца противозачатъчни и после подготовка за трансфер.

Относно ЦС - аз бях направила снимка с ExEm foam (аналогично е на ЦС) и им я изпратих заедно с другите предварителни изследвания.

# 48
  • София
  • Мнения: 163
Дели, след кюретажа пуснах основния пакет в Геника, и за 4те излезе нормален генотип. Но четох, че ОК могат да предизвикат дефицит на вит. от група В, цинк, магнезий, селен...
Сетих се още нещо, което не си спомням дали е споменавано в тема (извинявам се, ако не е така). Ако искате първо да опитате със собствена яйцеклетка и лекарите преценят, че има шанс, нямало да ви откажат да пробвате. За митохондриалното донорство преценяват по FSH, ако е >16 предлагат само пакетите с донорска яйцеклетка.

# 49
  • Мнения: 2 673
elim, благодаря ти много! Heart
Ясмин е слабо дозиран, обикновено се понася добре.
Странно, че получаваш изтръпване в крайниците,
обикновено хормоналните дават други нежелани реакции.
Ако усещаш иглички в ръцете или краката, обикновено е свързано с нервната с-ма,
има лекарства, които дават такива странични ефекти, особено ако нервната ти с-ма е по-чувствителна.
Рядко имам кисти или задържани фоликули, но хормоналните ги пукат обикновено.
Като приемаш противозачатъчни, не би трябвало да ги има, ако са функционални.
Не се отчайвай! За всеки проблем си има решение!
Късмет! Flowers Four Leaf Clover Стискам силно палци! Hug

Последна редакция: сб, 25 яну 2020, 11:33 от sisi345

# 50
  • София
  • Мнения: 7 468
elim, аз имам и АМХ, и фоликули, и яйцеклетки, и овулация, и правя перфектни ембриони на 5 ден. Но след ПИД всички са анеуплоидни. В моя случай митохондриалното донорство няма да помогне, питала съм в Биотекском, питала съм и други ембриолози. За съжаление не винаги наличието на яйцеклетки е от полза.

Относно ясмин - той е средно дозиран. Регулон е по-слаб от него, но трябва да видиш дали ти действа. Лично на мен ми е слаб, прокървявам. С Ясмин съм ок. Разгледай листовките онлайн, там пише количествата и вида на активните вещества.

За тромбофилията - хубаво е че нямаш основните фактори. За витамините - провери Б12 и Д и компенсирай ако са ниски нивата, още преди да отидеш в Киев. На първоначалния преглед пускат хомоцистеин, както и показатели за кръвосъсирването, ти им кажи какъв е ефекта при теб като пиеш противозачатъчни.

# 51
  • Мнения: 91
Извинете за въпроса, но вие имате ли редовен цикъл, защото аз вече не. Това проблем ли ще е за забременяване с донорска яйцеклетка?

# 52
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
  • Мнения: 765
Аз имах и все още имам киста 4 см на задната стена на матката. И не съм имала проблеми и от Киев не са искали да я оперирам.

# 53
  • Мнения: 574
Извинете за въпроса, но вие имате ли редовен цикъл, защото аз вече не. Това проблем ли ще е за забременяване с донорска яйцеклетка?
                                                         Ще ти предпишат Фемостон вместо Ясмин  и няма да имаш проблем за ДЯ . След преглед ще ти кажат какво да пиеш .

# 54
  • Мнения: 322
Здравейте момичета, сега прочетох за трансплантация на ендометриум. Запознати ли сте с процедурата , цена , какви са вашите наблюдения като цяло. Аз съм с 11 опита и мисля , че проблема е точно в лигавицата, също така съм с двурога матка. Благодаря ви и успех

# 55
  • Мнения: 61
Здравейте и от мен,
и аз имам миома на задната стена на матката и всички доктори казват, че не е нужно да я пипам.
Аденомиозата и ендометриозата се хваща с изследване на туморни маркери СА125 и НЕ4. На мен ми ги изследваха в Биотексим, защото на ултразвуковия преглед докторката заподозря, че имам аденомиоза. Доколкото разбрах от нея, пък и при предишните опити няма како да се прави, а просто трябва да пия повече  прогестеронови препарати /ако правилно съм разбрала/.

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 20:52 от DesiKr

# 56
  • София
  • Мнения: 7 468
Момичета, малко да разбутам темата, че някаква тишина е настанала.

Ние сме в Киев, в хотел Венеция, има доста българи, вече борим италианците като бройка Simple Smile аз малко страдам за Киев365 и зелената морава, ама явно запълват първо този хотел, и после там. Ще го преживея Simple Smile

Днес ни беше пункцията, бяхме с три други български двойки. Краси помагаше на мъжете, двете Виктории кръжаха около нас. Имате специални поздрави всички!

# 57
  • Мнения: 2 673
Дели, много късмет желая на теб и на всички момичета,
които са в процедура! Flowers Four Leaf Clover Успех! Heart

# 58
  • Мнения: 52
Успех момичета!Ние сме с вас!Поздрави на Вика и Краси!🍀🍀🍀

# 59
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
  • Мнения: 765
Здравейте, desisardeli специални поздрави, късмет и благополучие на всички и всички да се приберете много бременни в България. От нас много усмивки и целувки, а да не забравя от моята принцеса много наакани памперси.

Общи условия

Активация на акаунт