Инвитро с донорски яйцеклетки в Биотекском, Киев - тема 2

  • 77 873
  • 776
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 680
Здравей, stz😊
Като пишеш на Виктория, че искате да отидете, тя ще те информира какви изследвания иска да и пратите преди това. Питай я каква давност имат- така ще разбереш дали трябва да правиш нови.
   След като и изпратиш небходимото, там ще ги види лекар и ако всичко е ОК, ще се уговорите с Виктория за дата на първото посещение.
Като резервираш самолетните  билети, ще трябва да и ги снимаш и пратиш ( и паспортите ви май също), за да ви направи тя там резервация в хотел и да уреди посрещането ви.
Пари за там (освен за пакета)  ви трябват само за странични джобни разходи- вие ще си прецените колко.
За първата вноска...
Предполагам, че всеки който е взел решение да отиде там, преди това вече е обмислил какъв пакет би избрал😊

# 31
  • Мнения: 177
Благодаря Пухче.Аз писах на Виктория и сега чакам отговор.След колко време долу горе отговаря.

# 32
  • Мнения: 61
stz, ние процедирахме по следния начин:

Избрахме си пакет, който ни устройва и се свързахме с Виктория. Тя ни изпрати изследванията, които са необходими. Изследванията за Хепатит В ,С,  HIV, сифилис трябва да са до 3 месеца. Другите не пише от кога трябва да са, те така или иначе там ги правят пак.  След като знаехме кога ще са готови всички изследвания проверихме кога има евтини полети в удобно за нас време и си записахме час за тогова. Ти плащаш само полета. Всичко в Киев е безплатно: храна /не знам за обяд дали има/, хотел, прегледи, трансфери. Ние се бяхме насочили към опитите с митохондрии, но там ни обясниха, че шанса е много малък и си избрахме донорския пакет с 5 опита и гаранция. Доколкото знам не е задължително да подписваш договор веднага.

Един джокер за изследваният за Хепатит В ,С,  HIV, сифилис и кръвна група. На моя мъж му се беше наложило да дарява кръв и му ги бяха направили безплатно. Та хем правиш добро дело, хем спестяваш пари.

# 33
  • София
  • Мнения: 7 462
В допълнение към написаното от Деси - храна има 3 пъти на ден - закуска, обяд и вечеря, ако си в хотела по време на обяд. В чакалната на клиниката има само кафе, чай и тестени закуски. Ако в деня на напускане на хотела трябва да излезнете рано преди закуска, от предишния ден можете да кажете и ще ви приготвят закуска за път (сандвич и плод). Поне това бяха условията в Киев365.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 432
 В случай, че отида, но се откажа след прегледа да подписвам договор и да им ползва услугите, се предполага, че ще трябва да си платя поне престоя.

# 35
  • Мнения: 2 673
Благодаря Пухче.Аз писах на Виктория и сега чакам отговор.След колко време долу горе отговаря.
Здравей! Hug
Бързо отговаря, аз й пиша на имейл. Днес ми отговори след 7 мин.
Първоначално ми писа на следващия ден. Аз й казах, че държим на пакета с 5 опита.
Отговори ми, че ако нямам гинекологични заболявания, миоми, аденомиоза и т.н.,
лекарите давали разрешение за пакета с 5 опита. Никога не съм имала, затова се надявам да ни го дадат.
Помолих да изпратя всичко, което имам, а нови изследвания да направим в Киев.
Съгласиха се, имам доста изследвания, днес й изпратих всичко.
Бях правила цитонамазката този месец, изпратих и нея.
Днес купихме и самолетните билети, при нас всичко се уреди за 3 дена.
Много сме доволни засега! Успех! Heart

# 36
  • Мнения: 89
А при малка миома дали се съгласяват да започнат опит, дори и двойният? Ако има някой, който е минал през това, моля да сподели... Аз съм с две отворени операции от миома и в момента пак имам една няма 2 см Sad

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 17:25 от skirova

# 37
  • София
  • Мнения: 7 462
Зависи къде е миомата, ако е на неподходящо място, може да попречи на имплантация. Изпрати им ехографска снимка, да видят и да преценят.

# 38
  • Мнения: 89
Благодаря за бързият отговор. По задна стена на матката е и казват, че уж не пречи. Аз още не съм се ореантирала към тях. В смисъл още не съм се ореантирала точно за донорска, защото искам да пробвам още 1-2 опита с мои яйцеклетки. АМХ ми е 0.76 последно като го мерих. При първият ми инвитро опит извадиха 4 яйцеклетки от единият яйчник, другият не реагира,  но за съжаление не се развиха до бластоцит и не стигнах до трансфер. Та си проучвам алтернативите. След 3 месеца ставам на 40г.

# 39
  • София
  • Мнения: 163
В случай, че отида, но се откажа след прегледа да подписвам договор и да им ползва услугите, се предполага, че ще трябва да си платя поне престоя.
По време на конференцията им тук зададохме два пъти въпрос на Виктория дали ако не се подпише договор при първото посещение се плаща нещо за изследванията, прегледа. Отговори Не, не се плаща (надявам се, че разбра правилно какво я питахме).
А при малка миома дали се съгласяват да започнат опит, дори и двойният? Ако има някой, който е минал през това, моля да сподели... Аз съм с две отворени операции от миома и в момента пак имам една няма 2 см Sad
Този въпрос и мен ме вълнуваше лятото. Изпратих ехография с въпрос трябва ли да се махне миомата (при мен беше субсерозна, около 4 см.). Отговорът й дословно беше: "Само след преглед в клиниката ни,лекарите могат да ви отговорят дали е задължително да правите операцита или не.Може би момата няма да пречи за имплантация и на плода.Аз не  мога да отговоря на този въпрос ."  Мисля, че предварително нищо няма да отговорят, но пък твоята е много малка.
Сега се интересувам как процедират, ако има упорити ЗФ/киста ... моля някой да сподели, ако има инфо...

# 40
  • Мнения: 177
Благодаря Пухче.Аз писах на Виктория и сега чакам отговор.След колко време долу горе отговаря.
Здравей! Hug
Бързо отговаря, аз й пиша на имейл. Днес ми отговори след 7 мин.
Първоначално ми писа на следващия ден. Аз й казах, че държим на пакета с 5 опита.
Отговори ми, че ако нямам гинекологични заболявания, миоми, аденомиоза и т.н.,
лекарите давали разрешение за пакета с 5 опита. Никога не съм имала, затова се надявам да ни го дадат.
Помолих да изпратя всичко, което имам, а нови изследвания да направим в Киев.
Съгласиха се, имам доста изследвания, днес й изпратих всичко.
Бях правила цитонамазката този месец, изпратих и нея.
Днес купихме и самолетните билети, при нас всичко се уреди за 3 дена.
Много сме доволни засега! Успех! Heart
Благодаря и на мен ми отговори днес много  бързо.Всичко ми обясни.Но си е друго и вие да споделяте неща който тя няма да знае.Много ви благодаря момичета-златни сте Hug

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 432
elim, ако ще правиш опити с донорска, помисли дали не трябва да махнеш миомата - 4 см. не е малко.Ако си с донорска, можеш да отложиш с няколко месеца. Моята беше точно такава, когато забременях, до 6 г.с, когато загубих плода, беше станала 8 см., после се върна на 5 см. Понякога от хормоните много нарастват и ето, при мен се получи заради нея хематом и загубих плода. Може и друга да е била причината, но лично аз с този размер, вече препатила, бих я махнала. Има много случаи на износени бременности с миома. Ако си правила опити инвитро и тя не се е повлиявала от стимулациите - добре. Но моята се повлия от 2 см. стана 4 см. при стимулацията. След това докато се натуткам да я махна, взех че забременях. Не знам какъв ти е случая, просто ти насочвам вниманието.

# 42
  • Мнения: 177
В случай, че отида, но се откажа след прегледа да подписвам договор и да им ползва услугите, се предполага, че ще трябва да си платя поне престоя.
По време на конференцията им тук зададохме два пъти въпрос на Виктория дали ако не се подпише договор при първото посещение се плаща нещо за изследванията, прегледа. Отговори Не, не се плаща (надявам се, че разбра правилно какво я питахме).
А при малка миома дали се съгласяват да започнат опит, дори и двойният? Ако има някой, който е минал през това, моля да сподели... Аз съм с две отворени операции от миома и в момента пак имам една няма 2 см Sad
Този въпрос и мен ме вълнуваше лятото. Изпратих ехография с въпрос трябва ли да се махне миомата (при мен беше субсерозна, около 4 см.). Отговорът й дословно беше: "Само след преглед в клиниката ни,лекарите могат да ви отговорят дали е задължително да правите операцита или не.Може би момата няма да пречи за имплантация и на плода.Аз не  мога да отговоря на този въпрос ."  Мисля, че предварително нищо няма да отговорят, но пък твоята е много малка.
Сега се интересувам как процедират, ако има упорити ЗФ/киста ... моля някой да сподели, ако има инфо...
Мен също не интересува момичета този въпрос.Аз имам ендометриозна киста.Вепе веднъж съм се оперирала и хич не ми се иска пак.Защото тук в България всеки лекар ми казва различно.В селена -Ставрев казва ,че трябва да се оперира преди трансфер.В Надежда- Цветков казва ,че не пречи и не трябва.Др.Стефанов в Стара Загора също казва,че не трябва -даже не имам 2опита при него с рецидив на ендометриозна киста.Има ли момичета тук с ендометриоза да споделят в Киев какво мислят докторите.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 432
И мен ми стана любопитно относно ендометриозата и аденомиозата - те как констатират наличието на такива и по принцип, освен кръвни и преглед задължително минахте ли всички през цветна снимка, хистеро, сонохистерограмa-SHG например? Защото ендометриозата и аденомиозата може и да не могат да бъдат видяни при обикновен преглед. Даже ендометризата, за да се диагностицира си трябва лапаро май? Или по някакви коствени белези, ако се усъмнят, правят допълнително изследване. За хидросалпингс си трябва цветна снимка, искат ли задължително такава?

# 44
  • Мнения: 177
И мен ми стана любопитно относно ендометриозата и аденомиозата - те как констатират наличието на такива и по принцип, освен кръвни и преглед задължително минахте ли всички през цветна снимка, хистеро, сонохистерограмa-SHG например? Защото ендометриозата и аденомиозата може и да не могат да бъдат видяни при обикновен преглед. Даже ендометризата, за да се диагностицира си трябва лапаро май? Или по някакви коствени белези, ако се усъмнят, правят допълнително изследване. За хидросалпингс си трябва цветна снимка, искат ли задължително такава?
Моя гинеколог в Стара Загора при преглед ми каза ,че имам ендометриоза.Пуснахме и туморен маркер и беше завишен.Но той беше сигурен преди това ,че е такава.Просто се познавала според него- била по тъмна някакси обвивката била друга.И се оказа прав.Но той е специалист  от40години (има много специализаций ,влключотелно и онкология)Специалист е на лапароскопски ооераций.При операцията се потвърди ендото.Имах и на двата яйчника,едната много малка,но другата 3.5см.Също и малко огнища около тях.Трябваше да избирам 6 месеца  золадекс или веднага ивитро и забременяване.И така почнахме -4 опита и не става.И сега пак имам киста. За това се притеснявам какво ще кажат лекарите в Киев.Ще пиша какво ще ми отговорят.

Общи условия

Активация на акаунт