НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 133

  • 37 621
  • 760
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 2 485
О, то човечето вече е голямо, но се оказа, че ще я кърмя дълго.
Ами, Миоки, конкретно много се интересувах от диетата и кърменето. Не се препоръчва под 30 В на ден, защото те си заминават с кърмата. И в никакъв случай гладуване.

Вашите В от какво идват? Само от това, което е в месо/авокадо/яйца ли? Че сега няма добри сезонна зеленчуци.

# 376
  • Мнения: 18 542
Моите идват от млечни. Аз ям само животински продукти с по някое изключение веднъж на високосна. Не ям  плодове и зеленчуци.

# 377
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз съм от тия с маскарпонето и лъжицата. Мога да изям цяла голяма кутия, ако не се спра насила. Особено ми е вкусно с тиква, просто умирам. Ни на мен тиквата не ми пречи, за други може да не е препоръчителна.
Сутрин ям и една голяма лъжица сусамов тахан с натрошено ленено семе вътре.

# 378
  • Мнения: 39 050
Кърмачката да внимава с ядките. Моето дете получи алергия от сусамовия тахан, който хапвах, уж за по- питателна кърма.

# 379
  • Мнения: 1 346
Миоки, Кафе с мед, пишете че си хапвате млечни, кое е за предпочитане-сирена, сметана, прясно мляко, кис.мляко бихте ли разяснили малко повече кои от тях са за предпочитане от гл. т.  на режима. Обичам ги всичките, но не искам да ми саботират свалянето на кг.?
Миоки, пишеш че не консумираш плодове и зеленчуци, това не ти ли създава проблеми с ходенето до 00?

# 380
  • Мнения: 39 050
Важното е да са истински, защото гаранция какво още има в тях.....никой не дава.

# 381
  • Мнения: 1 376
Май получих жлъчна криза днес. И хапнах малко сланина и бекон, при все че май не е добър избор, поне докато не се успокои... Ще видим утре, че сега съм се натъпкала с обезболяващи.
Не вярвам да е от храна възпалена, по-скоро е от нерви.

# 382
  • Мнения: 18 542
Миоки, Кафе с мед, пишете че си хапвате млечни, кое е за предпочитане-сирена, сметана, прясно мляко, кис.мляко бихте ли разяснили малко повече кои от тях са за предпочитане от гл. т.  на режима. Обичам ги всичките, но не искам да ми саботират свалянето на кг.?
Миоки, пишеш че не консумираш плодове и зеленчуци, това не ти ли създава проблеми с ходенето до 00?
Аз хапвам основно сметана (слагам в кафето) и сирена - чедар и бри. Прясното мляко ми образува газове и не го пия, кисело хапвам по малко, но рядко, защото не ми е любимо.

Нямам проблеми с вц-то никакви, абсолютно никакви нито в едната, нито в другата посока.

# 383
  • Мнения: 1 346
Миоки, благодаря! А, каква сметана-квасена ли слагаш в кафето?
Ще се постарая да огранича пр.мляко в кафето и ще включа в менюто киселото, че нещо оставам гладна на моменти, може и по малко сирене.

# 384
  • Мнения: 1 586
Реших да си вкарвам няколко дни храната в Myfitnespal, но не знам как да го сменя на вм хранене. Стои си цел на въглехидрати огромна Simple Smile
 И още един въпрос, нали вкарвам грамажите на суровата храна, не на сготвената?

# 385
  • Мнения: 27 276
Аз съм с Cronometer, там има опция за сурова, но и за сготвена храна. Едва ли само там е така.

# 386
  • Мнения: 22
От млечните всичко, което е с високо съдържание на мазнини - 30 и нагоре процента. Сметана, маскарпоне, високо маслени сирена, каймак, аз лично и топени ям, макар да не са най - здравословни, но са ми много лесни за носене в чантата, заедно с ядки.

# 387
  • Мнения: 1 346
Irina Sokolova, благодаря за пояснението!
До какви колечества си позволяваш на ден от тях? А прясно и кисело мляко приемаш ли ежедневно?

# 388
  • Мнения: 1 306
Здравейте.Минавам да кажа Чао, успех на всички с режима.За мен просто се оказа неподходящ, някои важни за мен показатели продължават да скачат.Ще мина на ограничаване на храната, но по препоръка на лекарката-1-1,5кг на месец макс(надолу), за не товаря дроба.

# 389
  • Мнения: 1 376
Както и предполагах - днес никакви болки, а вчера изпих всички обезболяващи без рецепта от аптеките.
Не зависи от храненето пустата жлъчка.

Общи условия

Активация на акаунт