Детето не иска да се подстригва

  • 1 654
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 485
Ами почнете с малки стъпки. Обяснете, че косата е изтощена, ще окапе и т.н.  В началото подстрижете само връхчета. След две-три седмици още малко скъсете. И така постепенно детето ще се успокои и ще види, че не е страшно.

# 31
  • София
  • Мнения: 38 205
Ама Пипина, ти искаш ПАК да го постижеш гола глава, така ли?
Това ли ти е целта?
Защото го казваш във всеки пост - машинката, гола глава и т.н.
Разликата между гола глава и "като момиче" е огромна! Между тези две странни представи в твоята глава има още 999 хубави момчешки прически.
Не разбира се неискам. Аз ако това ми беше целта все някак щях да намеря начин.  Но аз затова питам защото той не иска да стои и като не стои мирно каква друга прическа може да се направи освен остриган като магаре?!Сега ако чичо му успее да го накара следобяда по мъжки да отидат се надявам че ще стои
Има добри фризьори, които могат да работят с деца. Добре сте го измислили с чичото.

# 32
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 473
Синът ми е на 7 и не иска да се подстригва, иска да пуска дълга коса. Драма не виждам, миналата година пак го играхме това. Пусна я до раменете и после лятото сам пожела да я махне, че много му топли. Мисля, че има избор поне  каква прическа иска, както и какви дрехи предпочита.

# 33
  • Мнения: 61
Сега днес най после отиде с чичо си след училище да го подстрижат но резултата е дори е по лош от предния път. С чичо му са намерили бръснар който да го подстриже и той се е съгласил. Направили са му хубава модерна прическа с повече коса отгоре и по малко отстрани,но накрая станала белята. Фризьорът тръгнал с бръснач да му прави черти за да е по хубава прическата и детето явно се е стреснало от бръснача и се размърдало И станало голямо обръснато петно отгоре-непоправимо. И накрая се е наложило да му обръснат цялата глава. Но поне за друг път ще знае да стои мирно ако не иска да остане без коса. Само сега ме е страх да не се простуди защото той и шапки не ще да носи.

# 34
  • Мнения: 11 558
Ох.
Излезе на твоята, не се оправдавай изобщо. Що ли не вярвам.
Горкото дете......

# 35
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 473
... Фризьорът тръгнал с бръснач да му прави черти за да е по хубава прическата и детето явно се е стреснало от бръснача и се размърдало И станало голямо обръснато петно отгоре-непоправимо. И накрая се е наложило да му обръснат цялата глава. Но поне за друг път ще знае да стои мирно ако не иска да остане без коса. Само сега ме е страх да не се простуди защото той и шапки не ще да носи.
Ако говорим наистина за бръснач, трябва човек да е чисто луд, за позволи това нещо да докосне главата на детето му🤦‍♀️
Вие си знаете, но...мен това ме остави без думи. Викайте "ура", че се е разминало детето само с обръснато петно...

# 36
  • София
  • Мнения: 7 980
Ако сте от София, има верига фризьорски салони Пъзел, специализирани са в работа с деца. Поне тези, при които сме попадали, работят бързо и са свикнали на деца, които постоянно се въртят.
Странно ми е фризьор да бръсне дете с бръснач, за мен лично това е крайно неприемливо, най-малкото от хигиенна гледна точка (порязвания и пр.).

# 37
  • Мнения: 61
... Фризьорът тръгнал с бръснач да му прави черти за да е по хубава прическата и детето явно се е стреснало от бръснача и се размърдало И станало голямо обръснато петно отгоре-непоправимо. И накрая се е наложило да му обръснат цялата глава. Но поне за друг път ще знае да стои мирно ако не иска да остане без коса. Само сега ме е страх да не се простуди защото той и шапки не ще да носи.
Ако говорим наистина за бръснач, трябва човек да е чисто луд, за позволи това нещо да докосне главата на детето му🤦♀
Вие си знаете, но...мен това ме остави без думи. Викайте "ура", че се е разминало детето само с обръснато петно...
Да аз не бих позволила да се използва бръснач но той беше с чичо му. Нали знаете че повечето мъже не обръщат толкова внимание на такива дребни неща колкото майките. И не не е само петно. Явно е било доста непоправимо петното щом цялата глава са му избръснали.

# 38
  • Мнения: 4 409
Ако темата не е пързалка, отказвам да повярвам, че има родител, който не може да се справи с толкова елементарно нещо и да остави детето му два пъти да ходи с бръсната глава, противно на волята му. Просто е безумно.
До 5 годишна подстригвах сама дъщеря ми, защото тя отказваше да седне на фризьорски стол. Купих си ножици, научих се и се справях добре. На 5 изведнъж реши, че иска бретон, а две седмици след това къса коса. И за двете й обясних, че това трябва да се направи от фризьор, а не от мен. От тогава ходи с удоволствие, даже вече и с уговорки и плитки да й плетат, освен подстригването. Ходенето на фризьор трябва да е удоволствие, а вие сте го направили травма.

# 39
  • Мнения: 46 434
Кой е салонът? Ако цялата история е истинска, пуснете жалба, преди да е пострадал някой.
Нали знаете че повечето мъже не обръщат толкова внимание на такива дребни неща колкото майките.
Не е вярно.

# 40
  • Мнения: 61
Кой е салонът? Ако цялата история е истинска, пуснете жалба, преди да е пострадал някой.
Нали знаете че повечето мъже не обръщат толкова внимание на такива дребни неща колкото майките.
Не е вярно.
Къде се пускат жалби пък за фризьорски салони? Аз ако пускам жалби за всички фризьорки които не са ме подстригали както аз искам ще трябва да пусна към 20 жалби. А и то в тези случаи колкото са виновни фризьорите толкова и детето ми което не стои мирно.

# 41
  • Мнения: 11 558
Може да се оплачете на собственика на салона. А платихте ли?
Мисля, мисля, и не мога да си представя какво е това завъртане на бръснача, та да направи дупка в диаметър.
Значи иначе помръднал, а за бръсненето на цялата глава седи мирен?..

# 42
  • Мнения: 46 434
Къде се пускат жалби пък за фризьорски салони? Аз ако пускам жалби за всички фризьорки които не са ме подстригали както аз искам ще трябва да пусна към 20 жалби. А и то в тези случаи колкото са виновни фризьорите толкова и детето ми което не стои мирно.
До собственика, управителя и КЗП.
Това, което описвате е опасно и не трябва да се допуска. Разбира се, че е виновен фризьорът. При деца не се използват определени техники и инструменти.

Кой е салонът?

# 43
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 473
НСЧ, струва ми се, че говорите за различни неща:ти-за бръснача, тя-за неумелата подстрижка.

# 44
  • Мнения: 61
Първият салон където го подстригаха нула номер докато аз бях навън  е на квартална фризьорка,той си е нейн салона. А за бръснарницата където са ходили с чичо му не е виновен толкова фризьора колкото детето ми което не е престанало да шава и да иска да става.  А и на 7 се предполага че не е бебе и няма да шава. И после е стояло да го обръснат защото са му казали че неможе да ходи с дупка в косата а и явно той сам е осъзнал че неможе все пак е на 7. Сега само ме притеснява да не истине защото главата му е гладко избръсната.

Общи условия

Активация на акаунт